Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Honda CBF 150 ARTÇI Koltuk pedi kaydırmazı... 7.. 8 tlye mal oldu https://www.facebook.com/doctor96/po...51944281659166

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    salim abi yançanta lı nc ibrahim in motoru

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Beyler motora depo kılıfı aldım nasıl takıldığı hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olacak arkadaşlara tşk ederim

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    arkadaşlar bugün bi cbfde km ön panelde saat gördüm. kronometre gibi küçük bi parçayı far ve vites göstergesinin altına yapıştırmış. onu nereden bulabilirim. veya böyle kullanan biri var mı?

Motosikleti
    Cbf150
    Hayırlı olsun, ön taraftaki kancalı kısmını takıp arka tarafa gerdirerek, selenin altından depoya arkalarınıda tutturup, yanlara geçicen.
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler motora depo kılıfı aldım nasıl takıldığı hakkında hiç bir bilgim yok yardımcı olacak arkadaşlara tşk ederim
    Yanları sökmeden düz tornavida ile hafif ten bastırarak, zedelemeden depoyla grenajın arasına sokmuştum ben.
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bu akşam bi cbf i olan bi arkadaşimla konuştum hafta sonu takacak sag olsun

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı papazkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün depomu fulledim,
    271. km'de 8,37 litre yakıt aldı. % 3 'ü geçti biraz ama normal, yüz kmsi dağ orman içi gerisi şehir içi
    Hocam 0.14 kuruş yaktırmışsınız.
    40.5 liraya 271 km yapmışsınız.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Cbf150
    Çok yaktırdığımın farkındayım, adamı toprakla çamurla tanıştırdım
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 0.14 kuruş yaktırmışsınız.
    40.5 liraya 271 km yapmışsınız.
    Aldığım sahibi şehirden hiç çıkmamışki, ben en yüz kmsini ormanın kalbinde kaya kaya çamurların içinde geçirdim
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Motosikleti
    sorunsuz motorumu servise götürdüm, sorunlu aldım.

1. arka fren pedalı bende ortalama 8-9 cm aşşağıya bastırınca duruyodu tam olarak. bana verdiklerinde 1cm aşşağı bastırınca lastik kitleniyodu. az kalsın düşüyodum.
    2. debriyaj manetinin açısını değiştirmişler. ön fren maneti ile debriyaj maneti aynı açıda değil.
    3. rolanti ayarını değiştirmişler. 1500 devir olan rolanti ayarını 1000 devir yapmışlar. bi süre fark edemedim 5 6 kere üst üste istop ettirdim.
    4. şuanda 1500 devirde fakat bi süre gidip ışıklarda durunca, devir kendi kendine düşüp istop ediyor. bu konuyla ilgili ne yapmam gerek.

bunlar 6000 bakımında oldu. 10w30 yağ koymuşlar.

servise götürmeden önce bunların hiçbirisi yoktu. 1,2,ve 3. maddeler düzeltilebilir fakat 4. madde gerçekten canımı sıktı.
    tüm sürüş konforumu etkiliyo acaba durmam gerekicek mi? ya çalışmazsa diye düşünüp duruyorum.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1. arka fren pedalı bende ortalama 8-9 cm aşşağıya bastırınca duruyodu tam olarak. bana verdiklerinde 1cm aşşağı bastırınca lastik kitleniyodu. az kalsın düşüyodum.
    2. debriyaj manetinin açısını değiştirmişler. ön fren maneti ile debriyaj maneti aynı açıda değil.
    3. rolanti ayarını değiştirmişler. 1500 devir olan rolanti ayarını 1000 devir yapmışlar. bi süre fark edemedim 5 6 kere üst üste istop ettirdim.
    4. şuanda 1500 devirde fakat bi süre gidip ışıklarda durunca, devir kendi kendine düşüp istop ediyor. bu konuyla ilgili ne yapmam gerek.

servise götürmeden önce bunların hiçbirisi yoktu. 1,2,ve 3. maddeler düzeltilebilir fakat 4. madde gerçekten canımı sıktı.
    tüm sürüş konforumu etkiliyo acaba durmam gerekicek mi? ya çalışmazsa diye düşünüp duruyorum.
    1500 biraz fazla rolanti için.yakıt artar. benim sıcak rolantim 1200, soğuk rolantim 1000.
    bazı ybrler 900 rolantiyle bile çalışabiliyor..
    hepsi çözülürde kendi kendine stop etme ilginç ? yağdan olabilir mi ?
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 biraz fazla rolanti için.yakıt artar. benim sıcak rolantim 1200, soğuk rolantim 1000.
    bazı ybrler 900 rolantiyle bile çalışabiliyor..
    hepsi çözülürde kendi kendine stop etme ilginç ? yağdan olabilir mi ?

faturada
    10w30 MA ENG OIL 1 LITRE

yazıyo. bu yağı koymuşlar.
    başka forumda okudumda. yakıtın sulu olması diyolar. yakıt tankı yıkanması gerekiyo diyolar ama bana pek benim sorunumun çözümü gibi gelmedi.

pazar günü kapalı, pazartesi ve salıda ben gündüz hiç müsait değilim. hafta içinde götüriyim diyorum tekrardan.

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    Önceki mesajlarımda ampül tavsiyesi istedim ama pek yardımcı olan çıkmadı. CBF lerin kronik sorunu 7 tl karşılığında çözülüyor... Mükemmel aydınlatma sağlıyor , yüksek fiyatlı ampüllere gerek yok. Ben photon marka sipariş verdim yedek olarak 15 kusur tl ye ama 7 tl lik ampül daha iyi aydınlatma sağladı.

http://www.hepsiburada.com/liste/pro...oryId=20029252

---------- Post added at 23:55 ---------- Previous post was at 23:52 ----------

Devir ayarını sağ grenajın altında gümüş renk olan yan kısmından görürsün ayar vidasını elle hafif çevir kafana göre ayar yap... Freni ise yine arka kampananın olduğu yerde vida var oradan ayarla .
    cakturkc ve SULH bunu beğendiler.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150

kesin ani durmalarda da istop ediyordur. mesela debriyajı tut ve aniden öne yığıl, firenle yine motor ölüyordur gibi oluyor dimi. motor rahat çalışmıyordur demek subap felan baya sıkmış olmasınlar. kışa da giriyoruz hani!!!!!

Motosikleti
    6bin ara bakımında hiç sanmıyorum subap ayarı yaptıklarını.

bugün işe gittim sabah yine aynı sorun oldu.
    akşam işten gelirken giyinmeden çalıştırdım. komple giyinmem 10 dakika sürüyo(işten çıktığım için yorgunlukla ağır ağır giyiniyorum:D) devir yavaş yavaş düşerken ara gazı verdim. 2 kere tekrarladım bunu aralıkla. yolda ışıklarda durdum hiç stop etmedi. belkide biraz ısındırmak gerekiyodu.

geçmezse yine yazarım. geçersede böyle bi sorunu olan arkadaşlar benim gibi yapsın. gerçi benden daha acemisi olmaz heralde:D

WanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 650F
    6bin ara bakımında hiç sanmıyorum subap ayarı yaptıklarını.

bugün işe gittim sabah yine aynı sorun oldu.
    akşam işten gelirken giyinmeden çalıştırdım. komple giyinmem 10 dakika sürüyo(işten çıktığım için yorgunlukla ağır ağır giyiniyorum:D) devir yavaş yavaş düşerken ara gazı verdim. 2 kere tekrarladım bunu aralıkla. yolda ışıklarda durdum hiç stop etmedi. belkide biraz ısındırmak gerekiyodu.

geçmezse yine yazarım. geçersede böyle bi sorunu olan arkadaşlar benim gibi yapsın. gerçi benden daha acemisi olmaz heralde:D
    Rölanti ayarı , linkteki servis kitapçıgından bakabilirsin. Sayfa 73.
    SERVİS KİTAPÇIĞI
    SULH bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı WanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rölanti ayarı , linkteki servis kitapçıgından bakabilirsin. Sayfa 73.
    SERVİS KİTAPÇIĞI
    yardımın için sağol ayarları yaptım.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler dün güzel bi gezi yaptık %90 ı dağ bayır yayla rampa yani ve olmaz sa olmaz stabilize yolda vardı yakıt tüketimi ise depoda ki demir var onun alt tarafına kadar yani ona değiyordu doldurdum 421km de yedeğe düştü asfaltta hızım 9o km h civarı idi yakıt tüketimi bana makul geldi
    hep büyük motor istiyorum ama dün tekrardan anladım ki bu benzin fiyatlarıyla 150 cc den fazlası bana ekstra masraf
    sadece ben benzin almadım yanımda bulunan nc varadero dragstar taransalp benzin ikmali yaptı bense tam bir depo ile gittim geldim hatta hatta dün gece işe de gittim geldim 17km
    dockerengin bunu beğendi.

Motosikleti
    600rr süreceğimi duyunca ben :

Uploaded with ImageShack.us
    600 rr'da gazladığımda ben:

Sonrasında aslında Cbf 150 yi sürünce ben

yamyamaha, papazkemal, SULH ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    hocam çok iyi anlatmışsın tek tekerde yapmışsındır

Motosikleti
    hocam çok iyi anlatmışsın tek tekerde yapmışsındır
    Hocam dur ne tektekeri Cbf 150 den yeni bindik ilk defa 600 rr'a
    Önceden de çok sürdüm 600 lük fakat Tek silindirli ve çift silindirli .Bu ilk 4 silindirliye binişim.
    Valla hızlanmanın verdiği o adrenalinle hiçbirşeyi düşünmüyorsun bile
    Ama genel olarak şunu söyliyim Honda kalitesini en iyi anlatan Fren,Denge,Performans 10 üzerinden 10 Özellikle Frenleri.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler