Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Arkadaşlar bugün motorumun yağını değiştirdim de Castrol Power1 koydum bu yağ sentetik yağ değilmi yani sentetik diye koydumda üstünde sentetik yağ falan yazmıyo gerçi madeni yağ diyede yazmıyo ama Aklıma takıldı sentetiktir dimi bu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    tefotr kardeş bence dakika düşünme...motor kurye motoru bile olsa 500 liraya işçilik dahil motoru sıfırlarsın servisinde herşeyiyle...krank vs a dn z ye...

bu arada Allaha pin2 şükür 35.000 i devirdik...

Ocak 2007 de aldım yol ulmuş Nisan 2009...daha bir kez yolda kalmışlığı motor stobu yok...ha bir kere stop etti yedekte benzini sıfırlamışım farkında değilim yedeğe geçeyim diye el atınca mokoko gibi kaldım ortada...

daha ne olsun ...Honda olsun çamurdan olsun...yanlış seçim yapmadık bugüne kadar çok şükür utandırmadı makinalarım beni...

aldığım ilk günden beri kadrandaki jelatin naylon durur...biri geçen elledi onu gazabıma uğradı...

sweet my bıke swet...seviyorum ülemmm...başka alternatifde olmayınca bana Abdurrahman Çelebi geliyor...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Jelatinini çıkarsan da pek bişey farketmiyor Metehan, Honda bu

mete_han eyw sağoLasın cvp için

Motosikleti
    ooo işte maldan anlayan bir üstad Hondacı daha...bu hayatta cgl 125 e para verecek çok az nadir akıllı adam vardır...0 motorum olacağına 2.el bir temiz cgl 125 im olsun...o makina burada altın değerinde hocam inan...

tefotr kardeşim sadece hizmet bununla kalmıyor...hizmette sınır yoktur...bana şasi nosunu ilet mesajla baktıralım kazası belası düşmesi kalkması yamuğu değişeni uçanı kaçanı bakımı varmı...

537 335 22 33
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo işte maldan anlayan bir üstad Hondacı daha...bu hayatta cgl 125 e para verecek çok az nadir akıllı adam vardır...0 motorum olacağına 2.el bir temiz cgl 125 im olsun...o makina burada altın değerinde hocam inan...

537 335 22 33
    Sağol Metehan bizim külüstürün kıymetini arttırdın, 2 ay içinde lastik değişimi harici (ön lastiğe çamur sıkıştı lastiği yedi değişti, arka lastiği de bugün patlattım) mide bulandıran bir nokta yok

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağol Metehan bizim külüstürün kıymetini arttırdın, 2 ay içinde lastik değişimi harici (ön lastiğe çamur sıkıştı lastiği yedi değişti, arka lastiği de bugün patlattım) mide bulandıran bir nokta yok
    haco külüstür mülüstür burada kurye arkadaşların olmazsa olmazı...yani yokki piyasada temiz alsınlar kapış kapış...

bu şambriyel olayı benimde zamanında canımı sıktı...innova ile otobanda kalmışlığım arka lastikden...zor valla...yaşamayan bilemez...hangi yollara giriyon nası beceriyon başkan...

haco külüstür mülüstür burada kurye arkadaşların olmazsa olmazı...yani yokki piyasada temiz alsınlar kapış kapış...

bu şambriyel olayı benimde zamanında canımı sıktı...innova ile otobanda kalmışlığım arka lastikden...zor valla...yaşamayan bilemez...hangi yollara giriyon nası beceriyon başkan...
    Ustam ehliyet yok ki Başkan olalım, olmadığı için de tarla-bayır-taktör yollarından gidiyorum, çamurlara batıp antreman yapıyorum
    Ön çamurluğa çamur sıkıştı ,ama cepte tornavida geziyoruz çıkarttım döndü teker asfalta çıkınca çamur çıksın diye hızlı gitmeye çalıştım gitmedi, ben bastım motor hızlanmadı,inat edince iplikler ,lastik tozları kapladı motoru, jeton düştü.
    Cebimdeki B sınıfı ehlyeti 5 senedir kimse sormadı ama yine de temkinli oluyoruz,cezası caydırıyor

Arka lastiği nasıl patlattım anlamadım bayağı yavaş indi.

Motosikleti
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustam ehliyet yok ki Başkan olalım, olmadığı için de tarla-bayır-taktör yollarından gidiyorum, çamurlara batıp antreman yapıyorum
    Cebimdeki B sınıfı ehlyeti 5 senedir kimse sormadı ama yine de temkinli oluyoruz,cezası caydırıyor

Arka lastiği nasıl patlattım anlamadım bayağı yavaş indi.
    ehliyet yokmu sende...irezill ayıp ya bu yaşta ...üşenme git al kaza bela olursa .ıçtın...cezaı hem saydırır hem yardırır..çaktırma bende alalı 2 yıl olmadı...

bak ne dicem şimdi senin dırahtör cgl 125...e bu topac cbf topacı...yani dükkanın önünden çekil be abicim...geyikte yapıyoruz kızmasınlar ayıp olmasın arkadaşlara..ok... lastikden yana sıkıntın hep olur...

ehliyet yokmu sende...irezill ayıp ya bu yaşta ...üşenme git al kaza bela olursa .ıçtın...cezaı hem saydırır hem yardırır..çaktırma bende alalı 2 yıl olmadı...

bak ne dicem şimdi senin dırahtör cgl 125...e bu topac cbf topacı...yani dükkanın önünden çekil be abicim...geyikte yapıyoruz kızmasınlar ayıp olmasın arkadaşlara..ok... lastikden yana sıkıntın hep olur...
    Kovuluruz biz de ne yapalım,İnnova'dan enjeksiyonlu İnnova gelecek şusu böyle dedik adamlar uyuz oldu tabi haliyle CGL topğimiz olsa da dans etsek

Motosikleti
    evet arkadaşlar artık topiğimizin adıda değişti sağolsun Görkem kankam halletti...CBF 150 hakkında herşeyi buradan okuyabilirsiniz...elimden geldiği kadar bildiklerimi paylaşmaya çalışıcam...sizde birşeyler katın hep okumayın...arıza sorun problem memnuniyet servis bayi şikayetleri hep burdan yazışalım ortak hareket edelim yağından parçasına kadar herşeyini burda paylaşalım...

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Yakında jant şeridi çekeceğim . Kırmızı düşünüyorum. Fotoğrafları bekleyin
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    muratcan jantı mat siyaha boyatmadan şerit çekme simsiyah yap abicim ondan sonra cek şeritini
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasin dedigi gibi önce jantlari siyaha boyat ister mat ister parlak ben parlak siyahi daha cok seviyorum şahsen
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    şeritlerin motoru göstermesi için jantları dudakları hariç mat siyaha boyamanı tavsiye ederim..
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    evet arkadaşlar artık topiğimizin adıda değişti sağolsun Görkem kankam halletti...CBF 150 hakkında herşeyi buradan okuyabilirsiniz...elimden geldiği kadar bildiklerimi paylaşmaya çalışıcam...sizde birşeyler katın hep okumayın...arıza sorun problem memnuniyet servis bayi şikayetleri hep burdan yazışalım ortak hareket edelim yağından parçasına kadar herşeyini burda paylaşalım...
    meto sen geldinya şu topiğe ugramadan geçmek istemiyorum artıkfull power geyik

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    bu şeritlerden tavsiye ederim.

98 Beygir.....

byusn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar ben bu motosikletten almayı düşünüyorum daha önce cbx 250 kullandım ama motor bana küçük gelmedi 150 lik olmasına rağmen yalnız şöyle bir sıkıntı var ikinci el hangi motosiklete baktıysa hep ayaklık ve motorun alt kısımı zincir dahil yağ içindeydi daha sonra arkadaşlar bu motosikletin yağ eksiltme sorunu (aşırı derecede) olduğunu söylediler sayın cbf 150 kullanıcıları bu yağ eksiltme yani ayaklık ve motorun alt kısmı yağ içinde kalma sorunu sizde de var mı? şimdiden teşekkürler arkadaşlar cevaplar için.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı byusn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben bu motosikletten almayı düşünüyorum daha önce cbx 250 kullandım ama motor bana küçük gelmedi 150 lik olmasına rağmen yalnız şöyle bir sıkıntı var ikinci el hangi motosiklete baktıysa hep ayaklık ve motorun alt kısımı zincir dahil yağ içindeydi daha sonra arkadaşlar bu motosikletin yağ eksiltme sorunu (aşırı derecede) olduğunu söylediler sayın cbf 150 kullanıcıları bu yağ eksiltme yani ayaklık ve motorun alt kısmı yağ içinde kalma sorunu sizde de var mı? şimdiden teşekkürler arkadaşlar cevaplar için.
    Ben hem cbf150 hem de cbf250 kullanmış biri olarak tavsiye ederim.Gerçi kullanım amacı önemli.CBF250'ye göre 15-20 km daha düşük son hız var.Hem amortisörleri daha yumuşak.Asfalt olmayan yolda daha az yorar.Kısa mesafeli şehirlerarası yolda 90-105 km hızlarla seyredebilirsin.Rahatlık ve konfor açısından hiç üzmez.Hatta bu motoru neden enduro sınıfına koymamışlar anlamadım.Küçük bir enduro bu motor.Dağ bayır her yola gelir.Amortisörler vurmaz arıza çıkarmaz.Yedek parçası ucuz.Yağ eksiltmesi konusunda ben de böyle bir problem yoktu.Ancak galiba çok zorlayan arkadaşlar var.Bunlarda yağ yakma sorunu olmuş.Bir de bu yağ yakan arkadaşlara sormak lazım.Hangi yağı kullandılar.Yağını kendileri değiştirip yanlış yağ kullananlarda mı oluyo bu problem.İyice irdelemek lazım.Bakımlarını serviste yapanlarda böyle sorunlar var mı?

Bir de cbf250'den niye cbf150'ye geçiyosun.CBF250'de daha fazla yakmaz.Tabi otobana çıkıp gazı kökleyince yakıyo malesef , ancak şehirlerarası yolda 110-120 arası hızlarla seyretmek sollamalarda 15-20 km artı hız çok işe yarıyo.Hem yol tutuşu , arka lastiğin kalınlığı , daha kıvrak bir motor oluşu artıları.

Bir de buradan motora yeni başlamak isteyen arkadaşlara cbf250 ile başlamalarını tavsiye ediyorum.İkinci el fiyatları git gide daha uygun hale gelmeye başladı.120-125 km son hıza ulaşabilen cbf250 ile daha kolay uzun yol yapabilirsiniz.Onunda kronik problemleri olduğunu söyleyenler var ancak ben o kadar uzun kullanamadan sattım.

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Arkadaşlar şu Castrol Power 1 konusunda bilgisi olan yokmu Sentetik bir yağ dimi bu bizim motorlara uygun yani

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler