Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim innova düz yolda net 125 görüyor..Tabi kullanmayan anlamaz..Cbf150yi her türlü yol şartlarında geçer innova..Nerden biliyorum..Çünkü 2 motoruda kullanıyorum..
    bencede geçer cbf i çünkü cbf 100 dedimi olay tamam daha gitmek istemez düz yolda ama yokuş aşşağı eğim 122 km hızı görmüştüm onunla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede geçer cbf i çünkü cbf 100 dedimi olay tamam daha gitmek istemez düz yolda ama yokuş aşşağı eğim 122 km hızı görmüştüm onunla...
    Benim Cbf150 yokuş aşağı 130 km yapıyor..İnnova ise yokuş aşağı 135 km..

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Benim Cbf150 yokuş aşağı 130 km yapıyor..İnnova ise yokuş aşağı 135 km..
    Aradaki 5 km lik hız önemli degil bi CBF150 ile bi innova yan yana koysanız geriye cekilıp baksanız hangisi daha gösterişli ve göze daha hoş görünüyor.
    İnnova CBF e göre daha Ekonomik olabilir belki ama surası da bir gercekki iki kişili veya rampa yukarı yollarda İnnovanın CBF e yetisemeyecegi kanatindeyimm...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradaki 5 km lik hız önemli degil bi CBF150 ile bi innova yan yana koysanız geriye cekilıp baksanız hangisi daha gösterişli ve göze daha hoş görünüyor.
    İnnova CBF e göre daha Ekonomik olabilir belki ama surası da bir gercekki iki kişili veya rampa yukarı yollarda İnnovanın CBF e yetisemeyecegi kanatindeyimm...
    Evet haklısın o konuda..CBF innovaya göre tork açısından yüksek..
    Dostum yeni taktıgın dişlinin artılarını ve eksi yönlerini yazarmısın?

Motosikleti
    CBF-150
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortalama olarak oyle. dogru bir ölcüm olmus
    Bemin motorda yaklaşık olarak. SÜREKLİ İki kişi ve karışık kullanımda

(litre fiyatı3.36 ytl)

320 = 35 ytl = 9,14 ykr

Ve ben sonunda ön dişliiyi 16 lik takdım.

Dişliyi degiştirmeden ve degiştirdikden sonraka performans ve hız testi

Test aynı yollarda, aynı kişiler ile ve mümkün oldugunca aynı hava sartları altında yapılmaya özen gösterilmişdir.

Kalkışlarda motoru cok az bi zorlama farkı var. Rampa ve iki kişili kalkışlarda daha iyi belli ediyor. Fakat hızlanmadaki fark daha cabuk belli oluyor..

15 dişli 3 vitesde son gaz 80-85
    16 dişli 3 vitesde son gaz 95-100

Bu konuyu daha önce de yazmısdım zaten ilk fırsatta düz yolda kaç km hıza cıkacak bi deniycem 10-15 km fark olacagını tahmin ediyorum. Birde yakıt ölcümü yapacam. Bir depo (10Lt) ile 40-50 Km fark olmassa tekrar 15 lik orjinal dişliyi takarım.Benim dişli degişikligi yapmamdaki asıl hedef yakıttdan biraz daha tasarruf etmekdir.16 lık dişli ile Ne kadar cok dur-kalk yaparsam yakıt sarfiyatı o kadar artacaktır. Yani bana sehir içi kullanımda zarar, Sehirler arası kullanımda fayda saglayacaktır....Bu durumda nasıl ölceksin diye sorarsanız.... Benim motor ile cogunlukla gittigim yollar belli kullanım şeklim aynı... Biraz dikkat ederek sonuca ulasacagımıdan eminim. İlk fırsatta depoyu fulleyi km 0 (sıfır) layıp bu testi yapacam.... Motor suan 3150 km de bu km yi heme hemen hep aynı yollarda yaptımm....
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    gezgin_33
    Peki 16 dişlide yokuşta performans kaybı oluyormu..

csem66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    Arkadaşlar Allah sizden razı olsun beni bu forumda okadar bilgilendirdiniz ki gittim ve CBF150 yi aldım nasipse yarın teslim alacağım.Uçuyoruum.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı csem66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Allah sizden razı olsun beni bu forumda okadar bilgilendirdiniz ki gittim ve CBF150 yi aldım nasipse yarın teslim alacağım.Uçuyoruum.
    hayırlı olsun dostum koruma demiri de taktır çok faydası var.

Motosikleti
    HONDA CBF150
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun dostum koruma demiri de taktır çok faydası var.
    çok sağol dostum Allah kazasız belasız günlerde kullanmayı herkese ve bana da nasip etsin. koruma demirini taktırıyorum.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ybr ile cbr arasında kaldım.125 cc az yakar,bol bol gezerim die düşünüyorum.Forumun büyük kısmını okudum üşenmeden.Ybr forumunu da okudum.Bugün cbf yi test ettim.Motor 10 numara.Yapılı,kaslı,seleye oturduğumda zevk verdi.Ama bazı cbf ciler memnun olmadıklarını söylüyorlar.o nedenle tedirgin oldum.Ybr den memnun olmayan yok.hepsi motoruna aşık sanki.Olayı çözemedim.Bu arada hız kıyaslamaları yapmışlar arkadaşlar.Hızlar hemen hemen aynı gibi heralde Ybr ile.Gerçi hız kişiden kişiye değişir.Ben 58 kiloyum.Mondial Kt 125 de ibre dayanmıyordu.Hondayla 130 görmem muhtemel tek kişiyle.Kiloya bakınız yani hız olayında.100 kiloluk arkadaş 120 yapıyosa benim 130-135 yapmam çok doğal demekki Hondada.Neyse karışık işler.Seri şekilde okuyunca bi çok konu aklımda kaldı
    Yamahada 95,000 km yapan ve sorunsuz bir arkadaşım var kurye.Aranızda acaba Honda da böyle kilometrelere sorunsuz ulaşan biri var mı?Referans olcak yani bana Zor iş Honda için işte budur diyebiliyormusunuz? Ben bakıcı değilim alıcıyım...Umarım yanlış yönlendirmezsiniz.Herkesin malı kıymetli olur kendine,benim sorum biraz saçma mı oldu acaba
    Neyse bilgi alabilirsem çok memnun olurum...
    Saygılar...

bende ybr ile cbf arasında kaldım.125 cc az yakar,bol bol gezerim die düşünüyorum.Forumun büyük kısmını okudum üşenmeden.Ybr forumunu da okudum.Bugün cbf yi test ettim.Motor 10 numara.Yapılı,kaslı,seleye oturduğumda zevk verdi.Ama bazı cbf ciler memnun olmadıklarını söylüyorlar.o nedenle tedirgin oldum.Ybr den memnun olmayan yok.hepsi motoruna aşık sanki.Olayı çözemedim.Bu arada hız kıyaslamaları yapmışlar arkadaşlar.Hızlar hemen hemen aynı gibi heralde Ybr ile.Gerçi hız kişiden kişiye değişir.Ben 58 kiloyum.Mondial Kt 125 de ibre dayanmıyordu.Hondayla 130 görmem muhtemel tek kişiyle.Kiloya bakınız yani hız olayında.100 kiloluk arkadaş 120 yapıyosa benim 130-135 yapmam çok doğal demekki Hondada.Neyse karışık işler.Seri şekilde okuyunca bi çok konu aklımda kaldı
    Yamahada 95,000 km yapan ve sorunsuz bir arkadaşım var kurye.Aranızda acaba Honda da böyle kilometrelere sorunsuz ulaşan biri var mı?Referans olcak yani bana Zor iş Honda için işte budur diyebiliyormusunuz? Ben bakıcı değilim alıcıyım...Umarım yanlış yönlendirmezsiniz.Herkesin malı kıymetli olur kendine,benim sorum biraz saçma mı oldu acaba
    Neyse bilgi alabilirsem çok memnun olurum...
    Saygılar...
    Aynı mesajı defalarca yazmanın maksadı nedir acaba?Biraz dikkat edelim forum kirliliği yapmayalım.Cbf yrb den biraz da olsa üstün bunu yrb kullanalar söylüyor.CBf 100bin km görürmü niye görmesin düzenli bakımlarını yaptırır düzgün kullanırsan görebilir.He görmez dersen Yrb al kardeşim ne diyelim yani.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı mesajı defalarca yazmanın maksadı nedir acaba?Biraz dikkat edelim forum kirliliği yapmayalım.Cbf yrb den biraz da olsa üstün bunu yrb kullanalar söylüyor.CBf 100bin km görürmü niye görmesin düzenli bakımlarını yaptırır düzgün kullanırsan görebilir.He görmez dersen Yrb al kardeşim ne diyelim yani.
    Bilgisayarla alakalı bi sorun oldu ondan arka arkaya yazdım.özellikle yapmadım.en sonunda da cbf yerine cbr değimişim onu düzelttim.ondan kirlilik oluştu
    cbf ybr konusuna gelince kıyaslama topici varmış zaten.ben yeni kullanıcıyım dikkat etmedim.ama şahsi fikrim cbf yakışıklı bir manken,ybr çirkin çocuk ama ybr daha uzun ömürlü diyorlar.yani çirkin çocuk daha çok yaşıyormuş.ben anlamam.ben bunu söyleyenlerin yalancısıyım.zaten net bir kararda vermedim henüz.neyse boşver

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    CAGLARK532
    Ben Ybr125'te kullandım..Cbf150 hala kullanıyorum..Fakat tek kelime ile hız-tork-rahatlık-kasa farkından Cbf150 diyorum.. Harika bu motor ya..Tekrar aşık oldum..Yolda görenler 600cc mi diye soruyor..O kadar büyük bir kasası var yani..Ben Cbf150 diyorum..Tabiki seçim senin..

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CAGLARK532
    Ben Ybr125'te kullandım..Cbf150 hala kullanıyorum..Fakat tek kelime ile hız-tork-rahatlık-kasa farkından Cbf150 diyorum.. Harika bu motor ya..Tekrar aşık oldum..Yolda görenler 600cc mi diye soruyor..O kadar büyük bir kasası var yani..Ben Cbf150 diyorum..Tabiki seçim senin..
    Onu diyen Regal Raptor'a da "Harley mi" diye sorar

Bugün 1.000 kmyi tamamladım, takometrede 1000.0 yazarken fotoğrafını da çektim 1000 km'lik sürüş deneyimimi yakında yeni bir konuda yazacağım.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Khutuck
    Nice nice 1.000 km'lere kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    CBF-150
    gezgin_33
    Peki 16 dişlide yokuşta performans kaybı oluyormu..
    Evet kayıp var. Uzun rampalarda iki kişi ile motor kendini daha zor topluyor. 15 lik dişli ile 5. vitesde cıktıgım yerleri simdi 4. vitesle cıkıyorum. 5 atıyorum fakat motor biraz daha zorlanıyor.

Aynı yolu tek kişi de fark etmiyor..

Bu hafta sonu depoyu fulleyip tam bir test etmek istiyorum. Cünkü motorun 4000 km bakımı geliyor bakımdan sonra test sonucları aynı degerleri vermeyecektir...

İzlenimleri yazarım.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    CAGLARK532
    demekki onu soranlar 600 lük makina görseler 2000 cc mi diye sorarlar

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı CAGLARK532 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgisayarla alakalı bi sorun oldu ondan arka arkaya yazdım.özellikle yapmadım.en sonunda da cbf yerine cbr değimişim onu düzelttim.ondan kirlilik oluştu
    cbf ybr konusuna gelince kıyaslama topici varmış zaten.ben yeni kullanıcıyım dikkat etmedim.ama şahsi fikrim cbf yakışıklı bir manken,ybr çirkin çocuk ama ybr daha uzun ömürlü diyorlar.yani çirkin çocuk daha çok yaşıyormuş.ben anlamam.ben bunu söyleyenlerin yalancısıyım.zaten net bir kararda vermedim henüz.neyse boşver
    dostum ybr nin çirkin olduğunu hiç sanmıyorum bence cbf ten çok daha yakışıklı ama tercih tarz ama ybr daha tipli motor cbf daha kalıplı....

nerdesin be meto...

Motosikleti
    HONDA CBF150
    arkadaşlar bugün motorumu teslim aldım Kadıköyden-avcılara kadar kullandım mütiş güzel tek kelime ile çoook beğendim. Belkide ilk motorum olduğundandır ama çok sevdim:cherry:

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    csem66 hayırlı olsun motorun bi resmini koysana yan çanta mı var avatarda değişik bişey galiba

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Alıntı csem66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün motorumu teslim aldım Kadıköyden-avcılara kadar kullandım mütiş güzel tek kelime ile çoook beğendim. Belkide ilk motorum olduğundandır ama çok sevdim
    motrun hayırlı olsun güle güle kullan
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    csem66 hayırlı olsun motorun bi resmini koysana yan çanta mı var avatarda değişik bişey galiba
    o avatardaki motorun onun olduğunu sanmıyorum reşan diye bi arkadaşın cbf 150 net te resimleri var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 30 kullanıcı var. (0 üye ve 30 misafir)

Bu Konudaki Etiketler