Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    güzel motor hayırlı olsun alınca fotosunu cekte görelim
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Hayırlı uğurlu olsun memnun kalacağına eminim
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Cbf150
    Hayırlı olsun
    pişman olmayacağına eminim.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun ybr alsaydın keşke
    ybr de alabilirdin. devir göstergesi var. bakar bakar vites atardın.

2 gündür çinli choper a biniyorum motorumu özlediğimi hissettim .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:54 PM ----------

geçtiğimiz pazar kuşadasına doğru ufak bir tur yaptık toplamda 300 km civarında. ..

Ben en çok bu fotoğrafı sevdim. çok güzel katolog fotosu gibi

Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Kaptan BABA güzel fotolar..
    saolasın paylaşım için.
    son kez sorimde aklımda soru işareti kalmasın..
    irc ön arka lastigini alıp degiştireyimmi?
    kullanan arkadaşlar memnunmusunuz ?
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son kez sorimde aklımda soru işareti kalmasın..
    irc ön arka lastigini alıp degiştireyimmi?
    kullanan arkadaşlar memnunmusunuz ?
    Ben kullanmıyorum ama kullananlar gayet memun, bende lastiklerim bitince IRC ön arka alıcam inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 PM ----------

[QUOTE=KaPTaNH;1661448]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:54 PM ----------

geçtiğimiz pazar kuşadasına doğru ufak bir tur yaptık toplamda 300 km civarında. ..

Geziniz oldukça eykenceli geşmişe benziyor. Umarımm bende senelik iznimde bişeyler yapabilirim. Bu arada arka lastiğin markası nedir ? Diş desenlerinden orj. duro olmadığını anladım.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    irc ön arka takım lastik 135 tl avcılarda..
    sirkecide ise en son 100 tl idi
    bakalım uygun bi takım irc veya dunlop alıcaz.
    dunlop takımda 110 tl takma ücreti 30 tl (ohh yani)
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irc ön arka takım lastik 135 tl avcılarda..
    sirkecide ise en son 100 tl idi
    bakalım uygun bi takım irc veya dunlop alıcaz.
    dunlop takımda 110 tl takma ücreti 30 tl (ohh yani)
    Bende orijinal lastiklerden sonra IRC ön-arka takmayı düşünüyorum.
    Deneyimlerini bekliyorum

Bugün 8000 bakımımı kendim yaptım. Buji konusunda biraz kararsız kalmıştım ama kitapçıktaki kodda olan bujiden aldım 10TL.
    Sahte NGK'lar ile orijinalini nasıl ayırırız? Bilen varmı ?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...i-farklar.html

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deneyimlerini bekliyorum

Bugün 8000 bakımımı kendim yaptım. Buji konusunda biraz kararsız kalmıştım ama kitapçıktaki kodda olan bujiden aldım 10TL.

hocam benim arka teker kalın ırc efeden 60 a aldım adamlar elden satıyolar zaten yan taraftan alıyosum servise gidiyosun o yan taraftakilerin selamını söylüyosun işçiliğine para almıyorlar ayrıca çok memnunum fren mesafesi çok kısa yolu bırakmıyor kayarken ötüyo benim ön tekerde kışlık olandan dönerken çok güven veriyor öneririm
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Deneyimlerini bekliyorum

Bu bujiyi söküp takmak kolay mı ? Bujinin üstündeki siyah kapağı çekerek mi çevirerek mi çıkartıyoruz ? Daha sonra bujiyi sökerken sadece anahtarla saat yönünün tersine doğru çevirmemiz yetiyor mu ? Ve yeni bujiyi takmak için yuvaya yerleştirerek saat yönünde iyice sıkıyormuyuz ? Bunun bi sıkma ayarı varmı ? Yani iyice sıkmalımıyız ? Motorun bi çok şeyini değiştirebiliriyorum gerektiği zaman, bi yanlız bu buji işine girmedim hiç

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bujiyi söküp takmak kolay mı ? Bujinin üstündeki siyah kapağı çekerek mi çevirerek mi çıkartıyoruz ? Daha sonra bujiyi sökerken sadece anahtarla saat yönünün tersine doğru çevirmemiz yetiyor mu ? Ve yeni bujiyi takmak için yuvaya yerleştirerek saat yönünde iyice sıkıyormuyuz ? Bunun bi sıkma ayarı varmı ? Yani iyice sıkmalımıyız ? Motorun bi çok şeyini değiştirebiliriyorum gerektiği zaman, bi yanlız bu buji işine girmedim hiç
    ilk önce motor soguk olucak kesinlikle motorun soguk olması gerek buji sökülüp takılırken sıcakken çıkartmayı veya takmayı denemeyin,buji yatagının dişlerini bozup kapağa hasar verebilirsiniz!! çıkartmak için ilk önce üzerindeki pipoyu sağa sola döndürerek yukarı çekiyoruz, çıkınca buji anahtarını bujinin tam üstüne yerleştirip oturmasını sağlıyoruz sola doğru yavaşça çeviriyoruz, biraz boşa çıkınca elle döndürüyoruz ve bujiyi çıkartıyoruz, takarkende gittiği yere kadar elle sağa dogru çeviriyoruz daha sonra anahtarla çok sıkmadan oturma kuvvetini hissedince bırakıyoruz azda sıkmıyoruz (kompresyon kaçağı) meydana gelebilir oturduğunu hissedince bırakıyoruz ..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce motor soguk olucak kesinlikle motorun soguk olması gerek buji sökülüp takılırken sıcakken çıkartmayı veya takmayı denemeyin,buji yatagının dişlerini bozup kapağa hasar verebilirsiniz!! çıkartmak için ilk önce üzerindeki pipoyu sağa sola döndürerek yukarı çekiyoruz, çıkınca buji anahtarını bujinin tam üstüne yerleştirip sola doğru yavaşça çeviriyoruz, biraz boşa çıkınca elle döndürüyoruz ve bujiyi çıkartıyoruz, takarkende gittiği yere kadar elle sağa dogru çeviriyoruz daha sonra anahtarla çok sıkmadan oturma kuvvetini hissedince bırakıyoruz azda sıkmıyoruz (kompresyon kaçağı) meydana gelebilir oturduğunu hissedince bırakıyoruz ..
    Peki bu buji piposu bi elektrik bağlantısımıdır ? Bu pipodan çıkan bi siyah kablo motora bağlı sanırım. Yoksa sadece bu siyah kapak mı =? Buji anahtarı özel bi anahtarmı ? Avadanlıkta buji anahtarı varmıydı acaba, hatırlayamadım da.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Peki bu buji piposu bi elektrik bağlantısımıdır ? Bu pipodan çıkan bi siyah kablo motora bağlı sanırım. Yoksa sadece bu siyah kapak mı =? Buji anahtarı özel bi anahtarmı ? Avadanlıkta buji anahtarı varmıydı acaba, hatırlayamadım da.
    evet buji piposu ateşleme elektriğini taşıyor avadanlıkta var buji anahtarı şimdi aklıma gelmiyor ama sanırım tepesindeki deliklere tornavida sokarak döndürüyordum öyle olması gerek kolay dene

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet buji piposu ateşleme elektriğini taşıyor avadanlıkta var buji anahtarı şimdi aklıma gelmiyor ama sanırım tepesindeki deliklere tornavida sokarak döndürüyordum öyle olması gerek kolay dene
    Saol, motorun bi parçasını daha değiştirmeyi öğrendim sayende

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Saol, motorun bi parçasını daha değiştirmeyi öğrendim sayende
    aklıma gelmişken söyleyeyim eğer boyunuz 1,70 üzeriyse amortisörü hard konumuna getirip motoru biraz daha kaldırabiliyorsunuz ben hep böyle kullanıyordum gerçekten çok zevkli oluyordu biraz sert oluyor ama yolu daha iyi hissediyorsunuz amortisör konum anahtarıda avadanlıkta var ama çevirmek biraz güç ve sabır işi çevirirken biraz kafayı yedirebilir çok serttir....

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    [QUOTE=ethemm76;1662155]Ben kullanmıyorum ama kullananlar gayet memun, bende lastiklerim bitince IRC ön arka alıcam inşallah.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:06 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 PM ----------

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geziniz oldukça eykenceli geşmişe benziyor. Umarımm bende senelik iznimde bişeyler yapabilirim. Bu arada arka lastiğin markası nedir ? Diş desenlerinden orj. duro olmadığını anladım.
    arka lastik duro sadece 100 lük.
    deseni farklı . ön lastik orjinal dura baya virajlarda zorluyor beni. aslında öende bir lastik yapmak lazım..
    (arka lastik ben aldığımda böyleydi. eleman 1 ay oldu takalı demişti -faturasıda ruhsatın arasında duruyordu sonradan gördüm)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:56 AM ----------

Deneyimlerini bekliyorum

ben tork marka buji aldım çift tırnaklı 4 lira 2bin km oldu daha bir sıkıntı yok.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    motorum 8000 kmde 7000 kmde iken 2.el olarak almıştım..
    bujiden yana bi sııkıntım yok zaamanı gelince degiştirim..
    amortisr ayarını bi türlü ögrenemedim..
    metehan abi sagolsun resimli olarak anlatmıştı fakat ben yinede yapamadım

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    arkadaşlar otomobillerde motora konan ilk yağda mikron boyutlarda kurşun parçacıkları olur. bu rodaj sırasında aşındırıcı etkiyle parçaların birbirine alışmasını kolaylaştırır. bu motosiklette de böyle mi? 500de ilk yağımı değiştirip temiz koydursam iyi mi ederim kötü mü? ilk konulmuş olan yağın bu özellikte olup olmadığını bilen var mı?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar otomobillerde motora konan ilk yağda mikron boyutlarda kurşun parçacıkları olur. bu rodaj sırasında aşındırıcı etkiyle parçaların birbirine alışmasını kolaylaştırır. bu motosiklette de böyle mi? 500de ilk yağımı değiştirip temiz koydursam iyi mi ederim kötü mü? ilk konulmuş olan yağın bu özellikte olup olmadığını bilen var mı?
    Bence 1000 km de değiştirin bir zararını görmessiniz.Zaten serviste 1000km de gelin diyor.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk bakım 1000 km de yapılıyor, ilk bakımda bende servise sorduğumda içindeki yağın rodaj yağsı olduğunu söyledi farklı bi özzelliği varmı bilemiyorum tabi.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler