Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eyüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 600 K7-CBF 150
    4210 km korkmayın bişey olmuyor
    [SIZE="3"][/SIZE][SIZE="3"][/SIZE][FONT="Comic Sans MS"][I]with [COLOR="Blue"]Suzuki[/COLOR],own the racetrack![/I][/FONT]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    ufak bir devir saati monte ettirirseniz sorun çözülür sanırım otomobillere takıyorlar motosikletlere de takabilirler sanırım...
    AKIN FİDAN

enis89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    .................
    egzos tan ben prk memnun degilim ve skıştırma orani 125cc ybr dan daha düşük!
    egzosu devil yapsak nasıl olur acaba

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Arkadaşlar resimlerde gördüğünüz devir göstergeli model cbf150 diil.Unicorn adlı model.Temel yapı aynı ama ona vitesi boşa almadan kullanılabilen kick-start,devir göstergesi,grenajsız ön bölüm,fazladan 1-2 beygir ve jel dolgulu iki gözlü lastikler (lastik patlarsa ölmeyi engellemek için) falan eklemişler,Hindistan için üretilen model o,bizim içinse bu.Devir göstergesi için ya kendiniz çözüm bulacaksınız ya da motoru rölantiden son devre kadar duyup zamanla kaç devir çevirdiğini,vitese ihtiyaç olup olmadığını öğreniceksiniz.Zaten drag falan yapılmayacak bu motorla devrin saliseler açısından önemi yok yani.

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu gün dalgınlıkla 3 viteste ibre 100 e dayandı nası oldu anlamadım ama

doktor_oni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    benim bildiğim jiğle açık olarak unutulmuşsa motor için büyük sorun olduğudur..geçmiş olsun peki nooldu sonra jiğleyi kapatınca normale döndümü motorun..
    bende bi 103 peco vardı bende açık unutmuştum sonra yolda arıza verdi..motor şişti..kullanılmaz hale gelmişti de...inşallah sende de öyle bi sorun olmamıştır..neme lazım bizde unuturuz falan..bilelim
    yok abi, sorun yaşamadım, jigleyi kapatır kapatmaz düzeldi her şey. ama bi süre boşa benzin yaktım sanırım. ankarada kış içi yazın keyfini çıkarıyorum iki gündür. sabah gözümü açıar açmaz giyinip yollara çıkıyorum. sıkıntım olmadı hiç. sadece lastikler en ufak riskte kayacağını hissettiriyor arada. onun dışında sorunsuz ve çok keyifli bir şekilde devam ediyorum. umarım yarın da yağmaz. ;)

arkadaşlar devir saati neden bu kadar önemli ki? özellikle de motor bacaklarınızın arasındayken... ben hiç aramıyorum şahsen.

CANGO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Alıntı doktor_oni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    torunlar kusura bakmasın ama küresel ısınmaya sevineceğim neredeyse... sonunda gerçek sayılabilecek ilk şehir turumu attım. şu havalar bu hafta soğumasın sonra kar götürsün buraları kabul yahu...

cbf meraklılarına resimler...

hayırlı olsun! kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle. yanlız rengi kırmızı olsaymış keşke.

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı doktor_oni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar devir saati neden bu kadar önemli ki? özellikle de motor bacaklarınızın arasındayken... ben hiç aramıyorum şahsen.
    Hah, ben de hep bunu diyorum işte. Ne işi var gözümün göstergelerde, ben yoluma, keyfime, gücü hissetmek istediğimde bacaklarımın arasındaki canavarın silkelenip kükremesine bakarım (motordan bahsediyoruz tabi )
    CBFnin en sevdiğim özelliği (saçmalıyor olabilirim, acemi motorcuyuz netekim ) 2. viteste Harley tadında ses vermesi, saatte 20-30la tor tor tor gitmek büyük keyif veriyor. Yol uzun gelirse 3e atıyorum, spor ve daha düz bir ses çıkarmaya başlıyor, o zaman da yüksek devirlerin ihtişamına kaptırıyorum kendimi gidiyor
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Evet 1500 Km Oldu MaŞallah BİŞey Yok DÜz Yolda 110 YokuŞ AŞaĞi 120 Yaptim Daha AÇilacak Motor 1000 Bakimindan Sonra KaÇ Km Sonra YaĞini DeĞİŞtİreyİm Bİde Ne YaĞi Koyİyİm

Diyarbakırlıyım ama şimdi İzmirde okuyorum
    Motosikleti
    TVS Apache
    abiler bu cbf yi bence az bişey modifiye edersek harbiden çok daha güzel olmazmı..ben mesela aldıktan sonra düşünüyorum..hemen değil tabi..daha bi karizmatik hale gelemez mi..sonra performansı arttırıcı faktörlerden yararlanabiliriz..ondan sonra ben şahsen uzun bi süre motorumu gt 250 comet le değiştirmeyi düşünmem tabi bu modifikasyon hakkında siz kullanıcıların fikirleri görüşleri de önemli benim için
    [B]O[/B]LMAZSA [B]O[/B]LMAZIN [B]O[/B]LMASIN:wiinkk:

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Arkadaşlar CBF ile yağ yakma sorunu yaayan oldu mu aranızda? Yağ değişimde motorun ne kadar yağ çıkarttığına baktınız mı?
    Başka bir forumda birisi şöyle birşey demiş, o yüzden merak ettim ve benzer bir sorun karşısında hazırlı olsun diye uyarmak istedim...

"İşim gereği şirketimizde 8 adet Honda motosikletimiz var. Bunlardan 4'u yeni CBF150, 2006 model. Dördü de 4bin km.'ler civarında yol yaptılar ve dördünde de hatırı sayılır oranda yağ eksiltmesi sorunu var (1500 km'de yarım litre kadar)

Yetkili servisdeki usta cbf150'lerde böyle bir problemin olduğunu, kendisinin de bu sebeple bu modeli almaktan vaz geçtiğini söyledi."

piyade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bu motosiklete performans eksoz uygulanabilir mi ? uygulayan var mı ?

Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoo bu ne baba yaa ?
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3514831

:(

abi o altta daha büyük motor alacağımdan satılık yazmasını beklerdim.Oldumu şimdi 86 km de nerden anlayacaksın motora ısınıp ısınmadığını.Asıl yazın çıkar onun zevki.Biraz acele etmiyormusun?

Abi hakikaten bu oldu mu şimdi, 86 km değil bana Emok üyesi bir usta bakın ne dedi: "Motosiklete devam edip etmeyeceğinize 40.000km civarında karar veririsiniz ve 100.000km yaptıktan sonra motorcu olursunuz" Nasıl?

O zaman benim de çoktaan bırakmam gerekirdi, üç kez kaza yapmak üzere iken sıyırdım ilk 15 gün içinde. Ama şimdi motora bineceğim günleri iple çekiyorum. Eğitim almak şart bu arada.

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Arkadaşlar üstüne basarak yazıyorum BENCE bu yarım litre abartılı; zaten motorun yağ hacmi 1.2lt civarı diye düşünüyorum. Çünkü yağ değişimi 1lt., motorun dağıtılıp toplanması sonrası 1.2lt.

Sizce %40 yağ kaybıyla bir motor çalışabilir mi? Fikirlerinizi bekliyorum.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoo bu ne baba yaa ?
    http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...t?AdId=3514831

:(

abi o altta daha büyük motor alacağımdan satılık yazmasını beklerdim.Oldumu şimdi 86 km de nerden anlayacaksın motora ısınıp ısınmadığını.Asıl yazın çıkar onun zevki.Biraz acele etmiyormusun?
    baba nerden buldun helal olsun valla ya ne biliyim bir okul turu yapıyım dedim kaskımda yoktu kafam öyle bir üşüdüki(aynı zamnada vücüdümda tabi) bende satmayı düşündüm bilmiyorum arabada falan üşüme derdi yoktu birde bastınmı gidiyordu sahilden giderken 50-60 arası gidiyorsun fakat okadar şiddetli ruzgar vuruyorki yol bitmek bilmedi(20km) Biraderde görmedi motoru şimdi oda gelince görücek satma abi dicek Arkadaşlarda öyle satma diyor.(gerçi onlar arkaya kurulmak için diyor ) Valla hocam öyle işde geçen kadıköye gittim ehliyette yok polisi gördüğüm yer başka yere sapıyorum dön baba dönelim oldu yani Şimdi en iyi ihtimalle kask 200+mont 200+ehliyet 300+istenirse motora alarm 100 yani 800milyon daha masrafı var bu meletin o yüzden kararsızlık yaşıyorum bakalım.hayırlı geceler

not:Birde biraz fazla yakıyor gibi geldi 20milyonluk benzin koydum 86km gittim.Bir kısmıda rezerv olsa bile benzin ibresi sona yaklaştı.En kötü ihtimalle 200km gitmesi lazım değilmiydi Belkide düşük devirlerde çok kullanmamdan dolayıda olabilir tam bulamadım.Sizin motorlardada rodaj zamamnı bu kadar yakıyormuydu?
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Hyosung GT 250 & Honda CBF 150
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    not:Birde biraz fazla yakıyor gibi geldi 20milyonluk benzin koydum 86km gittim.Bir kısmıda rezerv olsa bile benzin ibresi sona yaklaştı.En kötü ihtimalle 200km gitmesi lazım değilmiydi Belkide düşük devirlerde çok kullanmamdan dolayıda olabilir tam bulamadım.Sizin motorlardada rodaj zamamnı bu kadar yakıyormuydu?
    İlk başta sorun gibi olan herşey azalıyor, 120 km'de bile gitmeye başladı. Motorun sesi güzelleşiyor, yakıt tüketimiz azalıyor. Hiç merak etme. 1000i devirenler sana daha ayrıntılı bilgi verirler zaten.
    [CENTER]Vuuuu diye aşarım dağları, enginlere sığmam taşarım :P[/CENTER]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    valla ben düşünmüyorum...erdoya engel olmayalım...bu işler heyecan aşk işidir...erdocum scooter alsaydın belki düşüncen değişirdi...yani vites atmak düşük hacim belki canını sıktı...kısmet boşver...rahat satarsın...ama rakamı düşmeni isteyecekler...35 ytlye doldu... depo şu an yarımda...kilometrem 200 de...normal görünüyor herşey...35 ytllik benzine bi 370-400 gider bence...

erdo bak ne diyorum...takma sorun değil...amaç hep gezmek değil...sabah işe yarım saat önce çıkabilmek bazen tad...tam vaktinde işinde gücünde olacağını bilmek bazen mu zıkkımın keyfi...pazar gezileri İstanbul dışı gezi kaymağı diyelim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence rodajla bir alakası yok.km başı nerdeyse 200.000 lira yakmış.Servise göstersen iyi olur.karbüratör ayarsız olabilir.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben düşünmüyorum...erdoya engel olmayalım...bu işler heyecan aşk işidir...erdocum scooter alsaydın belki düşüncen değişirdi...yani vites atmak düşük hacim belki canını sıktı...kısmet boşver...rahat satarsın...ama rakamı düşmeni isteyecekler...35 ytlye doldu... depo şu an yarımda...kilometrem 200 de...normal görünüyor herşey...35 ytllik benzine bi 370-400 gider bence...

erdo bak ne diyorum...takma sorun değil...amaç hep gezmek değil...sabah işe yarım saat önce çıkabilmek bazen tad...tam vaktinde işinde gücünde olacağını bilmek bazen mu zıkkımın keyfi...pazar gezileri İstanbul dışı gezi kaymağı diyelim...
    abi engel olmıyalım varmı? oldunuz bile ilanı geçici bir süre pasif yaptım.Bakalım biraz daha deniyim belkide havalar çok soğuk ondan oldu bari biraz para biriktiyimde üst baş falan allalım. ehliyet işinide hallede bilsem tam süper olucak ama otomatik vitesli sanırım daha keyifli olsa gerek yani öyle düşünmeye basladım bende.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    dostum direkt cbf ile başladığın için belkide sarmadı seni...yani bizim gibi mobiletlerle başlasaydın bu işlere belki altındaki motorun kıymetini biraz anlardın...eleştiri olarak alma lütfen...tabiki arabanın yerine konfor olarak bişey koyamazsın ama yaz gelsin...bak gör keyfi...şimdi başına bela gibi gelebilir motor...nerden sardık bunuda diyebilirsin...ama elinden çıkardığında şu ana kadar yaşamış olduğun boşluk duygusu kısa bir süre sonra seni tekrar saracak...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler