Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baba sana samimi sölüyorum sen bu motordan sonra ybrye geçersen (ybr125)
    bırak cbf150 yi satmayı motorculuk hayatına son verirsin o kadar vahim olur durumun benden söylemesi.

Kısa öz ve etkili cümleler...
    Doğru söze ne denir.Metehan denir...

dostum inanırmısın bazı rampalar olurdu mobilet(105 lik) çekmezdi fitil olurdum...hız alması lazımdı...önüne bir araba veya yaya çıktımı yavaşladınmı o rampayı anlaki iman gücüyle çıkardım...Örnek Ayazağadan Maslağa çıkan askeriyenin önünden geçen rampa...çıksın diye dua ederdim...yanımızdan birileri geçtimi gülerdi bize...eşe dosta görünmeyelim diye arka sokakları kullanırdık...mahallede...aman bir gören olmasında bir an önce kaçayım mahalleden...çoluk çocuğa malzeme olmayalım diye...atsan atılmaz satsan satılmazdı mobilet efsenesi...benzine biraz fazla 2t yağ karıştırdıkmı değme dumanın keyfine...arada bir boğulurdu şişerdi...kayış kasnaktan çıkardı...zincir atardı bisiklet gibi...fren Allaha emanetdi...durdun durdun duramadın vurdun ambiansıydı...arkana kimseyi alamazdın...çalışmazdı...korna sesi komikti...zil sesi gibi feci bişeydi...yağmurda buji ıslandımı nanaydı...1 saatten az sürede çalışmazdı...heleki birikintiye girdinmi evlere şenlikti...hemen stop ederdi...başla itmeye...erdocum biz bu yollardan geçtik...

şimdi cıbıf 150 bize Abdurrahman Çelebi değilde İmparator geliyor desem inan bana...şimdi Honda malına o kadar güveniyor ki ayak çalıştırma bile koymuyor düşün yani...o kadar soğukta tek basışta gaz alıyor ...farların 15-20 metreyi rahatlıkla göstermesi bile bana lüks geliyor şu an...ybr de bile bu far sistemi yoktu...iri duruşu herkesin dikkatini çekiyor...gelen geçen soruyor...Transalp yavrusu hatları taşıdığı için birazda olsa bizde üst kategorilerde fink atıyoruz...

şahsen motor güzel ama değerini anlayana...senin çok istekli olduğunu görünce bende senin adına sevinmiştim...böyle olmasınıda doğal olarak karşılıyorum...herşeyin hayırlısı olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    ginger teşekkür ederim yazın için.Evet çevremde hiç motorcu yok.Tanıdık uzakta olsa bir motorcuda yok ,sizler dışında.İşde sizlerin yönlendirmesiyle motor aldım.Teşekkür ederim beni cesaretlendirdiniz.Motoru aldım ilk önce yer sorunu çıktıhadi onu bir nebzede olsa aştım.Apartmanın içine koyuyorum 8 milyonluk kilitim ileve 5 milyonluk zincirimle Birde yeni olarak gidon kilitini fark ettim şimdi onuda yapıyorum daha rahat uyuyorum.Aldığım 2 gün içinde inanırmısın gece 3de 4de kalkıp motora bakıyordum.Halada kulağım kapıda.Birisi acaba motoru alıp kamyona falan yükleyecekmi diye :(.Neyseki şimdi biraz daha boşverdim gidon kilitinide bulunca Alarm taktıran varmı acaba aramızda?Servise sordum ""taktırınca garanti bozuluyormu diye"" onlarda eğer tesisata dokunmazsanız bozulmuyor dedi! Tesisata dokunmadan alarm takıla biliyormu? orası biraz muamma sanırım.Kasko yaptıranları şimdi daha iyi anlıyorum en azından gece rahat uyuyorsunuz
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Bak hava yağmurlu kanka...motor Maçkada açık havada branda ile yatar...kamerali bir garaj girişinde...güvenlik var ama içeride...dışarıda in cin top oynasa duymaz...kamera olsada hak getire yani...ama içim rahat nedense apartmanların arasında sote bir yerde...yani herkesin görebileceği bir yerde değil...evede getirebilirdim...ama 2 damla gözümü korkuttu...dediğim gibi kışın tadı yok...üşüyüp hasta olacağıma motor yatsın...Oğuzcum görüyon demi bizim yıllar önce geçtiğimiz yollardan arkadaş geçiyor..ben hak veriyorum ama...bazen bende soğuyorum...lanet diyorum...bir tehlike atlattımmı niye aldım diyorum...aba çok geçmeden saniyeler içinde pişman olup iyiki almışım diyorum...olmadığı günleri düşünmek bile bana yetiyor...elbet fuar zamanı gelecek...sırf fuara motorla gitmek için aldım...veya Gıngerin koyduğu fotolarla aldım desem kaçınız inanırsınız...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Ya Erdo yine uzun uzun yazdıracan bana. Fazla yazmıyım, çok bilmişlik etmiyim ilk motorum diyorum ama, bu aleti ilk alanlardan da biriyim burada. Kardeşim, nasıl şeyler diyorsun anlayamıyorum. Benim motor rodajda iken ilk deposu 32ytl'ye doldu ve yedeğe geçmeden 434 km civari yol yaptım. İkinci depodan itibaren de yedeğe geçmeden 25 - 26 ytl civarına fullendi hep. Ve 400km'den aşağı bitmedi hiç benzinim. 20 ytl ile 86 km olur mu yav. Honda bu motoru en ekonomik modeli diye lanse etti. 100 km'de 2 lt. yakar bu alet düzgün kullanılırsa.
    Bak bence sen acemilikten bu şekil düşünüyorsun. Artı burada hep yazdık, diyorsun ki üşüdüm, rüzgardan yol alamadım v.s. Ben motoru alana kadar neredeyse 8 ay öncesinden kasktı, monttu, dizlikti düzmüştüm çeyiz gibi. Motoru alıp da bu soğukta montsuz, kasksız binilir mi be güzel kardeşim . Ben maskeyi takıp bir de polar kaskol sarıyorum boynuma, bu havada bile gram soğuk hissetmeden sahil yolunda, denizden gelen rüzgara rağmen keyifle sürüyorum. Sürüş deneyimi arttıkça rüzgarla da baş etmeye başlıyor insan yavaş yavaş.
    Ben acemi sanıyordum kendimi ama sen öyle laflar etmişin ki, ben senin yanında bayağı deneyimli kaldım.
    Ben Mototal'den aldım aleti ve Kızıltoprak Mototal'e çanta taktırmaya gittiğimde orada çalışan elemanda da benim motorun aynısı vardı. Sohbetten sonra aynı gün 1000 bakımına girdiğimizi anladık. Eğer bu motorda üretim hatası, yağ yakma v.s. gibi sorunlar olsa Honda'da çalışan eleman bunları bilir ve almazdı sanırım. Üstelik aletle 1000 bakımından önce 120km hızı gördüğünü anlattı bana, genellikle de devirli kullanıyorum dedi ve çok da memnundu. Eminim sen de zamanla bu işi kaptıkça keyfine varacaksın. (Ama ilkin mutlaka hemen, acilen bir kask edin.)
    Ben de şimdiye kadarki 1400km'de gayet memnunum motorumdan. Ve şükür ki hiç problem yaşamadım.
    Yeni motor alacak olan arkadaşlara naçizane tavsiyem öncelikle giyim kuşamı tamam edin, en azından kaskınız ve montunuz motordan önce hazır olsun. Ayrıca motosiklet olayı biraz da (hatta DD Reşat Arbaş'ın dediği gibi motosiklet kullanımında büyük pay mental, düşünsel kısımdadır) kafa yapısı ve hayata bakış açısıyla ilgilidir. Otomobil konforu arayacaksak zaten hiiç motora binmememiz gerekirdi.
    Çok uzattım biliyorum ama bazen burada öyle şeyler okuyorum ki şaşırıp kalıyorum, ben başka bir motora mı biniyorum acaba diyorum kendime.

Erdo son söz: Abi tavsiyesi, bence yazı bekle, şöyle hep beraber bir kaç cıbıf gezisi yapalım , sen de motoruna bu arada ısın, ekipmanını tamamla (zaten arkadaşlar ayrıntıyla yazmış), ondan sonra belki de işler tersine dönecek. Benim de hayatımdaki ilk motor bu. Daha önceden kısa süreli moped ve sukutır sürdüm hepsi bu. Ama ilk 15 günden sonra iyiki almışım, iyiki bu motorla başlamışım dedim.

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasko yaptıranları şimdi daha iyi anlıyorum en azından gece rahat uyuyorsunuz
    Yaaa! Ben de sırf bu hırkızlık derdinden ve otoparkta bile motorumun hiç de güvenli olmadığını anladığım için (takip edenler yaşadığım olayı hatırlayacaktır) yaptırdım kaskoyu. Şu an arkadaşımın garajında, yazın kapımın önüne bağlayacam. Disk kilidi ve halat kilit var. Ekstra bir kilit daha alacağım. Alarm bana da gereksiz geliyor.(Eminim komşulara da öyle gelecektir, her kedi çarpışında )

Herkese kazasız belasız, full korumalı, keyifli sürüşler dilerim.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yazı bekleyin yaza çok süper planlarım var cbf 150 konvoyu yapıcaz inşallah yüksek katılımlı aksesuarlar eksik yaza kadar tamalanır inşallah

son yazımı yazdıktan sonra aşşağa inip motoruma bakmaya gittim biri depomu çizmiş bir yakalarsam onu fena pataklıycam çok moralim bozuldu ya daha 100km bile olmadı depom çizildi ya

Motosikleti
    kankü bişey koyma görüntü olsun beyav...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kankü bişey koyma görüntü olsun beyav...
    Pastane motorcusu olduğun nerden belli....Çanta dediğin içine eşyalarını koyacan...Ailen varsa pazar alışverişini alması lazım...Arkaya en azından 1 çanta ya da kask alması lazım....Herşey görüntü diildir kanka...

Biz hayatı pratikleştirmeye çalışıyoruz..Motorumuz da aracımız....Ondan faydalanmak için bir takım şeyleri yapmamız lazım...Almışken 50 lt..den aşağı olmamalı...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ucuz ve sağlam olsun istiyorsan; madem safebet istemiyosun...O zaman Orion veya givi alabilirsin...
    Pek takmıyosan tavsiyelerimi yazmayım.....
    Akıl almada kankalarını dinlersin gerçi ya..Olsun Ben anlatayım genede...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz ve sağlam olsun istiyorsan; madem safebet istemiyosun...O zaman Orion veya givi alabilirsin...
    Pek takmıyosan tavsiyelerimi yazmayım.....
    Akıl almada kankalarını dinlersin gerçi ya..Olsun Ben anlatayım genede...
    alperim tungam...safebet motoruma asla taktırmam...öneren olursada şiddet uygularım... senin motor düşsede safebet kırılmaz esner teorinide paylaş istersen arkadaşlarla kak kambak...

kappa alacağıma safebet alırım dersen forumda alimallah bayağı fırça yersin...

senin aklına uysaydım bana hurda mezi kilitleyecektin keko...

gıngercim bu çantanın orjinalliği yan çanta olmasından kaynaklanıyor...ilan okursan arka içinde kullanılabilir diyor......

abi yan çanta dediğin böyle olacak be...Honda hayat onda...orjinal olsun çamurdan olsun...Honda Deavuille...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/m...3&extra=Galeri

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 lira verip safebet almıyosun , Bari 80 - 90 ver orion al...Senin motorunu eskitir.....Hatta 2 tanede yanlar için olanları var....

Burda herkes arkadaşımız herkese yardımcı olmamız lazım...Safebet de kötü diil...Sadece ilk kasiste alt plastik istifa ediyor..Onun için sabitlemek lazım...Ama orion da baltayı al giriş dolap parçalanır alt plastik kırılmaz...Adamlar temele önem vermişler...

Şunu unutmayın....İster abi tavsiyesi ister tecrübe diyin; motora çok para vermediyseniz pahalı aksesuar almanın faydası yok inanın....Sizde de f650 falan olmadığına göre zevklerinizi en ucuz şekilde en yararlı şekilde tatmin etmeye gidin...

Kappanın çantasını aldın diyelim...Yan ayaklarınız o kadar sağlam mı?...Hadi motor yan ayaklıktan kendi kendine düştü....Gitti güzelim kappa...Gitti mangırlar...Ha bide aynanız kırılır o kadar.....

Kısıtlı bütçemize uyan en kullanışlı olanları tercih etmeliyiz..Ben öyle yapıyorum...

kanka ok...ben yan çantaları kafaya yazdım...ama kaynak maynak yaptırmadan olcakmı bu iş...onu çözemedim...Hafta içi Sİrkeciye uğrayıp bakınayım...

heh Güldikende damladı...Al Mezciyi vur Zongiciye...İkinizde buradayken diyorum....

Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağamı solamı takacaksın bu çantayı aga
    tek bir tane !
    sevgili dostum galiba anlayamadın...bu bir yan çanta teki...ok...ama arkaya süper gider diyor herif...aparatıda var zaten...sevgili kankam zaten bombardımandayım...birde sen vurma yav...

bu arada konu dışına çanak tutuyorum kusura bakmayın...benim ekipman gelince böyle şen şakrak oluyoruz..

kanka kırmızı cbf ye yakışmazmı bu...varsın içine kask sığmasın...

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    alp_tunay, Kappa 35 litrelik çanta kullanıyorum, verdiğim para helal hoş olsun. Yaklaşık 3-4 defa (biri 60la giderken) sola-sağa düşen motorumu çok güzel korudu ve kendisinde çizik dışında en ufak bir hasar olmadı. Bir defasında yerine tam oturtmayı unutmuşum, yolda yine 60-70le giderken birden yerlerde yuvarlanmaya başladı motoru sağa çektim gittim yerden aldım yerine taktım aynen kullanmaya devam... Sadece çiziliyor ama ama ezilmiyor ya da kırılmıyor. Bu yüzden kappa verilen parayı hakediyor, ama çok daha pahalı topcaseler var onlar onca parayı hakeder mi onu bilemiyorum...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeş allah kaza bela vermesin,güle güle kullan..
    Teşekkür ederim, Allah Kimsenin başına vermesin kaza

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlıı olsunn....
    Teşekkürler

Alıntı egelim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun
    Egeliim saolasın, Bekleriz bu yanlara

Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ama iyi bak motora benim depoyu çizenler senin yanına uğramasın
    tşk Güvenli yerde Sanırım çizen eden olmaz

Alıntı st_erdogan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeş, bugün görmek de nasip oldu, maşallahı var
    saolasın stcim ;)

Way sonunda aldın demek.Hayırlı olsun.Allah kaza bela vermesin boy boy motorların olsun. [/QUOTE]

saolasın, Allah daha iyilerini sana nasip etsin.

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan
    teşekkr erdo2002 sende güle güle eskit.

Alıntı doktor_oni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooooooo Arda tebrik ederim!!! süper bi histir , havalar ısınınca daha da süper olur... hayırlı olsun tikkatli kullan!
    saolasın krdeşim öle kendi motoruna binmek kendi alın terinle almışsa hele bide ayrı bi tat havalar sıcak olsun souk olsun farketmez cok aşırı kar olmadıkça binerim. Görüşmek dileğiyle ;)

Gelelim Fotoğraflara

Darısı Tüm Almak isteyenlerin Başına.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    ""Motorlu Taşıtlar Verginizi Yatırmayı Unutmayın

Az önce yatırdım 32 Ytl tuttu.
    2007 model Honda CBF150
    """ nereye yatırıyoruz hocam ben bu işlerde yeniyim biliyorsun
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    juni sende demi var o mavi boya izi aynısından benim motorda da var hemde aynı yerde bir an benim motorun fotosunumu cekti koydu dedim gidonun civatasının üzerindeki o mavi boya nedir bir anlasam

seruvenci80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 siyah
    erdo vergini vergi daireleri alıyor..birkaç tanede banka alıyormuş..ama vergi dairesine yatırmak daha sağlamdır..hem almış olduğun motorun vergi dairesi kayıtlarına geçip geçmediğinide anlamış olursun..eğer vergi dairesine gittiğinde oradaki çalışan ruhsatındaki bilgileri bilgisayarına girdikten sonra " böyle bir araç yok" dersede çok şaşırma..çünkü tescil işlemlerinin yapıldığı trafik şubesi ile vergi daireleri arasındaki uzun süren (malum devlet yazışması) yazışmalardan ötürü böyle bir kayıtsızlık olayı yaşanıyor..misal ben eski motorumu satarken (ekimde sattım) daha haziran ayının kayıtları yeni yapılıyordu vergi dairesinde..hal böyle olunca kendi evrağını kendin kayıt ettirme derdine düşüyorsun ve işlemleri hızlandırıyorsun..velhasıl burası yurudm türkiye
    GAME OVER

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    juni sende demi var o mavi boya izi aynısından benim motorda da var hemde aynı yerde bir an benim motorun fotosunumu cekti koydu dedim gidonun civatasının üzerindeki o mavi boya nedir bir anlasam
    benim bildigim servis dışı açılmasını önlemek için bırakılmış bi '' iz ''dir.
    gidon servis dışında açılınca garantiye girmiyor,açıldıgı taktirde de servis bu boyadan açıldıgını anlıyor.
    yardımım dokunmuştur umarım
    98 Beygir.....

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildigim servis dışı açılmasını önlemek için bırakılmış bi '' iz ''dir.
    gidon servis dışında açılınca garantiye girmiyor,açıldıgı taktirde de servis bu boyadan açıldıgını anlıyor.
    yardımım dokunmuştur umarım
    İyi fikir ama öyleyse birçoğumuz yandık; ya temizlikten ya ayardan çıktıysa boya???
    bunu servislerle arası iyi biri öğrense bakalım neymiş?

Motosikleti
    kankalar bişey yazasım yok...iyigeceler hepinize....

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    vergı daıresı daha temız oluyo
    benım motor 2006 yazdıgı uzere cbr
    bankaya gıttık yatırmak ıcın
    273.5 mılyon alıyım dedı gecen yaz
    soke olduk
    -ama beyefendı 2006 model 125 cc lık motorun vergısı 30 mılyon
    -olabılır ama sızın motorunuz 2001 model..

bole bı dıalog yasamak ıstemıyorsanız vergı daıresıne bı ugrayın nolur nolmaz

junıors hayırlı olsun..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

herkese selam

arda kardeşim motorun hayırlı olsun
    benim 1 kaç sorunum var ama
    1 motor fazla yakıyo gibime geldi ama benim kullanmamdan kaynaklanıo sanırım
    30 milyonluk benzinle 400 km yaptım açıkçası daha fazla olmasını beklerdim
    aynakalrım rüzgarda yamuluyo onu ayarlatacam aa bir eksiklik manisanını en önemli yerlerinden soma da bayimiz yok maalesef
    selemin kilidi arızalı onu da yaptırcam
    onunu dışında herşey çok güzel motorumu seviyorum
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler