Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar..

Bu sabah HONDA GEBZE fabrikada CBF 150 testi için radevum vardı.. Gidip bizzat test emiş bulunmaktayım.. Buyrun fotolar ve yorumlar..

Motosikletimiz aynı cbf 600 lük abisinin kardeşi gibi duruyor..

Motor Üstten tek ekzantrikli, 7250 devirde 12 HP güç üreten motorda nerdeyse hiç vibrasyon yok diyebilirim.. 3000 devirden itibaren çok kararlı bir tork çizgisine sahip motorun vites gecişleri de oldukça yumuşak ve sessiz.

Yakıt sarfiyatı olarak 2 literelerden bahsediliyor..

Prolink arka süspansiyon hem ayarlı hemde gercekten çok konforlu..

Eksozumuz.. Sesi nerdeyse yok denecek kadar az.. Motoun çalışıtıgnı hissetmiyorsunuz bile.. Ses sevenler için üzücü ama..

Ön göğüs kısmı.. Oldukça buyuk gösteriyor kendini..

GÖsterge panelinde vites göstergesi benzin göstregesi ve tripmetreli bir KM saati mevcut.

Sol kumanda kontrolu buyuk motorlardaki gibi.. Jikle elde, ve selektör eklenmiş..

Sağ kumanda da ise engine run/off switch mevcut.

Kısa mesafede anca bu kadar çıkabildim. Yol bitti hemen.. Ama gidiyordu alet

Bunlar da pistteki kullanma denemelerim..

Saygılar..

Eralp Dostumdan test..belk işinize yarar...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mete abi amma yatirmis motoru yaaa valla helal.... ustundeki lastikler orjinal fabrika cikisimi? ya sen bana ya cbf yada ybr aldircan bu gidisle! ne alayim sole bakalim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mete abi amma yatirmis motoru yaaa valla helal.... ustundeki lastikler orjinal fabrika cikisimi? ya sen bana ya cbf yada ybr aldircan bu gidisle! ne alayim sole bakalim
    doğru yoldasın kanka...büyük makina eziyet demektir...Kampana kafaya sor...bir yedek makina düşünüyor galiba...düşük cc..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi bende para var ama yurek yok 10 milyarim var dahala sehir icinde 10 kurus yakacak makina ariyom sorun bende

cok uykum geldi ben yatar yatagin icinde kucagimda laptop olmuo bole gozlerim yandi.. yarin gene is var off offf hadi hayirli geceler---
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    metehan abi bumakina cidden tam senlik az yakar dar yerden gider daha nolsun =))

Motosikleti
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bende para var ama yurek yok 10 milyarim var dahala sehir icinde 10 kurus yakacak makina ariyom sorun bende

cok uykum geldi ben yatar yatagin icinde kucagimda laptop olmuo bole gozlerim yandi.. yarin gene is var off offf hadi hayirli geceler---
    sanada iyi geceler...hayırlısı olsun dostum...ALPER i hep dinle...ben zamanında dinlemedim...hata ettim...o işi bilir...ne derse o..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    cuneytovuc,arkadaşımız aynaları değiştirmiş bagaj demirini boyamış,çıkartmaları çıkarmış ve jantları boyamış...

Ben sadece jantları boyayacam.Birde kırmızi reflektör...

Motosikleti
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi bumakina cidden tam senlik az yakar dar yerden gider daha nolsun =))
    daha kıllısı lazımdı...neyse haco sağol beni kararımdan döndürdüğün için...peder bey dışarıda beklemese ben 1 tur atmak isterdim ama bi Dragstarı çok gördünüz benden...ağlamak istiyorum..

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bugün servise gittim şu 2 inci vitesteki tırlama sesi nerden geliyor diye krankta sorun çıktı balanser denilen parça değişicek bi kaç kişide daha böle bi sorun varki danışman arkadaş 10 adet balanser sipariş vermiş fabrikadan....bakalım değiştire değiştire nereye kadar....

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittim şu 2 inci vitesteki tırlama sesi nerden geliyor diye krankta sorun çıktı balanser denilen parça değişicek bi kaç kişide daha böle bi sorun varki danışman arkadaş 10 adet balanser sipariş vermiş fabrikadan....bakalım değiştire değiştire nereye kadar....
    dostum garanti den değişiyolar dimi?

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Ya dostum bütün sorunlar sendemi var....Belkide fabrika hatasıdır motorun...

Burası sıcak yanıyorum resmen 30 derece...

Of...Daha ilkbahar gelmedi ne bu sıcak ya...

Bu arada arkadaşlar dün itibariyle cbf150 ile düz yolda 120'yi devirdim.Rüzgar yoktu.Yaklaşık 123km/h hıza çıktı....

Motorumdan çok memnunum gittikçe beni şaşırtıyor...

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha kıllısı lazımdı...neyse haco sağol beni kararımdan döndürdüğün için...peder bey dışarıda beklemese ben 1 tur atmak isterdim ama bi Dragstarı çok gördünüz benden...ağlamak istiyorum..
    olurmu ya dragstar yakısır sana boyunda var hem ama abi sen diosunki ben aralardan giderim trafikte beklemem o dediklerini yapamaz ondan vazgecirdim (:
    yoksa keşke al ne güzel iki dragstar gezerdik

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ytl ye aldığım sprey boya ile boyadım jantları 1 ay oldu bi değişiklik yok ilk gün boyadığım gibi duruyor kabarır diye düşünmüştüm ama kabarma meydana gelmedi
    bize acele mat siyah sprey boya lazım. nerede bulacağız bilen varmı?

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 14750 deyim...yağ değişimi için gittim...Mobil 10w 40 konuldu...önceki yağ farklı bi sınıftı galiba...bu daha ince bir yağ...bilgisi olan varmı...
    metehan 10/40 kışlık yağ. yazları 15/50 koy. mobil1. 3000 de bir değiş ayrıca. 10/40 yağın ömrü en fazla 2500 dür.
    ama 15/50 alırsan 3500 bile gider. cg de çok denedim. 15/50 üstüne yağ tanımam, ama mobil olucak illa ki. castrol shell bilmemne.. yalan hepsi

Motosikleti
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olurmu ya dragstar yakısır sana boyunda var hem ama abi sen diosunki ben aralardan giderim trafikte beklemem o dediklerini yapamaz ondan vazgecirdim (:
    yoksa keşke al ne güzel iki dragstar gezerdik
    aman abi kalsın..düşünüyorumda kredi mredi patlasaydık ayıkla pirincin taşını...gelcez biraderim inşallah...

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bize acele mat siyah sprey boya lazım. nerede bulacağız bilen varmı?

metehan 10/40 kışlık yağ. yazları 15/50 koy. mobil1. 3000 de bir değiş ayrıca. 10/40 yağın ömrü en fazla 2500 dür.
    ama 15/50 alırsan 3500 bile gider. cg de çok denedim. 15/50 üstüne yağ tanımam, ama mobil olucak illa ki. castrol shell bilmemne.. yalan hepsi
    hoca 10/40 çok ince yağmış...yani motosiklet için en ideal yağ olduğunu söylüyor herkes...10/50 bir öncekiydi galiba...ama en ince en iyi olan en akışkan anlamına gelir dimi...ne dersin...servisin tavsiyesiyle oldu zaten...ben he desim sadece...

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    hacım ben cg yi satıp kurtuldum çok şükür. nefret etmiştim artık cg diye bir motordan. iki kişi çok ağırlaşıyor hele köprü yolunda hiç çekilmiyor. arkada oturan kişi için de iyi değil. innova bile fsm den kavacık yokuşunda bayılmadan 90 çıkıyor. cg bayılıyor 50 ile zor.
    şimdi ben cbf150 alıcam inşallah. istesem innovada alırım ama tel jant ve küçük depo.. sırf bu yüzden almıyorum.

konşukta çok temiz cbf var 2500 lira. şirket motoruymuş sürekli uzun mesafe kullanılmış. v.s.

şimdi bu motoru 15 bin km kullanan biri olarak bana bu motoru nasıl ve ne sebepten tavsiye edersin(iz)

ayrıca 10/40 incedir ama yaz sıcağında motorun soğuması kalın yağ ile daha iyi dediler. ben mobil 10/40 yağ koydum cg ye. motor soğukken şıkır şıkır ses gelmeye başladı

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacım ben cg yi satıp kurtuldum çok şükür. nefret etmiştim artık cg diye bir motordan. iki kişi çok ağırlaşıyor hele köprü yolunda hiç çekilmiyor. arkada oturan kişi için de iyi değil. innova bile fsm den kavacık yokuşunda bayılmadan 90 çıkıyor. cg bayılıyor 50 ile zor.
    şimdi ben cbf150 alıcam inşallah. istesem innovada alırım ama tel jant ve küçük depo.. sırf bu yüzden almıyorum.

konşukta çok temiz cbf var 2500 lira. şirket motoruymuş sürekli uzun mesafe kullanılmış. v.s.

şimdi bu motoru 15 bin km kullanan biri olarak bana bu motoru nasıl ve ne sebepten tavsiye edersin(iz)

hangi konşukta makina...babasındamı...yoksa D&B Motor Gökhan Konşuk oğlundamı...2500 uygun fiyat ama ben şirket motoru olmayan birinden almanı tavsiye ederim...zaten motor anlaşılır hor kullanımdan...

para yetiyorsa sıfır alsan...3650 plaka..koruma demiri..yan ayaklık herşey dahil...2500 e zaten 250 daha ekle ruhsat için...

hoca valla baş ağrısından duramıyom...bişey yazamıyorum şu ara...istersen bu topiği geriye doğru oku derim...

2 seçeneğin var bu ccde...ybr 125 veya bizim cbf150...ikiside doğru tercih...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ozzy73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum garanti den değişiyolar dimi?
    işlemlerin hepsi garanti dostum olmasa kötü olurdu tabi...

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya dostum bütün sorunlar sendemi var....Belkide fabrika hatasıdır motorun...

Burası sıcak yanıyorum resmen 30 derece...

Of...Daha ilkbahar gelmedi ne bu sıcak ya...

Bu arada arkadaşlar dün itibariyle cbf150 ile düz yolda 120'yi devirdim.Rüzgar yoktu.Yaklaşık 123km/h hıza çıktı....

Motorumdan çok memnunum gittikçe beni şaşırtıyor...
    yok izzet fabrika hatası falan alakası yok bu motorlar ilk parti ondan ne olursa olsun ilk parti mal almıcan kardeşim....bu cep telefonundada böle yeni çıkan çamaşır makinasındada ilk partiler herzaman sorunlu olur..

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    yok izzet fabrika hatası falan alakası yok bu motorlar ilk parti ondan ne olursa olsun ilk parti mal almıcan kardeşim....bu cep telefonundada böle yeni çıkan çamaşır makinasındada ilk partiler herzaman sorunlu olur..
    Haklısın +1..

Benim arkadaşım ybr125 Türkiye'ye ilk geldiğinde aldı ilk parti...

Hiç memnun değil.Rodajı çok güzel yapıldı.95 i geçmiyo.Haftada 1 sorun çıkarıyo.3,4lt. yakıyor..

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    herkese merhaba cbf te vadeli 10-12 ay gibi bilgisi olan yada bir bayi önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

herkese merhaba cbf 150 almak için uygun bayi önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.(en uygun fiyat nedir?)

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba cbf te vadeli 10-12 ay gibi bilgisi olan yada bir bayi önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

herkese merhaba cbf 150 almak için uygun bayi önerecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.(en uygun fiyat nedir?)
    Önce şunu söyleyeyim dostum cbf150'nin 0km'si ni 3500ytl den aşağı bulman imkansız...

Bu arada arkadaşlar konu dışı ama söyleyeyim...

Honda İnnova 125 ile düz yolda 80km/h hızı geçmeden 1lt. benzin ile 65-70km yaptım....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler