Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle 11 te ye yarın geliyorum
    sonra ben sıraya girmem hiçbirzaman 8 de evden cıkarım 5 geçe derse girerim yada konuşma falı bitene kadar bi cigara yakar takılırım saf saf konuşmalar yapıyorlar hiiiç uğraşamam

motor için de canını sakın sıkma okul bitince 2 günde bulursun sen motor bu arada biz 12.sınıflar 19 mayıstan itibaren izinliyiz
    öncelikle buyur gel bi çayımı iç
    motor içinde degim gibi yarın akşam bi motora gidip bakmayı düşünüyorum
    19 mayısla sen yaza giriceksin anlaşılan
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Predatör adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yalnız motorda koruma demiri yok.biz dün değiştik yagı baya söktük dagıttık içinde büyük yaylardan hariç 2 tane de küçük yay daha var.biz büyüklerden degilde sanki küçük yaylardan diye tahmin ediyoruz.

ve tam olarak sorunu bulduk hani dururken amortisörü birden yukarı çekmeye çalısırsınızda birden gelmez ya işte bizim yaşadıgımız sıkıntıda tam burda nası aşagı dogru kolayca iniyorsa yukarı dogruda bi o kadar hızlı geliyor.ve hafif yüksek cukurlarda daha lastik cukura inmeden yukarı dogru vuruntu yapıyor.bilmem anlatabildimmi.
    saygılar.

hocam biz 20mg 10 numara yag koyduk ama dediginiz yağıda denicez sanırım.dediginiz yagın rengi kırmızımı?(tam bilmedigim için soruyorum)

valla ben koydum ama ama rengi kırmızıydı sanırım castrol forkoil gayet iyi bi yağdır deneyin yada amotisörlerin içindeki yağı tamamen boşaltın hesaplayarak bardağa doldurarak nekadar yağ çıktığına bakın aynı orandan bir yarım çay bardagı kadar fazla yağ ekleyin amortisör tepelerini iyi sıkın sonra esneme düzelecektir..

yağın özellikleri için tıklayın:http://www.castrol.com/castrol/produ...tentId=6008949

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlaşılma

kader kısmet diyecek bişey yok
    kanka işe odaklan biraz bak yaz geldi sende tık yok daha...

Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

metooooo handroooooooo ne ediseeeeeeen
    garibanlaramı kitlemeye çalışıyon düldülü...tabi seni çekmiyo 80-90 maksimum işin zor valla...ben senin o makinayla mutlu olmayacağını biliyordum kanka...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    metehan abi haftasonu kısmet olursa bi motora bakmaya gidicem o olucak inşallah
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

jazztime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    İnternetten Online CBF150 yedekparçası satın alabileceğimiz bi adres biliyomusunuz paylaşırsanız çok makbule geçecek teşekkürler...
    ***** GİDECEĞİ LİMANI BİLMEYEN KAPTANA HİÇBİR RÜZGAR YARDIM EDEMEZ *****

Motosikleti
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi haftasonu kısmet olursa bi motora bakmaya gidicem o olucak inşallah

sen iki avı kaçırdın kanka artık görücez...

Alıntı jazztime adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternetten Online CBF150 yedekparçası satın alabileceğimiz bi adres biliyomusunuz paylaşırsanız çok makbule geçecek teşekkürler...

http://www.sahibinden.com/honda_cbf_...XQQdisplayitem

bu arkadaşta cbf 150 parçalarının çoğunu bulabilirsin...İstanbul Ümraniye...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    herşeyin hayırlısı abi kaderde ne yazarsa o...
    belkide o motoru alır almaz patlicaktım..
    hayat bu bellimi olur?

Motosikleti
    transalp yavrusu
    cbf 150 nin zinciri ile bi şikayeti olan varmı acaba cok fazla esneme yapıyo galiba adi bi zincir kullanmışlar.
    İnsan olmak yetmez, yetmiyor zaten süpermen olmak lazım bazen..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    izmirde yine yağmur yine yağmur . sıkıldık artık yaw hafta sonu tatil bineriz motora uzun yol gideriz diyorum yok arkadaş
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 nin zinciri ile bi şikayeti olan varmı acaba cok fazla esneme yapıyo galiba adi bi zincir kullanmışlar.
    Evet, ilk 4000 km ye kadar 2 veya 3 kere gerdirdiğimi biliyorum. Her halde kullanım ömrü çok uzun sürmeyecek. Şu anda 8000 deyim, ilk 4000 km ye kadar ki sıklıkla artık gevşemiyor ama yinede ben bu zincir ve dişli seti ile 16000 i geçirmeyi düşünmüyorum.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Çok fazla esniyor derken kaç km de gerginliğini yitiriyor mesela

Şöyle ifade edebiliriz aslında bakımda geriyorlar diğer bir bakıma kadar arada birkezde ben geriyorum yani 2.000 km de bir ortalama bir ayar çekmek gerekiyor Bu normalmidir anormalmidir bilmiyorum ama

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ilk 4000 km ye kadar 2 veya 3 kere gerdirdiğimi biliyorum. Her halde kullanım ömrü çok uzun sürmeyecek. Şu anda 8000 deyim, ilk 4000 km ye kadar ki sıklıkla artık gevşemiyor ama yinede ben bu zincir ve dişli seti ile 16000 i geçirmeyi düşünmüyorum.
    16.000 i rahatlıkla geçersin merak etme Ben şuan 11.000 deyim ve zincirimde dişlimde gayet sağlam aşınma yok fazla Tabi zincirin temizliğine,yağına,gerginliğine çok dikkat ediyorum sende böyle yapıyorsan 20.000 i bile geçersin

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmirde yine yağmur yine yağmur . sıkıldık artık yaw hafta sonu tatil bineriz motora uzun yol gideriz diyorum yok arkadaş
    İzmir yarın 23 derece güneşli görünüyor.

http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=IZMIR

Bu linki sık kullanılanlarına ekle. DMİGM resmi web sitesi. Hatta ilçenide buradan seçerek ekle. Buna göre hareket et bence. 5. günlük tahmin veriyorlar. 5. güne kadar olmasa bile ilk 2-3 gün tahinlerinde oldukça başarılılar. Yarın buradada hava açık görünüyor ama yarın çalışıcam, pazar mesaisi, benim içinde bol bol gezin ok

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    her cbf de var bu olay zincir epeyce dandik sağlam marka bir zincirle değiştirirsen gzl olur

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı OzCaN35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16.000 i rahatlıkla geçersin merak etme Ben şuan 11.000 deyim ve zincirimde dişlimde gayet sağlam aşınma yok fazla Tabi zincirin temizliğine,yağına,gerginliğine çok dikkat ediyorum sende böyle yapıyorsan 20.000 i bile geçersin
    Acaba zincirimiz maksimum ne kadar gerdirilebiliyor, en sonunda gerdirilebilme özelliğini yitirecektir ama. Bende zincir temizliğini ve yağını ihmal etmediğim halde, genel kullanımımın, kalkışlarımın sakin, 80-90 km/h ortalama uzun yol şeklinde olduğu halde ortalama benimde 4000 de bir iki kez gerdirmem gerekiyor. Zincirin ömrünün bitmek üzre olduğunu, artık bu gerdirmelerin son gerdirme olduğunu, yakın bi gelecekte artık zincirin sürüş esnasında kopma şeklinde bizi riske atabilelceğini bilmemiz lazım aslında. ben 16000 de değiştiririm diye düşünmüştüm ama, tırsıtıyor bu zincir beni, 16000 de ortalama 8 kere gerdirmiş olucaz. 20000 de 10 kere oluyor. Bide düşündüm ki, şu duro lastiklerden 16000 de kurtulayım artık. Bu yazı da geçirsinde, arka fren balatası 16000 de biter mi =? Ve arka dişli takozu, yani arka teker sökülmüşken hepsi bi kalemde değişsin, yoksa farklı zamanlarda balata için söktür, lastik için söktür, dişli için, takoz için, bunların kullanım ömrünün bitmek üzere olduğu hepsinin değişimi için ortak bi km tayin etmeye çalışıyorum. sizce 16000 iyimi ? 20000 yapayımı, veya bizim motorlar yaparmı bu parçalar değişmeden 20000 km. Saydığım parçaların hiçbirinin kullanım ömrünü riske sokmak istemiyor ve aynı zamanda her bi parçanın ömrü bittiğinde her sefer teker sök tak ta olmasını istemiyorum. Sizce en uygun km hangisi =?

Bu zincirin fiyatı ne kadar ki?

Birde öğrenmek istediğim cbf 150'nin servis bakımları hangi kilometrelerde?

Motosikleti
    transalp yavrusu
    fiyatı bilmiyorum bakımlar 1000 4000 8000 12000..... böyle gidiyo

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı G.BEREKET adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zincirin fiyatı ne kadar ki?

Birde öğrenmek istediğim cbf 150'nin servis bakımları hangi kilometrelerde?
    Cbf in zinciri dişlisi vs aslında çok pahalı değil, el yakmaz, kastırmaya gerek yok, tabi ekonomik kullanım söz konusu ise, elbette tüm parçaların bitme ömrüne en yakın ana kadar kullanılşabilmesi, bunu yaparkende sürüşü kritiğe sokmamak gerekiyor. cbf bakımları 1000-4000-8000-12000 gibi gidiyor. 4000 de bir. Aradaki 2000 km lerde de yağ değişimi öneriliyor.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba zincirimiz maksimum ne kadar gerdirilebiliyor, en sonunda gerdirilebilme özelliğini yitirecektir ama. Bende zincir temizliğini ve yağını ihmal etmediğim halde, genel kullanımımın, kalkışlarımın sakin, 80-90 km/h ortalama uzun yol şeklinde olduğu halde ortalama benimde 4000 de bir iki kez gerdirmem gerekiyor. Zincirin ömrünün bitmek üzre olduğunu, artık bu gerdirmelerin son gerdirme olduğunu, yakın bi gelecekte artık zincirin sürüş esnasında kopma şeklinde bizi riske atabielceğini bilmemiz lazım aslında. ben 16000 de değiştiririm düye düşünmüştüm ama, tırsıtıyor bu zincir beni, 16000 de ortalama 8 kere gerdirmiş olucaz. 20000 de 10 kere oluyor. Baide düşündüm ki, şu duro lastiklerden 16000 de kurtulayım artık. Bu yazı da geçirsinde, ark fren balatası 16000 de biter mi =? Ve arka dişli takozu, yani arka teker sökülmüşken hepsi bi kalemde değişsin, yoksa farklı zamanlarda balata için söktür, lastik için söktür, dişli için, dişli için, takoz için, bunların kullanım ömrünün bitmek üzere olduğu hepsinin değişimi için ortak bi km tayin etmeye çalışıyorum. sizce 16000 iyimi ? 20000 yapayımı, veya bizim motorlar yaparmı buı parçalar değişmeden 20000 km. Saydığım parçaların hiçbirinin kullanım ömrünü riske sorkam istemiyor vce aynı zamanda her bi parçanın ömrü bittiğinde her sefer teker sök tak ta olmasını istemiyorum. Sizce en uygun km hangisi =?
    Aslında iyi düşünüyorsun tekrar tekrar sök tak olması iyi değil Eğer ki durumun müsaitse 16.000 de değiştir komple saydıklarını kafanda rahat etsin güvenliğinde artsın Fakat 20.000 km hayli hayli gider bu parçalar ben buna inanıyorum çok ustaca bir bilgim yok aslında bu konularda benim ama motorumun her noktasını adım gibi biliyorum artık sürekli kontrol ederim sağını solunu o yüzden böyle rahat konuşabiliyorum

Motosikleti

Honda ilk yalanını ve kazığını bu hususta yapmıştır...servise ilk sorduğum şey bu olmuştu hiç unutmam...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ter/cbf150.htm

2006 da Hondanın linkinde zincirin ORING olduğu yazılıyordu...hani bilmesek eyvallah diyecektik ama CBF 150 de asla ORING zincir olmadı...gözümüze baka baka yalan söylediler...sonra bu konu yine kapandı gitti...sitede düzeltme yapıldı

Motosikleti
    transalp yavrusu
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda ilk yalanını ve kazığını bu hususta yapmıştır...servise ilk sorduğum şey bu olmuştu hiç unutmam...

http://www.honda.com.tr/motosiklet/c...ter/cbf150.htm

2006 da Hondanın linkinde zincirin ORING olduğu yazılıyordu...hani bilmesek eyvallah diyecektik ama CBF 150 de asla ORING zincir olmadı...gözümüze baka baka yalan söylediler...sonra bu konu yine kapandı gitti...sitede düzeltme yapıldı
    aldık bikere ne yapalım abi ama şikayet de değil tabi insanın çanını sıkıyo bu rahatlığı gördükten sonra hiç düşünmeden yine alırdım. daha kaliteli bi zincir bulcaz anlaşılan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler