Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı 2rule adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gelemedim malesef çünkü 11 gibi uyandım, bi baktım telefonda 2 cevapsız arama bi de mesaj :D saat 9:33'te atılmış

abi şu gezi haberlerini önceden haber versen de ona göre ayarlasam kendimi :D
    Tuğrulcum benim anladığım Metonun gezme planları kafasında birden şekilleniyo, evet evet, şu anda gezmem lazım.. .. gibi

Meto alem adamsın valla, öle deme o cihaz çok işlevli, aygırı beygiri falan çok, salarım vallahi beygirlerimi üzerinize ha bidahaki sefere ben Massey Fergusonu alıcam, önden gidip size yolu acıcam. Arkamada takıcam 2 cbf 150 yi, konvoy yapıcaz. Abi şaka bi yanada valla gezen adam traktörle bile ülkeler arası geziyor, Hollanda plakalı bi traktör görmüştüm bi kaç sene önce, kibar küçük bi römorku vardı arkasında, Karamürsel' den geçmişti, sarı kafalı da bi amcam vardı şofor, vay be demiştim helal olsun, yani inanın gezmek isteyen yok 50 cc ile şuraya gidilirmi gidilmezmi soruları falan, yaw bisikletle adam dünya turu atıyor, bizler bazen o cc gidermi bu motor gidermi falan yapıyoruz ya, niyet olduktan sonra inanın bu gezme farklı yerler görme duygusunu her araçla bence yaşamak mümkün. Yeterki kalcanızın altında teker olsun

Metocum valla çok makaraya alıyolar seni gezi başlığı altında haberin olsun İşte gerçek Massey Ferguson falan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 PM ----------

Arkadaşlar, mesajlarımızın altında oluşan (değiştir) butonu, site yönetimi tarafından yapılan yeni bir düzenleme devamında, mesajın yazıldığı andan itibaren 10 dk sonra otomatik olarak kayboluyormuş..bilginize..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben gelemedim malesef çünkü 11 gibi uyandım, bi baktım telefonda 2 cevapsız arama bi de mesaj :D saat 9:33'te atılmış

abi şu gezi haberlerini önceden haber versen de ona göre ayarlasam kendimi :D
    Tuğrul paso ekiyon bizi yav...tam senli geziydi yeminederim...

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuğrulcum benim anladığım Metonun gezme planları kafasında birden şekilleniyo, evet evet, şu anda gezmem lazım.. .. gibi

Meto alem adamsın valla, öle deme o cihaz çok işlevli, aygırı beygiri falan çok, salarım vallahi beygirlerimi üzerinize ha bidahaki sefere ben Massey Fergusonu alıcam, önden gidip size yolu acıcam. Arkamada takıcam 2 cbf 150 yi, konvoy yapıcaz. Abi şaka bi yanada valla gezen adam traktörle bile ülkeler arası geziyor, Hollanda plakalı bi traktör görmüştüm bi kaç sene önce, kibar küçük bi römorku vardı arkasında, Karamürsel' den geçmişti, sarı kafalı da bi amcam vardı şofor, vay be demiştim helal olsun, yani inanın gezmek isteyen yok 50 cc ile şuraya gidilirmi gidilmezmi soruları falan, yaw bisikletle adam dünya turu atıyor, bizler bazen o cc gidermi bu motor gidermi falan yapıyoruz ya, niyet olduktan sonra inanın bu gezme farklı yerler görme duygusunu her araçla bence yaşamak mümkün. Yeterki kalcanızın altında teker olsun

Metocum valla çok makaraya alıyolar seni gezi başlığı altında haberin olsun İşte gerçek Massey Ferguson falan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:34 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 PM ----------

Arkadaşlar, mesajlarımızın altında oluşan (değiştir) butonu, site yönetimi tarafından yapılan yeni bir düzenleme devamında, mesajın yazıldığı andan itibaren 10 dk sonra otomatik olarak kayboluyormuş..bilginize..

aynen dediğin gibi..inanırmısın sabah 9 da hayatta kalkmam...seni aramakda kaçtır aklımdaydı...hemde özlemiştim...insan alışıyo lan valla...sanki 400 yıldır beraber yiyip içip geziyoz gibi...

Bende her yaz küçükken köyde 1-2 ay geçirenlerdenim...motor üzerinde slalom yapamasamda o gacırt gucurtt ses çıkaran vitesi...hatta bizim köyde dırahtörün biri dereye uçmuştu hiç unutmam...

he farkındayım kanka makaraya sarmışlar beni yine...bedava şebeğiz nolcek...

he kankam Allah razı olsun senden bayram hediyeni aldım...Teşekkürler... çok naziksin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:25 AM ----------

gezi sonrası benim motörün tozü...

jant renk değiştirdi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    draktör yerne cbf sürdün sabana sanırım
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    evet ethem abi farkındayım, bi anda oluşuyo sanırım kafasında, o yüzden hep son dakkalarda arayıp haber veriyo

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuğrul paso ekiyon bizi yav...tam senli geziydi yeminederim...
    abi çok isterdim gelmeyi ama işte uyuyodum, inşallah bi dahaki sefere en azından 1 gün önceden haber verirsen gelmeye çalışıcam
    2011 Honda CBF 600

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hepinize selamlar..

CBF150'yi ikinci el almak istesek kaç km'ye kadar tavsiye edersiniz.. Yani "X kilometre ikinci elde üst sınırın olsun" diyebiliyormusunuz?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster

CBF150'yi ikinci el almak istesek kaç km'ye kadar tavsiye edersiniz.. Yani "X kilometre ikinci elde üst sınırın olsun" diyebiliyormusunuz?
    aslında öyle bir sınır yok alacağın motoru km'si kaç olursa olsun götürüp bir servise baktıracaksın

km 5000 olur ama motor bitik olur km 50 000 olur ama motor fişek gibidir nasıl kullanıldığı önemli
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750

ya kilometre teli sökülmüş ise
    servis en mantıklısı
    cbf 150 2006 yılının 9.10. ayı gibi piyasaya çıktı. piyasadaki cbf 150 lerin yüzde 80 i garanti kapsamında motosiklet.. bu mantıkla yola çıkarsak garantideki bir makina bütün bakımlarına servise gider . ne değişmiş ne olmuş bilirsin. mesela ben motoru alırken km 7286 dı servise sordugumda gösterge garantiden değişmiş 3600 km de .. benim satın aldığım elelman 2. sahibiydi o bu durumu benimle öğrendiğini iddaa etti ne kadar dogru bilemem tabikide gerçek olan şuydu 7 değil 10 bin km de bir motor du. servis masrafını belirledi motorun neyi var neyi yok tam ekspertiz çıkardı 20 lira verdim ama seceresini bildim motorun
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Honda CBF 600

bence en kötü 2009 model maksimum 10.000 km'de bi motor bulursan kaçırma derim
    2011 Honda CBF 600

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar için teşekkürler beyler.

Peki Istanbul Avrupa Yakasın'da bu işi yapabilecek, önerebileceğiniz servis varmı?..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    draktör yerne cbf sürdün sabana sanırım
    ivit...

evet ethem abi farkındayım, bi anda oluşuyo sanırım kafasında, o yüzden hep son dakkalarda arayıp haber veriyo

abi çok isterdim gelmeyi ama işte uyuyodum, inşallah bi dahaki sefere en azından 1 gün önceden haber verirsen gelmeye çalışıcam
    Ah Tuğrul ah sabah telefonu açıversen nolcak ...Allah bilir kaçta yatıyon sirseri... Bir dahaki sefer olacakmı sence...kış geldi...

Bu genellemeyi yapmak aslında zor...ben 12.000 de km telini çekerdim ...çok akıllıyım ya sende çok güzel yersin bu numarayı ve satın alırsın...hatta inanmıcan kadran üzerindeki jelatinim bile duruyor...atıyorum 18.000 de diyede satabiliridim çok basit birşey...a temiz tutardım az da değişiklikler yapardım birine kitlerdim...işte bu konularda kısmet şans konuşur bence...

Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında öyle bir sınır yok alacağın motoru km'si kaç olursa olsun götürüp bir servise baktıracaksın

km 5000 olur ama motor bitik olur km 50 000 olur ama motor fişek gibidir nasıl kullanıldığı önemli
    +1.75
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda CBF 600
    Ah Tuğrul ah sabah telefonu açıversen nolcak ...Allah bilir kaçta yatıyon sirseri... Bir dahaki sefer olacakmı sence...kış geldi...
    abi geçen seneki delmece yaylası gezimizi hatırladın mı?
    2011 Honda CBF 600

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Metocum sana kışmı gelir ya, sarıp sarmalamışın motora yağmur korumalıklarını Benim 2 günde yağmurdan azına edildi.. Bayradada gezmedende olmuyor, minübüs otobüste canım istemiyor. 2 gündüer eve geliyorum, ayakkabı pantolon kurutuyorum. Bayram diye mecburen biniyorum. Arkama hanımı alıyorum. Ama o hiç ıslanmıyor. Ben önde koruyorum. Motoru alırken uzun tur camı almıştım, yaz başı çıkarmıştım, acil yollu takmam lazım, belki faydası olur.

Motosikleti

he kankam Allah razı olsun senden bayram hediyeni aldım...Teşekkürler... çok naziksin...[COLOR="Silver"]
    ...
    kanka mesajlarımı iyi okumuyorsun...

abi geçen seneki delmece yaylası gezimizi hatırladın mı?
    hatırlamammı kanka off neydi be hayatımın gezisi de gogıla direkt o gezi geliyor valla

Metocum sana kışmı gelir ya, sarıp sarmalamışın motora yağmur korumalıklarını Benim 2 günde yağmurdan azına edildi.. Bayradada gezmedende olmuyor, minübüs otobüste canım istemiyor. 2 gündüer eve geliyorum, ayakkabı pantolon kurutuyorum. Bayram diye mecburen biniyorum. Arkama hanımı alıyorum. Ama o hiç ıslanmıyor. Ben önde koruyorum. Motoru alırken uzun tur camı almıştım, yaz başı çıkarmıştım, acil yollu takmam lazım, belki faydası olur.
    abi ön camla olmuyor bu iş yav...bence bi diz örtüsüde sen al...artı motor için farklı bir ayakkabı giyebilirsin...ayakkabı kolay kurumaz...veyada binme kasma abicim...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    kanka mesajlarımı iyi okumuyorsun...
    abi ön camla olmuyor bu iş yav...bence bi diz örtüsüde sen al...artı motor için farklı bir ayakkabı giyebilirsin...ayakkabı kolay kurumaz...veyada binme kasma abicim...
    Metocum mesajlarını okumam mı yaw, fakat, bayram hediyesi olarak değerlendirdiğin şeyi anlayamadım ve o cümlenin bana yazılıp yazılmadığı konusundan emin olamadım. Bu yüzden yorum yapmadım. Her halde Gezi forum başlığını açtığım için di teşekkürün yanlış anlamadıysam, bunun için teşk.. e değmez, Zevkti

Ön cam tabiki kesin çözüm değil ama 3-5 damladan karşıdan esen soğuk rüzgardan bi nebze korusun yeterli.. Bide abi yağmurda usul olarak binmiyorum zaten, bunun tek sebebide motorun temizliğini yapabileceğim uygun bi ortamımın olmaması, yoksa yağmur, soğuk korumalarını düzerim binerim, neden binmiyiym. Yinede ıslansam ben kendimi evime ulaşınca hallederim, ama motoruda öyle çamur içinde bırakmak bi türlü içime sinmiyor. Şimdi bayram deye s s binmek zorunda kaldık. Hava kötüde olsa ordan oraya ordan oraya şehir içlerinde sürteceğimize elimizin altındaki makineyi kullanmamak saçmalık olur diye düşündük. Bayram harici yağmur çamur zaten kullanmıyorum. Bu yüzden çnlemimi yağmur için değilde soğuk için alabilirsem bana yeticek. Bu hesaplardayım şimdi. Napıyon, nasıl geçiyo bayram bu arada ?

Motosikleti
    transalp yavrusu
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    Metocum mesajlarını okumam mı yaw, fakat, bayram hediyesi olarak değerlendirdiğin şeyi anlayamadım ve o cümlenin bana yazılıp yazılmadığı konusundan emin olamadım. Bu yüzden yorum yapmadım. Her halde Gezi forum başlığını açtığım için di teşekkürün yanlış anlamadıysam, bunun için teşk.. e değmez, Zevkti

Ön cam tabiki kesin çözüm değil ama 3-5 damladan karşıdan esen soğuk rüzgardan bi nebze korusun yeterli.. Bide abi yağmurda usul olarak binmiyorum zaten, bunun tek sebebide motorun temizliğini yapabileceğim uygun bi ortamımın olmaması, yoksa yağmur, soğuk korumalarını düzerim binerim, neden binmiyiym. Yinede ıslansam ben kendimi evime ulaşınca hallederim, ama motoruda öyle çamur içinde bırakmak bi türlü içime sinmiyor. Şimdi bayram deye s s binmek zorunda kaldık. Hava kötüde olsa ordan oraya ordan oraya şehir içlerinde sürteceğimize elimizin altındaki makineyi kullanmamak saçmalık olur diye düşündük. Bayram harici yağmur çamur zaten kullanmıyorum. Bu yüzden çnlemimi yağmur için değilde soğuk için alabilirsem bana yeticek. Bu hesaplardayım şimdi. Napıyon, nasıl geçiyo bayram bu arada ?
    kanka 2 adet energızer şarj edilebilir pil hediye ettin ya gezi esnasında ne çabuk unuttun... onu didiydim...langırt köysandığı...

abicim o zaman alıcan 50-60 liraya düşük bar basınclı yıkama makinası keyfine bakıcan müşteri geldi kanka çıkış yapıcam ben çıkıyom yazarım daha...

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    CBF ciler durmak yok Geziye devam...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBF ciler durmak yok Geziye devam...
    eeee hani link...

Motosikleti
    Honda CBF 600
    eeee hani link...
    metehan abi gene mi banlandın ya

anarşik ruh senin kanında var sanırım
    2011 Honda CBF 600

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    meto ne ettin gene yavvv uslanmıcanmı sen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler