Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O gün motoru resmen parçaladım her vitesin sonuna kadar bağırttırdım elimi gazdan çekmeden vites değiştirdim 4.viteste 10dk. son gaz bağıra bağıra gittim 5.viteste gördüğüm hız düz yolda 125 km/h
    İzzet abi senin motor kç km de. Ben en son 115 gördüm ama o kadar uzun süre basmadım.. Benim motor 6500 ü gecmiş durumda

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik konusunda biçok tehlike atlatan biri olarak şunu söyleyebilirim bu üzerindeki fabrika lastikleri adamı öldürür hemen alır almaz değiştirin....bu lastikler sonradan dahada kötü yol tutuyor yani üzerindeki tabanın aşınıp alışması vs hikaye önceki sayfaları okuyun gene duronun 90/90 ön ve arkaya uyguladıktan sonra kurtulmuştum ama dişili olanını!!
    Aykan abi motor konusunda sen kadar bilgili degilim tabi ama benim izlenimim bu sekilde oldu. Bir ara on diksten gelen bi ses için servise gittim. tesr sürüsü yapalım dedi arkasına bindim binmez olaydım. Adam o virajlara nsıl giriyo oyle. Tabi bu biraz da tecrübe işi ama demekki bu lastiklere guvenerek bukadar yatırabiliyor... Ben suan orjinal lastiklerden memnunumm..
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    gezgin_33,11.000 km'de dostum senin motor şöyle 10-15.000 km olsun 125 garanti gider

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzzet abi senin motor kç km de. Ben en son 115 gördüm ama o kadar uzun süre basmadım.. Benim motor 6500 ü gecmiş durumda

Aykan abi motor konusunda sen kadar bilgili degilim tabi ama benim izlenimim bu sekilde oldu. Bir ara on diksten gelen bi ses için servise gittim. tesr sürüsü yapalım dedi arkasına bindim binmez olaydım. Adam o virajlara nsıl giriyo oyle. Tabi bu biraz da tecrübe işi ama demekki bu lastiklere guvenerek bukadar yatırabiliyor... Ben suan orjinal lastiklerden memnunumm..

bak dediğin şöyle olmuştur bende standart lastikle viraj yaptım çok sert girerim hatta öttüğü bile olurdu virajın çıkışına doğru ancaak...kuru zeminden hafif ıslak zemine girince ne olduğunu anlayamadan dikkat etmessen yerde bulursun kendini cbf in limitlerini her türlü zorlamış ve anasını ağlatıp satan biri olarak söylüyorumlastikler özellikle ıslak zeminde çok tehlikeli farklı bi diş desen veya metzeller düşünün (geçen hafta honda servisinden teknisyen bir arkadaş cbf 150 yle düştü bu lastikler yüzünden onca tecrübeye rağmen sebep ufacık bi su birikintisi şimdi diyecekler böyle bir birikintide kaymayan lastik yoktur der benim kendi lastiklerimle böyle bir zeminden defalarca geçtim deneme amaçlı ancak eski lastiklerin performansının çok kötü olduğunu gördüm dikkatli olun sevgiler...

aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Alıntı sanzalise adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben araştırdım sanırsam hindistan malımış ve jantlar vs. palyester tarzı demir parça bulmak biraz zor hondanın çin motorlarıyla rekabet etmek amacıyla çıkardığı bi motor yanlız çok sağlam bi ark var 90.000 km oldu daha adam akıllı anahtar dğmedi iyi sayılır

>>>>>>>>>>>>>>> GünceL <<<<<<<<<<<<<<<<<
    Bu topik içinde benim detaylıca bir yazım var. CBF 150 Çin'de Shangai fabrikasında üretiliyor. Yıllık üretim adedi için 2.000.000 gibi bir adetten bahsediliyordu. Kimbilir kaçıncı sayfada...

Motosikleti
    CBF-150
    bak dediğin şöyle olmuştur bende standart lastikle viraj yaptım çok sert girerim hatta öttüğü bile olurdu virajın çıkışına doğru ancaak...kuru zeminden hafif ıslak zemine girince ne olduğunu anlayamadan dikkat etmessen yerde bulursun kendini cbf in limitlerini her türlü zorlamış ve anasını ağlatıp satan biri olarak söylüyorumlastikler özellikle ıslak zeminde çok tehlikeli farklı bi diş desen veya metzeller düşünün (geçen hafta honda servisinden teknisyen bir arkadaş cbf 150 yle düştü bu lastikler yüzünden onca tecrübeye rağmen sebep ufacık bi su birikintisi şimdi diyecekler böyle bir birikintide kaymayan lastik yoktur der benim kendi lastiklerimle böyle bir zeminden defalarca geçtim deneme amaçlı ancak eski lastiklerin performansının çok kötü olduğunu gördüm dikkatli olun sevgiler...
    Ben zetan islak zeminden biraz tırsdıgım için gayet yavaş giriyorum. Oyle islak zemide bir virajda deneme fırsatım da olmadı. Dikkat ettigim bi konu bazen petrole motor yıkamaya gittigimde islak zeminde gaza yuklenmemle birlikde veya hafif firenlemede kayıyor....

Vermiş oldugunuz bilgi için teşekkür ederim. Son olarak sormak istedigim sey. Sizin CBF kaç modeldi ve üzerindeki lastikler ne marka idi...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zetan islak zeminden biraz tırsdıgım için gayet yavaş giriyorum. Oyle islak zemide bir virajda deneme fırsatım da olmadı. Dikkat ettigim bi konu bazen petrole motor yıkamaya gittigimde islak zeminde gaza yuklenmemle birlikde veya hafif firenlemede kayıyor....

Vermiş oldugunuz bilgi için teşekkür ederim. Son olarak sormak istedigim sey. Sizin CBF kaç modeldi ve üzerindeki lastikler ne marka idi...
    benim motor 2007 modeldi lastikler duroydu ancak fabrika lastiklerini 8000 km kullandım sorunlu lastikler değişimde gene duro aldım ancak dişli olan modeli önceki sayfalarda var bu lastikler duroların dişsiz olan modelleri çok kayarken dişli olan modelleri onlara göre daha iyi...yalnız bir uyarı daha durolar balon yababilir...

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ön dişliyi değiştirdim 16 dişki taktım şuan gördüğüm hız düz yol ve rüzgarsız havada 127km/h,yokus asagı 140,motorum 11277km'de,yakıt 2,6 lt

Motosikleti
    CBF-150
    Ön dişliyi değiştirdim 16 dişki taktım şuan gördüğüm hız düz yol ve rüzgarsız havada 127km/h,yokus asagı 140,motorum 11277km'de,yakıt 2,6 lt
    Dişli degişimi ile motorun ivmelenmesinde de farklılık görmüşsündür.+ Yakıttan da tasarrufun olacaktır. Bir dişli farkı sana bol ++++++ lar getirecektir..

Bu arada dişli kacamaoldun.
    Aslında bu konuda başlık açmayı düşünüyorum ama Önce burada yorumlara yazmak kısmet oldu...

CBF 150 ye uydurabilecegim 16 lık dişli ve 17 dişli almak istedim. Bitane 17 lik Cin malı buldum fakat 16 lık bulamamışdım. Dun Mersinde Dinamik motoru bilmeyen yoktur oraya gittim ve 16 lık dişli geldigini soyledi.. Ben de aldım..
    17lik cinli 4 ytl
    16lık yerli 10 ytl

Dişlilerin iç frezelerini motora uydurmak için frezeciye gittim.
    17 lik cin malı sorunsuz halloldu
    16 lık yerli ise freza tezgahına baglandıgında delik ekseninin kaçık oldugunu gördük. Frezeci bu sekilde bu dişliyi işleyemeyecegini işlese bile motorda sorun cıkartabilecegini söyledi... Bende dişliyi aldıgım yere iade ettim....

Şimdi asıl sorun... Biz durmadan cin mallarına kalitesiz diyoruz ama bu arada kendi yerli malımızı hiç sorgulamıyoruz...

SUNU DA EKLEMEK İSTİYORUM... 5 PARMAGIN 5'i BİR DEGİLDİR..
    Yani tum cinliler kaliteli Tum yerliler hatalı diyemeyiz...
    KALİTELİSİNİ BULMAK ZOR SANIRIM..

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    benim motor 1200 km lere yeni geldi. bugün arka lastiğe baktım, çatlak vardı. daha bu km de çatlama başlıyacaksa işim var. bundan sonrada duro alırım diyodum lastiği ama vazgeçtim bugün. lastik ilk km lerde daha iyidi, şimdilerde daha çok kayma eğiliminde. biraz daha gitsin, adam akıllı bişey almak lazım

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    pirelli mt65 al, metzeler yada duro alma, pişman olursun ilerde..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pirelli mt65 al, metzeler yada duro alma, pişman olursun ilerde..
    duro neysede metzellerden hiç şikayet duymadım nedir sorun?

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 1200 km lere yeni geldi. bugün arka lastiğe baktım, çatlak vardı. daha bu km de çatlama başlıyacaksa işim var. bundan sonrada duro alırım diyodum lastiği ama vazgeçtim bugün. lastik ilk km lerde daha iyidi, şimdilerde daha çok kayma eğiliminde. biraz daha gitsin, adam akıllı bişey almak lazım
    bence kurtul hemendaha fazla gitme ıslak zeminlere çok dikkat et..

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    metzeler durodan daha kötü kayıyorda ondan.. yol tutuşunda duro daha iyi, şahsen tecrübe ettim ama duro hepsinden iyi değil, en azından metz den iyidir

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Duro cbfye çok yakışıyor arkadaşlar ..Hem daha kalın hemde daha heybetli gözüküyor

Motosikleti
    CBF-150
    Duro cbfye çok yakışıyor arkadaşlar ..Hem daha kalın hemde daha heybetli gözüküyor
    Suana kadar ben de orjınal lastiklerden memnunum... Abi ne olmuş yaa şimdi de izzet abi fordan uzaklaştırılmışş

gerçekten de yan ve arka çantalı cbf güzel durmuş... Bir de o rüzgarlık ta gayet iyi olmuş yav. ama yan çantalar biraz daha büyük olursa daha güzel olacak sanırım... (gezgin_33 ' e teşekkürler resim için)

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı Boracalin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gerçekten de yan ve arka çantalı cbf güzel durmuş... Bir de o rüzgarlık ta gayet iyi olmuş yav. ama yan çantalar biraz daha büyük olursa daha güzel olacak sanırım... (gezgin_33 ' e teşekkürler resim için)
    bence yan çantalar mükemmel,arka çanta büyük kaçmış.30 luk bir kappa süper olurdu..

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı Boracalin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Tesekküre gerek yok. Yardımçı olabildigime sevindi. Zaten fotoyu ben cekmedim. Senin sorulanrını okuyunca yapılan gezileri izlemeye başladım. Mutlaka bitane tam teshisatlı CBF150 bulurum diye, Ve sonunda buldum.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    eyer bu resimdeki cbf 150 tam dolu halde yerinden kalkabiliyorsa benim başka sözüm yok bravo

Motosikleti
    CBF-150
    eyer bu resimdeki cbf 150 tam dolu halde yerinden kalkabiliyorsa benim başka sözüm yok bravo
    Abi bu cantalara bu sekilde ne koyabilirsin ki. Giyecek kılık kıyafet doldurursan bile max yuk kapasitesini gecmez. Ama bu motor bunları tam doldursan da rafatlıkla gider.
    Benim önceki sayfalarda babam ile yaylaya gittigim bi yazı vardı. CBF in Max yuk kapasitesini 36 Kg gecmişim ve üzerinde 16 lık farklı dişli vardı. Yayla yollarında banamısın demedi....
    Benim canta olarak sadece depo ustu var. Ayrıca Tetzemin vermiş oldugun tabiri caiz se esek heybesi gibi bir heybe var.. Yaylada henuz sebze meyve olmadıgı için mersinden doldurduk heybeyi ve depo üstü cantayı sür yaylaya....
    Abi ben surekli koy, yayla ve carsıda kendi evim arasında gidip geliyorum. Motorum max yuk kapasitesini defalarca cetigimin farkındayım ama hiçbirinde gitmem demedi...

Önümüzdeki birkaç gun içinde yayla ya seferlerim artacak bu kez tam dolu bi foto cekerim

Merhaba Arkadaşlar. Bir önceki yazımda dedigim gibi dun aksam yaylaya taşındık esyaları komyonet ile götürdügümüz için ilk gidişim yalnız ve boş oldu. Bu sabah aynı sekilde yalnız ve boş olarak geri döndüm. Bundan sonra yayla da ihtiyaç olan herseyi Benim CBF ile götürecem. Her fırsatt da da foto cekip eklemeye calışacam...

ya tam dolu niye gitmesin paşalar gibi gider cbf 150... ama denildiği gibi yan çantalar biraz daha büyük arka çanta da biraz daha küçük olursa daha güzel dururmuş... Birde ben rüzgarlığı çok beğendim...

http://img65.imageshack.us/img65/313...raf0040sq0.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler