Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    metehan abi 50 gayme dediin bu alt resimde görünen grenajıda kaplayan kılıftan mı acaba
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    umutcum o alttaki kılıfı ilk defa gördüm özel yapım belli...iyi düşünülmüş uğraşılmış eşi dostu terzi olana kolay bu işler...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umutcum o alttaki kılıfı ilk defa gördüm özel yapım belli...iyi düşünülmüş uğraşılmış eşi dostu terzi olana kolay bu işler...
    motor hediye paketi gibi olmuş..
    yada madem siyah motor istiyordun neden kırmızı aldın demezler mi adama
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı Gültekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı Uğurlu olsun, iyi günlerde kullan, Samsun civarlarında servis varmı bilemiycem ama, motorun sıfır, yetkili servis harici müdahale motorunu garantiden çıkaracaktır. Ayrıca rodajı 2000-2500 km lere kadar uzat. Özellikle ilk yağ değişimi yani 1000 de oluyor. İlk yağ değişimine kadar 60-70 km/h gibi takıl. 1000 den sonra 70-80 km/h. 2500 km dede bi yağ değişiminden sonra 80-90 takıl. 4000 km bakımından sonra 90-100 devam et. İlerki km lerde dahi 100 km/h ın üzerinde motoru fazla tutma. Bunu alışkanlık edinirsen temiz temiz senelerce binersin. 2000 de bir yağını değiştir. Ama ilk yağ değişimini 1000 de mutlaka yap. Hatta 500 de bile yapılabilir. Rodaj döneminde yolculu kullanmamaya, ani duruş kalkış yapmamaya özen göster. Kesinlikle gazı kapatıp hızlanma. Gazı yedire yedire hızlan. Yani gaz koluna verdiğin hareket ile motorun hızlanma eğrisi aynı olsun. Debriyajı sert kullanma. Dik bayırlarda dur kalk yapma. Motor ısınmadan yola çıkma. Ben bu rodaj kurallarını tam olarak uygulayamadım ama, bi daha sıfır cbf alacak olsam böyle yapardım.
    Orduda ki bayiisinde sahibiyle konuştuk bayii sahibi yağ tuz değişimlerini siz yapın dedi biz kaşeler belgeleri yollarız dedi garantiden çıkmaz motor dedi ama önemli bakımlarında mutlaka gelin dedi yani sorun yok

Bu arada resimler ; Plaka yolda yarın veya öbür gün takılcak

http://img195.imageshack.us/i/img1372l.jpg/
    http://img170.imageshack.us/i/img1373.jpg/
    http://img9.imageshack.us/i/img1374b.jpg/
    http://img91.imageshack.us/i/img1375v.jpg/
    http://img188.imageshack.us/i/img1376c.jpg/
    http://img229.imageshack.us/i/img1377x.jpg/
    http://img37.imageshack.us/i/img1378oum.jpg/
    http://img191.imageshack.us/i/img1379f.jpg/
    http://img16.imageshack.us/i/img1380uly.jpg/
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Fotolar görünmüyor. Yoksa benim bilg. damı bi sorun var ? Ama sadece senin fotoları göremiyorum. Üstterkileri görebiliyorum.

Motosikleti
    Kawa Z750
    bende foto göremiyorum

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa benim bilg. damı bi sorun var ? .

hastayım şu kısaltmalarına...

siz pc başında tırmalarken dün bizde etoşla izmite aktık...

etoş&metoş

izmit ayaklarımın altında

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Bende sabırla bekliyodum ne zaman fotoları koyucak, acap gezi yazılarına mı bi başlık açtı falan diye oraya bişlem baktım. Hatta senin açtığın bi eski Aytepe öyle gezilmez böyle gezilir falan bi başok gördüm. (Aa.. buraya açmış dedim) bide bi baktım eski bi başılkmış
    Bu arada son fotoda kilolu çıkmamın nedeni kemerimde fotoğraf makinesi olması, daha genciz tığ gibiyiz vesselam. Eh biraz kalın tığız ama olsun Eline sağlık Metocum, güzel kareler, gezi tozu işindede üzerine tanımam, foto işinde de çok çok iyisin bence.

Motosikleti
    gerçekten mükemmel fotolar
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor hediye paketi gibi olmuş..
    yada madem siyah motor istiyordun neden kırmızı aldın demezler mi adama
    Kaptan Kardeş bu yorumu hangi resime yaptıgını bilmiyorum( Şirket bilgisayarından resimleri göremiyorum) ama eger benim yapıyorsan acıklıyım. Aslında ben motoru siyah almayı düşünüyordum lakin alacagımızda bayide bir tane kırmızı kalmışdı. Yenileri yolda salı gunu gelecek dediler.(Cumartesi gunuydu) Salı gunu gelen motoru parasını vermiş olmama karşın iş nedeni ile ancak haftaya cumartesi gunu alacaktım. Bir hafta daha beklemeyi düşünürken Eşim kırmızı olsun kırmızı daha güzel dedi... Kılıfı diktirmemin sebebi ise merdiven dairesinde cocukların motoru oynadıgını gördüm. Oynama desende laf anlatamssın. Ailelerine soylesen Bişi olmaz cocuk ne yapacak kocaman motora... Çizeceklerini düşünemiyor bile.... Kılıfı diktirdim içim rahat.. Zaten bai sure sonra cocuklar motordan hevesini aldı oynamaz oldular...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaptan Kardeş bu yorumu hangi resime yaptıgını bilmiyorum( Şirket bilgisayarından resimleri göremiyorum) ama eger benim yapıyorsan acıklıyım. Aslında ben motoru siyah almayı düşünüyordum lakin alacagımızda bayide bir tane kırmızı kalmışdı. Yenileri yolda salı gunu gelecek dediler.(Cumartesi gunuydu) Salı gunu gelen motoru parasını vermiş olmama karşın iş nedeni ile ancak haftaya cumartesi gunu alacaktım. Bir hafta daha beklemeyi düşünürken Eşim kırmızı olsun kırmızı daha güzel dedi... Kılıfı diktirmemin sebebi ise merdiven dairesinde cocukların motoru oynadıgını gördüm. Oynama desende laf anlatamssın. Ailelerine soylesen Bişi olmaz cocuk ne yapacak kocaman motora... Çizeceklerini düşünemiyor bile.... Kılıfı diktirdim içim rahat.. Zaten bai sure sonra cocuklar motordan hevesini aldı oynamaz oldular...

Gezgin_33 ;
    Bence gayet şık olmuş depo kılıfın, kırmızı cbf ile süper uyumlu olmuş

Motosikleti
    CBF-150
    Konu hakında başlık var ama bakıyorum da buraya yazan cbf kullnıcılarının hiç biri yorum yapmamış... (Görmemiş olabilirler.)

İlk fotolar Funda nın alıştırma fotoları. (Motor hareket halinde iken foto cekemiyordu.))

Pazartesi gunu Adanaya Amcamları ziyaret edip geldikten sonra depoyu fulleyip.Km yi sıfırlıyorum. Bu arada Adana git gel ve gezmelerimiz sonucu Ekonomik kullanımda 200 km de 5.5 lt yakmış.

Kargıpınarında oturan ablamlara ugradık. Bir gece burada kalıp Sabah erken yola cıkacagız.

Benzinimizi aldıgımız Mezitli Shell den kargıpınarına 25 km olmuş. Yola cıkma zamanı..

Artık benimde Top casem var. Shade Marka 40 lt lik. Motor kucuk olmasına ragmen guzel durdu.. Depo üstü cantamıza da yeterince dolu.

Kanlıdivane ye küçük bir ziyaret. Devamında yoldan kareler...

Silifke Karaman yol ayrımı.... Buradan sonrası yollar zorlu olacak...

Silifke kalesi.

Hepimizin cok iyi bildigi Keklik Kafe... Ayrıca buradaki Petrolde Ermenek yolu soruyorum. Sagolsunlar cok yardımcı opldular. Ermenek yolu bakımda oldugu için cok tozlu ve mıcırlı oldugunu soylediler. Birde karayolları haritası verdiler... Buradan :tesek sunuyorum. Silifke Shell personeline

Yolun zorlu olacagını tahmin ediyordum ama bukadarını beklemiyordum...Hava aşırı ruzgarlıydı. Karamana kadar bazan sagımızdan bazan karşımızdan olmak üzere sürekli rüzgar yedik

Göksu nehrinin guzel manzaraları eşliginde Degirmendere' ye geldik ve ilk molamızı verdik.. Menude Sıkma ve ayran vardı. Okadar acıkmışız ki foto cekmeyi unuttuk.

Yola cıkmak uzereyken ekir geldi. (Hepsini bize vermediler) Tadımlık aldık.

Yoldan kareler ve Tabelalar..

Mut Shell de tekrar depomuzu fulluyoruyoruz. 167 km yol yapmışız ve ne tesaduf yine 5.5 lt benzin aldı. 18 tl.

Sertavul dayız. Setavulun meşhur Et lokantalarından birine oturduk. Menü sac kavurma Coban salata suzme yogurt ve petek bal.. Afiyet olsun..

Yola devam

Kazımkarabekir, Guneysınır ve Sarıoglan'ı gecip Hadim yoluna geliyoruz. Torosların arasından gecen yolun fotoraflayabildigimiz bir bölümü.

Hadim'e iyi ce yaklaştık.

2.5 yılımın gectigi Hadim meslek yuksek okulu.

Yol yorgunu olmamız nedeni ile kısa bir hadim turundan sonra Belediye oteline yerleşiyoruz. Fotolar ertesi gunun sabahından. Ve işte süpriz. Arka lastigimiz patlamış. Fundayı bırakıp Hadim Shell'de lastigi şişirmeye gidiyorum. Gitmişken bir de benzin aldım.

Burada Tam görünmüyor ama gezi başlangicindaki foto ya bakarak 356 km yol katendigimi görüyorum. 167 km de depoyu fullemişdim. 7 lt . 24 tl aldı. Lastigimiz cok az hava kaçırıyordu. yaptırıp yaptırmamak arasında kararsız kaldık. Yol durumumuzun ne olacagını bilmiyorduk ve yanımızda hiç latsik tamirat malzemesi yoktu. Zaman kaybedecegimiz belliydi ama yine lastigi yaptırıp oyle yola devam kararı aldık ve lastigi yaptırdık... Lastikci sedece yamayı yaptı. Jantı sokup takma işlemini kendim yaptım

İşte Doga harikası Yerköprü Selalesinden görüntüler

Yolda zinciri fazla gerdigimi farkettim ve burada kücük bir zincir ayarı yaptım. Sonrasında dönüş yolu...

Karaman da yemek molası verdik. Bu mola dönüş yolunda verdigimiz son mola oldu. Göçmen Afet evlerine kadar durmadan geldik. Karaman dan. Erdemliye 3saat 15 dakikada geldik. Bu sure Giderken gecen zamanın neredeyse yarısı kadar

Yol kenarında Cilek satan silifke halkı. Ekmegini taşdan cıkartan köylülerimiz..

Konyadan aldıgımız cam sakızı coban armaganı hediyeler.

Toplamda 724 km yol yaptık.

Mersin İmam hatip lisesinin karşısındaki Shell de Depoyu tekrar fulledim. Dönüş yolunda başka yerden benzin almadık. Dönüş yolunda 9.2 lt benzin yakmış.. 30tl.

Torosların eteginden giden virajlı yollarda motor kullanmak gercekten cok zevkli oluyor. Motorumuzyol boyunca bizi hiç üzmedi.... Yorumlarınız şimdiden teşekkürler.... Arkadaşlar photobucket dan foto atmayı ilk defa deniyorum inşallah fotolar görünür....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:39 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:38 PM ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gezgin_33 ;
    Bence gayet şık olmuş depo kılıfın, kırmızı cbf ile süper uyumlu olmuş
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    ne commuteri kardeşim touring diyecem bundan sonra gerçekten güzel fotolar anladığım kadarıyla o depo koruma kılıfı özel yapım ve gözüm kaldı SEBEBİNE gelince sticker ları sökme kararı aldım ama allah tan son anda fark ettim grenaj çatlak beni anca böle bi şey kurtarır ayrıca benim kamyon siyah
    size kaça mal oldu acaba

Motosikleti
    Kawa Z750
    gezgincim bende bugune kadar aldığım araçlara motosikletim hariç diğerlerinde hiç renk seçemedim cebime içime sinen olsun mantığıyla rengi en son şıklara bıraktım.
    benim orda kastettiğim şey latife tadında takılmaktan ibaretti.
    hatta biraz daha latife edeyim:
    senin depo kılıfı graranajlarıda hatta kafa granajındaki siyah sticker larıda düşünürsek motorun çizilme şansı yok.
    kendime ait müstakil garajım oldugundan kedi ve çocuk vakası yaşamadığımdan , bekara kadın boşamak kolaydır mantığı ile gözüm alışamadı. ama kırmızı cbf de güzel.. helede jantları siyah ve kırmızı şeritte oldumu tadından yenmez..

bu arada çok güzel yol yapmışsın paylaşımın için kendi adıma çok teşekkür ederim. sayende gitmiş görmüş kadar olduk.

Motosikleti
    gezgin kardeş bu fotolara bi ayrı topik yakışır...

etoşcum başka gezilerde buluşmak dileğiyle...

Motosikleti
    '09 CBF 150 Siyah '06 TransAlp Siyah
    Motor Kullanırken doğayı izlemeye kalkarsan doğanın bir parçası olursun :)

Motosikleti

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezgin kardeş bu fotolara bi ayrı topik yakışır...

etoşcum başka gezilerde buluşmak dileğiyle...
    Mete abi "Etkinlik ve gezi fotoları" Başlıgı altında var. CBF150 topgi senlensin biraz.

Motosikleti
    Mete abi "Etkinlik ve gezi fotoları" Başlıgı altında var. CBF150 topgi senlensin biraz.
    yaz gelince tutamıyor bizi kimse...ama sıcaklarda bastırdı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler