Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim jantlarım nasıl olmuş hiç yorum yazan yok.
    ETHEM abi dişliyi nasıl söktün diye sorarsan.
    meslek sırrı
    Güzel olmuş emeğine sağlık ta boya atmaz değimi bir kaç ay sonra
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş emeğine sağlık ta boya atmaz değimi bir kaç ay sonra
    atacagını sanmıyorum ama atarsan ayvayı yedik iş başa tekrar
    jantlara jerit çekince motor dahada gösterişli olucak..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    meslek sırrı
    jantların sahane olmuş. siyah jant çok değiştiriyor/güzelleştiriyor bu motoru. o değil de grenaj boyatan arkadaş ustasının adınını telefonunu yerini şuraya yazarsa faydalı olacak. benim de cizik bir depom var. üstelik metalik gri motorum. pek ümitli degilim ama belki de becerir.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    meslek sırrı
    Ok meslek sırrıda, teknik servisçilik falan mı yapıyosun burada damı sölemicen ya bi gün arka dişli takozunu değiştirmek istersem kendim nasıl çıkartabilirim diye merak etmiştim sadece. ön-arka dişli ve zinciri arka fren balatasını değiştirebilirim. Ama şu arka dişli takozu nasıl çıkar bilemiyorum. Bilen varsa ve bu sırrı paylaşmak isteyen varpa pls yazsın. Jantlar güzel olmuş ayrca. Çok hoş görünüyor. bak ben onurlandırdım. Hadi ver şu sırrı artık

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:29 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 PM ----------

Metehan arkadaşımı aslında haklı buluyorum. Keşke cbf kasasına 150 cc ybr motoru kalitesinde bi motor geliştirip montj yapsalardı. Mükemmel olurdu, yani uzun vadede problemsiz kullanımı açısından çok iyi olurdu, o zaman cbf tartışılmaz, ybr nin önünde olurdu. Her güzelin bi kusuru var işte ne yapalım. bana 50-60 bin giderse, tabi inşallah, hakkını vediğini düşünücem ve gerekirse komple sıfır motor alıp takıcam veya satıp şöyle 2011-2012 model bi cbf 150 alıcam. yeterki 50-60 bin beni üzmesin.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantların sahane olmuş. siyah jant çok değiştiriyor/güzelleştiriyor bu motoru. o değil de grenaj boyatan arkadaş ustasının adınını telefonunu yerini şuraya yazarsa faydalı olacak. benim de cizik bir depom var. üstelik metalik gri motorum. pek ümitli degilim ama belki de becerir.
    rengi tutturamayip hepten içine etmesin siyah boyaya benzemez
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sedat sen bilirsin, bu dişli takozunu, yani dişli ile cant arasındaki yaylı sistemi nasıl çıkartabiliriz Sen de meslek sırrı deme, biliyosan yaz pls Herhalde ybr lerde bu takoz olayı var.

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sedat sen bilirsin, bu dişli takozunu, yani dişli ile cant arasındaki yaylı sistemi nasıl çıkartabiliriz Sen de meslek sırrı deme, biliyosan yaz pls Herhalde ybr lerde bu takoz olayı var.
    cbf 150 de nasil bir sistem var yakından inceleyip bakmadim ama ybdekini söyliyim arka dişli 4 adet civatayla bagli arka tekeri söktügün zaman dişli elinle çekiysun janttaki lastiklerden çıkıp eline gelivriyo zaten aliminyum parcayla birlikte sonra ister jant üzerinde ister mengene ile o 4 civatayi söküp dişliyi degiştiriyosun benim motorda degiştirmiştik ramçoyla bu bilgi ordan

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edirnede sanayide kaporta ustalarını gezdim ustanın telefonu yok ama istersen uğrayıp alırım bi ara uğrayacam tekrardan renk tutar çünkü her rengin bir numarası var banada 2-3 numara çıkardı gözüne kestirdiğini boyadı anlaşılmıyor sonradan boya olduğu
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Motosikleti
    2000 ford
    sizlere tavsiyem dişlilerinizi öyle 20-30 binde degiştirmemeniz benim gördüklerim tecrübe edindiklrim bilgiye göre bir dişli seti 2 adet zincir eskitir ben bi zinciri 25 bin kmde degiştiriyorum bude demek o ki motor 0 km iken ilk zincir degişimi 25 binde (sadece zincir) ikinci degişim 50 binde bu sefer dişlilerle birlikte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:44 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:44 PM ----------

Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edirnede sanayide kaporta ustalarını gezdim ustanın telefonu yok ama istersen uğrayıp alırım bi ara uğrayacam tekrardan renk tutar çünkü her rengin bir numarası var banada 2-3 numara çıkardı gözüne kestirdiğini boyadı anlaşılmıyor sonradan boya olduğu
    evet gercekten anlaşilmiyo cok güzel bi işçilik olmuş helal olsun ustaya

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Metehan arkadaşımı aslında haklı buluyorum. Keşke cbf kasasına 150 cc ybr motoru kalitesinde bi motor geliştirip montj yapsalardı. Mükemmel olurdu, yani uzun vadede problemsiz kullanımı açısından çok iyi olurdu, o zaman cbf tartışılmaz, ybr nin önünde olurdu. Her güzelin bi kusuru var işte ne yapalım. bana 50-60 bin giderse, tabi inşallah, hakkını vediğini düşünücem ve gerekirse komple sıfır motor alıp takıcam veya satıp şöyle 2011-2012 model bi cbf 150 alıcam. yeterki 50-60 bin beni üzmesin.
    kanka sıkıştırmaya gelmiyor motor...sorun burada...yahu böyle bir mantık böyle bir mühendislik yok... Hondanın tutumuda soğumama neden oldu kardeşim...

bizi yolunacak kaz görmeleri çıldırtıyor beni...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    windy s 125
    mete_han senin gibi sakin ve honda fanatiği bir insanı bile çileden çıkarıyorsa honda gerçekten artık çıtasını kısa tutuyor demektir. tearofsatan ben

Motosikleti
    Alıntı er_dem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete_han senin gibi sakin ve honda fanatiği bir insanı bile çileden çıkarıyorsa honda gerçekten artık çıtasını kısa tutuyor demektir. tearofsatan ben
    dostum merhaba selamlar İzmire...inan fanatik değilim...sadece bu segmentte 3 seçeneğin var...beim fizik buna müsait ne yapayım aldım...ybr nin selesi bu poponun altında kayboluyor o kadar küçük şasisi boyutu var...apaçi desen titreşimden keyif vermiyor..el mahkum yani...yani 150 cclik bir silindir bloğunun yağ eksiltmesinide aklım almıyor...bu kadar ucuz ve basit bir mühendislik olamaz...

motor sıkıştırmaya gelmiyor...olay bu...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:42 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:41 AM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ yalma olayında son nokta 14 mayısta 1700 km de 300 gr... sonraki 1 hafta önceki yağ değişiminde çok sıkıştırdığım özel dip gaz kullanımda 650 gr yağ yalan oldu...

En son yağ değişimimi fotoğraflayıp sizle paylaşmak istedim...nedeni yağ eksiltmenin ciddi boyutlara varmış olması...bayram değil seyran değil enişte beni niye öptü hesabı Temmuz değil Ağustos değil bu havalarda bu makina neden bu kadar yağ yakar...aksa anlarım ama buharlaşıyor...

sorum basit...

bu sorun üstün eşsiz herşeyin en iyisini bilen emsalsiz kainatta tek Japon teknolojisinin bir hilkat-ı garibesimi...

yoğsam her mekanik zımbırtıda olan bir şeymi...

yani normalmi...e yaz gelince ne olacak her tur sonrası yağmı dayıycam makinaya...önceden yapmazdı ...20.000 den sonra huyu suyu değişti aletin...

bu arada makina cbf 150...36.666 km de...

servis bu konuda düzenli (2000 km de bir) kontrole geldiğim ve yağı kontrol ettiğim sürece sorun olmayacağını...ama garantiden çıkan motoru piston vs değişerek (sıfırlayarak) 200 tl ortalama maliyetle halledebileceğini söyledi...

siz ne diyorsunuz...garantide olsaydı şimdiye çoktan halledilecekti...

Honda Yağ Eksiltme Onda...

he dersenizki normal kardeşim hayat böylede güzel yaşamıma devam ederim...

...................................

/////////////////////////////

13.06.2009 itibariyle son yağ değişimi...

sayın arkadaşlar kusura bakmayın son cevapları takip edemedim birazdan cevaplarım...

yağ yakmada son gelişme...2000 km tekrar yağ değişimine girdim...bu sefer motoru çok sıkıştırdım 130 dip gaz videoları uzun yoldada bayağ zorladım bakalım ne olacak diye...

2000 km de son yağ yakması 650 gr oldu...içerde 1 litre olduğunu düşünürsek 425 miligram kalmış...yani 200 daha olmasa krankı elime alıcakmışım...

artık Ağustos sıcağında yağımızı çantadan eksik etmeyiz herhalde...hadi bakalım geçin makaranızı biraz...

baksana 2000 km de 650 gr yalan olmuş...şaka gbi yani...ben yaşamıyorum diyenleri 20.000.30.000 40.000 den sonra görücem ben...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    2000 ford
    yaşamiyorum diyenlerin cogu zaten 20 bin kmnin altinda

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaşamiyorum diyenlerin cogu zaten 20 bin kmnin altinda
    yıl 2007...bir şahıs cbfsini almış gezinip duruyor...yağ eksiltme olayları yavaş yavaş görülmeye başlıyor servis biliyor ama gelene müdahale ediyor...neyse eleman 300 gr yağla servise normal bakıma geliyor...diyorki abi makinadan ağır bir koku geliyor...makina yağsız kalmış...bizimkiler girince anlıyolar...500 km sonra gelsen motoru yakıcakmışın diyorlar...sonra fabrika el koyuyor olaya...bakım zamanını 1000 2500 4000 6000 8000 10.000 şeklinde değiştiriyor...vs vs...ben 07 den beri takipteyim...sandım ki bu yağ yakma olayı 2007 lerde bir partide var sadece artık yok veya kuryeler yoğun kullandıklarında başlarına geliyor nerden bileyim başıma geleceğini...

kısmet artık...başa gelen çekilir...

Motosikleti
    2000 ford
    yıl 2007...bir şahıs cbfsini almış gezinip duruyor...yağ eksiltme olayları yavaş yavaş görülmeye başlıyor servis biliyor ama gelene müdahale ediyor...neyse eleman 300 gr yağla servise normal bakıma geliyor...diyorki abi makinadan ağır bir koku geliyor...makina yağsız kalmış...bizimkiler girince anlıyolar...500 km sonra gelsen motoru yakıcakmışın diyorlar...sonra fabrika el koyuyor olaya...bakım zamanını 1000 2500 4000 6000 8000 10.000 şeklinde değiştiriyor...vs vs...ben 07 den beri takipteyim...sandım ki bu yağ yakma olayı 2007 lerde bir partide var sadece artık yok veya kuryeler yoğun kullandıklarında başlarına geliyor nerden bileyim başıma geleceğini...

kısmet artık...başa gelen çekilir...
    Kuryelerin bi cogu 20-50 yag kullandigindan onlarin motorlari belkide 60 bin kmden sonra seninki gibi yag yagmaya başlayacaktir..Artık ondan sonrada paraya kıyıp motor yaptirirlar ...Bu gün GEzi yokmu mete abiicim

bide önceden demiyolarmiydi cbf 150 nin bakimi 4 binde bir diye....9.))):

Motosikleti
    yok la gezi mezi sana pis herif... pis ybrci kendi topacına gitsene...

ben seni 4000 de bir öpücem bak...

Motosikleti
    2000 ford
    yok la gezi mezi sana pis herif... pis ybrci kendi topacına gitsene...

ben seni 4000 de bir öpücem bak...
    Bak döndün dolaştin 40 bin km yaptin gene ybr diyosun

Motosikleti
    windy s 125
    aleykum selam kardeşim. seni çok iyi anlayabiliyorum. aslında bende kross - enduro tarzı bişi istiyorum fakat boyum 1.72 ama eski halterci olduğum için bacaklarım ve gövdem orantısız boyutta o yüzden bende cruiser kullanmak zorundayım şu anda kanuni windy s var 770 mm sele yüksek geliyor iki ayağım aynı anda yere parmak ucunda zor basıyor hehehe. sende boyun yüzünden cbf 150 yi aldın yaşadıklarına bak. yav biz ne zaman istediğimiz bişeyi yapacağız.
    yağ eksiltme konusuna gelince peki bir çaresi bi çözümü yok mu bunun her eksilttiğinda yağ eklemek yerine herhangi bir contayı ne bileyim bir parçayı değiştirmek çözüm olmuyor mu ? o dediğine katılıyorum aslında 125 veya 150 cc segmentinde commuter bir makineye binmemek lazım da ne yaparsın tamamen duygusal sebepler izin vermiyor. markalar rekabet edebilmek için işçiliği ve parçaları ucuz yapıyorlar sonrasında da 3 5 kuruş yemeğinden içmesinden arttırdığı parasını motor sevgimiz için veren bzler böyle üzülüyoruz peki sesimizi kim duyuyor ?? sadece forum arkadaşlarımız. neyse yav konuyu çok dağıttım galiba özür dilerim. kızın ve eşin nasıl mete afiyettesinizdir inşallah

Motosikleti
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak döndün dolaştin 40 bin km yaptin gene ybr diyosun
    bu saatten sonrada attan inip eşşeğe binmem... ama Yamahanın 110 cc lik kapı var...valla fiyatıda uygun en azından yağ eksiltmez...

neyse kanka şimdi banada döşerler kardeşim malı kötüleme sorun senin sorunun tükanın önünden çekil falan diye laf duyarız neme lazım onca emekten sonra zoruma gider... hadi biz senin yıbır topacına gidelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:11 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:07 AM ----------

Alıntı er_dem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleykum selam kardeşim. seni çok iyi anlayabiliyorum. aslında bende kross - enduro tarzı bişi istiyorum fakat boyum 1.72 ama eski halterci olduğum için bacaklarım ve gövdem orantısız boyutta o yüzden bende cruiser kullanmak zorundayım şu anda kanuni windy s var 770 mm sele yüksek geliyor iki ayağım aynı anda yere parmak ucunda zor basıyor hehehe. sende boyun yüzünden cbf 150 yi aldın yaşadıklarına bak. yav biz ne zaman istediğimiz bişeyi yapacağız.
    yağ eksiltme konusuna gelince peki bir çaresi bi çözümü yok mu bunun her eksilttiğinda yağ eklemek yerine herhangi bir contayı ne bileyim bir parçayı değiştirmek çözüm olmuyor mu ? o dediğine katılıyorum aslında 125 veya 150 cc segmentinde commuter bir makineye binmemek lazım da ne yaparsın tamamen duygusal sebepler izin vermiyor. markalar rekabet edebilmek için işçiliği ve parçaları ucuz yapıyorlar sonrasında da 3 5 kuruş yemeğinden içmesinden arttırdığı parasını motor sevgimiz için veren bzler böyle üzülüyoruz peki sesimizi kim duyuyor ?? sadece forum arkadaşlarımız. neyse yav konuyu çok dağıttım galiba özür dilerim. kızın ve eşin nasıl mete afiyettesinizdir inşallah

iyiler birader sağol... birde şu detay var...şimdi cbfnin pistonunda karşılıklı ezikler çizikler var sıkıştırmayla alakalı...o bölgeden yağ eksiliyor yani buhar oluyor...normal şartlarda yağ yakma olayı ya keçe patlar silinirden kaçar ona müdahale edersin ama bu buharlaşma...yok oluyor yağ yüksek sıcakta...e ben Temmuz Ağustosda ne yapıcam her gezi sonrası yağmı eklicem...mantık dışı...inan senin wındy s e alma dedim durdum senin düldül bile yağ eksiltmez...yeni model 1000 rr ın yağ eksilttiği düşünülürse bu Honda Mühendisleri bu işi bilmiyor...2+2 eşittir 4...

Motosikleti
    windy s 125
    allah iyilik versin kardeşim cemil cümlemize. anladım kardeşim yapacak bişi yok o zaman ekleyeceksin mecburen
    düldül deme lem alınıyor sonra kırmızı böcük üm o benim maşallahı var 4000 km oldu daha tık demedi her hafta sonu en az 250 - 300 km yol yapıyorum 2 kişi denize pikniğe gidiyorum abi bana benzin ver zamanında servisime götür senden başka hiçbişi istemiyorum diyor maaşallahı var keratanın son zamlardan sonra 30 tl lik benzinle 410 - 420 km yol yapıyor 2 kişi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler