Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım senin derdini...

Cbf'yi çıkarmayacaksın....motor kiralayacaksın......Ee ne denilebilirki bende motorumu çok seviyorum....Cbf150 sevilecek bir makina...

Saygılar...
    yok yav benle alakası yok bizim teyzeoğlu soruyodu bende size sorayım dedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abim,bende düşünüyorum 15 nolu rulmanları,ama kendim değiştiricem,servise gidersem herhalde bu değişim için beni tavuk gibi yolar.
    dostum kolay gelsin valla bu parçayı değiştirmen baya zahmetli ve vakit alıcı olacak senin için...bence çamura yat servise git ses geliyor falan de garantiden rulmanı değiştirtmeye çalış...yeni rulman takacakları zamanda kendi aldığın rulmanı verirsin...böylece hem beleşe gelir hem sen yorulmazsın

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motor bizim cbf lerden parça olarak kaliteli galiba bana öle geldi valla bide metalik gümüş olsa daha güzel olurdu.....
    yalnız arkadaşlar bi sorun var ben motoru servise yolladıgımda bunları deftere yani kullanım kitapçığına işletmiyorum zaten bilgisayarda var deniyor siz ne yapıyosunuz...
    aykan bende işetmedim o deftere hiçbirşey...ama garantiden dahi olsa değişen şeylerin faturasını alıyorum..elimde belge olsun diye...bilgisayar siteminde kayıtlı hepsi iste servisinden verirler...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kolay gelsin valla bu parçayı değiştirmen baya zahmetli ve vakit alıcı olacak senin için...bence çamura yat servise git ses geliyor falan de garantiden rulmanı değiştirtmeye çalış...yeni rulman takacakları zamanda kendi aldığın rulmanı verirsin...böylece hem beleşe gelir hem sen yorulmazsın

aykan bende işetmedim o deftere hiçbirşey...ama garantiden dahi olsa değişen şeylerin faturasını alıyorum..elimde belge olsun diye...bilgisayar siteminde kayıtlı hepsi iste servisinden verirler...

valla vermesine verirlerde sonra ne olur böle işlerle çok uğraşmak gerek ama böle bir değişimi yapabilmek için şeytani bi varlık olmak gerek bugüne kadar bu sorunlardan değişen bi araç görmedim...bi şekilde oanylanmaz bu..sen değiştirebildinmi....zor dostum olmassa deneriz ama bişey çıkacağını zannetmem...

cnkdgrmc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-N
    yani umarım sorun açmaz gerçi bir çok arkadasım kullandı 7000 km görenler var ama daha bi problemleri olmadıgını söylüyorlar
    ama ne yalan söyleyeyim biraz tedirgin oldum :(

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aslında bu motorun avantajı nekadar bazı şikayetlerede yol açsada zaman zaman (benim açımdan) parça fiyatları çok ucuz sayılır...

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    parça fiyatları bedava yaw 5 lira hava filtre 8 lira buji (kdv hariç)...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aynen öle parça fiyatları gerçekten çok ucuz mondialin bile parçaları daha pahalı...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motor bizim cbf lerden parça olarak kaliteli galiba bana öle geldi valla bide metalik gümüş olsa daha güzel olurdu.....
    yalnız arkadaşlar bi sorun var ben motoru servise yolladıgımda bunları deftere yani kullanım kitapçığına işletmiyorum zaten bilgisayarda var deniyor siz ne yapıyosunuz...
    aykan satış zamanı kitapcığı götürüp bakımları kaşeletsen yeter...maldan anlıyorsa alan adam şasiden kontrol ettirir herşeyi anlar...ama anlamazsa ne mutlu sana...sende bu arızalar falan oldu demezsin herhalde..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    şu an bende emanet bi cbf150 var. 3050 km.de tesadüfen yağ çubuğunu çıkardık birde baktık ki damla yağ bulaşmadı. sildik tekrar denedik hiç yağ yok. derhal konşuğa götürdüm motoru, olan yağı boşalttılar 500 gram yağ çıkmadı bile. meğer motor yağı yakmış. şimdi 4000 de motoru tekrar mutlaka getir dediler bakalım ne olacak.. iyiki almamışım bu motoru, 1 aydır düşünüyordum. innova da yine karar kıldık netekim.
    4000 de bi innova var, 2000 liraya alıcam inşaallah

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aykan satış zamanı kitapcığı götürüp bakımları kaşeletsen yeter...maldan anlıyorsa alan adam şasiden kontrol ettirir herşeyi anlar...ama anlamazsa ne mutlu sana...sende bu arızalar falan oldu demezsin herhalde..
    kardeşim tezgahın önünü kapatmasana müşteriyi kaçmaya teşvik etmesene kış kış hadi bakayım

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an bende emanet bi cbf150 var. 3050 km.de tesadüfen yağ çubuğunu çıkardık birde baktık ki damla yağ bulaşmadı. sildik tekrar denedik hiç yağ yok. derhal konşuğa götürdüm motoru, olan yağı boşalttılar 500 gram yağ çıkmadı bile. meğer motor yağı yakmış. şimdi 4000 de motoru tekrar mutlaka getir dediler bakalım ne olacak.. iyiki almamışım bu motoru, 1 aydır düşünüyordum. innova da yine karar kıldık netekim.
    geçmiş olsun yapar namısuz cbf geçen benide çıldırttı 800 kmde 300 gr yemiş....

Motosikleti
    o kilometreye kadar bakımı yapılmışmı...1000 bakımı falan...1000 den sonrada2500yağ değişimi..-4000anabakım..6000 yağ değişimi...8000 ana bakım diye gidiyor bildiğim...2000 de bir mutlak yağ ister bu makina...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    Honda pcx125
    hocam motor 3050 de. 1000 yağı değişti daha ne olsun. bakım zamanı gelmedi bile.

Motosikleti
    hocam motor 3050 de. 1000 yağı değişti daha ne olsun. bakım zamanı gelmedi bile.
    bakım zamanı kaç km de biliyorsun servis kaçta gel dedi...

Motosikleti
    Honda pcx125
    konşukta ali usta var 4000 de gel dedi. bu arada ben motorsuzum. 2006 innova buldum. 4000 km civarı. sıfır gibi tertemiz, masmavi.. beni cezbetti kendine.. ümraniye d&b motorda çalşan bir eleman satıyor 2100 e.
    şimdi düşündüm ben, 2500 e filan cbf alsam? kullananlardan memnun olmayanlar var. heryerinden arıza çıkıyor, fabrikasyon hatası v.s.
    2. motorum bu, üçüncüsü dylan, ama 3500 den aşağı bulamadık, fekat onunda parça fiyatları astronomik rakamlarla anılıyor, haassaten egzost susturucu 900 ytl imiş.
    italyan malı olduğu için galiba.. maden öyle orjinal lastikleri neden dünyanın en rezil markası olan irc?
    şimdi ben ne alayım arkadaş iki arada bi deredeyiz. 2000 lira var 1500 lira daha bulamıyoruz. bulsam dylan alırım acımam paraya. ama 2 ay sonra ancak birikir. bu zamana kadar innova ile idare etsem satılırmı ooo?

Motosikleti
    konşukta ali usta var 4000 de gel dedi. bu arada ben motorsuzum. 2006 innova buldum. 4000 km civarı. sıfır gibi tertemiz, masmavi.. beni cezbetti kendine.. ümraniye d&b motorda çalşan bir eleman satıyor 2100 e. şimdi düşündüm ben, 2500 e filan cbf alsam? kullananlardan memnun olmayanlar var. heryerinden arıza çıkıyor, fabrikasyon hatası v.s.
    2. motorum bu, üçüncüsü dylan, ama 3500 den aşağı bulamadık, fekat onunda parça fiyatları astronomik rakamlarla anılıyor, haassaten egzost susturucu 900 ytl imiş.
    italyan malı olduğu için galiba.. maden öyle orjinal lastikleri neden dünyanın en rezil markası olan irc?
    şimdi ben ne alayım arkadaş iki arada bi deredeyiz. 2000 lira var 1500 lira daha bulamıyoruz. bulsam dylan alırım acımam paraya. ama 2 ay sonra ancak birikir. bu zamana kadar innova ile idare etsem satılırmı ooo?
    o mavi innovayı satan kişi benim ustam Ergin...çok sağlam düzgün çocuktur...doğru ürün doğru satıcı...Honda servis ustasından İnnova...valla 12 den isabet...

DYLN da dediğin gibi sanki altın kaplama...herşeyi pahalı anasını sataym...

varmı şöyle yatırabilen makinayı...

abi bi şey soracam hepiniz yağ yakma derdinden bahsediyorsunuz!! yahu 4 zamanlı değilmi bu makina yağ eksiltmemesi lazım servisine felan sordunuzmu hiç??

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Yağ eksiltmesi herkeste görülmüyor....

Bende yok mesala......Tabii kullanıma göre değişir...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bu motoru devirli kullanınca yağ eksiltiyor normal kullanımda sorun yok ben araştırmalarımın sonucunda bunu buldum....

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı chatkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğru diyorsunda servise gitmeye bi vakit bulabilsem.
    ama parça işi kolay,o iş benim işim merak etme,kaçmaz benden,motorun zaten bi orası kalmıştı,neler yaptık biz kuzenle bir bilsen..
    facebook(Fazer Tutkunları)

Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    @BİROL 78 ufak tefek burdan takip ediyoruz yaptıklarınızı
    sizin kadar uğraşsam motora değişiklik yapsam 60binden önce satmam ki sizde o niyettesiniz sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler