Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    abi çok sevindim valla yakında izine çıkıyorum gelecem yanına bir abant yaparız seninle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi çok sevindim valla yakında izine çıkıyorum gelecem yanına bir abant yaparız seninle
    İnşallah bekliyorum bak.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bekliyorum bak.
    tamam abi söz
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 model motorum devır saatlı yenı kasa kırmızı oturmuyor sarı cuk oturuyor ustunden cıkan orjınal kırmızı. paket aynı barkot aynı buyur burdan yak
    bugun servisten hava filtresi aldım 14 tl...

abi yeni kasamı eski kasamı dedi bende yeni kasa dedim oda kırmızı olanından verdi şimdi benim motora olmıcak mı bu filtre 2011 model devir saatli motorum...

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun servisten hava filtresi aldım 14 tl...

abi yeni kasamı eski kasamı dedi bende yeni kasa dedim oda kırmızı olanından verdi şimdi benim motora olmıcak mı bu filtre 2011 model devir saatli motorum...
    valla bu iş biraz muamma takmaya calıstıgında beklıyoruz cevabı senden

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm arkadaşlar aranızda dişli lastik kullananlarınız varmı ? bu arka tekerin frende kızaklamasından bıktım resmen drift yapıyorum . eğer aranızda dişli lastik kullanan varsa marka önerebilirmi?

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar aranızda dişli lastik kullananlarınız varmı ? bu arka tekerin frende kızaklamasından bıktım resmen drift yapıyorum . eğer aranızda dişli lastik kullanan varsa marka önerebilirmi?
    Pirelli Traktion (Kullanan arkadaşlar var çok memnunlar)

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    valla bu iş biraz muamma takmaya calıstıgında beklıyoruz cevabı senden

valla bende şaşırdımorjinal yerine yan sanayi taktım motor çok yakmaya başladı,gittim orjinal aldım bu sefer kırmızı mı sarımı muhabbeti varbakalım yarın ne olacak;eğer tam oturursa takıcam ama rahat oturmazsa yerine yarın gidip sarısını takıcam bu durumda da bilgilendiririm..

Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    arkadaşlar kırmızı hava filtresini taktım ama olmadı ön taraftan oturmuyor yan sanayi hava filtresi gibi,bugun gidip değiştircem bakalım servis değiştircekmi....

orda sormuşlardı yeni kasamı diye evet dedim kırmızı verdi demekki 2011 modellerede eski hava filtresi oluyor
    Permatiq59 bunu beğendi.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Bugün iade ettim bende ...
    Sarı isterim artık.
    Ethem bey D&B motor iyi diyordu,burdan bakımı yaklaşan bir kaç arkadaş sipariş veriz artık ordan.

hunter45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150/2008
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var,, cbf almaya karar verdim iki tane motor var

2008 model 13000 km siyah renk

2009 model 17000 km kırmızı renk

siz olsanız hangisini alırdınız,,fiyatları aynı sayılır... 2008 sonraki modellerde karbüratör değişikmiş galiba hangisi daha iyidir sizce??

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    bu gun 395 km gezi yaptım. dağ başında benzinlik bulamadım. sacma sapan adını bile tam soylıyemedıgım yerden benzin almak zorunda kaldım. motor cekısten düştü.. son devirde seside değişti. hava filtresimi patladı benzinden mi. yarın yeni benzin koyunca anlıycam. devir 500 kadar düstü tüm hızlarda
    Garip bunu beğendi.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    son denemem de 1 depo benzinle 460 km yol yaptım. yedege gectikten sonra 90 km gitti. kullanımım sehir içi ve sehirdısı genelde devirli kullandım.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Arkadaslar sakinilan göze çöp batarmış hesabı dün motoru kendim yıkadım tazyikli suyla leke çıkarını ilaç da kullandım şimdi ise sola rahat donmuyor saga çevirmede sıkıntı yok sadece sola çevrilirken oluyor , wd40 sıktım baya ama faydası olmadı :(

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı hunter45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var,, cbf almaya karar verdim iki tane motor var

2008 model 13000 km siyah renk

2009 model 17000 km kırmızı renk

siz olsanız hangisini alırdınız,,fiyatları aynı sayılır... 2008 sonraki modellerde karbüratör değişikmiş galiba hangisi daha iyidir sizce??
    2009dan şaşma derim

mbuyuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC750X
    Alıntı Brakers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009dan şaşma derim
    nedendir ki?
    Biz ki kula kulluk edip cennete gitme kaygısıyla üç maymunu oynayanlardan değiliz.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar merhaba

motoru satıcam diye motoru tam anlamıyla sağlam vermek için yağını değiştirdim bugun.
    zincirim de ayarsızdı..girdim Adnan ustamın yanına.lastikci...michelinleri takarken
    tanışmıştık..neyse girdim yanına..kendi de motorcu zaten.. burda "osmanlı akıncıları" adında grupları var..
    takılma fırsatım olmadı..neyse, orda bi usta varmış..yeni gelmiş istanbuldan..bi serviste çalıştım dedi ama unuttum..
    motorcu dükkan açacaklarmış hazırlıkları vardı zaten..neyse..bu motor kazalı mı dedi direk..dedim neden böyle dedin..
    kaplama yapmışın dedi..ustam dedim sende böyle dersen ben bu motoru nasıl satarım..yahu kaza falan yok..gitti dikkarlice baktı
    evet yokmuş dedi.dedim ustam sök..tamam dedi sölerim..bi başladık..muhabbet sohbet...önce incir ayarı..lastik hava basınçları..yağ değişimi..
    sonra başladık grenajları sökmeye..eliyle koymuş gibi derler ya..pat par söküyor..takır takır..beni yaklaştırmıyor motora civataları öyle bir
    diziyor ki yere takarken bi tanesini bile aramadı kaybetmedi.. söktü vrdi kucaama grenajları..haydi başlayalım..önce saç kurutma makinesi ile ısıtarak başladım
    ama anladım ki gerek yok..hemen çıkıyor ve hiçbir iz kalıntı yok.. süper oldu..söktük..taktık tekrar..muhabbet diz boyu.zaten nevşehirli bizim oralardan..sardık muhabbete
    Motoru yaptı..gidecem artık.. binmek istedim..yoook dedi..önce ben bakarım sonra teslim ederim..bu hoşuma gitti...

Zaten kaplamaları sökerken oradaki herkez yardım etti bana da.. usta defalarca şu güzelim motoru satma satma dedi durdu..

en son ne kadar dedim...ne verirsen dedi..15 dedim..iş yaparken de sigarası bitmişti. sigara almıştım..e bence yerli yerinde oldu...işin parasında değil..hem ayak alışsın istiyor belli.

durum aşağıdaki gibi

kaplama yakışmıyor arkadaş..ben bazen seviyordum bazen sevmiyordum ama anladım ki kaplama yakışmıyor..mat siyah olsa belki.

A dan Z ye söktü..taktı..heryerine baktı kurcaladı..işin ehli maşallah.. Ustalar isteyince çok iyi yapıyor..yeter ki istesin.. yağlanması gereken tüm yerler yağlandı..

Haa bu arada, çok sevdiğim kardeşim halil alacak motoru galiba..4000 tl ye verecem..öğrenci olduğu için bu kadar düştüm..alım satım da benden..depoyu da fullucem gezsin dolaşsın

Halil,senin adına çok sevindim.. temiz motor sahibi olacaksın.şanslısın A dan Z ye de bakım oldu ha...
    yeni sahibini çok merak ediyormuş usta..( halil senden bahsetmiştim ) çok titizmişim motoru toplama konusunda..usta şu ne bu ne bu böylemiydi falan filan diyormuşum, seviyormuşum yeni sahibini

-----------

---------------

----------------

-----------------

-----------------

----------

------------

Saygılar...
    cd0345 ve cakturkc bunu beğendiler.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

motoru satıcam diye motoru tam anlamıyla sağlam vermek için yağını değiştirdim bugun.
    zincirim de ayarsızdı..girdim Adnan ustamın yanına.lastikci...michelinleri takarken
    tanışmıştık..neyse girdim yanına..kendi de motorcu zaten.. burda "osmanlı akıncıları" adında grupları var..
    takılma fırsatım olmadı..neyse, orda bi usta varmış..yeni gelmiş istanbuldan..bi serviste çalıştım dedi ama unuttum..
    motorcu dükkan açacaklarmış hazırlıkları vardı zaten..neyse..bu motor kazalı mı dedi direk..dedim neden böyle dedin..
    kaplama yapmışın dedi..ustam dedim sende böyle dersen ben bu motoru nasıl satarım..yahu kaza falan yok..gitti dikkarlice baktı
    evet yokmuş dedi.dedim ustam sök..tamam dedi sölerim..bi başladık..muhabbet sohbet...önce incir ayarı..lastik hava basınçları..yağ değişimi..
    sonra başladık grenajları sökmeye..eliyle koymuş gibi derler ya..pat par söküyor..takır takır..beni yaklaştırmıyor motora civataları öyle bir
    diziyor ki yere takarken bi tanesini bile aramadı kaybetmedi.. söktü vrdi kucaama grenajları..haydi başlayalım..önce saç kurutma makinesi ile ısıtarak başladım
    ama anladım ki gerek yok..hemen çıkıyor ve hiçbir iz kalıntı yok.. süper oldu..söktük..taktık tekrar..muhabbet diz boyu.zaten nevşehirli bizim oralardan..sardık muhabbete
    Motoru yaptı..gidecem artık.. binmek istedim..yoook dedi..önce ben bakarım sonra teslim ederim..bu hoşuma gitti...

Zaten kaplamaları sökerken oradaki herkez yardım etti bana da.. usta defalarca şu güzelim motoru satma satma dedi durdu..

en son ne kadar dedim...ne verirsen dedi..15 dedim..iş yaparken de sigarası bitmişti. sigara almıştım..e bence yerli yerinde oldu...işin parasında değil..hem ayak alışsın istiyor belli.

durum aşağıdaki gibi

kaplama yakışmıyor arkadaş..ben bazen seviyordum bazen sevmiyordum ama anladım ki kaplama yakışmıyor..mat siyah olsa belki.

A dan Z ye söktü..taktı..heryerine baktı kurcaladı..işin ehli maşallah.. Ustalar isteyince çok iyi yapıyor..yeter ki istesin.. yağlanması gereken tüm yerler yağlandı..

Haa bu arada, çok sevdiğim kardeşim halil alacak motoru galiba..4000 tl ye verecem..öğrenci olduğu için bu kadar düştüm..alım satım da benden..depoyu da fullucem gezsin dolaşsın

Halil,senin adına çok sevindim.. temiz motor sahibi olacaksın.şanslısın A dan Z ye de bakım oldu ha...
    yeni sahibini çok merak ediyormuş usta..( halil senden bahsetmiştim ) çok titizmişim motoru toplama konusunda..usta şu ne bu ne bu böylemiydi falan filan diyormuşum, seviyormuşum yeni sahibini

http://j1306.hizliresim.com/1b/1/npz44.jpg

-----------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz5s.jpg

---------------

http://j1306.hizliresim.com/1b/1/npz65.jpg

----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz6t.jpg

-----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz8n.jpg

-----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npzcf.jpg

----------

http://l1306.hizliresim.com/1b/1/npzdw.jpg

------------

Saygılar...
    hadi hayırlısı ramazan abicim =) inşallah kartaldan alacağız sana motoru =)

alan arkadaş bilinçli bi kullanıcı motoru alacağı için şanslı iki tarafında gönlünce olsun =)
    Garip ve macar_93 bunu beğendiler.
    Güçte kalabilmek için beygir gücünde hata yapma.

Herkesten hızlı sürmen,yalnız süreceğinin garantisidir...

bu gun 395 km gezi yaptım. dağ başında benzinlik bulamadım. sacma sapan adını bile tam soylıyemedıgım yerden benzin almak zorunda kaldım. motor cekısten düştü.. son devirde seside değişti. hava filtresimi patladı benzinden mi. yarın yeni benzin koyunca anlıycam. devir 500 kadar düstü tüm hızlarda
    Mehmet yeni benzin aldıktan sonraki değişimi paylaşırsan sevinirim,çünki aynı yerden bende alıyorum eğer benzindense bütün MT yi uyaralım Müreftedeki benzinlikten benzin almasınlar.Ben en son Şarköy Shell'den almıştım.Motorunun çekişi benzindense ben Müreftedeki benzinliğe ayak atmam 26km gider Şarköyden alırım.
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba

durum aşağıdaki gibi

http://j1306.hizliresim.com/1b/1/npz44.jpg

-----------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz5s.jpg

---------------

http://j1306.hizliresim.com/1b/1/npz65.jpg

----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz6t.jpg

-----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npz8n.jpg

-----------------

http://p1306.hizliresim.com/1b/1/npzcf.jpg

----------

http://l1306.hizliresim.com/1b/1/npzdw.jpg

------------

Saygılar...

Hayırlı olsun , demiştim kaplama olunca insanımız killanir , yeni alıcısına da hayırlı olsun herkese nasip olmaz boyle bilindik motor
    Garip bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler