Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Gerçekten takdiri hakeden bir motosiklet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    OTOMATİK VİTESTEN VİTESLİYE GEÇİŞTE SIKINTILAR :

slm ark..lar.. ben 1 sene 20 bin km mondial scooter kullandım ve 5 gün önce cbf 150 aldım. size alışmakta zorlandığım ve alışırken karşışaltığım riskli bi kaç anımdam bahsetmek istiyorum..

ne olursa zaten sol eldekinin debriyaj olduğunu unutmaktan veya hala onu scootırdaki gibi arka fren zannetmekten oluyor.. bi kere ilk gün bi kavşakta durdum.. kafam eskiye gitti..sıktığım debriyajı arka fren gibi algıladım.. tabi scooterda kalkmak için freni hemen bırakır ve gazlarsın ya.. bende cbf 150 de öyle yaptım gazladım gazladım freni bıraktığımı zannederek deb.. ı bi bıraktım.. önüm 50 cm kadar havalandı.. iyiki düşmedim.. ama baya korktum

bir de bu başıma geldi.. yine soldakinin debriyaj olduğunu unuttum ve durmadan önce basmam gerektiğini unutarak.. ön frenle yavaşlamaya başladım.. 2. vitesteyim.. yavaşladım yavaşladım.. en sununda freni sıkmaya devam edfyorum.. motor birden stop etti ve öne doğru bi atladım.. aniden arka tekerleği klitledi çünki..

otomatikten vitesliye geçecek ark..lar.. pls sol eldekinin varlığını.. onun artık bi arka fren değil debriyaj olduğunu unutmayın ve kendinizi benim gibi riske sokmayın..

Ark..lar ben bu yazımı web sitenin ana sayfasına da yazabilmek istiyorum.. ne yapmam lazım..hepinize iyi günler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    OTOMATİK VİTESTEN VİTESLİYE GEÇİŞTE SIKINTILAR :

slm ark..lar.. ben 1 sene 20 bin km mondial scooter kullandım ve 5 gün önce cbf 150 aldım. size alışmakta zorlandığım ve alışırken karşışaltığım riskli bi kaç anımdam bahsetmek istiyorum..

ne olursa zaten sol eldekinin debriyaj olduğunu unutmaktan veya hala onu scootırdaki gibi arka fren zannetmekten oluyor.. bi kere ilk gün bi kavşakta durdum.. kafam eskiye gitti..sıktığım debriyajı arka fren gibi algıladım.. tabi scooterda kalkmak için freni hemen bırakır ve gazlarsın ya.. bende cbf 150 de öyle yaptım gazladım gazladım freni bıraktığımı zannederek deb.. ı bi bıraktım.. önüm 50 cm kadar havalandı.. iyiki düşmedim.. ama baya korktum

bir de bu başıma geldi.. yine soldakinin debriyaj olduğunu unuttum ve durmadan önce basmam gerektiğini unutarak.. ön frenle yavaşlamaya başladım.. 2. vitesteyim.. yavaşladım yavaşladım.. en sununda freni sıkmaya devam edfyorum.. motor birden stop etti ve öne doğru bi atladım.. aniden arka tekerleği klitledi çünki..

otomatikten vitesliye geçecek ark..lar.. pls sol eldekinin varlığını.. onun artık bi arka fren değil debriyaj olduğunu unutmayın ve kendinizi benim gibi riske sokmayın..

Ark..lar ben bu yazımı web sitenin ana sayfasına da yazabilmek istiyorum.. ne yapmam lazım..hepinize iyi günler..
    arkadaşım aynı dert bendede var scooterde alıştık sol manetin fren olduğuna şimdi ise debriyaj maneti ile durmaya çalışıyorum motoru dün teslim aldım baya bi gittikten sonra kırmızı ışığa geldiğmde sol maneti sıktım motor yavaşlamanın aksine biraz daha hızlandı dedim ahanda b.k yoluna gidecez fren koptu ne yapcaz derken kafama dank etti hemen sağ ayağımla arka frene bastım ve dünyanın parasını verip sıfır honda alıp ilk günlerden motora hasar vermenin korkusuda had safhada idi neyseki 50km ye geldim şuan sadece kalkışlarda biraz zorlanıyorum önceleri vitesli motor çok kullandım ama scooterın verdiği rahatlık vites ihtiyacı duymamak beni yeterince tembelleştirdi karakızıma yeterince nazik davranmaya çalışıyorum mağlumunuz rodaj meselesi kaç senelik motorcuyum kendimi çömez gibi hissediyorum süpersportla, enduro toringle,, cruser ile daha önceleri deneyimim vardı hatta uzun yol tecrübem bile vardı ama ne olduysa kendimi çömez gibi motorun selesine sanki ilk defa oturuyormuşum gibi hissediyorum hatta cbf 150 ye binerken yüzümdeki salakça ifadeyi az çok tahmin edebiliyorum ne olursa olsun bu motor en konforlu scooterdan bile daha konforlu geldi teşekkürler honda..

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    yamaha 125 alın rahata bakın

100 km de 2.4 benzin

nasıl iyimi?

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı 06bluedragger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım aynı dert bendede var scooterde alıştık sol manetin fren olduğuna şimdi ise debriyaj maneti ile durmaya çalışıyorum motoru dün teslim aldım baya bi gittikten sonra kırmızı ışığa geldiğmde sol maneti sıktım motor yavaşlamanın aksine biraz daha hızlandı dedim ahanda b.k yoluna gidecez fren koptu ne yapcaz derken kafama dank etti hemen sağ ayağımla arka frene bastım ve dünyanın parasını verip sıfır honda alıp ilk günlerden motora hasar vermenin korkusuda had safhada idi neyseki 50km ye geldim şuan sadece kalkışlarda biraz zorlanıyorum önceleri vitesli motor çok kullandım ama scooterın verdiği rahatlık vites ihtiyacı duymamak beni yeterince tembelleştirdi karakızıma yeterince nazik davranmaya çalışıyorum mağlumunuz rodaj meselesi kaç senelik motorcuyum kendimi çömez gibi hissediyorum süpersportla, enduro toringle,, cruser ile daha önceleri deneyimim vardı hatta uzun yol tecrübem bile vardı ama ne olduysa kendimi çömez gibi motorun selesine sanki ilk defa oturuyormuşum gibi hissediyorum hatta cbf 150 ye binerken yüzümdeki salakça ifadeyi az çok tahmin edebiliyorum ne olursa olsun bu motor en konforlu scooterdan bile daha konforlu geldi teşekkürler honda..
    bu alet zamanla alıştıkça daha çok hoşunuza gidecektir ilk baştaki sıkıntılar geçicek ve zevk almaya başlayacaksınız scooterdaki küçük lastikten dolayı viraj sıkıntıları bu motorda olmayacak daha emin yol tutuşu sizi fazlasıyla tatmin edecektir ancak önceki sayfalarda bahsettiğimiz standart fabrika lastiklerinin ıslak zemindeki yol tutuşu sorun olabilir, hemen değiştirin dişli bi model takın....

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    yamahasülo ;

YBR'nin en az yakacağı 2,4 lt..

CBF sakin kullanımda 2 lt'ye düşüyor..

Varmı itirazın ?

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamahasülo ;

YBR'nin en az yakacağı 2,4 lt..

CBF sakin kullanımda 2 lt'ye düşüyor..

Varmı itirazın ?
    ..........yok.

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön-26
    Arka-29.

Dün yağmurda Edirne'ye gittim, bugün yine yağmurda döndüm. Otobandan gidip geldim, yolun %90'ında tam gazdaydım, rüzgara ve yağmura rağmen 105-110 gibi hızlarda sabit gittim. Toplam 485km yaptım, yolda kalırım diye hiç korkmadım Titreşimden hiç rahatsız olmadım, tabi bunda üst üste 3 pantolon giymiş olmamın da etkisi vardır
    robocop fırat
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    ya arkadaşlar.. ana sayfaya nasıl forum başlığı açıyoruz ? bilen varsa pls yazsın..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Arkadaşlar topiğin ilk sayfasında Unicorn değilde bizim kullandığımız CBF'lerin fotoğrafları-bilgileri olsa daha iyi değil mi ?

Ama heytbecom kayıp..

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar topiğin ilk sayfasında Unicorn değilde bizim kullandığımız CBF'lerin fotoğrafları-bilgileri olsa daha iyi değil mi ?

Ama heytbecom kayıp..
    iyi olurdu tabii.. ama tek çare heytbecom u bulup bu topic teki ilk mesajını değiştir diye rica etmek...tehdit de olur

cbf 150 ilk cıkdıgı samandan beri byagı bi zam gelmis ne bicim iş bu yha diger markalar ucuzladıo honda zam yabıo hondaya hic yakısdıramadım
    :P::151::İKİTEKER hastalıgında tedeviyi bünyem kabul edmiyor::lac::

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı bolulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ilk cıkdıgı samandan beri byagı bi zam gelmis ne bicim iş bu yha diger markalar ucuzladıo honda zam yabıo hondaya hic yakısdıramadım
    honda hayat onda
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    Honda deuville
    geçen sene 3650 ytl idi.bu sene de gene 3650 ytl...hani nerde zam?
    sen sedat57 ye bakma metenin cbf 150 sine bindi ağzı kulaklarındaydı
    şimdi ortalığı karıstırmaya çalışıyo

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen sene 3650 ytl idi.bu sene de gene 3650 ytl...hani nerde zam?
    sen sedat57 ye bakma metenin cbf 150 sine bindi ağzı kulaklarındaydı
    şimdi ortalığı karıstırmaya çalışıyo
    he ya garipçe gezisinde kaçirmiştim mete abinin makinayi yokuş aşagi ne gidiyom amaşimdi yigidi öldürelim hakkini verelim cok konforlu gittigini hissetmiyorsunhe ne varki pahali parca

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    he ya garipçe gezisinde kaçirmiştim mete abinin makinayi yokuş aşagi ne gidiyom amaşimdi yigidi öldürelim hakkini verelim cok konforlu gittigini hissetmiyorsunhe ne varki pahali parca
    hangi parçası pahallı ?
    buji=12 ytl
    far ampülü=7 ytl
    bizzat honda servisin nin ustası komple motor yaptırsan 300 ytl yi anca bulur dedi yapma sedatım din kardeşiyiz

Motosikleti
    2000 ford
    öyle ufak tefek şeyler degil ya mesela yanlardaki grenajlar fren balatalari vs vs
    arkadaki sinyaller stop lambasi grubu falan

ben kötü demiyorum cok güzel yag gibi gidiyor yolda gel görelim pahali işte

Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle ufak tefek şeyler degil ya mesela yanlardaki grenajlar fren balatalari vs vs
    arkadaki sinyaller stop lambasi grubu falan
    ohoooo sen de gittin en pahallı ve kaza yapmadığın müddetçe değiştirmiyeceğin parçaları yazdın
    ampül ,buji ,ve filitre yağ haricinde bi masrafın olmazki cbf150 de

Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohoooo sen de gittin en pahallı ve kaza yapmadığın müddetçe değiştirmiyeceğin parçaları yazdın
    ampül ,buji ,ve filitre yağ haricinde bi masrafın olmazki cbf150 de
    hacı yag degişimine ne kadar veriyorsun serviste....

Motosikleti
    Honda deuville
    yav ya 10 ytl ya 12 ytl olacak..unuttum şimdi markası mobil.
    gel kıvranma gel sanada alalım bi cbf

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler