Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbf 150
    güle güle kullan.birde yan koruma demirleri de taktır.yan yatmalarda kuyruk grenajlarını korumuş olursun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    İlk bakım olduğu için sadece yağ değişti ekstra bişey olmadı bi de tapa pulu değişti o kadar 41 TL ödedim. İşçilik almıyorlar ilk bakımda.

Yan koruma demirlerini düşündüm ama Honda kendisi taktığı zaman 545 TL demişti tüm korumaya bende taktırmadım. Zaten bi kere sol tarafa yattı motor fotoda belli olabilir çiziği var. Demir olsaydı keşke diyorum ama o da nazarlık niyetine dursun.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Gidon yükseltme uygulayan var mı. Denriyaj teli sanırım çok gergin oldupu için zor olur diye düşünüyorum ama biraz yükselse fena olmaz sanırım. Uzun yolda iyi işime yarar.

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    arkadaşlar en son 7 sene önce motor hevesim vardı buraya üye olup motor ehliyeti ve motor alacağımı yazmıştım o aralar ne olduysa ehliyeti aldım motoru alamadan hevesim kaçtı :D şimdi tekrar bi heves geldi cbf 150 parası hazır ehliyetim de var ama yaş oldu 32 geç mi kaldım alsam mı almasam mı bilemedim :D ankara efe hondadan sıfır almak istiyorum acaba çok uğraşır mıyım ruhsat trafik işlemleri vs. birde sigorta yaptırırsam bana kaç para çıkartırlar ilk defa araç sahibi olmuş oluyorum.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Dün bi konuda gördüm 42 yaşında birisi cbf almıştı yaş geç değil

Ruhsat için önceden randevu alıyosunuz. Evrakların hepsini hallediyosunuz. Ortalama 25 dakika sürüyo ruhsatları evrakları vermeniz. Sabahtan evrakları verirseniz öğleden sonra 3 gibi ruhsatı alırsınız. Ordan plaka için basımhaneye gidiyosunuz 45 dakikda o sürüyo ortalama. İlk motorlu taşıt olduğu için motosiklet için 340 tl çıkar. Üstü çıkmaz. Ben Bora'dan aldım. Orçun bey var bayağı ilgili birisi kendisi.

Ne alırsanız alın ekipmanları tam alın gerisi kolay zaten.

novalcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    cevap için çok teşekkürler korkmazunal. sigortayı ben 600 gibi düşünüyodum dediğin gibiyse çok iyi. acaba bugün satın alsam cumaya kadar her şey biter mi. çünkü araya bayram girecek haftaya çarşambaya kalacak bari bayramda sürmüş olurdum :D

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bugün satın alırsan akşama faturanı keserler en geç. Akşam bi şekilde sigortayı yaptırıp Yarın için emniyetten randevu alabilirsen iyi olabilir. Randevuyu alıp ruhsat plaka işlerini halledersin yarın. Cuma günü ya da cumartesi tüm ekipmanınla evraklarınla bayiden çıkartabilirsin motoru. Efe'yi bilmiyorum ama ben Bora'dan salı günü satın aldım. Sigorta indirimi olacağı için çarşamba sigortayı yaptırdım. Perşembe emniyeti hallettim. Cuma ekipmanları satın alıp motoru teslim almaya gittim.

Motosikleti
    honda cbf 150
    12 nisan 2017 den itibaren motorsiklet trafik sigortalarında değişiklik olmuştu bildiğim kadarıyla.önceleri arabadan bile pahalıya geliyodu.şimdi yapılan düzenleme ile en yüksek 329.00 TL diye duymuştum.yanlışım varsa düzeltin.novalcin e de yeni motoru için şimdiden hayırlı olsun diyorum.ben 39 yaşındayım 1 yıldır motor kullanıyorum.bunun yaşı yok.bil istedim.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Yeni düzenlemeye göre en fazla 339 tl olabiliyor ama bi çok firma sigorta kesmiyor fiyat düşük diye.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Sevgili arkadaşlar dostlar tekrar merhaba. Bakıyorum kimseler uğramıyor buralara.

Benim aslan parçası 1200 KM oldu. Bugün tekrar benzin aldım. Yedeği de kullandım tabi. 397 KM yol yaptım. Bu sefer Shell'den aldım benzini 12 litre aldı. Bir önceki depoyu Opet'ten doldurmuştum. Ortalama 340 360 civarında yedeğe düştü diye tahmin ediyorum. 4 litre yakmış oluyor yani. Benzininde değilim tabi geziyorum bayağı ama bu motor için de 4 litre bayağı çok geldi. Bakalım bu depoda durum ne olacak.

Bu arada çantadan bayağı memnunum. AVM'lerde bana bayağı kolaylık sağlıyor. Mont dizlik kask eldivenler hepsini koyuyorum çantamı elime alıp içeri girebiliyorum en çok bu kısmı hoşuma gidiyor. Ellerim bomboş.
    Yavaş yaşa yaşlı öl

BurakBoztepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Arkadaşlar hepinizin bayramını kutlarım. Umarım sağlık mutluluk ve huzurlara vesile olur ülkemiz için.

Korkmaz benim cbf de 4 bin küsürde. 343 km de yedeğe düşüyor. aldığın yakıtın litresini doğru hesaplarsan 3,10 civarı seninkide. daha yeni olduğu için azcık fazla yakıyor. ama tasarruf yapmadan yaktığı yakıt benimki sanırım. 343 km nin 120-150 arası olan kısmı artçılı. geri kalanı tek. max hız bir kaç kere motoru sağır bırakmamak için 100 yaptım. onun dışında 85-90 arası seyir hızım uzun yollarda. zamanla iyice azalır. motorumu daha çok sevmeye başladım. ama çanta konusunda haklısın. benim çanta scooter çantası gibi. sadece kask ve disk kilidi sığıyor. nereleri turlamaya çıkıyosun genelde. bu arada artçılar seleden çok memnun

Motosikleti
    Honda CBF150
    Ben yanlış hesaplamışım 3 civarı ama yine de çok geliyor. Çünkü 10 litreyle 400 km civarı yaptığımı bildiğim için (yedeksiz) bu sefer çok geldi. Artçı yok bende. Ankara'da yalıyorum bilir misin bilmem keçiören'den esenboğa havaalanına gidiyorum. Bazen de şehir içinde geziyorum ama gezdiğim yerlerde pek kırmızı ışık yok öyle çok dur kalk yapmıyorum.

Önümüzdeki 2 hafta boyunca zaten işleeim yoğun olacak motora pek binemeyecem ama sonraki hafta artık uzun yollara gitmeye başlarım diye düşünğyorum. Günübirlik ya da 1 gün konaklamalı yerlere giderim artık yakın yerlere.

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    motor tamamen ısındıktan sonra 70 km civarı hızlarda uzun yol yapmayı dene ve depoyu tam doldurt.(dolduktan sonra motosikleti salla yakıt iniyor, defalarca tekrarlayarak yap bunu baya dolcak) hızlanmaları biraz daha sakin yap. burda yokuş aşağı boşda giden arkadaşlarda vardır eminim. ben sağırlık oluşmasın diye her vites aralığını açmaya çalışarak bu veriyi elde ediyorum, 3.viteste 80 e çıkıyor mesela. sürekli değil ama çok kısa sürelerle yapıyorum bunu. bir depoda toplam yaptığım 3 yada 4 seferdir bu arada. onun dışında 80-85 civarında seyrediyorum genelde. şehir içi verim de tam şehir içi sayılmaz aslında. birazda böyle dene bakalım, gelişme olcağına inanıyorum ben.

bu arada bayram mesajıma sen dahil kimse karşılık vermemiş

Motosikleti
    Honda CBF150
    Kusura bakma görmedim hiç :D teşekkürler iyi bayramlar.

2.5 üstüne çıkmasın da gerisi önemli değil bakalım bu depoda neler olacak. Bu motora ve yakışına alıştıktan sonra üst motorlara geçince en acı verici şey yakıt olacağı kesin. Bu motorun en çok yakıtını özleyeceğim muhtemelen. İmkan olsa keşke de bunu elimde tutsam ikinci motoru alabilsem

Motosikleti
    Honda NC 750 S
    Benim aklımda hep inazuma var. İstiyorum ama henüz tecrübemin yeterli olduğuna kendimi inandıramıyorum. En azından bu seneyi cbf ile çıkartırsam muhtemelen 10k tecrübem olcak. Hız tutkunu değilim sadece cbf ten bir adım önde diye inazumaya takık haldeyim Her gün videolar izliyorum, panik frenleme, virajları güvenli dönme vs. İmkanım olursa honda gibi firmaların en azından 2-3 seviyeli güvenli sürüş eğitimleri ile 1 tane de ileri sürüş eğitimi almak istiyorum. Bakalım artık

Motosikleti
    Honda CBF150
    Bi sonraki motoru ya mt 25 ya da scooter düşünüyorum bakalım o zamana kadar piyasaya ne çıkar elimizde ne kadar para olur o belli değil tabi. Honda'nın keşke 250 cc sınıfında bi motoru olsa ama bu pazarda büyük kaybı var. Tüm müşterilerini Yamaha'ya kaptırıyor.

İlk motorumu alacağım, cbf150 veya pulsar 200 almayı düşünüyorum. Sizce şuan 2011-2012 cbf alınır mı?

Motosikleti
    Honda CBF150
    Pulsar kaç model olacak? 2014'ten aşağısı yok zaten. Onlarda en kötü ihtimalle 6 6.500 civarına satılıyo. O paraya sıfır cbf alınır.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cıncık gibi cb300f var ama tr'ye getirmiyor köftehorlar.

Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar kaç model olacak? 2014'ten aşağısı yok zaten. Onlarda en kötü ihtimalle 6 6.500 civarına satılıyo. O paraya sıfır cbf alınır.
    Pulsar alısamda 2015-2016 düşük km alırım,bütçem yeterli fakat ekipman ve ehliyet alacağım akabinde. Motor almadan ehliyet sınavını geçemem diye korkuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler