Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    protez insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07YBRKIRMIZI
    arkadaşlar ybr 125 ime 2.el kappa vs.sert plastikten yapılmış,kilitlemesi olan yan çanta ve bağlama aparatı arıyorum.Satmak isteyen arkadaşlar varsa ilgileniyorum.
    Teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    arıyanlar topiğinde açarsan satmak isteyen lrsa direkt ordan sana ulaşması daha kolay olacaktır ;) bulursun inş
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

arkadaşlar bugün anladımki ben yaşlanmışım. scooter öğrenme testi yaparken anladımki ben cbf 150 den vazgeçeyim daha gazı ayarlayamıyorum duran pikapa girdim 100 ytl 'ye patladı. kısacası cbf 150 sevdam bitdi malesef,şimdi yeni moda honda ps scooter biraz pahalı ama scootere döndük.
    [B][I]birgün elbet hayabusa'ya sahip olacağım.[/I][/B]:queen:

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    hayırlısı olsun ya üzme kendini bence abi demekki kısmet öyleymiş

Motosikleti
    honda nt700deauville
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan yaşadığın duruma çok çok üzüldüm. Ama 1000 km geçikmek geçikmiş bir bakım için inan ciddi bir durum. şu da var bazı ark..lar motorun yağını sadece periyodik bakımlarda 4000 km de bir değiştiriyor. bazıları da aradaki 2000 de de yağ değişimi yapıyor veya yaptırtıyor. Bu garantiyi bozmuyor. Yağını aradaki 2000 km lerde değiştirmiyor ve 4000 de bir bakımlarda değiştiriyorsan ve bakıma gitmeyi 1000 km geçiktirdiysen aynı yağ ile 5000 km yol yapmışsın demektir. bizim motorlar için 4000 km yi bile ben fazla görüyorum aynı yağ ile 150 cc bi motorda 1 lt yağ ile 4000 km. Bu durumda sen bu yağ ile 5000 km yapmışsan yağ artık katran karası gibi simsiyah olmuştur, motoru koruma, soğutma işlevini yerine getiremiyor bir hal almıştır. Şöyle bişey de var. Sen yağını aradaki 2000 km de kendin de değiştirsen veya başka bi servise de değiştirtsen bu Honda' nın kayıtlarına geçmiyor. Çünki servisler yağ değişimininde 4000 de bir olabileceğini, sadece kullanıcı tarafından yağ eksiltirse ilave yapılması gerektiğini savunuyor. Bunu bilmiyorum ama sen aradaki 2000 km de yağ değişimi yapmış olsanda. Durum böyle olunca servis bakıma 1000 km geçikmiş olman konusunda haklı konumda görünüyor. Servis sana aynı yağ ile 5000 km yol kat etmişsin muamelesi yapıyor. Üzgünüm ama bu konuda bence haklılar. Motorun yapıldığında bir daha bakımlarını geçiktirme, bunun en önemli sebebi yağ değişiminin uzaması. Hatta aradaki 2000 km de birde yağını değiştirmiyorsan, ben değiştirmediğini düşünerek yorum yapıyorum. Mutlaka yağını yenile. Ve yağ seviyeni yağ seviye çubugunun yarısından aşağı düşmesine izin verme. tahmin ettiğim gibi motoru kullanıyorsan yani aynı yağ ile 5000 km yapmışsan, arızaya sebep veren problem yağ değişiminin sınırları aşması olabilir. Çünki 40 km/h la giderken 3 ten 2 ye takmak anormal bi durum değil. Ömrü bitmiş yağın seviyesini kontrol etmekte hiç bir şey ifade etmeyecektir. Ve bakımlarını pls bundan sonra aksatma 50-100 km önceden gir servise. Bu arada merak ediyorum bu kadar yazdıktan sonra soriyim. Aradaki 2000 km de yağ değişimi yapıyormusun ? Eğer yapmıyorsan dediğim gibi aynı yağ ile 5000 km kullanmışsın, buda bence limitlerin çok çok üzerinde. Bu arada şunuda sormak istiyorum motorun kaç km de ve hangi bakımı aksattın ?

dostum kuryelik yapıyorum yani ekmek teknesi kimsede ekmek teknesine ihanet etmez değilmi,2000km söz konusu bile değil ben her bin kmde bir kendim değiştiriyorum ve 4000de birde servise gitmeye çalışıyorum ilk defa 1000km bakıma geç girdim castrolden başkada yağ koymadım servistede kaliteli yağ koyduklarını söylediler sanırım arkadaşın dedği gibi fabrika bana 5000km aynı yağla devam etmiş muamelesi yapıyor,fakat servis motorun yağını inceledi ilk olarak bir yağla ilgili olmadığını söyleyip garantiye girmesi gerekiyor diyerek rapor gönderdi fabrikada bakım sıkıntısıyla red cevap verdi,durum anormal olmasa ok bakım gecikti ama motor 1000km bakım geçti diye krank kitlemez benmi ynlış biliyorum günde 160kmye yakın yol yapıyorum kar soğuk yağmur bilrsiniz kuryeleri az çok bende 3aydır yapıyorum bu işi sadece ağrıma gitti bu olay ben 12000kmye kadar servise götürüyorum ilk defa garantilik bir durum var vede anormal bi olay fabrika red cevap verdi koyanda bu zaten dostlarım bende burdan arkadaşlara söylüyorum fabrika ya müşterisiyle fazla ilgilenmiyor yada gerçekten km konusunda fazla titizler yalnız böyle bir durumla karşılaşmamanızı içtenlikle dilerim
    iyi motorlar sizi a noktasından b noktasına ulaştırır,mükemmel motorlarsa sadece başınıza bela açar::xrock::

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı koralayilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kuryelik yapıyorum yani ekmek teknesi kimsede ekmek teknesine ihanet etmez değilmi,2000km söz konusu bile değil ben her bin kmde bir kendim değiştiriyorum ve 4000de birde servise gitmeye çalışıyorum ilk defa 1000km bakıma geç girdim castrolden başkada yağ koymadım servistede kaliteli yağ koyduklarını söylediler sanırım arkadaşın dedği gibi fabrika bana 5000km aynı yağla devam etmiş muamelesi yapıyor,fakat servis motorun yağını inceledi ilk olarak bir yağla ilgili olmadığını söyleyip garantiye girmesi gerekiyor diyerek rapor gönderdi fabrikada bakım sıkıntısıyla red cevap verdi,durum anormal olmasa ok bakım gecikti ama motor 1000km bakım geçti diye krank kitlemez benmi ynlış biliyorum günde 160kmye yakın yol yapıyorum kar soğuk yağmur bilrsiniz kuryeleri az çok bende 3aydır yapıyorum bu işi sadece ağrıma gitti bu olay ben 12000kmye kadar servise götürüyorum ilk defa garantilik bir durum var vede anormal bi olay fabrika red cevap verdi koyanda bu zaten dostlarım bende burdan arkadaşlara söylüyorum fabrika ya müşterisiyle fazla ilgilenmiyor yada gerçekten km konusunda fazla titizler yalnız böyle bir durumla karşılaşmamanızı içtenlikle dilerim
    servisler bunu hep yapıyor sanki bakımlar dört dörtlük bıraksan 20/50 kamyon yağı koyarlar araca.....

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    servise mervise gitmicem bundan sonra :D bizim alttaki motorcuya veririm yağımı motorumu bujimi vs taktırırım yapar bakımı hem ucuz hemde görürüm neyi nasıl yaptıgını :D

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    garanti diye takmışlar insanları servisler çokmu düzgün bakım yapıyor ya bi bakım listesi çıkartsam 500 kağada mal olur serviste iyi bi motorcuda en fazla 30 tl ....
    serviste ne oluyor yağı değiştir zinciri ger güle güle....

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı koralayilker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Way be yazdıklarını okudum da, bundan sonra biraz daha dikkat et bence bakımı km olarak geçiktirmemeye, hondanın garanti kapsamı aslında oldukça geniş,müşteri hizmetleri müş. memnuniyeti de genelde diğer markalara nazaran oldukça iyi çalışıyor. Bu onların genel bi prensibi olabilir. (periyodik bakımı yaptırılmamış motor, devamında arıza yaparsa garanti kapsamında sayılmaz) denilebilir. Bu konuda haklı çıkmamız zor. Ama yağ değişiminide kendin yaptğına göre bu arızaya neyin sebep olabileceğini bende anlayamadım. Ama benim 4000 bakımında servis sibop ayarı için üst kapağı açtığında ekzantrik zincirininin gerginliğini kontrol etmişti. Hıı bilemeyiz.. Belkide arızanın, aksatılan bakımla hiç ilgisi yok. tekrar geçmiş olsun. Sebebi her şey olabilir. Belkide aksatılan bakımda yapılması gereken bir işlem değildir. Ondan da emin değilim. umarım gerekli olan parayı temin etmekte zorlanmazsın :(

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garati diye takmışlar insanları servisler çokmu düzgün bakım yapıyor ya bi bakım listesi çıkartsam 500 kağada mal olur serviste iyi bi motorcuda en fazla 30 tl ....
    serviste ne oluyor yağı değiştir zinciri ger güle güle....
    Bu işi sıkı tutmalarındaki amaç kullanıcıları servise bağlamak, bana en yakın Honda servisi 100 km uzaklıkta,sadece garantiden çıkmasın diye gidiyorum, yoksa burda bizim motorun işini kaliteli bi şekilde yapabilecek çok usta var. Mecburen gidiyorum.

Motosikleti
    honda nt700deauville
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Way be yazdıklarını okudum da, bundan sonra biraz daha dikkat et bence bakımı km olarak geçiktirmemeye, hondanın garanti kapsamı aslında oldukça geniş,müşteri hizmetleri müş. memnuniyeti de genelde diğer markalara nazaran oldukça iyi çalışıyor. Bu onların genel bi prensibi olabilir. (periyodik bakımı yaptırılmamış motor, devamında arıza yaparsa garanti kapsamında sayılmaz) denilebilir. Bu konuda haklı çıkmamız zor. Ama yağ değişiminide kendin yaptğına göre bu arızaya neyin sebep olabileceğini bende anlayamadım. Ama benim 4000 bakımında servis sibop ayarı için üst kapağı açtığında ekzantrik zincirininin gerginliğini kontrol etmişti. Hıı bilemeyiz.. Belkide arızanın, aksatılan bakımla hiç ilgisi yok. tekrar geçmiş olsun. Sebebi her şey olabilir. Belkide aksatılan bakımda yapılması gereken bir işlem değildir. Ondan da emin değilim. umarım gerekli olan parayı temin etmekte zorlanmazsın :(

Bu işi sıkı tutmalarındaki amaç kullanıcıları servise bağlamak, bana en yakın Honda servisi 100 km uzaklıkta,sadece garantiden çıkmasın diye gidiyorum, yoksa burda bizim motorun işini kaliteli bi şekilde yapabilecek çok usta var. Mecburen gidiyorum.
    tıpkı bahsettiğin gibi dostum bende özen gösteriyordum sırf garantiden çıkmasın diye katlanıyordum servise 80 90lira bi yağa bir zincir gerdirmeye cart curt vidalar sıkılıp takılıyormuş eyvallah gerekli ama çok pahalı ...ama ben sana saygı gösterip köşe başındaki bilmemne ustaya götürmeyip sana geliyorum ilk defa belki bvir daha garantilik bi durum oluşmayacak ama sen bu anormal durumu garantiye sokmuyorsun ..aslında burada servislerde çok sıkıntıllı servis yetkillileride üzüldü duruma sonuçta sen ben bi başkası hepimiz servise götürüyoruz periyoduk bakım vs. şimdi ben önyargılı olsam başlarım sizin garantinize diye isyan edip bir daha servise gelmeye tövbede edebilirdim herkes bunu yaparsa o servis nereden para kazanacak burada biraz fabrikanın duyarlı olması gerek sanırım ben hatamı kabul ediyorum geç götürmüş olabilirim fakat 5ten 1e atılınca gerçekleşebilcek bir durum 40ile giderken gerçekleşiyor kısmet neyse ben diğer cbf sever dostlarımın canı yanmasın diye paylaşıyorum bunları motorumuda çok seviyorum ama böyle olaylar sadece can sıkıyor...
    iyi motorlar sizi a noktasından b noktasına ulaştırır,mükemmel motorlarsa sadece başınıza bela açar::xrock::

Motosikleti
    mondial agk
    merhaba arkadaslar cbf 150 hakkında bana cevap verecek bır arkadas arıyorum

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    sen yaz kardeş buraya yardımcıolunur ;)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı serçecik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar cbf 150 hakkında bana cevap verecek bır arkadas arıyorum
    de bakalımbüsürü arkadas var sen de diyeceğini

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    arkadaşlar yukarda servisle ilgili sıkıntınızı okudum size bir tavsiyem var, eğer konunuzda haklıysanız ve sizden kaynaklanmadığınıa eminseniz http://www.sikayetvar.com adresine şikayetinizi bildirin.Ben hem arabamda servis hatasından hemde beyaz eşyadan dolayı yazdım ikisinde de bana acele bir şekilde dönüp sorunu çözdüler. adamlar firmalarının yıpranmasını istemiyorlar. Onun için hiç üşenmeden şikayetinizi yazın neticeyi göreceksiniz.Ben gördüm.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı csem66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yukarda servisle ilgili sıkıntınızı okudum size bir tavsiyem var, eğer konunuzda haklıysanız ve sizden kaynaklanmadığınıa eminseniz http://www.sikayetvar.com adresine şikayetinizi bildirin.Ben hem arabamda servis hatasından hemde beyaz eşyadan dolayı yazdım ikisinde de bana acele bir şekilde dönüp sorunu çözdüler. adamlar firmalarının yıpranmasını istemiyorlar. Onun için hiç üşenmeden şikayetinizi yazın neticeyi göreceksiniz.Ben gördüm.
    Gerçekten şikayet var çok iyi bi site, insanların sorunlarını dile getirmesinin çok güzel bi yolu, ama son çağre; eğer hallolucak bişiyse ve sizi rahatsız etmiyorsa direk yazmayın ama sorununuzu hiçbirşekilde çözemiyor ve size geri dönüş yapılmayıp mağdur ediliyorsanız ozaman buraya yazın gerçekten cevap buluyor arkadasında dediği gibi hiçbir firma yıpranmak istemez..

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten şikayet var çok iyi bi site, insanların sorunlarını dile getirmesinin çok güzel bi yolu, ama son çağre; eğer hallolucak bişiyse ve sizi rahatsız etmiyorsa direk yazmayın ama sorununuzu hiçbirşekilde çözemiyor ve size geri dönüş yapılmayıp mağdur ediliyorsanız ozaman buraya yazın gerçekten cevap buluyor arkadasında dediği gibi hiçbir firma yıpranmak istemez..
    Bende sonuç alınamayan konular için söledim tabiki. çok doğru katılıyorum sana

Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    3 tane cbf buldum duruşunu beğendim ama nasıldır bilmiyorum fiyatıda uygun bi yorum yaparsanız sevinirim

http://www.sahibinden.com/honda_2008...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/11_500_km_...XQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/kazasiz_te...XQQdisplayitem

MAVISS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 03
    kurye motoruna benzıyor bence

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    sen hiç bindinmi cbf e??

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı MAVISS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye motoruna benzıyor bence
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler