Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastik virajlara çok ii girio yattıımı kendi sanki biraz daha yatırıo direksiyonu kilitlio güven verio ama ilk aldım çok çabuk kızakladı arkası belkide ilk olduundan yani ilk sert frende çünkü bi önceki lastie göre sıktım freni ondan daha çabuk kızakladı arkası ama daha ilk kmlerde oldu yepyeni olduujnda kaynaklandı heralde
    aman ilk 200 km dikkat et lastikler yeni oldugundan üzerinde kaygan bi tabaka var bu tabaka bu tür lastiklerde 200-300 km arası aşınır şu an kayması dogal lastiklerinde rodajı var unutmayalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı kertenkele200 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim yapıodu direksiyon lastii şişirdim yine geçmedi lastiğe baktım hafif görünüodu yumurtalar iki gün sonra koy yumruunu lastie öle bi yumurta oldu seke seke gitmeye başladı zor gittim servise bir anda yumurta büyüdü
    kerto hoca geçmiş olsun ya...şimdi benim ön lastikdede problem var...nemi...aynı sıkıntı...2 günde bir az az iniyor...çakmıyorum sanıyor ama yemezler...demin yine Maslak Opetde şişirdim 22 ye inmiş...4-5 günde iyice sıfırlanıyor...benim ön lastik yaklaşık 2 aylık...

geçen hatırlarsan yazmıştım...ön lastiğime cam girip yarılmıştı...50 gaymeye değiştirmiştim...neyse bir kaldırıma çıkarken (evin girişinde tümsek var) iniyordu...anladımki yeni lastiğin canta yapışması için özel bir macun gerekiyor...hava sızmasın diye ...neyse onuda yaptırdım...1 ay olmuştur...

şimdi tekrar hava kaçırıyor az az iniyo...nerden anlamıyom...dediğin gibi bişey hissetmiyom ama...lastikde yeni...daha 1500 km si bile olmamıştır...servise uğrayayım ben bi ara hafta içi o zaman...4-5 günde bir hava inince tabiki telaş yapmıyorum...

bu arada Hayırlı Bayramlar olsun herkese...bugün 10.000 i km yi önemli bir sorun olmadan geçtim...bundan sonra gam yemem...Ocak 15 den bu yana 10.000 km...darısı hepimizin başına kazasız belasız inşallah...aminn..

bu arada halen göstergelerin naylonu üzerinde duruyor...satarken bi çıkarcam onlarıı off...çızıksız mızıksız...takıntı abi napim...seledeki naylonuda kelek servisci çıkardı uyuz olduydum...bana sormadan...

Konuyu Toplam 11 üye okuyor. (11 Kayıtlı üye ve 0 Misafir)
    mete_han, a.banus, MRYLDZ, bini69, kertenkele200, foodengineer, ozhanefe, Milleracs, aykan, insane, mostwanted_57

OOoooo bizim tayfayı coşku seli almış...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    hımm bak bunu bilmiodum dikakt ederiz lastik rodajınada

Motosikleti
    bu arada Nişantaşında bi kurye arkadaş gördüm yolda...bakın ne yazıyodu motorunda...kamyon yazıları gibi...

Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kerto hoca geçmiş olsun ya...şimdi benim ön lastikdede problem var...nemi...aynı sıkıntı...2 günde bir az az iniyor...çakmıyorum sanıyor ama yemezler...demin yine Maslak Opetde şişirdim 22 ye inmiş...4-5 günde iyice sıfırlanıyor...benim ön lastik yaklaşık 2 aylık...

geçen hatırlarsan yazmıştım...ön lastiğime cam girip yarılmıştı...50 gaymeye değiştirmiştim...neyse bir kaldırıma çıkarken (evin girişinde tümsek var) iniyordu...anladımki yeni lastiğin canta yapışması için özel bir macun gerekiyor...hava sızmasın diye ...neyse onuda yaptırdım...1 ay olmuştur...

şimdi tekrar hava kaçırıyor az az iniyo...nerden anlamıyom...dediğin gibi bişey hissetmiyom ama...lastikde yeni...daha 1500 km si bile olmamıştır...servise uğrayayım ben bi ara hafta içi o zaman...4-5 günde bir hava inince tabiki telaş yapmıyorum...

bu arada Hayırlı Bayramlar olsun herkese...bugün 10.000 i km yi önemli bir sorun olmadan geçtim...bundan sonra gam yemem...Ocak 15 den bu yana 10.000 km...darısı hepimizin başına kazasız belasız inşallah...aminn..

bu arada halen göstergelerin naylonu üzerinde duruyor...satarken bi çıkarcam onlarıı off...çızıksız mızıksız...takıntı abi napim...seledeki naylonuda kelek servisci çıkardı uyuz olduydum...bana sormadan...

Konuyu Toplam 11 üye okuyor. (11 Kayıtlı üye ve 0 Misafir)
    mete_han, a.banus, MRYLDZ, bini69, kertenkele200, foodengineer, ozhanefe, Milleracs, aykan, insane, mostwanted_57

OOoooo bizim tayfayı coşku seli almış...

abi senin lastik gene nanay galibaya çıkart o naylonu yoksa çıkmaz yapışır panel elinde patlar ahada demedi deme

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senin lastik gene nanay galibaya çıkart o naylonu yoksa çıkmaz yapışır panel elinde patlar ahada demedi deme
    yok la jelatin...zaten göstergenin bi parçası olmuş vaziyette..kız gibim valla...severim ben böyle şeyleri korumayı...malım kıymetlidir...jelatin çıkar la...

lastik nanay değilde jantdan hava kaçırıyor kanka...ordan huylanıyom...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    abi adam takarken pudralayıp pışpışlamadımı jantıneden acaba kafama taktın araştreyim bakayım nedenmiş?pardon lastiği

Motosikleti
    kanka dubles lastiğin böle bi dezavantaşı var işte...janta yapışması lazım...malum o hava taşıyo moturu...

2000 de bir yağı değiştirmeyi...

hava basınc ayarlarını...

zincirin yağlı olup olmadığını...

kontrol etmeyi unutmayın...

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    benimkiler lastiği takarken baya bi yağladılar lastiği bişey sürdüler ama zor tutturdular havayı ön lastik 3 kişiyi dikti başına uraştırdı zar zor şişti

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    okadar zor olmaması lazım acaba ebatmı normalden büyüktü yanak profili tam kaç ölçülerde bu lastikler bakıp yazabilirmisin .

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    valla yazarım ama bugün motorla gezmedim motor bana yakın bi yerde de diil biraz uzak bi yere bırakıorum gidince bakarım

Ya Aykan napcam ben bu motoru bu tork olayı ve sağırlığı beni deli ediyor perşembe günü servise göndercem makinayı çok canımı sıkıyor dostum.Sizin makinalar max kaç km yapıyor stabil yolda 120-130 u görmesi gerekiyor diyorlar.Doğru mu söylenenler,ayrıca ola ki makinayı iyi açamadım;bundan sonra yapacağım bir şey varmı açılabilmesi için.Aslında böyle yazdıklarıma bakıpta benim hız delisi olduğumu sanma sadece makinanın normal olmasını ve yapabileceklerini tam yapmasını istiyorum.Yani 120 km yi rahat görebiliyorsa ve yokuşta iki kişiyi rahatca taşıyabiliyorsa bunları yapmaması ve buna katlamak olmaz dimi.İlgine şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı bcoskunsoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Aykan napcam ben bu motoru bu tork olayı ve sağırlığı beni deli ediyor perşembe günü servise göndercem makinayı çok canımı sıkıyor dostum.Sizin makinalar max kaç km yapıyor stabil yolda 120-130 u görmesi gerekiyor diyorlar.Doğru mu söylenenler,ayrıca ola ki makinayı iyi açamadım;bundan sonra yapacağım bir şey varmı açılabilmesi için.Aslında böyle yazdıklarıma bakıpta benim hız delisi olduğumu sanma sadece makinanın normal olmasını ve yapabileceklerini tam yapmasını istiyorum.Yani 120 km yi rahat görebiliyorsa ve yokuşta iki kişiyi rahatca taşıyabiliyorsa bunları yapmaması ve buna katlamak olmaz dimi.İlgine şimdiden teşekkürler.
    sağır olduğunu nerden anladın...belki devri ayarlayamayıp istenen hıza çıkamıyorsun...100 de dip gazda isen bu senin hatan olabilirmi...motor sağırlığı ciddi problem...istesende kolay kolay yapamazsın....ben maksimum 130 gördüm...128 diyelim en son...125 de devir kesici var...motor daha fazla gitmiyor zaten...kaç km desin...günlük km kullanımın nedir ...rodajda normal olmayan bir durum oldumu...

normal olmayan durumdan kastım...sabit hızla 100 km den fazla gitmek...veya aşırı sürat veya 80 i uzun süreli aşmalar...

bunlardan birini yapmış olsan bile motorun 3-4000 kmden sonra sağırlaşır bunuda unutma...birden sağır olma diye bir olgu yok...motorun 110 a çıkıyorsa zaten problem yok demektir...bizler hava ve yol durumuna göre kökleyip 125 i görüyoruz...düz yolda 105-110...normal olarak rüzgarda var zaten 110 u geçemiyorsan problem yoktur diye düşün bence...

benimki 10.013 kmde ...artık açıldığını hissediyorum...uçuyor...120 yi düz yolda görebiliyor...buda rüzgar ve hızını alma(yani hafif eğimli yolda kaptırma) durumuna göre...

asıl sağırlaşma şudur...motorun 90 ı geçmiyorsa işte o zaman bir sıkıntı vardır demek...ben motorumu yeni yeni tanıyorum...çıkabildiği azami hız tork devir geçişleri 5000 kmden sonra kendini bulur dostum...eğer cevaben henüz 1000-2000 km deyim dersen anlaki stresin boş...

bugün mecburiyet bir durum oldu...işyerinden bu geceki yağmurun ta ortasında eve kadar gelmek zorunda kaldım...o ne yağmurdu bee...akıllara zara bişeydi...gözlerimi bile açamadım...yarım kaskın önünü kapatsam hiç göremiyodum...donuma kadar ıslandım vallahi...ama çok zevkliydi...yandan gelen aracların bol camurlu suları ağzıma geldi valla...o kadar zevkliydi...arada bir böyle ıslanmak lazım...yok böle bir yağmur ama...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ewet çok doğru
    sağır olsa bile zaten zamanla açılır
    açarızzz
    Mustafa Kemal Atatürk

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ne yağmurdu bee...akıllara zara bişeydi...gözlerimi bile açamadım...yarım kaskın önünü kapatsam hiç göremiyodum...donuma kadar ıslandım vallahi...ama çok zevkliydi...yandan gelen aracların bol camurlu suları ağzıma geldi valla...o kadar zevkliydi...arada bir böyle ıslanmak lazım...yok böle bir yağmur ama...
    Geçmiş olsun abi evet bu sabah çok yağdı.Motorla zor olsa gerek.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun abi evet bu sabah çok yağdı.Motorla zor olsa gerek.
    kanka bildiğin dere misali yollarda su birikintileri vardı valla...motor istop edermi diye tedirgin oldum bir an...yav ıslanmayan bi tek yeter saçımın üst kısımları...oda kasktan dolayı...yoksa damla girmeyen yer yok...

akşam 20.00 civarını deyom kankü...sabahki bişey değildi...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    bu motor için dandik diyolar bide beşpara etmezz diyolar
    yane ben diyenlerin yalancısıyım
    bide şöyle iyi böyle iyi diye uyduruyomuşsunuz
    bide diyolarki burdakilerden bazıları ( e artık tahmin edersiniz ) hondadan maaş mı ne alıyomuş yada komısyon gibi bişe işde avanta da olabilir neyse ben sanmıyorum ki ole şeyler olsun ama diyolar işde

Motosikleti
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide diyolarki burdakilerden bazıları ( e artık tahmin edersiniz ) hondadan maaş mı ne alıyomuş yada komısyon gibi bişe işde avanta da olabilir neyse ben sanmıyorum ki ole şeyler olsun ama diyolar işde
    diyenlere çok selam ederim...
    hayırlı bayramlar dilerim...

zam alamıyoz senin habarın varmı 1 yıldır...anca yazıyonuz işte böle...

Zealsunu satda bi cbf 150 patlatalım...sende artık kurtulursun...dua edersin...

bizde bir EROL vardı...napıyo acaba...kulakları çınlasın...ekürisi de burda...by arıza...

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı ArgaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derleeeerr derleeeer demese bile derlerrsen böle her denilene inanma bu motoru kullanana inan

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    bütün arkadaşların ramazan bayramını kutlarım kusura bakmayın araya girmiş gibi oldu ama idare edin bugün internetin başına oturabildim kertenkele lastiklerden memnunmusun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 23 kullanıcı var. (0 üye ve 23 misafir)

Bu Konudaki Etiketler