Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı mator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkürler
    demekki bu yağ yakma benzer durumlarda oluyor, ben de motoru devirli kullanıyorum 100 -110 'a da her fırsatta çıkarım
    fakat şöye bi durum var.
    motor alalı 8 ay oldu hatta bu motorum üzerine dahi bindiğim tek motor,yani motorda acemiyim. Daha önce çok araba kullandım ve arabalar için motoru uygun şekilde devirli kullanmanın hiçbir sakıncası yok diye bilirim ve ben bunu kendim yaşadım arabamıda devirli kullanırdım ve motoru çok iyi durumdaydı, 98 şahinim 1 gr dahi yağ eksiltmezdi.
    bununla beraber duble up gibi yağ katkısı kullananvarmıdır? ve tecrübeleri nedir acaba?
    ben 3. viteste 80'e çıktığım çok oluyor bu fazla mı?
    önerilerinizi baklerim.
    Oooo hocam öyle kullanırsan yakar tabi Yaw Cbf öyle çok güzel bir sesi olan motorda değil neden o kadar devirli kullanıyorsunki Hadi race olsa altında, güzel birde egsozu olsa tamam dicem o zaman redline'a sokunca hoş olurda ne istiyosun şu yawrucaktan

3. vites 80 çok bence bundan sonra 4. viteste yap sen o hızı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cbf de kaliteli sentetik bi yağ kullanmaya özen gösterin madeni yağlardan uzak durun hele devirli kullanımda 1000km de 250gr eksiltebilir....uygun tork devrinde kullanımla daha iyi sonuç alınabilir...benim tesbitlerime göre yüksek devirlerde cbf yakıtıda anormal şekilde içiyor....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mator adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkürler
    demekki bu yağ yakma benzer durumlarda oluyor, ben de motoru devirli kullanıyorum 100 -110 'a da her fırsatta çıkarım
    fakat şöye bi durum var.
    motor alalı 8 ay oldu hatta bu motorum üzerine dahi bindiğim tek motor,yani motorda acemiyim. Daha önce çok araba kullandım ve arabalar için motoru uygun şekilde devirli kullanmanın hiçbir sakıncası yok diye bilirim ve ben bunu kendim yaşadım arabamıda devirli kullanırdım ve motoru çok iyi durumdaydı, 98 şahinim 1 gr dahi yağ eksiltmezdi.
    bununla beraber duble up gibi yağ katkısı kullananvarmıdır? ve tecrübeleri nedir acaba?
    ben 3. viteste 80'e çıktığım çok oluyor bu fazla mı?
    önerilerinizi baklerim.
    3. viteste 80 km/h, 4. vitese atmak için bizim motorlar için yüksek devirdir. limit veya limite yakındır. 3. viteste 60-70 km/h arası 4. vitese geçiş için bence en uygun aralık. Yağ katkısını kimse önermiyor. Bende tavsiye etmem. Yağın kaydırıcılık özelliğini arttırdığı için debriyaj sistemini kaydırarak kaçırma ihtimali varmış. Dün Adapazarı Sofouğlu motora gittim. Valvoline 10w/40 Tam sentedik motosiklet yağı vardı 25
    tl. Yine vaovoline 10w/40 yarı sentetik vardı 15 tl idi. Aslında paraya kıyıp her 2000 km de bir bu veya emsali kalitede tam sentetik motosiklet yağı ile yağ değişimi yapmak lazım.

Alıntı ilhan YAZICI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla arkadaşlar yağ yakıyo dediğiniz motorlar kaç km deki motorlar acaba .
    Cbf te yağ eksiltme olayı kronik. Km ayırt etmeksizin tüm cbflerde var. ben 6500 km deyim. İlk günden beri yağ yakma olayı var. Ortalama 1000 km de 100-200 ml kadar. Bu yağ yakma olayı üstte yazdığım mesajımda anlattığım gibi bazı kriterlere göre artıp azalabiliyor.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar zincir yağı için ne öneriyorsunuz ve zincirlerinizi nasıl yağlıyorsunuz ? Motoru yeni aldığımda ilk aldığım zin. yağı Castrol Chain Wax tı. Ama bu yağdan hiç mermnun kalmadım. Çünki yağdaki zincire yapışma vs özelliğinden dolayı çok kısa sürede zincirin üzerine bir toz tabakası kaplıyordu ve kısa sürede zincir temizliği yapmam gerkiyordu. Ayrıca zincire yapışan özellikteki yağ arka teker cantına vb yerlerede sıçrıyor, tiner ..benzin vs malzemeler kulalnmadan temizlenmesi mümkün olmuyordu. Bu lanet yağdan sonra piyasada Sprey Gres adı altında yağ temin ettim. Bu yağdan çok memnun kaldım. Castrol gibi şırı zincire yapışma özelliği olmadığından çok uzun süre zincir toz kapmıyor ve temiz kalıyordu. Kontrollerimde de zincirin yağlı olduğunu korunduğunu görebiliyordum. Fazla yapışkan özelliği olmaması sayesinde cant vs sıçrayan yerlerde kuru bezle kolaylıkla çıkartabiliyordum. Bu yağ da bitti, şimdi aynısından piyasada buralarda bulamadım (sprey gres) yani. MNecburen tekrar castrol aldım. Şimdi kara kara düşünüyorum. Eziyet günlerim gerimi döndü diye, sık sık zincir temizliğimi yapmam gerekecek diye endişeleniyorum. Siz böyle castrol, repsol valvoline ayarında özel, zincire yapışma özelliği yüksek yağlarla nasıl baş ediyorsunuz. Bu özel zincir yağları ile zinciri yağlamanın bir formülü mü var =? Veya sizlerde bu yağlardan benim gibi şikayetçiyseniz alternatif yağlama yöntemleriniz nelerdir. Cevaplar çin şimdiden teşk..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Ben 80'le giderken genelde 5. viteste oluyorum, tam gaz gittiğim vakit toplam kullanmamın 10'da biri, daha bir gram yağ eksiltmedim

OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 80'le giderken genelde 5. viteste oluyorum, tam gaz gittiğim vakit toplam kullanmamın 10'da biri, daha bir gram yağ eksiltmedim
    Aynen bende öyleyim

Motosikleti
    vn800 drifter
    arkadaşlar selamın aleyküm 2007 ve üstü cbf150 arıyorum temiz kazasız düşük km ve siyah olursa iyi olur satmayı düşünen varsa yada tanıdığında olan varsa bana ulaşsın bi zahmet yalnız 2009 sıfırı 3800 lira bunu kıstas alarak satacak arkadaşlardan makul fiyat vermelerini rica ediyorum her şartta 1 hafta 10 güne kalmaz alacağım telefonum 0 554 632 57 98 adım onur 32 yaşındayım saygılar sevgiler
    CHOPPER HAYATIMIZ

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar zincir yağı için ne öneriyorsunuz ve zincirlerinizi nasıl yağlıyorsunuz ? Motoru yeni aldığımda ilk aldığım zin. yağı Castrol Chain Wax tı. Ama bu yağdan hiç mermnun kalmadım. Çünki yağdaki zincire yapışma vs özelliğinden dolayı çok kısa sürede zincirin üzerine bir toz tabakası kaplıyordu ve kısa sürede zincir temizliği yapmam gerkiyordu. Ayrıca zincire yapışan özellikteki yağ arka teker cantına vb yerlerede sıçrıyor, tiner ..benzin vs malzemeler kulalnmadan temizlenmesi mümkün olmuyordu. Bu lanet yağdan sonra piyasada Sprey Gres adı altında yağ temin ettim. Bu yağdan çok memnun kaldım. Castrol gibi şırı zincire yapışma özelliği olmadığından çok uzun süre zincir toz kapmıyor ve temiz kalıyordu. Kontrollerimde de zincirin yağlı olduğunu korunduğunu görebiliyordum. Fazla yapışkan özelliği olmaması sayesinde cant vs sıçrayan yerlerde kuru bezle kolaylıkla çıkartabiliyordum. Bu yağ da bitti, şimdi aynısından piyasada buralarda bulamadım (sprey gres) yani. MNecburen tekrar castrol aldım. Şimdi kara kara düşünüyorum. Eziyet günlerim gerimi döndü diye, sık sık zincir temizliğimi yapmam gerekecek diye endişeleniyorum. Siz böyle castrol, repsol valvoline ayarında özel, zincire yapışma özelliği yüksek yağlarla nasıl baş ediyorsunuz. Bu özel zincir yağları ile zinciri yağlamanın bir formülü mü var =? Veya sizlerde bu yağlardan benim gibi şikayetçiyseniz alternatif yağlama yöntemleriniz nelerdir. Cevaplar çin şimdiden teşk..
    castrol kalıte olarak düşük bir zincir yağı. hıc sorun yasamak ıstemıyorsan ben motulu öneririm,asla pisman olmazsın. sprey grs diye bahsettiğin ürün würt te hss 2000 sıvı(sprey) gres olarak satılır. o da çok iyi bir yağlayıcıdır.temizlik içinde yine würt ün likit yesil isimli ürünü var,her türlü lekeyi çıkarıyor.

Arkadaşlar Daha öncedende Belirtmiştim Zaten
    özellikle Izmirdeki Arkadaş Temiz Honda Cbf 150 Isterseniz
    Motorum çok Iyi Durumda
    Sahibinden.com Da Ilanım Mevcut:#10468158

Herkeze Hayırlı Uğurlu Olması Dileğiyle...

Iyigünler...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok değerli kardeşim selam ve sevgiler bismillah diyerek bu topiğe giriyorum...keza sizi özlemişim...hemen konuya gireyim...bi laf vardır..."bizim zamanımızda yoktu diye..." abicim o hesap bizim zamanımızda WÜRTH yoktu veya zincire dönük bu tarz özel spreylerde yoktu yanlış anlaışlmasın teknoloji karşıtı değilim...veya adamlar yapmış kardeşim kullanayım demek istemiyorum...ama bu spreylerin bildiğim kadarıyla yağmura karşı suya karşı dayanıklılıkları çok zayıf...nerdenmi anlıyorum gözlerimle gördüm...zincire yapışan molekülleri tabi gözlemlerimle göremem... ama inanın ilk sudan sonra zincir kendini aşındırıyor dililer arasında...abicim GRES yağı sürün bence...tavsiyem budur...alın abi GRES i basın zincire kendi ellerinizle...benim makinam 35.050 de ilk günden beri greslerim...ve bunu Honda servisim yapar tavsiye eder...ha sizi bilmem...paranız çoksa o cicili bicili tüplerde spreylerinizi alın...saygı ve sevgilerimle...benim o mokokolara kaptıracak param yok...

ha dersinizki kardeşim bu zamanda GRES mi kaldı...bende derimki benim zamanımda sprey yağ yoktu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Ybr
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok değerli kardeşim selam ve sevgiler bismillah diyerek bu topiğe giriyorum...keza sizi özlemişim...hemen konuya gireyim...bi laf vardır..."bizim zamanımızda yoktu diye..." abicim o hesap bizim zamanımızda WÜRTH yoktu veya zincire dönük bu tarz özel spreylerde yoktu yanlış anlaışlmasın teknoloji karşıtı değilim...veya adamlar yapmış kardeşim kullanayım demek istemiyorum...ama bu spreylerin bildiğim kadarıyla yağmura karşı suya karşı dayanıklılıkları çok zayıf...nerdenmi anlıyorum gözlerimle gördüm...zincire yapışan molekülleri tabi gözlemlerimle göremem... ama inanın ilk sudan sonra zincir kendini aşındırıyor dililer arasında...abicim GRES yağı sürün bence...tavsiyem budur...alın abi GRES i basın zincire kendi ellerinizle...benim makinam 35.050 de ilk günden beri greslerim...ve bunu Honda servisim yapar tavsiye eder...ha sizi bilmem...paranız çoksa o cicili bicili tüplerde spreylerinizi alın...saygı ve sevgilerimle...benim o mokokolara kaptıracak param yok...

ha dersinizki kardeşim bu zamanda GRES mi kaldı...bende derimki benim zamanımda sprey yağ yoktu...

Gres güzel fikir abi..bende bu düşünce'yi tuttuğum için cbf'150 sayfasına daldım yalnız tozlu topraklı yollarda zincirdeki gresin toz,toprak toplayabilimi malüm gres kalın bir madde toz çekebilir(toprak yoldan çok gittiğim için sordum)..eğer sizde birşey olmuyorsa bende zincirime gress basarım daha ucuza gelir

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    cbf 150 için metzeller ön arka lastik sirkecide toplam 100 liraya veriyorlar..
    metzellerin lastik kalitesi nasıldır?fiyatı bana uygun geldi.
    mıchellen arka pilot lastik ise 130 tl
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı ferhat_se adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gres güzel fikir abi..bende bu düşünce'yi tuttuğum için cbf'150 sayfasına daldım yalnız tozlu topraklı yollarda zincirdeki gresin toz,toprak toplayabilimi malüm gres kalın bir madde toz çekebilir(toprak yoldan çok gittiğim için sordum)..eğer sizde birşey olmuyorsa bende zincirime gress basarım daha ucuza gelir
    heee gelelim zurnanın son deliğine...haklısın çamuru çok olur...toz toprağı çeker...ama inan ben buralarda o ortamı görmediğim için bişey diyemeyeceğim...aslında zincirin ön kısmındaki ön küçük dişlide biriken bu yağ ve çamur tabakası motorun doğal yağlanmasınıda sağlar bunuda keşfettim...yani sol kapağı söktüğünde gördüğün o çamur tabakası aslında motorunu her turda otomatik yağlayan bir durum oluşturuyor bence...serviste bunları konuştuk ustalarımla...tavsiyem budur...zincir spreyine para verecek Mobili bilmem Alman Würt mokokolarını zengin edecek kadar zengin değilim...en kral yağ bizim yağ...Bizim derken gres işte yahu...

kaptanım lastik konusunda son nokta MICHELIN diyebilirim...pilotajı hamuru gerçektende iyi...metzelerci bi arkadaşın motoruyla gezdim benimkilerde bariz üstün...bende ise önde IRC var arkada ise SHINKO var kore malı...ve SHINKO az daha dişli olduğu için güven veriyor...yağmurda test yaptım virajlarda kayma gerçektende azaldı...arkadaşlar ne takarsanız takın ince lastikdir yola yapışmaz kayar makina .öt atar bize kuru hava kuru yol gerekir...yağışlı havada en kral lastik gelsin nanay...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    cbf hakkında bir kaç sorum daha olacak müsadenizle.
    lastik ebatlı kaça kaçtır?
    orjinal dişliyi degiştigimizde neler degişir?
    xenon nasıl baglayabiliriz?
    şimdilik bu kadar...
    saygılar
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    topiği iyice okursan öğrenrsin arkadaım gereksiz yere yazı yazmamaklazım
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiği iyice okursan öğrenrsin arkadaım gereksiz yere yazı yazmamaklazım
    okumasına okurumda 380. sayfadayız
    nasıl gzden geçireyim

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf hakkında bir kaç sorum daha olacak müsadenizle.
    lastik ebatlı kaça kaçtır?
    orjinal dişliyi degiştigimizde neler degişir?
    xenon nasıl baglayabiliriz?
    şimdilik bu kadar...
    saygılar
    Öncelikle CBF 150 ile doğru bir tercih yapmış olacağınızı belirtmek isterim.

Lastik ebatı 90 90 18 ön arka.

Forumda dişlilerle oynayan kişiler mevcut, ama genel görüş orjinal dişlinin en sağlıklı olduğu yönünde.

Xenon bağlayanlarda var , bende düşünüyorum. Enerjiyi aküden alman gerek bir röle (gücü dengeliyor sanırım) ve birde anahtar ile (açıp kapatmak) xenon takılabiliyor.

Önce cbf sahibi olun yavaş yavaş kendi zevkinize göre değiştirirsiniz motorunuzu.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Alıntı genç kaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okumasına okurumda 380. sayfadayız
    nasıl gzden geçireyim
    şaka kardeşim şaka
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    gres yagı konusunda katılıyorum. fakat o ufak dişlide biriken camur ve yag karısımı, içinde toprak ve kalın toz kalıntıları da barındırdığı için pasta gibi etki eder. yani mekanizmayı aşındırır diye düşünüyorum. tamemen önü alınamaz ama elden geldikçe temizlemeli.

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle CBF 150 ile doğru bir tercih yapmış olacağınızı belirtmek isterim.

Lastik ebatı 90 90 18 ön arka.

Forumda dişlilerle oynayan kişiler mevcut, ama genel görüş orjinal dişlinin en sağlıklı olduğu yönünde.

Xenon bağlayanlarda var , bende düşünüyorum. Enerjiyi aküden alman gerek bir röle (gücü dengeliyor sanırım) ve birde anahtar ile (açıp kapatmak) xenon takılabiliyor.

Önce cbf sahibi olun yavaş yavaş kendi zevkinize göre değiştirirsiniz motorunuzu.
    rölelerin devredeki görevi küçük akımlardaki sistemlerde anahtarlama elemanı yapmak.
    cbf e xenon güzel olur.. yakışıklı olur...
    bilgilendirmeniz için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler