Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ilk yalanını ve kazığını bu hususta yapmıştır...servise ilk sorduğum şey bu olmuştu hiç unutmam...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ter/cbf150.htm

2006 da Hondanın linkinde zincirin ORING olduğu yazılıyordu...hani bilmesek eyvallah diyecektik ama CBF 150 de asla ORING zincir olmadı...gözümüze baka baka yalan söylediler...sonra bu konu yine kapandı gitti...sitede düzeltme yapıldı
    metehan abi evdesin bugün yarin bi gezi organize ette gidelim ya
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 nin zinciri ile bi şikayeti olan varmı acaba cok fazla esneme yapıyo galiba adi bi zincir kullanmışlar.
    zincir ömrü 16.000 - 20.000 km dir...

normal kullanıcı 20.000 e kadar gider rahatlıkla...

eğer kurye ise servis insiyatifle 8.000 km 12.000 km civarı değişir...kullanımla alakalıdır biraz...normal kullanıcı bu durumu ZİNCİR GERGİSİNDEN anlar...zincirin esneme payı bollaşması arttıkca ömrü bitiyor demektir...sağa doğru ilerledikce bitiyor demektir...

zincirin sürekli vaziyette yağlanması gerekli bence...hiç ihmal etmeyin...ben pek bakmıyorum...imamın dediğini yapın yaptığını yapmayın...

bu bölgeye yaz temizliği yapılması hem görüntü hemde zincir için önemlidir...

çok önemli not...

servisinize deyinki zincirin küçük dişlisinin olduğu kısmı açsınlar ve orada biriken pisliğide alsınlar...oradaki pislik bence yağlanmaya katkısı olan bir detay ama yaz geldi pisliği almaları yağ sökücü sprey sıkmaları gerekir...orası ağzına kadar doludur şu an...

Zincir en son hatırladığım 25 gaymeydi...zincirin KİT olarak değiştirilmesi toplam maliyeti serviste 55-60 gaymedir...bu rakamdan kaçmayın...KİT olarak değiştirsinler...aktarma organları hayati konudur...

bir not daha...servis garantili bir açıklamadır...arkanıza aldığınız artcıda ZİNCİR ömrünü azaltır...bütün yükün zincire geldiği düşünülürse bollaşma artar ömür kısalır...yağlamanın buna etkisi olmaz...ARTCI almanız demek benzin tüketiminide artırır zincir ömrünüde kısalır..ama hafif kilolarda iseniz önemli detay değildir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    transalp yavrusu
    metehan abi üşenmemiş çekmiş ve yazmış sağolsun.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Motosikleti
    metehan abi üşenmemiş çekmiş ve yazmış sağolsun.
    ben üşenmem siz yeter ki bu topiğe sahip çıkın incik boncuk herşeyi paylaşın...sadece motor hakkkındaki alsammı almasammı yorumlarından birde ybr apaçi ile kıyas muhabbetinden sıkıldım onlara pek cevap yazmıyorum kimse kurusa bakmasın 3 yıldır aynı muhabbet yav...daha yazacak çok şeyim olur...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba zincirimiz maksimum ne kadar gerdirilebiliyor, en sonunda gerdirilebilme özelliğini yitirecektir ama. Bende zincir temizliğini ve yağını ihmal etmediğim halde, genel kullanımımın, kalkışlarımın sakin, 80-90 km/h ortalama uzun yol şeklinde olduğu halde ortalama benimde 4000 de bir iki kez gerdirmem gerekiyor. Zincirin ömrünün bitmek üzre olduğunu, artık bu gerdirmelerin son gerdirme olduğunu, yakın bi gelecekte artık zincirin sürüş esnasında kopma şeklinde bizi riske atabilelceğini bilmemiz lazım aslında. ben 16000 de değiştiririm diye düşünmüştüm ama, tırsıtıyor bu zincir beni, 16000 de ortalama 8 kere gerdirmiş olucaz. 20000 de 10 kere oluyor. Bide düşündüm ki, şu duro lastiklerden 16000 de kurtulayım artık. Bu yazı da geçirsinde, arka fren balatası 16000 de biter mi =? Ve arka dişli takozu, yani arka teker sökülmüşken hepsi bi kalemde değişsin, yoksa farklı zamanlarda balata için söktür, lastik için söktür, dişli için, takoz için, bunların kullanım ömrünün bitmek üzere olduğu hepsinin değişimi için ortak bi km tayin etmeye çalışıyorum. sizce 16000 iyimi ? 20000 yapayımı, veya bizim motorlar yaparmı bu parçalar değişmeden 20000 km. Saydığım parçaların hiçbirinin kullanım ömrünü riske sokmak istemiyor ve aynı zamanda her bi parçanın ömrü bittiğinde her sefer teker sök tak ta olmasını istemiyorum. Sizce en uygun km hangisi =?

Ben de zincir ve lastik konusunda devreye gireyim.Şu an 35200 kmdeyim ne zinciri ne de lastikleri değişmedim hiçbir şey olmadı..36000 km y gelince dunlop lastik aldım bir de kore malı oring zincir aldım onları taktıracam.Çünkü lastiklerimn performansı iyice azaldı.Zincirden de ses geliyor ve metehanın gösterdiği son gerdirme noktasına dayandı..Bence normal kullanımda zincir 30000 rahat gider.Lastikleri ise 20000-25000 de değiştirmekte fayda var.Tabii ben zincir temizliğini yaklaşık 10000 km de öğrendim ve gazyağı ile temizleyip güzelce yağlıyorum.Bu da benim zincir ömrünü uzatmıştır diye düşünüyorum.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Metehan abinin bahsettiği o ön kapak açılıp mutlaka temizlenmli bende böyle düşünüyorum yani ön dişlinin ordaki kapak

8.000 bakımında ben açtırdım o kapağı ve içindeki pislikleri tornavida ucu ile 8-10 kez alarak anca min. hale getirdim inanın berbat pislik topluyor bu sıralar kendim açıp güzelce bir gaz yağı ile temizliycem

Zincir,dişli değişimide 20.000 iyidir bence

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    ben cbf de kullanılan zincir kadar dandik bi zincir görmedim 1 defa koptu giderken 1 den 2 ye bi asıldık zincir sizlere ömür 9000 de bence kaliteli bi o ring kestirip takın ..

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Slm Arkadaslar binbir zorlukla nihayet 2 gün önce motoruma kavustum.. Diyarbakır ve civarında bulamadığım için bulsamda fiyatta uçtukları için İstanbuldan getirttim ama bihayli zor oldu. Neyse sağsalim geldi çok şükür. Zincir konusu açılmışken Motoru İlk elden aldım. Arkadas bakımlarını ve kullanımını gayet güzel yapmıs ancak 14000 Km kullanımdan dolayı boru değil ya mutlaka bişeyler çıkacak Motor sürüşü ve bilgisi konusunda tüy bile konduramayacagım kayınbiraderim ( İNG-TR ve TR -İSP-FAS ) gibi motorla turlar yapmıs biri tuzladan topkapıya ( Bana motoru göndermek için :() giderken gişelerde zincir kopuyo ve baya zor bi durumda kalıyor ittiremiyor bile neyse bana gelmesi gecikti motorun yeni idareten bi zincir takılmıs ama içimize sinmiyor takım olarak degistirmek istiyorum yani sözün özü 10000 i gecmis arkadaslar bence 3 e 5 e bakmasınlar degistirsinler diyorum aslında yolda bırakacak ne varsa degistirmekte fayda var sizlerin yine servis avantajı var bizde oda yok Bugün burdaki Polis arkadaslarla konustum genelde varadero var onlarda nasıl ve nereye tamir ettiriyosunuz diye servisi bizzat cagırıyolarmıs :( dolayısı ile benim isim Allaha kaldı insallah azıcık bile anlayan dürüst bi usta bulurum diyorum ve ilave ediyorum 10000 i geçmis arkadaslar zinciri ve takımını ihmal etmeyin...
    ***** GİDECEĞİ LİMANI BİLMEYEN KAPTANA HİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ *****

Motosikleti
    zincir kopma işine aklım ermedi inan...tekerdemi gitmiş topkapıya arkadaş...kesin acemilikle oldu bu iş...yoksa çok zor şey zinciri kopartmak...bakımsız motorlsa normaldir herşey...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şimdi yağı değiştirdim, 2500km oldu son değişimden beri. yeni aldığım yağı motora koydum, eskiyi şişeye doldurdum, yaklaşık 100-150ml eksik çıktı

Hadi canım o kadar eksikmi çıktı biraz fazla yakmış bence.Yada sen yanlış ölçmüş olmayasın.

Motosikleti
    neden cbf 150 kullanıcıları fazla yamıyor okumayı tercih ediyor...hep standart 4-5 kişinin yazdıklarını okuyoruz...okuyanlarda bişey katsa...

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben yazacam da kullanıcısı değilim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben yazacam da kullanıcısı değilim
    vala böyle herkes okursa bende yazmam bişey bundan sonra...

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    elimde 18 jantduro marka 2-3 fitilli fakat lastigin dişleri aşınmamış lastik mevcut..
    cbf in orjinal ön lastigi ile degiştirsek herhangibir degişiklik yaşarmıyız?
    teşekkürler
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala böyle herkes okursa bende yazmam bişey bundan sonra...
    Abi bende hep aktifim hep birşeyler yazıyorum boşta olsa bir gün göreceksiniz alıcam cbf 150'imi çekicem altıma çatlatıcam sizi. Bu konuyuda kitlettiricem kökünden ben problem yaşamazsam kise yaşamaz.

Motosikleti
    transalp yavrusu
    gene ben yazayım bali bişeyler, millette dicekki gene bozmuş motoru alakası bile yok aklıma takılan şeyleri yazıyorum dökün bakalım bildiklerinizi. cbf 150 lerin genelinde ısındıktan sonra şıkır şıkır bi ses seliyo açıklayın bakalım nedir? arkadaşlara sordum ustasına sordum o normal çalışma sesidir diyolar ama ben alışık olmadığımdan sanki bana sübap sesi gibi geldi yazın bildiklerinizi de görelim, bu arada metehan abiyi de kızdırmayalım zaten abimiz trakyaya küsmüm bi daha gelmem diyo yanlışmı yaptık abimize bişeyde söylemiyo
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    gene ben yazayım bali bişeyler, millette dicekki gene bozmuş motoru alakası bile yok aklıma takılan şeyleri yazıyorum dökün bakalım bildiklerinizi. cbf 150 lerin genelinde ısındıktan sonra şıkır şıkır bi ses seliyo açıklayın bakalım nedir? arkadaşlara sordum ustasına sordum o normal çalışma sesidir diyolar ama ben alışık olmadığımdan sanki bana sübap sesi gibi geldi yazın bildiklerinizi de görelim, bu arada metehan abiyi de kızdırmayalım zaten abimiz trakyaya küsmüm bi daha gelmem diyo yanlışmı yaptık abimize bişeyde söylemiyo
    Bende yok bir şakırtı sesi. Zincirini kontrol et, yağsız kalınca şakırdar, motordan zannedersin

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Bencede zinciri kontrol et gerginliğine ve yağına bak Motordan da geliyor ama çok değil giderken anlaşılmıyor o ses durup kulağını bloğun oraya yaklaştırırsan o zaman duyuluyor Servise sordum bu ses ne böyle diye normal o dedi Cbf in çalışma sesi öyle yani Dediğim gibi seyir halindeyken gelmiyor o ses anca kulağını motor bloğuna yaklaştır o zaman duyarsın en azından benim makinada öyle

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    66.000 km de motoru rektefiye görmemiş kurye motoru cbf 150..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler