Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ark..lar motoru alalı 8500 km oldu. Hep 95 oktan benzin kullnıyordum ve ilk defa bu gün 97 oktan benzin alayım bakalım performans nasıl değişecek diye merak ettim ve 97 oktan aldım 15 tl lik. Motorun performansı, ivmelenmesi inanılmaz derecede arttı. 97 oktanla devam etsem bi zararı olurmu motora ? Aranızda devamlı 97 oktan benzin kullanan varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    transalp yavrusu
    selamlar , 10-40 ,15-40 ,20-40 hangisi daha kalındır yani yaz için hangi yağ uygundur acaba tecrübeli arkadaşların cevaplarını bi alalım.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru üzerime aldıcagım zaman sigortayı yenileyecegim.
    yaklaşık 30 tl..
    mart ayında 3 5 gün geçmiş 18 tl ye yaptırdım
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı jazztime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler özcan ama Burdaki bi tamirciye götürdüm Debriyajı normal dururken 3 cm çekince kavrama pozisyonuna gelecek şekilde ayarladı elimi iyice germem gerekiyo ve buda elimi yoruyor sen iyice çekince manetle elcik arasında arada 1 parmak demişsin anladığım kadarı ile bu benimkiyle tamamen ters. Ben bu kavrama noktasını debriyaj kolunun ordaki vidadan ayarlasam bi sorun olurmu bide altta motorun orda bi ayar yeri var heralde oraya dokunmayacağım.

Yaaa insanın yanında başka bi motor sevdalısı bi arkadaş veya tecrübeli biri olmaması çok kötü size basit gelebilir ama inanın sanki matematik problemi çözüyomuş gibi zorlanıyorum bazen e yaşımız ilerledi anlamakta zorluk çekiyoruz napayım

Wallaha benim bildiğim daha doğrusu motordan iyi anlayan abileriminde bildiği böyle yani 1 parmak mesafede kavramaya geçmesi lazım Diğer türlü senin dediğin gibi elin çok yorulur 12.000 km oldu işte benim motor ve bugüne kadar sürekli böyle kullandım (1 parmak mesafesinde) ve hiç gevşeme olmadı debriyajımda gayet iyi kavraması falan yani Demekki bu ayar doğru olan ayar Mantık olarakta senin ustanın yaptığı yanlış neden dersen 3 cm ara var diyorsun yani sen bu 3 cmye maneti salana kadar debriyaj hep kavramaya çalışcak dimi yani ömrünü kısaltır gibi geliyor ama benim dediğimde daha kısa sürede kavramaya geçecek ve debriyajla işin daha çabuk bitcek buda ömrünü uzatır diye düşünüyorum
    Ayarınıda manetin ordan ayarlıcaksın aşağıya elleme

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ark..lar motoru alalı 8500 km oldu. Hep 95 oktan benzin kullnıyordum ve ilk defa bu gün 97 oktan benzin alayım bakalım performans nasıl değişecek diye merak ettim ve 97 oktan aldım 15 tl lik. Motorun performansı, ivmelenmesi inanılmaz derecede arttı. 97 oktanla devam etsem bi zararı olurmu motora ? Aranızda devamlı 97 oktan benzin kullanan varmı ?
    Bende koymuştum birkez 97 oktan oda pompacının hatasıydı fakat dediğin gibi bir fark olmadı motorda Çok az fark oluyor yani farkta sayılmaz heralde bu ama Senin olay psikolojik olmasın

Ayrıca bir kurye tanıdığım var ve sürekli 97 oktan kullanıyor onda da Cbf 150 var fakat zararı varmıdır yokmudur bilemiyorum Bu konuyla ilgili bir topik vardı istersen onu bul bir oku

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar , 10-40 ,15-40 ,20-40 hangisi daha kalındır yani yaz için hangi yağ uygundur acaba tecrübeli arkadaşların cevaplarını bi alalım.
    Hocam İzmir için en ideal 15-40 yaz aylarında, cetvelinden bakmıştım. Tekirdağın hava durumu nasıldır bilmiyorum ama biraz daha serindir sanırım İzmirden Yani sende 15-40 ı gönül rahatlığıyla kullanabilirsin ama burda sorduğun yağlardan en kalını 20-40

Motosikleti
    jawa350 mz251 seyhan 301 titan es vee cbf 150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm 20 40 bildigim kadarıyla daha kalın 15 40 ta sıcaklarda biraz olsun hışırtı sesini kesilebilir bu 2000 bakımında koyucam bundan bakalım 20 40 konuldugunu hiç duymadım daha

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence 95 oktandan şaşma. motor yüksek performans verdiği için çabuk ısınma yapıyor birde sıcak aylarda olduğumuzu düşünürsek.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Merhaba Arkadaşlar,

uzun araştırmalar sonucunda CBF150 ile motosiklete başlamış oldum.
    Şu ana kadar 800 km kullandım ve genelde memnum diyebilirim.
    + yönleri;
    *Yakıt tüketimi (3lt. civarı)
    *Konfor (çok rahat, 250km turlarda bile ağrı sızı yok, 96 kg olmama rağmen)
    *Kullanım kolaylığı ve keyfi (Honda gebze de aynı motosikletle eğitim almanın rahatlığı da var tabii)
    *Kalite hissi (Honda kalitesi belli, daha önce deneme maksatlı başka motorlar kullandım, hyosung, mondial, vs.)

- Yönleri
    * Yokuşta güç eksikliği (150cc için iyidir herhalde ama anlaşılan yakın zamanda büyütmek zorunda kalacağım, artçı ili yokuşlarda sıkıntı var)
    * iki gün kullanmadımmı çalışırken problem oluyor, sanırım rölantide problem var
    * Depo kılıfı bulamadım
    depo kılıfı konusunda yarmıcı olabilirmisiniz? Ankara da siyah CBF150 için depo kılıfı satan yerler varmıdır?

Herkese kazasız sürüşler, selamlar

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı AlperAy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

+ yönleri;
    *Kullanım kolaylığı ve keyfi (Honda gebze de aynı motosikletle eğitim almanın rahatlığı da var tabii)
    *Kalite hissi (Honda kalitesi belli, daha önce deneme maksatlı başka motorlar kullandım, hyosung, mondial, vs.)

- Yönleri
    * Yokuşta güç eksikliği (150cc için iyidir herhalde ama anlaşılan yakın zamanda büyütmek zorunda kalacağım, artçı ili yokuşlarda sıkıntı var)
    * iki gün kullanmadımmı çalışırken problem oluyor, sanırım rölantide problem var
    * Depo kılıfı bulamadım
    depo kılıfı konusunda yarmıcı olabilirmisiniz? Ankara da siyah CBF150 için depo kılıfı satan yerler varmıdır?

Hayırlı uğurlu olsun öncelikle motorun

Hocam senin bu saydığın - yönler sayılmaz Yokuşta 2 kişi sıkıntı var demişsin ee yani bırakta olsun 150cc motor Çalıştırmaya gelince rölantin ayarsız olabilir ewet birde jikle açıkken elini birsüre gazda tutman gerekiyor Cbf in jiklesi böyle çalışıyor Hee işte bak bu jiklenin böyle olması - yön

Merhaba Arkadaşlar,

+ yönleri;

- Yönleri
    * Depo kılıfı bulamadım

depo kılıfını Ankara'da honda efeye bir sor istersen orada var diye hatırlıyorum.
    honda.com.tr de telefonu vardır.

Motosikleti
    2009 CBF 150 - 2007 DL650A - 2006 CBF 500
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depo kılıfını Ankara'da honda efeye bir sor istersen orada var diye hatırlıyorum.
    Tekrar Merhaba,

Honda Efe ye sordum, çıkan hanım "beyefendi sanırım yanlış anlamışsınız, bizde böyle bir aksesuar yok" dedi

Sanırım ne dediğimi bile anlamadı...

Neyse, başka bildiğiniz yer varmı? hani aksesuarcılarda filan olurmu? Ankara yı hiç bilmediğim için Motosiklet aksesuarcıları nerde olur onu da bilmiyorum malesef..
    Yardımlar için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:48 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:46 PM ----------

Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun öncelikle motorun

Hocam senin bu saydığın - yönler sayılmaz Yokuşta 2 kişi sıkıntı var demişsin ee yani bırakta olsun 150cc motor Çalıştırmaya gelince rölantin ayarsız olabilir ewet birde jikle açıkken elini birsüre gazda tutman gerekiyor Cbf in jiklesi böyle çalışıyor Hee işte bak bu jiklenin böyle olması - yön
    Evet haklısın 150cc den fazlasını beklememek lazım ama deme ki artçı ile kullanım için çok da uygun değil.
    Demek ki ne yapcaz ? Büyüteceğiz en yakın zamanda....

Ama önce bir acemiliğimizi atalım da, sonra uçmayalım
    selamlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:50 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:48 PM ----------

Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi dakika ya...
    sen Ankaralısın !!!!

Sen kesin bilirsin nerede bulacağımı, şimdi gördüm resminde zaten var, ve de çok yakışmış CBF150 ye !!!

slm

Resmimde depo kılıfı yok.

Bir ihtimal de Ulustaki Yıba çarşısında bulunabilir. Dükkanları gezmek sormak lazım. Eğer işin çok acil değilse ulusa yolum düştüğü zaman senin için sorabilirim.

Şahsen pek sıcak bakmıyorum o kılıfa. Depo kapağının kenarlarından içeri giren
    küçük toz, toprak parçacıkları içeride bir nevi zımpara vazifesi görecektir tahminimce.

Zaten büyüteceğini söylüyorsun, bırak da deponun o pırıl pırıl halinin keyfini sen sür

arada birde cila attınmı gözlerin bile kamaşır güneşte

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    abidin54
    slm arkadasım motorun hayırlı olsun güzelmiş allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin ben bişey sorucam bu ön ve arka jant stıkırları nereden temin edebilirim yapıştırmıssın güzel olmuş yıkamadsa falan cıkıyormu acaaba kalitelımıdır nerden bulabılecegımı söylersen sevinirim bşide bu rengin turncu olanı varmıdır saygılarr[/QUOTE]

ismi jant şeridi olarak geçiyor aksesuarcılarda ve bazı servislerde bulabilirsin..
    genelde kırmızı beyaz ve yeşil renkleri bulunuyor...
    araştırırsanız diger renkleride bulabilirsiniz.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    slm arkadaşlar nası gidiyor cbf ler nasıl, sıcaklar başladı bakımlara ağırlık verin biraz ihmal etmeyin...

Motosikleti
    jawa350 mz251 seyhan 301 titan es vee cbf 150
    Merhaba Arkadaşlar,

+ yönleri;

- Yönleri
    * Depo kılıfı bulamadım

slm usta bu kılıf ankarayı bılmeme ama istanbulda mototal var gir netten görürüsün hepsi var modellerin sanırım kargo ile gönderirler ben aldım oradan siyahını

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Depo kılıfını Pendik Güngör Motordan almıştım motoru aldığım zaman. Orayada sorabilirsiniz. Burası Honda Yetkili servisi. Ayrıca kargo ilede alış veril yapılabiliyor ve oldukça güvenli bir site. Alışverişim var. Ürünü sitede göremesseniz dahi telefonla ulaşarak sorun. Ellerinde yüksek ihtimalle vardır.

www.gungormotor.com

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik sigortasını geciktiren varmı aramızda benden başka?
    Evet Ben varım. Malesef unutmamdan dolayı 3 ay kadar gecikmeli ödedim.?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:56 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:12 AM ----------

Merhaba Arkadaşlar,

+ yönleri;

- Yönleri
    * Depo kılıfı bulamadım

Depo kılıfının bir oto dösemecide diktirmişdim. Suan foto atamıyorum ama sana gezi başlıklarımın linkini atayım. Oradaki fotoların birinde mutlaka kılıf görünüyordur. Benim şirket bilgisayarımda fotolar görünmüyor. yoksa buraya dogrudan kılıfın göründügü fotoyu aktarırdım...

http://www.motosiklet.net/forum/sear...archid=1480461 bu linkde benim astıgım konu başlıklarını bulabilirsin...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    elbet birgün cbr600rr ama önce cbf 150 xD
    slm aradaşlar klavye ve hayal motorculuğunu bırakmanın zamanı geldi galiba ve hedefe ulaşmama az kaldı. ybr cbf arasında uzun gel git sonucu cbfye karar kıldım çünkü ybrye tabiri caizse sığmadım ss kullanır gibi katlandım. nese sadete gelelim:D kafama takılan bişey var devir saatinin olmaması çok rahatsız ediyor beni arabada bile devir saati olmadan rahat kullanamıyorum o biçim tik var. hani arabalara devir saati takıyorlar yha acaba cbf yede böyle bi küçük uygun devir saati taktırabilirmiyiz uygun olurmu veya mümkünmü böyle birşey. eğer mümkünse araştırmalara "." koyacam ve cbf ye kilitlencem

şmdiden tşkrler
    at avrat silah
    motor sefgili telefon :bounce:

2rule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı EFSANE98_1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm aradaşlar klavye ve hayal motorculuğunu bırakmanın zamanı geldi galiba ve hedefe ulaşmama az kaldı. ybr cbf arasında uzun gel git sonucu cbfye karar kıldım çünkü ybrye tabiri caizse sığmadım ss kullanır gibi katlandım. nese sadete gelelim:D kafama takılan bişey var devir saatinin olmaması çok rahatsız ediyor beni arabada bile devir saati olmadan rahat kullanamıyorum o biçim tik var. hani arabalara devir saati takıyorlar yha acaba cbf yede böyle bi küçük uygun devir saati taktırabilirmiyiz uygun olurmu veya mümkünmü böyle birşey. eğer mümkünse araştırmalara "." koyacam ve cbf ye kilitlencem

şmdiden tşkrler
    doğru tercih, cbf 150 sınıfında bir numara

devir saati konusuna gelince, hiç merak etme, gerek kalmıyo devir saatine. motorun ideal vites aralıkları

0 - 20 km/s 1. vites
    20 - 40 km/s 2. vites
    40 - 60 km/s 3. vites
    60 - 80 km/s 4. vites
    80+ km/s 5. vites

ki zaten motor sana belli ediyo ne zaman vites değiştirmen gerekip gerekmediğini.

ha illa ki ben devir saati istiyorum arkadaşım dersen de benim bildiğim, heveslenip taktırmak isteyen ama sonradan o kadar kolay olmadığını anlayıp vazgeçen bikaç kişi var. ama gerçekten pek de gerek yok, hele bi motoru al, binmeye başla, anlıycaksın zaten ne demek istediğimi

motorun hayırlı olsun, güzel günlerde kazasız belasız kullanmanı dilerim
    2011 Honda CBF 600

just_oh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    bence de devir saatine hiç gerek yok zaten motor vites aralıklarının sonuna geldiğinde "vitesi artır" diye bağırıyor

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    Alıntı just_oh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de devir saatine hiç gerek yok zaten motor vites aralıklarının sonuna geldiğinde "vitesi artır" diye bağırıyor
    devir saati seyretmenin zevkini hiç tatmamış garibanlar konuşuyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler