Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    üstad bı ara baya sallamıstım sana baska bı yerlerde(sıtede) ama sonradan kıvırmıstım valla genelde bıseyler olmuo ama genede sorayım dedım xenon muhabbetını hos bıseyler olursada olsun cok guzel aydınlatma verıo xenon far arabalarımad motorlarımada takarım hep ozellıklede cbf ın aydınlatması konjektorden aldıgı ıcın oldukca kotu adam bı ara mobılete bındıgını sanıo gaz verdıkce canlanınca hehe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hatırlamıyorum inan...bu dediğin sistemden bende nefret ediyorum...lanet olsun diyorum...o kadar para veriyoruz mobilet aydınlatması gibi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ebad lastiklerle ben kaymamanın mümkün olmadığını düşünemiyorum...o riski minimuma indirir belki ama yinede en azından HYO kadar lastik olmalı bir motorda...bunlar bisiklet lastiği gibi güvensiz...canımız bunlaramı emanet diyorum bazen...usta 90 biraz pahalı yav...
    Yapma be abi 60-70 veren 90ına rahatlıkla verebilir Eee zaten biraz pahalı bir hobi motosiklet

Motosikleti
    60 verene 90 çok usta inan...aslında şu senin testler olumlu olursa 11.000 lik ırcyi bende değiştircem seninkiyle....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    60 verene 90 çok usta inan...aslında şu senin testler olumlu olursa 11.000 lik ırcyi bende değiştircem seninkiyle....
    30 daha koyar 2 tane alırım diyosun yani Paylaşcam abi izlenimlerimi Kuru zeminde çok iyi bunu biliyorum şimdilik

Motosikleti
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 daha koyar 2 tane alırım diyosun yani Paylaşcam abi izlenimlerimi Kuru zeminde çok iyi bunu biliyorum şimdilik
    kuru zeminde babamda iyidir...duroda...

Haydi bakalım yağmırlı havada viraja yat sert gir düşersen karışmam ama haci cav cav...

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    kuru zeminde babamda iyidir...duroda...

Haydi bakalım yağmırlı havada viraja yat sert gir düşersen karışmam ama haci cav cav...
    Yok abi bugün anladım ben duro kuru zeminde bile tırt kalıyo bunun yanında

Yağmurda virajamı yatılır Yatılırda kalkılmaz

Hem yanlarda kanalları iyi sorun düz giderken acaba dengesizlik yaparmı ortada kanal yok ya

Motosikleti
    ethoşşş bir kaç foto yüklesene lenn...naptığımızı bilsinler..öğrensinler artık...

Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok abi bugün anladım ben duro kuru zeminde bile tırt kalıyo bunun yanında

Yağmurda virajamı yatılır Yatılırda kalkılmaz

Hem yanlarda kanalları iyi sorun düz giderken acaba dengesizlik yaparmı ortada kanal yok ya
    birde ani frenlerde süper kayardı...Leyla gibi gezerdi...bindik bir duroya gidiyoruz kıyamete misali...lastiğim o kadar düz olduki 1 ay içinde 5-6 kere fitil attırmak zorunda kalmıştım artık...benimkide cingenlik...

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ula forum çoşmuş, Maaşallah diyelim. Şaşırdım valla, şimdi eve geldim, baştan bi kahvaltı edeyim, fotoları halledicem Metocum merak etme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:14 AM ----------

Hacı Meto, Akşam Muratlara gittik ya, hanım akşam eve gelince (Sat o motoruuu! bi daha binmiycem arkanaaa! vıdı+vıdı+vıdı) şeklinde Eyvah dedim, nolcak şindi, biraz öncede telefon açtı, canım beni akşam kaçta alıcan diye Bi yandan korkuyo, bi yandan da o rahatlıktan vazgeçemiyo, Akşam hemen sabibinden com a girdim, şöle ucuz yollu brodveylere falan baktım. Bakalım ne olucak sonumuz

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar dün farkettim ki benim selemin önü ve arkası, kilitli durumdayken elimle sallayınca sağa sola lambur lumbur oynuyor.

seleyi söktüm kırık biryer göremedim.

öndeki büyük tırnaklar da girmesi gereken yere giriyor.

sorun göremeyince "acaba böyleydi de yeni mi farkediyorum" dedim.

sizde de var mı oynama?

bir de selenin önü ile depo arasında yarım-bir santim boşluk var mı?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ula forum çoşmuş, Maaşallah diyelim. Şaşırdım valla, şimdi eve geldim, baştan bi kahvaltı edeyim, fotoları halledicem Metocum merak etme

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:14 AM ----------

Hacı Meto, Akşam Muratlara gittik ya, hanım akşam eve gelince (Sat o motoruuu! bi daha binmiycem arkanaaa! vıdı+vıdı+vıdı) şeklinde Eyvah dedim, nolcak şindi, biraz öncede telefon açtı, canım beni akşam kaçta alıcan diye Bi yandan korkuyo, bi yandan da o rahatlıktan vazgeçemiyo, Akşam hemen sabibinden com a girdim, şöle ucuz yollu brodveylere falan baktım. Bakalım ne olucak sonumuz
    sonumuz hayırlara vesile olsun...sanki aynı Kemyon seni brodveyde sinek gibi ezemeyecek...kaderden kaçamazsın hacoli...Helekine Kemyondan hiç kaçamazsın...

ya bu sevdayı hanım dırdırı yüzünden bırakcanmı...ikisi arasında kalmana bile gerek yok...ver dilekçeyi mahkemeye...

CBF 150 için bir şarkı geldi aklıma...bak motor sevdasının karşılığı şu şarkı olsa gerek..

Fırtınam felaketim hasretim motörüm
    Yetmiyor gezişmeler yetmiyor
    Şiddetin ne hoş ne güzel şefkatin
    Sevdikçe sevesim geliyor
    Ölene kadar peşindeyim bırakmam

Tutuşur geceler yanar geceler söner
    Bedenim altüst sarhoş başım döner
    Karışır tenime karışır teninin tuzu bir tanem
    Vazgeçilir gibi değilbu cbf sevdası...

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün farkettim ki benim selemin önü ve arkası, kilitli durumdayken elimle sallayınca sağa sola lambur lumbur oynuyor.

seleyi söktüm kırık biryer göremedim.

öndeki büyük tırnaklar da girmesi gereken yere giriyor.

sorun göremeyince "acaba böyleydi de yeni mi farkediyorum" dedim.

sizde de var mı oynama?

bir de selenin önü ile depo arasında yarım-bir santim boşluk var mı?
    ben 127 kiloyum selemin oynadığını hissetmedim abicim...oynasaydı bende kesin oynardı...

o boşluk olmasa sele depoya değer ve çizerdi ...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    abi oturuca oynamıyor da elinle sallayınca oynama olmuyor mu sizde? (bu ne kadar elastik bir cümle oldu yaaaa )

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi oturuca oynamıyor da elinle sallayınca oynama olmuyor mu sizde? (bu ne kadar elastik bir cümle oldu yaaaa )
    valla abi ona hiç dikkat etmedim...dur bi kurcalayayım...

yok dostum yav oynamıyor...milim kıpırdamıyor...çıkarıp sertce bir daha yeriine oturtsan...

Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    sağolun abi..servis yolları görüktü bana

Motosikleti
    hacı bu kadar pipirikli olma yav...sele poponun altından kaymıyorsa sorun yok...sonucta sele yoksa sorun var demektir...düşünsene selesiz hava filtrenin üzerinde oturmak kötü bir duygu olsa gerek...izi falan çıkar

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    metehan abi biz 600 lük makinayı pek süremiyoruz
    bizim köye daha düşmedi o modeller. nasıl birşeydir bilinmez
    dün selçuk şirinceye gittim adam fazer ile takıldı. sağolsun selçuğa kadar devamlı kolladı beni. hani son düzlükte yanına yanaşayım da şöyle sağol diyeyim dedim ama nafile plakayı okuyamadım
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Arkadaşlar Merhaba,

her ne kadar CBF150 imi satmış olsam da sizlerle dostluğum bakidir. Bu nedenle dün başıma gelen bir olayı sizinle de paylaşmak istiyorum.
    İstiyorum çünkü daha dikkatli olmanızı istiyorum.
    Dün yazmıştım, aynen aktarıyorum;

Merhabalar,

daha birkaç gün önce "ABS illa olmalı mı?" diye bir konu açılmış, bende olsa iyi olur, o yüzden bütçemi zorlayıp K7 almıştım diye yazmıştım.

Malesef daha birkaç bin km gitmişken bugün ABS'yi kullanmak (hemde ne kullanmak) zorunda kaldım.

Buraları bilenler vardır belki, Aksaray'dan Hasan Dağı'na doğru giderken yolda Helvadere diye bir kasaba vardır. Kasaba, dağ manzarası ve göl başında yenilen alabalık ile bilinir ve buralarda pek bir sevilir, gidilir, itina ile balık yenir.
    Bugün de canım pek bir balık çekti

Yapacak birşey yok, atladım ZuZum'a (Suzuki V-Strom) , tamamen asfalt olan gidiş-geliş kasaba yolundan Helvadere'ye doğru yola çıktım. Yol, full virajlı, yokuş yukarı-aşağı çok keyifli bir yol.
    Genelde hızlı kullanmayan biri olarak bugün de bu yolda 60-80 arası giderken yokuş yukarı çıkıyordum, yolu bildiğimden hız kestim zira yokuşun bittiği yerde yol tekrar aşağı hafif sağa döneceğinden önüme ne çıkacağını bilmek mümkün değil.
    İyiki de hız kesmiştim, yokuş biter bitmez yolun ortasında bir inek sürüsü soldan önüme çıktı, ama ne çıkış.... (öncesinde ne toz bulutu, ne de ses filan vardı, aniden çıktılar)
    İlk Tepki : ABS'yi daha önce denediğim ve ne tepki vereceğini bildiğim için önce frene asıldım, ön ve arka !
    Tabi o kadar kısa mesafede durmak mümkün olmayacağı için hayvanların arasından bir sol bir sağ yaptım (V-Strom gerçekten çevikmiş, ABS ile fren yapaken kontra pekala mümkünmüş) ve sonunda sürünün sonuna doğru nihayet en sağda durdum. (en sağda durmaya çalıştım çünkü az önce solladığım araç hep aklımdaydı) ABS takır tukur devreye girdi ve kaymadım.
    Böyle anlatıyorum ama inanın olay topu topu 1-2 sn. ancak sürmüştür.
    Tam durdum, oh be derken soldan bir hayvan geldi bana hafiften çarptı
    Motora değil, bana çarptı, hani çüüüüş derler ya, işte o hesap...
    Her ne kadar hafiften çarpmış olsa da yolun tam sağında olduğumdan asfaltın tam bittiği yerden de çakıl başladığı için sağ ayağımı devrilmemek için uzattım ama nafile...
    Asfalttan daha düşük olan çakıllı zemine ayağım değdiğinde motor zaten oldukça sağa yatık pozisyondaydı (Boyum 1.78) , ayağım da kayınca, motorla birlikte durduğumuz yerde sağa düştük.
    Allahtan kurtarmaya çalışmadım ve ayağımı son anda çektim.
    Düşüş yumuşak oldu ama motorun ağırlığı ayağımı çekemesem kırılması için yeterli olacaktı.

Ben ayağa kalkıp sağa doğru hamle yaparken beklenen oldu ve arkamdan gelen Renault 12 göründü ve acı frenle bodoslama sürüye daldı.

Sürüde birkaç hayvana çarptıktan sonra durdu, önünde hafif hasar vardı.
    Tam ortadan vurduğu bir inek önünde yatmış, ayağa kalkmaya çalışıyordu ama kalkamadı, yaralanmıştı ve öylece yatıyordu. o sırada hayvanlar panik olmuş ve deli gibi sağa sola koşmaya başladılar, sürü de az bu değildi, herhalde 100 hayvan filan vardı...
    O anda Renault'tan adam indi, yaralanmamıştı, çobanların biriyle hararetli konuşmaya başladılar ki bu panikte iki tane çoban köpeği direkt bana saldırı hazırlığına tutuldular... Anlayacağınız ortalık fena karıştı.
    Sanırım panik durumunda kasktan filan daha bir huylandılar herhal... Tam panayır valla, hayvan böğürtüleri, köpek havlamaları filan...
    Ben kendimi savunmaya çalışırken çobanlardan biri araya girdi ve köpekleri kovaladı.

Çarpan adam yakındaki Yuva köyündenmiş, çoban da oralı olunca aralarında sorun çıkmadı.
    Jandarma çağıralım mı diye konuşurken bir iki araç daha durdu, muhtemelen tanıdıktılar, adamlar yardım ettiler, çobanın biri, yaralı hayvanı oracıkta hemen kesti.

(Bu arada sürü toplandı, sağa kompe geçirildi ve renault da yolun sağına park edildi.)

Neyse, olay biraz yatıştıktan sonra motoruma doğru yürüdüm ve motoru kaldırarak hasar kontrolü yaptım.
    Sağ manetin uçu kırılmış ve sinyalin renkli kısmı yerinden çıkmıştı ama kırılmamıştı, çevirince yerine oturdu.
    Motor koruma demirimin (daha birkaç gün önce reflektörlü beyaz bant yapıştırdığım) üstünde çizikler vardı.
    Hepsi BU !!!
    Kısacası hasarım yoktu ve en önemlisi bana birşey olmamıştı. Adamlarla konuşup, birkaç sigaradan sonra ellerimin titremesi geçtikten sonra oradan ayrıldım ve yavaş yavaş geri geldim.

Bu olaydan aklımda kalan birkaç şeyi sizinle paylaşmak istiyorum:
    1- ABS bu olayda çok işime yaradı, eğer fren sırasında tekeri kaydırıp düşseydim büyük ihtimalle bir hayvana çarpacaktım. Fren ayarlaması için vakit yoktu, ya tam fren, yada güm.
    Her ne pahasına olursa olsun sağa geçmeliydim, yolun ortasında da durmaktansa sağda bir hayvana çarpmayı göze alırdım çünkü arkadan gelen araba her an aklımdaydı. Acemi sayılırım, ABS bana şartmış.
    2- V-Strom kesinlikle çok dengeli. Fren sırasında manevra yaparken birkaç hayvana değdiğimi hissettim ama dengeyi sağlayabildim.
    3- Honda eğitiminde hocam " bacakların sıkı, üst bedenin hareketli olmalı" demişti. Alışkanlık bu ya, bacaklarımla hep sıkı sıkıya tutunurum. Muhtemelen bu sayede dengede kalabildim.
    4- "Önünü görmediğin yollarda, özellikle tepe çıkışlarında yavaşla ve konsantre ol" kesinlikle çok ama çok önemli, eğer o sırada hızımı kesmemiş olsaydım sonucu düşünmek istemiyorum, hele arkadan gelen aracı düşündükçe hiç düşünmek istemiyorum.
    5- Diz koruma da çok önemli, motorun devrileceğini anlayıp ayağımı çektiğimde sağa kendimi attım ve sağ dizimin üstüne düştüm, koruma olmasaydı eyvah diyorum...
    6- Motor sürüş tecrübesi ancak motor kullanılarak kazanılır ama trafik tecrübesi de çok önemli. Arabamla giderken de bu tip durumlarda refleks olarak yavaşlar, ayağımı gazdan çekerim.

Şu an klavyede yazarken sağ el bileğimin hafiften sızladığını hissediyorum, olayın sıçaklığı ile farketmemişim ama muhtemelen önemli birşey değildir.

Arkadaşlar, aman dikkatli olun, bu tip durumlar, köy-kasaba yollarında her an olabiliyor...
    Verilmiş sadakam varmış, kırık bir manet ve hafif bir sızı ile olayı atlattım, umarım son olur...

Selamlar,
    Alper
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    alper güzel bir paylaşım oldu.. teşekkürler. umarım ileride diyorum v storm veya abs li bir makina alacak kadar paramız olur.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi biz 600 lük makinayı pek süremiyoruz
    bizim köye daha düşmedi o modeller. nasıl birşeydir bilinmez
    dün selçuk şirinceye gittim adam fazer ile takıldı. sağolsun selçuğa kadar devamlı kolladı beni. hani son düzlükte yanına yanaşayım da şöyle sağol diyeyim dedim ama nafile plakayı okuyamadım
    siz bilmezsiniz ben bilirim...

Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba,
    Alper
    geçmiş olsun Alper usta...V strom ilk panik testinden başarıyla geçti desene...çok hantal gibi görünen ama bir o kadar kıvrak makina...düşük hızlarda turu zayıf olmasıyla birlikte ABS nin ne işe yaradığını sadece yağmurlu havada anladım ıslak zeminde...kontrollü fren donanımını beyne uyarlamak biraz süre alabiliyor...yani beyinde frene dair tüm birikim ve donanımları ABS yıkıyor emin ol...şu an bildiklerin doğru değil frene dair...arac ABS siyle Motosiklet ABS sini birbirine karıştırma aman...yani çok güvenme ABS ye...sağlıklı duruş bazen gec duruşu getiriyor...geç duruşda çarpa şiddetini etkiliyor vs...neyse bazı şeyler yazıya dökülemiyor...serin kumlara geçer gibi bişey bu ABS...

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper güzel bir paylaşım oldu.. teşekkürler. umarım ileride diyorum v storm veya abs li bir makina alacak kadar paramız olur.
    Tekrar merhaba,

burada ABS den daha önemlisi, köy yollarında özellikle rampa yukarı yavaş ve dikkatli gitmenin çok önemli olduğudur.
    İnsanın önüne ne çıkacağı hiç belli olmuyor...

CBF için önerim şudur, lastiklerinizi imkanlar doğrultusunda ilk fırsatta değiştirmeye çalışın, bu bile fren performansınızı ciddi iyileştirecektir.
    Fabrika çıkışı gelen lastikler benim de hoşuma gitmemişti.

Herkese Kazasız sürüşler diliyorum, selamlar.
    [COLOR="Red"][B]"HEDEF" YOLUN TA KENDİSİ !!![/B][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler