Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav ya 10 ytl ya 12 ytl olacak..unuttum şimdi markası mobil.
    gel kıvranma gel sanada alalım bi cbf
    yok ben ybr den memnunum servis 20 ytl aliyor bendenyag degişimi için...motoru degiştirirsem apache alirim ybryide cbf 150yide tokatliyor ama frenleri zayif tabi bizim motorlara göre bu .... bu gün bide 120 km yi tam görmüşüm bu ikinci oldu daha cok sevmeye başladim motorumu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ben ybr den memnunum servis 20 ytl aliyor bendenyag degişimi için...motoru degiştirirsem apache alirim ybryide cbf 150yide tokatliyor ama frenleri zayif tabi bizim motorlara göre bu .... bu gün bide 120 km yi tam görmüşüm bu ikinci oldu daha cok sevmeye başladim motorumu
    sen motorundan memnunsan sorun yok zaten cbf de ybr de iyi motordur aksini söylemek bilgisizlik olur zaten

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motorundan memnunsan sorun yok zaten cbf de ybr de iyi motordur aksini söylemek bilgisizlik olur zaten
    abi gel bizim carrefour gezimize bi yorum yap yari yagmur altinda yarisi kuru havada biz gezi oldu
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Herkese iyi günler cubufcular
    Dün kısa bir tur yaptım cbf ile TEM'e çıktım.Yağmuruda yedim.Bende bir şey yoktu mont su geçirmezdi ama motor battı çamur oldu heryeri.Banada temizlemek kaldı işte fotoğraflar;
    Batık motorum

Korumalarda nasibini aldı tabi.

Temizliğe geçiyoruz Loc marka Amarikan malı çok amaçlı temizlik maddemiz bir kova ve bilimum bez parçası.
    Bu çok amaçlı temizleyici süper bir şey.Yarım kovaya 2-3 damlası yetiyor.Ve iz bırakmıyor.Yani motor için değil aslında.Ev temizliği için

Temizlik sonrası fotoğraflar.Temizlik sırasında hava filtresinide temizleyeyim dedim.1500km oldu motor daha dokunmamıştım filtreye.Dün dokundum
    Bayağı pislenmiştir dedim bir çıkardım hiç bir şeyi yok.Kompresörle hava bastım bir pislik filan da çıkmadı.Neyse...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    sedat_57 ;

Hössttt...noluyo yaw..Hondayımı kötülüyon ? ..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ark..lar sizlerin ve sevdiklerinizin bayramını kutluyorum.

bu arada ark..lar ana sayfaya nasıl forum başlığı açıyoruz ? daha öncede sormuştum ama kimse cevaplamadı. Pls bilen varsa yazsın..

selam
    bir kaç gün önce ben de bir cbf 150 satın alarak aranıza katıldım..yalnız bir problemim var aynalar arkayı göstermekte oldukça kötü..bir arkadaşım bu aynaların daha uzun aynalarla değiştirilebildiğini bu aynaları eminönü tarafındaki motosikletçilerde ucuza bulabileceğimi söyledi..daha önce böyle bir ayna modifiyesi yapan varmı?
    cevaplar için teşekkürler

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam
    bir kaç gün önce ben de bir cbf 150 satın alarak aranıza katıldım..yalnız bir problemim var aynalar arkayı göstermekte oldukça kötü..bir arkadaşım bu aynaların daha uzun aynalarla değiştirilebildiğini bu aynaları eminönü tarafındaki motosikletçilerde ucuza bulabileceğimi söyledi..daha önce böyle bir ayna modifiyesi yapan varmı?
    cevaplar için teşekkürler
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Allah Kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.Ben de iilk aldığım günlerde aynaların darlığından sıkıntı çektim ancak zamanla alıştım şimdi rahatlıkla kullanabiliyorum sende zamanla alışırsın

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ark..lar sizlerin ve sevdiklerinizin bayramını kutluyorum.

bu arada ark..lar ana sayfaya nasıl forum başlığı açıyoruz ? daha öncede sormuştum ama kimse cevaplamadı. Pls bilen varsa yazsın..
    Hepinizin bayramını kutluyorum.
    ethemm76 ; anasayfada başlık açamıyorsun.Forumda motosohbet,motosiklet modelleri,teknik bilgiler ve gezi yazıları bölümlerinde açtığın başlıklar anasayfadada görünür.Bu kadar basit.

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    paradoks motorun güzelmiş koruma demirlerin cizik yanmı yattı

Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paradoks motorun güzelmiş koruma demirlerin cizik yanmı yattı
    Sorma ya motor yeni geldikten sonra bir babam bir de kardeşim yatırdı
    Nazarlık onlar.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Paradoks, en buna batık motor diyorsan benim CuBuF'u gör KTM'ler daha temiz

Bugün İstanbul-Silivri-Çerkezköy-Saray-Kıyıköy-Kastro-Saray-Çatalca-Silivri-İstanbul gözergahında 300km'den çok yol yaptım, CBF150'm ile dayımın Burgman 400'üne çok rahat ayak uydurum

Paradoks, en buna batık motor diyorsan benim CuBuF'u gör KTM'ler daha temiz

Bugün İstanbul-Silivri-Çerkezköy-Saray-Kıyıköy-Kastro-Saray-Çatalca-Silivri-İstanbul gözergahında 300km'den çok yol yaptım, CBF150'm ile dayımın Burgman 400'üne çok rahat ayak uydurum 7000km tamadır bu arada

Alıntı csem66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim.Allah Kazasız belasız günlerde kullanmayı nasip etsin.Ben de iilk aldığım günlerde aynaların darlığından sıkıntı çektim ancak zamanla alıştım şimdi rahatlıkla kullanabiliyorum sende zamanla alışırsın
    merhaba arkadaslar,
    cbf150 kullanicisiyim. motorumdan su anda kadar cok memnun kaldim. yalniz aynalarin verdigi gorus acisi beni de rahatsiz ediyor. trafikte arkayi iyi gorememenin sakasi olmayacagi icin aynalari bende degistirmek istiyorum.

ankara'da efe honda orjinal aynalar disinda cbf150'ye uygun ayna satmadigini soyledi. daha once cbf150'ye, ybr125 aynasi takanlar oldugunu okumustum. bu konuda bilgisi olan var mi? yedek parca satan yerlerden alabilecegimiz cbf'ye uyan ve yeterli gorus saglayan bir ayna markasi bilen var mi?

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

ByPRoMiL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MondiaL 150 Zat + honda 150 cbf
    Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar,
    cbf150 kullanicisiyim. motorumdan su anda kadar cok memnun kaldim. yalniz aynalarin verdigi gorus acisi beni de rahatsiz ediyor. trafikte arkayi iyi gorememenin sakasi olmayacagi icin aynalari bende degistirmek istiyorum.

ankara'da efe honda orjinal aynalar disinda cbf150'ye uygun ayna satmadigini soyledi. daha once cbf150'ye, ybr125 aynasi takanlar oldugunu okumustum. bu konuda bilgisi olan var mi? yedek parca satan yerlerden alabilecegimiz cbf'ye uyan ve yeterli gorus saglayan bir ayna markasi bilen var mi?

cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.

waLLa bende kaLıpLıyım arkayı qörecem die canım Çıkıyo Bi sonuc buLmamız Lazım Buna..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ark..lar dikkat, motor koruma demiri..motoroun altına bakarsanız eksozdan daha yukarıda, yani kaldırıma indir çıkar veya çok yüksek bi kasis geçişi esnasında altını sürterseniz, eksoza sürtünüyor, benim eksoz bu yüzden biraz ezildi, motor koruma demirinin eksozdan 0,5 veya en faza 1 cm aşağıda yapılması bunu engelleyebilirdi, sanırım yetkililer bunu düşünmemişler..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    ben de 1-2 defa vurdum eksozu

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    aynalarında şikayetçi olanlar biraz uğraşıp uygun açıyı ayarlasınlar...sadece ayna kolunun üzerinde aynanın takılı olduğu oynar kısımla oynamak kesin sonuç vermiyor...aynanın gidona bağlandığı noktadaki civataları da açıp ayna kolunu biraz daha ileri ittirin daha iyi bir görüş açısı elde edeceğinize eminim...sonuçta aynlar yeterli boyutta bence...ayarladıktan sonra yine şikayetçi olursanız araba ufak yuvarlak aynalardan aynanızın içine yapıştırın kör nokta sorununu halledebilirsiniz bu şekilde...ben cbf ile vedalaştım artık 1 ay kadar oldu ama burada 21bin km kullandığım cbf tecrübelerimi ve bildiklerimi aktarmaya dewam edeceğim şimdi er5 kullanıyorum ve bu motorun aynalarıda harika değil ama doğru ayarı yapınca gayet yeterli oluyor...çözüm ele anahtarı alıp civataları söküp farklı ayarlarda aynaları denemek
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynalarında şikayetçi olanlar biraz uğraşıp uygun açıyı ayarlasınlar...sadece ayna kolunun üzerinde aynanın takılı olduğu oynar kısımla oynamak kesin sonuç vermiyor...aynanın gidona bağlandığı noktadaki civataları da açıp ayna kolunu biraz daha ileri ittirin daha iyi bir görüş açısı elde edeceğinize eminim...sonuçta aynlar yeterli boyutta bence...ayarladıktan sonra yine şikayetçi olursanız araba ufak yuvarlak aynalardan aynanızın içine yapıştırın kör nokta sorununu halledebilirsiniz bu şekilde...ben cbf ile vedalaştım artık 1 ay kadar oldu ama burada 21bin km kullandığım cbf tecrübelerimi ve bildiklerimi aktarmaya dewam edeceğim şimdi er5 kullanıyorum ve bu motorun aynalarıda harika değil ama doğru ayarı yapınca gayet yeterli oluyor...çözüm ele anahtarı alıp civataları söküp farklı ayarlarda aynaları denemek
    gidon ustundeki baglanti noktalari ile oynama isini yapmistim. ayna kollarini olabildigince disariya bakacak sekilde ayarlardim ama gene yeterli gorus vermiyor.
    arkayi gorebilmek icin aynaya bakarken saga sola egilmek gerekiyor.

ayna kollarini bir mengeneye tutturup, yeterli gorusu verecek sekilde egmek geciyor aklimdan.

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    para verip yeni farklı aynı almaktan daha mantıklı, el emeği en azından...bi dene bakalım
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı demir_at adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gidon ustundeki baglanti noktalari ile oynama isini yapmistim. ayna kollarini olabildigince disariya bakacak sekilde ayarlardim ama gene yeterli gorus vermiyor.
    arkayi gorebilmek icin aynaya bakarken saga sola egilmek gerekiyor.

ayna kollarini bir mengeneye tutturup, yeterli gorusu verecek sekilde egmek geciyor aklimdan.
    aynaları eğersen üzerindeki krom kaplamalar atabilir.
    eger iyi görüş almak istiyorsan ybr aynası almanı tavsiye ederim, kullanalar görüş iyi diyor.
    98 Beygir.....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler