Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli capon severler,

maaşallah forumunuz 1700. sayfaya gelmiş. Gördüğüm kadarıyla aranızda bu işe gönül vermiş çok fazla insan var bana yardımcı olabilecek tek mercii sizler kaldınız.

Profildende gözüktüğü üzere mh 125 drift var 4000 km de. Aldığım ilk 500-600 km hiç 60 km hızı geçmedim ve diğer kilometreleride apaçilik yapmadan efendi uslu sürerek yaptım.

Aldığım günden buyana benim cengo hiç 3,5 litrenin altında yakmadı. genel ortalaması 3,75 diyebilirim. Depo fulleme methodundan tut depoyu sonuna kadar boşaltıp benzinlikten 1L bir bidona 2L bir bidona şeklinde ayrı ayrı benzin

alıpda ölçüm yaptım. Sadece 1l benzinle benzin bitene kadar mesela aynı şekilde 2 L ile de denedim. Yani yanlış falan ölçmüyorum :D Gördüğüm suzuki servislerinden mondial bisiklet tamircilerine kadar herkese sordum cevabını

bilen yok. Sizce benim motor neden dolayı çok yakıyor olabilir ? 2000 bakımında subap ayarı da yapıldı, hava filtresi her 1000 km de değişir. NGK buji, 10-40 veya 10-50 motul koyarım her zaman.

biraderim senin motorun başlığı burada...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3213818
    F54 bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yol için 125cc tabi ki yetersiz
    şöyle bişeyde var 125cc nasıl problem ise racing tipi motorlarda uzun yolda problemç
    Üniversite öğrencisiyim, 2. sınıftayım bu yıl ve artık yaz stajları alttan üstten ders derken bir daha hiç yaz tatili yapamayacağım. Buda bütüm motosiklet hayatım ankara trafiğinde geçecek demek. Bence şehir içi racing kullanımı sıkıntı olmayacak ve bundan sonra 250 km üstü uzun yola gitmeyeceğim.

Konu dağılmadan hocam, benim puştun sorunu nedir acaba ? Hepiniz benim 15 katım motor tecrübesine sahip insanlarsınız. Neden bu kadar yüksek bunun yakıtı. Herhangi bir ihtimal geliyor mu aklınıza. Yada Ankara'da bana önerebileceğiniz bir motor ustası var mdır? Dürüst ve çalışkan.

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam.Maddi imkanlar dahilinde istediğin motora dikebiliyorsun.
    bugün reflektif yelek ile balaklava alırken anes motorda nc700 gördüm. akropovicde takmıştı. valla baya hoşuma gitti. ayaküstü biraz sohbet ettik oda bende aynı fikirdeyiz. bu koruma ekipmanı al al bitmiyo arkadaş:D

hayalim tabi ki ulaşılması zor makinalar ama cbf600 hedefim. bu makina veya dl650 düşünüyorum. sonuçta 120küsür kiloyum ve artçımda benle aynı kiloda olacak hemen hemen. anca 600 çeker. oda belki:D
    mete_han bunu beğendi.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraderim senin motorun başlığı burada...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3213818
    Mete Abi, bana mal muamelesi yaptın abi gece gece. Mondial ucuz ve ulaşılması kolay bir motor olduğu için genelde apaçilerin tercihidir. Verdiğiniz linkte bana yardımcı olacak kimsecikleri bulamam. Ama zenon far taktıracam yada janta şerit çekecem dersem 50 tane cevap gelir orda. Ben bu yüzden burda sorma gereği duydum. Olaya mondial marka değilde herhangi bir içten yanmalı tek silindir 125 cc motosikletin neden yakıt tüketimi fazla olur? gibi bakmanızı rica ediyorum. Dediğim gibi ustalarda birşey bilmiyor, ancak motosıklet kullanıcıları yardımcı olabılır bana
    mete_han bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bugün reflektif yelek ile balaklava alırken anes motorda nc700 gördüm. akropovicde takmıştı. valla baya hoşuma gitti. ayaküstü biraz sohbet ettik oda bende aynı fikirdeyiz. bu koruma ekipmanı al al bitmiyo arkadaş:D

hayalim tabi ki ulaşılması zor makinalar ama cbf600 hedefim. bu makina veya dl650 düşünüyorum. sonuçta 120küsür kiloyum ve artçımda benle aynı kiloda olacak hemen hemen. anca 600 çeker. oda belki:D
    V-storm da daha rahat edersin.Uzun yol istiyorsan.
    İnşallah istediğimiz motor olur hayırlısıyla
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    söylediğim kiloda (sürücü 130 artçı 110) bi problem yaşar mıyım? hem teknik hemde çekiş anlamında. çünkü 2 insan kilosunda değiliz:D
    mete_han bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    tolga bahsettiğin motor tr de en çok tutulan 650 cc dir sınıfı belli olmasa da

Motosikleti
    söylediğim kiloda (sürücü 130 artçı 110) bi problem yaşar mıyım? hem teknik hemde çekiş anlamında. çünkü 2 insan kilosunda değiliz:D
    V2 de sorun asla yaşamazsın.Çekiş konusunda zerre kadar şüphen olmasın.Ama şunu derim eğer artçı,sen,çantalar vs.
    Hafif motorlara bakmanı tavsiye ederim.Ayağın boşluğa geldiği zaman kaldırımda 200 kg motoru yere bırakmak zorunda kalırsın benim gibi
    Bir de artçı vs var.Dikkat et derim.Cbf 600 düşünürsen 2008 ve üstüne bak.2008 ve üzeri enjeksiyonlu.
    Ama V-storm hem az yakar.Hem uzun yolda daha rahat edersin.Dl1000'e sakın bulaşma pompacıyla çok samimi olursun

Motosikleti
    hocam kaldırımda nası ayağın boşluğa geldi anlamadım. kaldırımdan inerken mi demek istedin. ön teker yerde arka teker kaldırımda o an mı? valla 190 boy var ama motorun ve bizim kilomuzu düşününce dengede tutmak zor olabilir.
    büyükçekmece sahilde ki zabıtalarda görmüştüm. artçılı sürüyolar ve benim katlanabilir bisikletle (baya küçüktür katlanabilir bisikletler bilmeyenler için söyleyeyim) anca döndüğüm yerde adam V-storm ile şıp diye döndü. kıvrakta bi makina heralde

Motosikleti
    hocam kaldırımda nası ayağın boşluğa geldi anlamadım. kaldırımdan inerken mi demek istedin. ön teker yerde arka teker kaldırımda o an mı? valla 190 boy var ama motorun ve bizim kilomuzu düşününce dengede tutmak zor olabilir.
    büyükçekmece sahilde ki zabıtalarda görmüştüm. artçılı sürüyolar ve benim katlanabilir bisikletle (baya küçüktür katlanabilir bisikletler bilmeyenler için söyleyeyim) anca döndüğüm yerde adam V-storm ile şıp diye döndü. kıvrakta bi makina heralde
    Arka teker kaldırımda.Ön teker zeminde.Ayağımı da geç koyunca.Evet kaldırımdan inerken.1.90 çok iyiymiş.Sıkıntı yok saygıyla eğiliyorum eheeheee
    1.77 olunca benim boy.O motorun torku çok iyi.

Motosikleti
    Arka teker kaldırımda.Ön teker zeminde.Ayağımı da geç koyunca.Evet kaldırımdan inerken.1.90 çok iyiymiş.Sıkıntı yok saygıyla eğiliyorum eheeheee
    1.77 olunca benim boy.O motorun torku çok iyi.

estağfurullah ah bide şu paralara satılmasalar

Motosikleti
    arkadaşlar bugün kilyosa gittim gezmeye. giderkende garipçeye uğradım bi çay içtim fotoğraf çektim.
    atabilirsem bu akşam yüklerim resimleri.
    mini gezime çıkmadan önce anes motora uğradım reflektif yelek ve kışlık balaklavayı alırken dikkatimi çeken bi sırtlık vardı, zamanım olmadığı için inceleyememiştim. bugün gittim gördüm beğendim ve aldım. koruma seviyesi üst sınıf. vücuda da gayet iyi oturuyor.
    benim boy uzun olduğu için 8 dilimli sırtlığın altına 4 dilimli bellik takıyorum. ense kökümden kuyruk sokumuna kadar boşluk kalmıyo

almayı düşünene tavsiye ederim.

http://www.anesmotor.com/?urun-1527-...i-sirtlik.html

Motosikleti
    Cbf150
    Full fuuullll koruma diyorsun yani,, hakkaten bunun sonu yokmu ağa
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    şu ana kadar korumalara 2500 lira harcadım. her kuruşunu hak ediyolar bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

ortaköyde sahilden giderken kokoreççinin dumanları arasından geçtim. 100 metre dayanabildim ve geri döndüm aç olduğum için mi bilmem, hakkınıda yemiyeyim baya lezzetliydi

hep biz mi denize yakın olucaz birazda cbf deniz havası alsın

Garipçe'ye gidiş güzergahını sevdiğim için yine o yoldan kilyosa gitmeye karar verdim fakat kendimi Garipçe'de buldum
    Gitmişken ısınayım diye kahvesine girdim.
    Abiler sağolsun sobaya 2 odun daha attılar.
    koltuğu sobanın yanına çektiler geç otur ısın dediler.
    çay getirdiler.
    sohbet ettik biraz.
    Motorumuda manzaraya bırakmıştım.

ısındıktan sonra müsade isteyip yola koyuldum ve kilyosa gittim. asfaltta çok çatlak vardı ama doğa harikaydı

meraklı gözlerle kilitli kapının ucundan kaçıverdim iskeleye:D
    bilmiyolar ki motosiklet.net te deki arkadaşlarım için fotoğraf çekiyorum.

hava kararmaya başlayınca yola koyuldum.
    üşümeyede başlamıştım, artık fotoğraf çekmem derken, öyle bi manzarayla karşılaştım ki. bu anı ölümsüzleştirmek gerek diye düşündüm.
    bugüne kadar çektiğim en güzel fotoğraflardan

blueway2, papazkemal, hunter84 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cbf bu her yola GİDERR: )
    SULH ve mete_han bunu beğendiler.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Alıntı hondacbrabii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdslar cbf in dişlisini degiştiren varmi kaçlık takiyorsunuz ve yararlari zararlari nedir bana 16 lık öneriyorlar daha bişe yapmadm ne dersnz ?
    Forumda epeyce bahsedildi ve konusu da açıldı... Yine tekrardan bahsedeyim. Şahsım ve bir arkadaş 16-43 olarak kullanıyoruz ve gayette memnunuz. Arka dişliyi değiştireceğim dersen de 15-40 düşünebilirsin. Ama benim tavsiyem ve önerim ön dişli değişim yapman olur hem basit hem de daha ekonomik...
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    #Sulh# Tolga hocam güzel fotoğraflar ayağınıza sağlık.
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    #Sulh# Tolga hocam güzel fotoğraflar ayağınıza sağlık.
    Teşekkür ederim.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    Selamlar Herkese

bugun bende hava ıyı olduğu ıcın bıraz gezım dedım Kemerburgaz ve Bahcekoy e gittim birkaç tane resim çektim sizlerle paylaşmak ısterım

bahcekoy yolu

Kemerburgaz

Saygılar
    blueway2, papazkemal ve mete_han bunu beğendiler.

felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    arkadaslar şu koruma demiri+far koruma demirinin fiyatı kaç lira civarında acaba takım olarak

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler