Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tabanvay
    arkadaşlar krediye başvurdum... motorumu almaya çok az kaldı ama nedense kimse sorduğum sorulara cevap vermedi :(

neyse ben yine yazayım belki dost bi cbf 150ci arkadaş yazar
    1- koruma demiri
    2- kappa 46 lt yada giwi çanta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar krediye başvurdum... motorumu almaya çok az kaldı ama nedense kimse sorduğum sorulara cevap vermedi :(

neyse ben yine yazayım belki dost bi cbf 150ci arkadaş yazar
    1- koruma demiri
    2- kappa 46 lt yada giwi çanta
    koruma demiri :40 ytl
    kappanın 35 lik çantası 125 ytl,
    46 lık giwi 350 ytl

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4515343
    bu arada motorun hayırlı olsun resimlerini bekliyoruz..
    98 Beygir.....

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Merhaba.Arkadasım eger cebine peşin paranı koyup motor almaya gidersen koruma demirini de hediye olarak alabilirsin. Tabi paran peşinse. Hatta bence iyi bi pazarlıkla plaka ve ruhsat bile 3,640-tl nin içinde olabilir.

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı serkan1071 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence tipsiz sonra cok yavas scooter lar bile gecer alim Allah

ama kullanma amacınıza göre değişir saglam ve az yakar honda ama cok yavas tipsiz benim fikrim ama herkesin düşüncesine kendine
    arkadaşımbilmeden etmeden konusmma ne demek tıpsız tıpı cok guzel çokmu yawaş dedin dalgamı gecıyon benımkı suan 350kmde basınca 115km/h yi rahat goruyor hele bir rodaj bitsin o zaman 130 a rahat cıkcagını garanti edebilirim. bu arda titanı övmüşün ewet titan gercekten gusel motor ama cbf ile aynı hızı yapıyo diosun git işine titan 115-12Okm/h ye ıkınarak rampa aşşagı inerken cbf duz yolda 130km/h goruyor.

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşımbilmeden etmeden konusmma ne demek tıpsız tıpı cok guzel çokmu yawaş dedin dalgamı gecıyon benımkı suan 350kmde basınca 115km/h yi rahat goruyor hele bir rodaj bitsin o zaman 130 a rahat cıkcagını garanti edebilirim. bu arda titanı övmüşün ewet titan gercekten gusel motor ama cbf ile aynı hızı yapıyo diosun git işine titan 115-12Okm/h ye ıkınarak rampa aşşagı inerken cbf duz yolda 130km/h goruyor.
    4400 km de motorum 130 km / saat hız çok zor ve tavsiye edilmez....
    ben arka diş li değiştirecem belki o zaman , düz yol da 110 km / saat ben de görüyorum 115 zorlarsan ve rüzgarsız hava da ve ya rüzgarı arkana alır iyi yatarsan.
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

Motosikleti
    Tabanvay
    motorumu alınca fotolarını muhakkak ekleyeceğim ama sizlere sormak istediğim bi şey daha var. cbf 150 nin arkasında 46 lık mı yoksa 35 lik mi çanta daha kullanışlı acaba??? 46 lık büyük mü durur yoksa sallanma filan yapar mı? çünkü benim deneme fırsatım yok herşey sipariş üzerine geliyo:(

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben 35 lik Kappa kullanıyorum ve tam otoruyor , 45 lik biraz kaba durur kanaatindeyim. Bu arada bir dost tavsiyesi koruma demirini taktırmadan ve ve kaskını almadan teslim alma motoru ;)
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

Motosikleti
    hondaya yakısmadıgnı söledim o kadar
    sana cevap yok

cbf duz yolda 130km/h goruyor.
    evet görüyor şahsen denedim hatta benim yanlarda 35 lik çanta varken

Alıntı huma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4400 km de motorum 130 km / saat hız çok zor ve tavsiye edilmez....
    ben arka diş li değiştirecem belki o zaman , düz yol da 110 km / saat ben de görüyorum 115 zorlarsan ve rüzgarsız hava da ve ya rüzgarı arkana alır iyi yatarsan.
    evet 150 cc motorla 130 km hız tavsiye edilmez ama,bazen öyle bir zaman geliyorki otobanda yol seyir halinde çok kalabalık ve 3 şeriit oldugun zaman en sola geçip arkandaki arabanın sana sellektör yakmaması için 130 u görmen gerkiyor ve bunu ben hep yapıyorum,yada denk geliyor.
    düz yolda 110 km hız demişsin sanırım devirsiz kullanıyorsun motoru ben 110 km hızı 4.viteste yapıyorum.kimseye burdan hız yapmak gibi bir maksatım yok sadece şahsım adına sorunlarınıza cevap veriyorum

motorumu alınca fotolarını muhakkak ekleyeceğim ama sizlere sormak istediğim bi şey daha var. cbf 150 nin arkasında 46 lık mı yoksa 35 lik mi çanta daha kullanışlı acaba??? 46 lık büyük mü durur yoksa sallanma filan yapar mı? çünkü benim deneme fırsatım yok herşey sipariş üzerine geliyo:(
    35 lik bence ideal duruyor geçen gün sirkecide bir arkadaş almış cbf 150 arkada 46 lık kappa var sanırım biraz büyük gösteriyor ama kullanım açısından 35 lige göre iyi,tabi her sefer dolu kullanacaksan 46 lık derim.
    işte sana iki cbf 35 lki kappa çantalı..

Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 35 lik Kappa kullanıyorum ve tam otoruyor , 45 lik biraz kaba durur kanaatindeyim. Bu arada bir dost tavsiyesi koruma demirini taktırmadan ve ve kaskını almadan teslim alma motoru ;)
    dogru söyledi arkadaş koruma demiri işe yarıyor ben ilk aldıgımda iki gün sonra motorun acemiligi nedeni ile ve agır olması sebebi ile yan yatırdım ama sadece koruma demiri yere degdi hafif çizik hemen boyadım.
    koruma demiri ve kask şart.
    98 Beygir.....

cross33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cross
    bencede iyidir iyi yani titan 10 numara ama ben sadece cbf yi begenmediğimi hondaya yakısmadıgnı söledim o kadar

saygılarımla
    5.aydan beri cbf kullanıcısıyım bence titana göre daha az yakıyor ve taha rahat yeni olduğu için sağlamlık olarak titanla cbf kategorisine bişey diyemem ama görüntüsü bence çok güzel grenajı iyi tasarlamışlar bu arada ilk aldığımda rodaj süresi içinde iken 90 10 anca gidiyordu bir iki kere bastım şimdi 1900 km de 115 km gidiyor kullanan arkadaşlar daha açılır o sen güzel açmışsın motoru bundan sonra biraz bağırt motoru diyorlar ben çok memnunun görüntüsünden sevmeyenlerede cbf 1000 i tavsiye ederim onun görüntüsü güzel...

cihan kardeşim ;
    arka diş li değiştirmeyi düşünüyorum , ben İzmir deyim piyasayı senin verdiğin ölçüde dişli için araştıcagım , arka diş li değişince ön diş li de bir değişiklik gerekiyor mu ?
    Bir ihtimal izmir de 38 diş li bulamazsam ücreti mukabilinde bana kargo ile yollarmısın ?
    selamlar
    Allah kazasız ve belasız sürüş ve günler de kullanmak nasip etsin

bu adres ten irtibat kurabiliriz.
    altay104@hotmail.com
    EY VATAN ; senin için,bir ÖLÜR bin DOGARIZ.

Motosikleti
    Tabanvay
    arkadaşlar bugün honda bayisine gittim.. ellerinde cbf kalmamış. bugün tatil olduğu için siparişi yarın geçecekler. inşallah en yakın zamanda motoruma kavuşurum..

35 lik kappa çanta ve koruma demirinide sipariş verdim..
    motorumu aldığım gün siteye ekleyeceğim

darısı olmayanların başına

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    arkadaşlar ben bu kadar rahat motor gormedım selesi amartisörleri yol tutuşu maksımum hızı yakıt tuketımı herseyı 4.4 luk rodaj bıttı motoru aldıgımde depoyu fulledım 450kmde yedeğe dustu yedeğide bitirdim toplam 582km yol gitti we rodaj bittiği için hız testine cıkayım dedim oncelıkle motorun hızlanması super 5. viteste 100km/h ile giderken gazı kokledığınızde tepki veriyor duz ve ruzgarsız yolda suan 120km/h dedi ama her motor gibi km ler ilerledikçe motor dahada açılacak yakıt tuketımı harika werdiğiniz parayı fazlası ile hakediyor herkese kazasız belasız suruşler dil,iyorum.

Motosikleti
    Alıntı huma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan kardeşim ;
    arka diş li değiştirmeyi düşünüyorum , ben İzmir deyim piyasayı senin verdiğin ölçüde dişli için araştıcagım , arka diş li değişince ön diş li de bir değişiklik gerekiyor mu ?
    Bir ihtimal izmir de 38 diş li bulamazsam ücreti mukabilinde bana kargo ile yollarmısın ?
    selamlar
    Allah kazasız ve belasız sürüş ve günler de kullanmak nasip etsin

bu adres ten irtibat kurabiliriz.
    altay104@hotmail.com
    Ne demek kardeşim bulamazsan gönderirim ben sana,hem ön dişli degişmesi imkansız gibi bişey,çünkü büyütünce yer kalmıyor.
    98 Beygir.....

Niyet 0070 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bugün honda bayisine gittim.. ellerinde cbf kalmamış. bugün tatil olduğu için siparişi yarın geçecekler. inşallah en yakın zamanda motoruma kavuşurum..

gözün aydın kazasız belasız sürüşler dilerim.
    darısı ilk benim başıma işallah

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    arkadaşlar aynaları değiştirmek için ybr bayisinde ayna sordum 39 ytl tanesi bana çok geldi sizler ne dersiniz

Motosikleti
    Alıntı a.banus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aynaları değiştirmek için ybr bayisinde ayna sordum 39 ytl tanesi bana çok geldi sizler ne dersiniz
    orjınali bence daha iyi şahsi görüşümdür.
    98 Beygir.....

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    Merhaba arkadaslar. a.banus ybr aynalarının yan sanayisi de var,tıpatıp aynısı. Formun ilk sayfalarında fotoları vardı sanırsam. Fiyatı baya da uygundu.

Motosikleti
    Honda CBF 150

Ben 350km falan gidiyorum , bir depo ile nasıl bu kadar kilometre yaptın anlayamadım ??? Sorun bende mi benzincim demi ?
    Bir Kar Tutkununun Motor Sevdası
    KarTutkusu.com
    Snowboard ve Motor , daha başka ne isteyebilirim ki :bounce:

Motosikleti
    Honda CBF 150 , Kymco agility 125
    Alıntı Pardaillan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 350km falan gidiyorum , bir depo ile nasıl bu kadar kilometre yaptın anlayamadım ??? Sorun bende mi benzincim demi ?
    Yedek depoya geçene kadar yaklaşık 10 lt benzin var.Normal kullanımda zaten 10 lt ile 350 km gidiyor cbf.Normal kullanım dediğm kafana göre bastığın zaman.100-110 km/sa arası hızlarda ve şehiriçi kullanımda.Bir de ekonomik kullanma durumu var.Ben bir sefer ekonomik sürüş disiplininde 10 lt ile 432 km yaptım.yaklaşık 2.3 lt/100 km eder.Benzin hiç bitmiyecek zannettim.Fakat 5. vites 75-80 km/sa hızda kullandım.Dik yokuşları 4. vites 60 km/sa.Daha doğrusu çeyrek gaz verecek şekildeki viteslerde kullan 10 lt ile 450 km rahat yapılır.Tabii takip mesafesini korumakta çok önemli.Sürekli ani gaz ,ani fren olmayacak.Yedek depoyu da katarsan 500 km den fazla menzili var aletin.Belki 5.vites 70 km/sa hızda uzun yolda sürüşte daha ekonomik değerler elde edilebilir ama denemek bile istemiyorum.Çünkü motor için zararlı olabilir düşük devir..

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı MRYLDZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek depoya geçene kadar yaklaşık 10 lt benzin var.Normal kullanımda zaten 10 lt ile 350 km gidiyor cbf.Normal kullanım dediğm kafana göre bastığın zaman.100-110 km/sa arası hızlarda ve şehiriçi kullanımda.Bir de ekonomik kullanma durumu var.Ben bir sefer ekonomik sürüş disiplininde 10 lt ile 432 km yaptım.yaklaşık 2.3 lt/100 km eder.Benzin hiç bitmiyecek zannettim.Fakat 5. vites 75-80 km/sa hızda kullandım.Dik yokuşları 4. vites 60 km/sa.Daha doğrusu çeyrek gaz verecek şekildeki viteslerde kullan 10 lt ile 450 km rahat yapılır.Tabii takip mesafesini korumakta çok önemli.Sürekli ani gaz ,ani fren olmayacak.Yedek depoyu da katarsan 500 km den fazla menzili var aletin.Belki 5.vites 70 km/sa hızda uzun yolda sürüşte daha ekonomik değerler elde edilebilir ama denemek bile istemiyorum.Çünkü motor için zararlı olabilir düşük devir..

ben artçım ile beraber bir depoyla 390 km görüyorum.Ekonomik ve tek kişilik kullanımla gerçekten uzun menzile sahip.
    Bu arada sadece yedeğe geçip de kullandığınızda, ortalama menzil tüketiminiz nedir acaba?

Arkadaşlar ben bu resmi neden optimum seviyede büyütüp koyamıyorum.Yardım edersniz sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler