Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    NX-4 Falcon
    Arkadaşlar YBR 3980 olmuş.CBF ile bi fark kalmamış.YBR bayisiyle konuştum.CBF tutulmadığı için YBR fiyatı arttı dediler.Ben aldım memnunum.Allah herkese kazasız belasız binmek nasib etsin.Şimdi sırada güzel güzel eğitim almak var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı eraysarac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar YBR 3980 olmuş.CBF ile bi fark kalmamış.YBR bayisiyle konuştum.CBF tutulmadığı için YBR fiyatı arttı dediler.Ben aldım memnunum.Allah herkese kazasız belasız binmek nasib etsin.Şimdi sırada güzel güzel eğitim almak var.
    Yanlışın var yamaha web sitesinde 3890 tl. Cbf in fiyatıda Honda nın web sitesinde yazan 3980 tl. Bu durumda ybr, cbf ten 90 tl daha ucuz. Web sitede yazan fiyatlar anahtar teslim fiyatları değil. Plaka ruhsat haric fiyatlardır. Sana ybr bayiinin verdiği fiyat anahtar teslim fiyatıdır. Cbf in anahtar teslim fiyatı şu an 4100-4200 tl gibi. Yani üzerine 150-200 tl daha koyman gerekiyor web sitede yazan fiyatın. Ayrıca ybr nin fiyatı arttı ise artışındaki sebep cbf in tutmaması değil. cbf in fiyatı da son 5 ay içinde 3 sefer olmak üzere toplamda 340 tl zamlandı. Bunun sebebi ybr nin veya kıyaslanan herhangi bir markanın tutmaması olamaz.

akiflaakifla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Suzuki GSR 600 - '89 MZ ETZ 251
    Herkese merhaba,
    Ben de artık emeklilik keyfini sürmeyi haketmiş '89 MZ Etz251 imi garaja inzivaya çekip 2. el bir CBF 150 aldım. Yaklaşık 3 hafta kadar oluyor.
    Her ne kadar tamamını okuyamadıysamda topiğin %95 'ini bitirdim diyebilirim.
    Gayet yararlı bilgiler mevcut.
    Aslında bir moderatör arkadaşımız önemli teknik konulara 1. sayfada link verse yeni gelen herkes her detayı rahatlıkla öğrenebilir. Ben yaklaşık iki aydır okuyorum ve halen daha bitmiş değil

Ben motorumu 26500 km de aldım. Ocak 2007 trafiğe çıkışlı. Biraz yıllanmış şarap kıvamında. Az biraz makyaj ve biraz bakımla eski filinta zamanlarına döneceğine şüphem yok. Üzerinde uzun cam, 35l Kappa çanta ve 200 km kullanılmış Pirelli lastikler var. Ön 2.75 City Demon Arka MT65. Benden önceki sahibi yürüyen aksamına iyi baktığını iddia ediyor.22000 bakımında tedbir amaçlı rulman değiştirdiğini hazır motor açılmışken bir de pistonu değiştirdiğini söyledi.26000 bakımında da zincir ve dişli takımlarını değiştirtmiş. Kaza yapmadığını fakat dışındaki çizik çatlak vs. nin yeğenleri tarafından orta sehpada iken yana yatırıldığından kaynaklandığını söyledi. Şöyle bir yakından incelediğimde bariz kaza izi olduğunu farkettim. Debriyaj levyesi dahil sol taraf yolda sürüklenmiş.

Ben bu motorla yaklaşık 1000 km yaptım 27500 oldu. Henüz yan kapaklara mat siyah folyo çekip eksoz ve akü kafesini boyamaktan başka işlem yapmadım.Planlarım tüm karenajları mat siyah folyo ile kaplayıp uygun yerlerine reflektör folyolar yapıştırmak. Yürür aksamı içinde bakıma sokmayı düşünüyorum fakat 30000 bakımına daha var ve masraf yapmak için uygun bir zamanda değilim. Yalnız çok da güvenemiyorum. Yağ değiştirmeyi, sübap ayarı yapmayı ve zincir boşluğunu almayı düşünüyorum.

Sorularıma geçeyim;
    1-) Yağ olarak Castrol Power 1 15W-50 düşünüyorum. 10W-50 bulamadım. Yazın Trakya, Ege ve Akdeniz'e uzun geziler düşünüyorum. Fikiriniz nedir ?
    2-) Kullanma kılavuzunda istersem servisin bana Tamir kılavuzu temin edeceği yazıyor. Şimdiye kadar bu kılavuzu alan veya gören oldumu ?
    3-)Daha dün akşam KM saatimin çalışmadını farkettim. Telli sistem ile mi çalışıyor ? Kablosu bir hayli kalın da.
    4-) Sizce motorda kontrol etmem gereken kritik noktalar neler ?
    5-) Ön lastikte max. 150 kg yazıyor. Motoru geneldi artçılı kullanıyorum ve bagaj ile beraber toplam 180 kg ediyor. Motorda 130 kg etti 310. Bölü 2 eşittir 155. Limitini aştığımı düşünüyorum ne gibi zararlar doğurabilir ? Patlarmı, dengesiz aşınırmı ? (2.75 ne demek ?)
    6-) Far ampulünü 35W tan 55 W beya daha üzerine yükseltmek istiyorum.XN değil halogen. Yapan varmı, bir zararı olurmu. Aküye direk bağlayıp zararını gören varmı ?
    7-)Aklıma geldikçe yazarım

Okumaya gayret edip bir de üstüne cevap yazıp kıymetli zamanlarını bana ve tüm yeni CBF150 kullanıcılarına ayıran tüm CBF 150 ve (Innova) kullanıcılarına şimdiden teşekkürler.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm, sorunza cevap vermeye çalışayım.
    1. sorunuz için 15w/50 veya 10w/50 ikiside yüksek performanslı sürüşte motorunuzu korur. Temin edebildiğiniz her hangi birini çekinmeden kullanabilirsiniz.

2. Tamir klavuzu diye bişey duymadım, forumda da rastlamadım ama, bunun mümkün olup olmayacağını öğrenebilmek için müşteri ihizmetlerini arayabilirsiniz.

3. Evet. Km saati telli sistem. Yani o kalın kablonun içersinde dönen kare şeklinde bi tel var.

4. Motorla sürüş halindeyken, özellikle yüksek kasislerdne arkada yolcu ile geçerken dikkat edin. Böyle bu şekilde altını sürttürürseniz eksoza vuruyor. Eksozu bile patlatmanız mümkün olabilir. benim 5000 km de ki motorun altını iki kere sürttüm. Eksoz hafiften ezildi. Yağ değişimini bakım haricindeki aradaki 2000 km lerde mutlaka yapın. Servis 4000 km aynı yağın kullanılabileceğini savunuyor ama bence bu şekilde kullanım motoru kritiğe sokabilir. Özellikle önümüz yaz bu konuya dikkat edin. Motorun kronik yağ eksiltme sorunu var. Özellikle yüksek devir uzun süreli kullanım yaparsanız bu daha da artıyor. Bunu zaten servis söylüyor. Devamlı köklü tam gaz kullanım yağ tüketimine sebep veriyor. Bu şekilde kullandığınız dönemlerde yağ seviyenizi sıklıkla kontrol edin.

5. ben 85 kiloyum 85 kiloda artçı alıp kullanıyorum. Bende devamlı artçılı kullanıyorum. 2.75 dediğiniz lastiğin ebadı olmalı ama. bu şekilde yazılan lastik ebatlarına vakıf değilim. Orjinal ön lastiğinin ebadı 80-100-18 şeklinde tabir ediliyor. bahsedilen 150 kg sınırlamasını ilk kez duyuyorum. Orjinal lastikleri duro. duroların üzerinde böyle bi kg sınırlaması yazılmamış. Bahsettiğim gibi limit 150 kg ise limiti aşıp kullandığım oluyor. Henüz 5000 km deyim ama bi problem yaşamadım.

6.7. Orjinal far sistemi çok yetersiz. 35/35 beyaz far ampulelrinin de çok kısa ömürlü olduğunu duymuştum. Ama 55 w halogen sorun olurmu bilmiyorum. Bu sorunuzu daha deneyimli arkadaşlarınız cevaplandıracaklardır.

Ayrıca 22000 km bi motorun tedbir amaçlı dahi bile olsa pistonun değişmesi gerkememeli. Bu cbf için çok erken bi km.

Bu arada motoru ne kadara aldınız. Foto koyma imkanınız olursa görmek isteriz.

Motosikleti
    5-) Lastiğin kodunda 42P yazıyor ve ayrıca yazı ilede max. 150 kg olduğu belirtilmiş. 42 max. 150 kg P de max 130 km/s anlamında idi yanılmıyorsam.
    (Lastikte tubetype diyor. Tubeless kullanılabiliyormu bu lastik veya şambrel ile beraber bizim jantlara uyuyormu?)

7-) Piston değişimi rodaj gerektirir mi ?

Motor genel olarak iyi kaçıyor. Tek kişi 120 görebiliyorum artçılı 110.
    Sadece yakıt sarfiyatı biraz fazla gibi. Aldığım zaman 350 km de yedeğe geçti. 2. dolumda 360 km. 3. dolumda 320 km.(Uçmakdere yolunda dağda bayırda kullandım 200 km kadar bu yüzden artmış olabilir.)Hava filtresi pislenmişti. Hava tutamadım ama fırçayla biraz temizledim. Yeni hava filtresi + sübap ayarı + yağ değişiminden sonra sarfiyatın düşeceğini umut ediyorum.

Topic 2. sayfada
    Gezerken rastladığım ilginç devir saatleri;
    http://www.eliftuning.com/index.php?...ati-G%F6sterge

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı akiflaakifla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5-) Lastiğin kodunda 42P yazıyor ve ayrıca yazı ilede max. 150 kg olduğu belirtilmiş. 42 max. 150 kg P de max 130 km/s anlamında idi yanılmıyorsam.
    (Lastikte tubetype diyor. Tubeless kullanılabiliyormu bu lastik veya şambrel ile beraber bizim jantlara uyuyormu?)

7-) Piston değişimi rodaj gerektirir mi ?

Motor genel olarak iyi kaçıyor. Tek kişi 120 görebiliyorum artçılı 110.
    Sadece yakıt sarfiyatı biraz fazla gibi. Aldığım zaman 350 km de yedeğe geçti. 2. dolumda 360 km. 3. dolumda 320 km.(Uçmakdere yolunda dağda bayırda kullandım 200 km kadar bu yüzden artmış olabilir.)Hava filtresi pislenmişti. Hava tutamadım ama fırçayla biraz temizledim. Yeni hava filtresi + sübap ayarı + yağ değişiminden sonra sarfiyatın düşeceğini umut ediyorum.

Topic 2. sayfada
    Gezerken rastladığım ilginç devir saatleri;
    merhaba dostum öncelikle hayırlı olsu uzun bi süre cbf kullanan biri olarak sana biraz tavsiye vereyim
    öncelikle bu jantlarla beraber iç lastik kullanılmaz tubless oldugu için ben ön orjinal ebadını bulamayıp 90/90 dişli bir model duroyu tekrar uygulamıştım öne ve arkaya ilk başta gidon sert gelmişti fakat alışmıştım sorun olmadı hiç bide motor yapmadan bahsetmişsin bu motor için motor yapma bana çok erken geldi sorunsuz gittiği sürece 100000km de yaptıranlar var ama bu km çok erken cbf in km saatleri ben bildim bileli sorunlu telden zannedilen arıza aslında içerden gösterge dişlilerinden kaynaklanıyor benim 3 defa km teli değişmişti genede titremeyi kesmedi ibre, yağ olarak hangisini koyarsan koy ama sakın 20/50 koyma.....benim gibi çok sorun yaşarsın önceki sayfalarda rastlamışsındır fotolara malesef silindir kapaktan terletti ve yağ atmaya başladı en ideal yağı zaten kullanıyorsunuz su anda ama 20/50 koymayın tam sentetik veya yarı sentetik bişiler tecih edin bunun haricinde çok bi problem çıkartmaz....

Motosikleti
    Gezinirken Xn far yerine Osram Nightbreaker ve Philips X-treme power H4 leri gördüm.
    Aramızda bu iki ampulden birini kullanan varmı ?

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Arkadaşlar bizim kullanma klavuzunun tamamını bu siteden alabilirsiniz
    http://www.cbfturkiye.org/indir/klavuzlar/CBF150.pdf

Motosikleti
    NX-4 Falcon

mryldz bu iyi oldu

Teşekkürler .Bende nereden bulurum diyordum.

Motosikleti
    Bugün 100 ytl ye 12 taksitle Dunlop lastik(ön+arka) aldım istanbul da bir honda bayisinden..32000 km dir durolarla idare ettim.inşallah bu lastik daha kalitelidir.Markası güzel bakalım kullanınca izlennimlerimi aktaracam.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 100 ytl ye 12 taksitle Dunlop lastik(ön+arka) aldım istanbul da bir honda bayisinden..32000 km dir durolarla idare ettim.inşallah bu lastik daha kalitelidir.Markası güzel bakalım kullanınca izlennimlerimi aktaracam.
    ebatlar nedir dostum ön lastik birebir bulunamıyor ondan sordum...

56 km de 3000 tl ye 2009model cbf 150 cc motosiklet aldık ...(acil satılıktı)
    ikinci el alacak arkadaşlar ...fiyatlar konusunda haberiniz olsun diye yazdım.
    selamlar.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşekkürler yanlız süper almışsın 056 km deki motor u yani bilemicem süper fiyat
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Alıntı canercamalan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler yanlız süper almışsın 056 km deki motor u yani bilemicem süper fiyat

vallaha Allah kimseyi sıkmasın...
    iyi bir fiyata aldık..
    Hayırlısı olsun , bize de motosikletini aldığımız hanım kardeşimizede ....
    selamlar.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bende büyük ihtimalle haziran başında alıcam bitane ama öyle az kmreli yeni model siyah bir cbf arıyorum işte 2700 3000 arası.. kısmetse olur fazla da takmıyorum ama canım artık motor sürmek istiyor
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    Bugün kargoyla lastiklerim geldi.Ön lastik dunlop 2.75 -18 made in france yazıyor.Yanlız tube type ön lastik.arka lastik 90-90-18 tubeless..Ama ön lastik kafamı bozdu tube type olması.Pazartesi telefonla soracam iç lastik takmak gerekir mi diye..

Motosikleti
    HONDA CBF150_SiYah
    gecen sene aldim cbf150 yi gercekten güzel motor alacaklar hiç düşünmeden alsin derim. şiddetle tavsiye ediyorum.

ayrica birşey soracagim bilir kişiler cevaplarsa sevinirim
    7-8 aydir haliyle kış sezonu motorsikleti kullanmıyorum
    ne yakit alinacagini unuttum aklimda sadece 95 oktan kalmıs benzinciye dedimki 95 oktan ver adam saydi bir sürü çeşit ne kullanıyorduk unuttum yha
    yardimlarinizi bekliyorum : )
    [B][COLOR="Navy"]O BiR CaNaVaR > [/COLOR][/B][B][COLOR="Navy"]O BiR SiYaH iNCi[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Navy"]O BiR HoNDa CBF150[/COLOR] [/B][B][COLOR="Navy"] > O BiR HoNDa TuTKuNu[/COLOR][/B]

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CaKiL18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen sene aldim cbf150 yi gercekten güzel motor alacaklar hiç düşünmeden alsin derim. şiddetle tavsiye ediyorum.

ayrica birşey soracagim bilir kişiler cevaplarsa sevinirim
    7-8 aydir haliyle kış sezonu motorsikleti kullanmıyorum
    ne yakit alinacagini unuttum aklimda sadece 95 oktan kalmıs benzinciye dedimki 95 oktan ver adam saydi bir sürü çeşit ne kullanıyorduk unuttum yha
    yardimlarinizi bekliyorum : )
    sürekli 95 al al daha yüksek oktan para israfından başka bi işe yaramaz bu motorlarda ve aynı yerden al şahsen ben shell den başka hiçbiryerden yakıt almadım ama tercih sizin .

Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün kargoyla lastiklerim geldi.Ön lastik dunlop 2.75 -18 made in france yazıyor.Yanlız tube type ön lastik.arka lastik 90-90-18 tubeless..Ama ön lastik kafamı bozdu tube type olması.Pazartesi telefonla soracam iç lastik takmak gerekir mi diye..
    ön nasıl valla bi gariplik var onunda dubless olması gerek kim önerdi bu lastikleri size??

Motosikleti
    HONDA CBF150_SiYah
    yha zaten shell kullanıyorum ama 95 oktan neydi mazotmuydu :D benzinmi :D onu unuttum : )
    [B][COLOR="Navy"]O BiR CaNaVaR > [/COLOR][/B][B][COLOR="Navy"]O BiR SiYaH iNCi[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Navy"]O BiR HoNDa CBF150[/COLOR] [/B][B][COLOR="Navy"] > O BiR HoNDa TuTKuNu[/COLOR][/B]

Alıntı CaKiL18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha zaten shell kullanıyorum ama 95 oktan neydi mazotmuydu :D benzinmi :D onu unuttum : )
    yok artık bunudamı unuttun ????????? Ciddi değilsindir heralde ama olsun al yinede cevaplayalım BENZİN alacaksın. Bizim motor BENZİN'le çalışıyor (Ne garip cevap oldu yaw )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler