Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var menteşe kasa bire bir aynı marka değişik. temsili foto atmıstım ben. saatler aynı. ben kapak derken hidrolikten bahsettim üstat
    Bende kapak değince baştan anlamadım kusura bakma.O kapak bir arıza olmadığı sürece 2 senede bir hidrolik değişiminde saatin kasası çok kuvvetli bir yapıştırıcı ile bağlı değil.Çift taraflı bant giibi bişey.Tekrar sök tak yaparım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    ben patex le yapıstırdım :D cam cıkar saatin kasası cıkmaz :D
    S.Orhan bunu beğendi.

S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben patex le yapıstırdım :D cam cıkar saatin kasası cıkmaz :D
    O kadar kuvvetli yapıştırıcıya gerek yoktu bence.Günün birinde üstünde unutupta saati çaldırırsan kasayı sökmen icabedebilir.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı gitaryolcusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

1-2 gün içerisinde, işimin ilk müsade ettiği zaman da muhtemelen Konşuk motor'a(D&B'de olabilir.) pisikleti satın almaya gideceğim. 2-3 gün ruhsat, plaka işlemlerinin ardından motoru almaya bir arkadaşım ile gideceğim. Benim vitesli motor tecrübem yok. Arkadaş ise kullanmayı biliyor lakin, teknik anlamda bana yardımcı olamaz. Forumda konu içerisine bakıldıgında, sıfır motorlarda bile kırık çıkıp arıza oldugunu söyleyenler olmuş. Ben de bu doğrultuda bir kaç soru sormak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

**Motoru almayı düşündüğüm bayi, doğru mudur, sıkıntı çıkabiliecek bir bayi mi ? (muhtemelen konşuk, olmadı d&b)
    **Motoru aldığımızda, bakmamız veya dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?
    **Arkadaşım sürücü olmak üzere, ben artcı olarak ve ortalama 25kmlik mesafe boyunca 2 kişi seyehat edeceğiz. Rodaj süresinde, bu motor için 2 kişi sıkıntı oluşturur mu ?

Ek olarak; motor tecrübem yok. Teknik olarak bilmiyorum. Sıfır alacagım bu motoru. İlk çalıstırma ve akabininde(eve gidene kadar) dikkat etmem gereken şeyler varsa nedir ?

Hepinizde olmuştur bu motor alma öncesinde ki heyeacan. Ayriyetten de, insan sorun olsun istemiyor. Çok rica ediyorum, yönlendirici ve yardımcı bilgilerinizi eksik etmeyiniz.

Selamlar dilerim.
    iyi günler muhammed bey öncelikle armıza hoş geldiniz

motoru alacağınız bayi hiç fark etmez hangisi ucuz fiyat veriyorsa oradan alın ve eğer vaktiniz varsa plaka ruhsat işlerini siz yapın sanırım 100 liradan biraz daha fazla para cebinize kalır

ben aldığım günden beri hep 2 kişi kullanıyorum sıkıntı olacağını sanmıyorum 5500-6000 deviri geçmemeye dikkat edip motoru sürekli aynı devirde sabit tutmamaya çalış ve motoru yorma ani hızlanma yavaşlama yapma demişti servis bana

bakım konusunda D&B yi tavsiye ederim ilerisi için

ben motoru sıfır aldım depoda boya atığı vardı 7300 km de silindirde çatlak çıktı 2 side garantiden değişti sıkıntı yok sana tavsiye michelin takım lastik al bütçem yetmez diyorsan pirelli oda olmadı swallow al istanbulda yaşıyorsun canını riske atma bi iki gün yada bi takım lastik bitsin deme kask kadar önemli kask düşersen önemli lastik düşmemen için ben ilk aldım 500 km sonra michelin taktırdım ve o 500 km de en az 15 kere kaza riski atlattım ve bu güne kadar michelin lastiklerim olmasa en az 5 kazam garantiydi diğerlerinde şansa kalırdı (büyük kazalardan bahsediyorum.)

saygılarımla
    gitaryolcusu bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar kuvvetli yapıştırıcıya gerek yoktu bence.Günün birinde üstünde unutupta saati çaldırırsan kasayı sökmen icabedebilir.
    yenisi iki lira yav bi sürü yerde var. kasa kalsın :D

Dün tam 330 km'de rezerve geçmek zorunda kaldım. 330 km'nin 150 km'si şehirlerarası. Geride kalan 180 km nadiren 3. vitese geçebildiğim dik virajlı dağ yolları. Bu dağ yolunun 40 km ise artçı (85 kg +75kg) ile yapıldı. Sizce normal mi bu tüketim?

Rezerve geçtikten sonra bir 15-20 km daha yaptım. Benzini tıka basa doldurdum. Tam 56 TL'lik 11,95 L benzin aldı

Ek: Lastikler Michelin

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı subway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün tam 330 km'de rezerve geçmek zorunda kaldım. 330 km'nin 150 km'si şehirlerarası. Geride kalan 180 km nadiren 3. vitese geçebildiğim dik virajlı dağ yolları. Bu dağ yolunun 40 km ise artçı (85 kg +75kg) ile yapıldı. Sizce normal mi bu tüketim?

Rezerve geçtikten sonra bir 15-20 km daha yaptım. Benzini tıka basa doldurdum. Tam 56 TL'lik 11,95 L benzin aldı

Bence yakıtınız normal , bahsettiginiz yol şartlarına göre iyi bile gitmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:35 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi bakalım mehmet yağ konusunda çok şanslı bir motora sahipsin. Yüksek devir kullanmana rağmen yağ yakmadı bu güzel birşey

Aynalara takılandan bana al hemeeeen hoşuma gitti

Saat yeri güzel olmuş fakat benim saat yeri farklı biliyorsun . Öylece kalsın diyorum

Yetkili servis demek büyük cesaret ister onur hondaya. Orası bambaşka bir yer
    Yıldıray bey ile görüştün mu bu durumu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

arkadaşlar navigasyonunuz var motorlarda da kullanmak isterseniz şunu tavsiye ederim.. bende var süper.. satıcı profili çok iyi. almayı düşünenlere yardımcı olabilirim.. paypaldan öderiz gelir kargo da ücretsiz, çok da pahalı değil.. dediğim gibi bizim motorlara tam uyumlu sorunsuz olur

söküp takması çok kolay..

http://www.ebay.com/itm/Waterproof-b...item3a7c6b07bf

Türkiye haritası nasıl , güncel mı , fiyat olarak uygun alınabilir. , toplu alım olursa katilabilirm
    subway2 bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    merhaba herkese.
    son 2 haftadır cbf im de bi sorun var sorunda denmez ama .
    öncelikle aküm yeni
    motorun marşına basıyorum kırr deyip devamında alıyor marşı..
    nasıl anlatsam marş sesinin baygın halini düşünün..
    bunu aras sıra yapıyo sürekli deil..bi baygın marş sonrası çalışıyor..
    benim tahminin marş motoru dur diye düşünüyorum
    sizce ??acil cvplarsanız sevinirim.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese.
    öncelikle aküm yeni
    Marşa vites boştayken mi basıyorsunuz yoksa vitesteyken debriyaja basarak mı? Debriyaj teliniz gevşek ise kavramayı tam ayıramaz ve marşta zorlanır. Boşta çalıştırmayı deneyin.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ben viteste çalıştırmam ki hiç

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O zaman bir fikir yürütemiyorum. Sesi bir duymak lazım. Marş dişlisinde kırık olabilir. Marş motorunda arıza olabilir.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba herkese.
    öncelikle aküm yeni
    Akün yeni bile olsa bence bi oto elkt. ölçtürt ve sonra marş motorunu sorgula derim. Satın aldığında iyi şarj edilmemiş vb de olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 8000 bakımı için yağ,buji filtre,pul degişecek,bunuda tanıdıgım bir motosiklet tamircisine yaptıracagım,onun haricinde başka ne yapılması gerekiyor bu bakımda.
    Sübap ayarı yaptır (sente çakısı ile) zincirine falan baksın, gerekiyorsa gersin, sen pek ellemiyorsan, ön zincir dişli kapağını söküp temizlesin, 2. el ve yeni aldıysan daha önceki kullanıcı hiç temizlememiş dahi olabilir. Bilemeyiz. Her kez bizler gibi ilgili, bilgili olmayabilir. Deb, teli fren teli falan yağlanır. Ana bakım maddeleri, buji yağ hava filtresi değişimidir, sübap ayarı ihtiyacı varsa yapılır, veya 5-6 bin km dir yapılmadıysa yapılması yine iyi olur, balatalar kontrol edilir, ama 8000 km de biteceklerini hiç sanmıyorum. Cbf 150 nin ilerki bakımlarında da çok özel şeyler yok aslına bakarsın, buji, yağ hava filtresi değişir, balatalar, zincir dişli, lastikler bittiğinde yenilenir, gezmeye devam edilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

Alıntı subway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yakıt gayet normal, hatta en yumuşak hamurlu lastik michalendir, yol tutuş on numaradır ama sürtünmenin en fazla olduğu,yüklü haliyle en fazla ezilen ve motorun çekişini, diğer sert hamurlu lastiklere nazaran hayli düşürerek daha fazla yakıt tüketimine sebep olan lastiktir. Ayrıca genelde kullanılan güzergah ve yolculu sürüş yapıldığıda düsünülürse değer bence oldukça iyi, sorun yok.
    subway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBF 150' idi. İnşallah yenisine az kaldı.
    Bugün itibariyle motoru almış bulunmaktayım. Konşuk motordan ruhsat-plaka-motor, ön grenaj koruma demirleri dahil 5100tl'ye aldım. Ruhsat plaka işlemlerini kendim yapmamış olmamın sebebi vardiyalı bir işte çalısıyor olmam. Günüm günüme uymadıgı için mecbur kaldım.

cuma-cumartesi gibi motoru alabileceğimi söylediler.
    Artık daha fazla başınızı ağrıtacam.
    Garip, cort724, cd0345 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Bugün itibariyle motoru almış bulunmaktayım. Konşuk motordan ruhsat-plaka-motor, ön grenaj koruma demirleri dahil 5100tl'ye aldım. Ruhsat plaka işlemlerini kendim yapmamış olmamın sebebi vardiyalı bir işte çalısıyor olmam. Günüm günüme uymadıgı için mecbur kaldım.

Hayırlı uğurlu olsun

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200

hayırlı olsun kazasız belasız kullan ben alalı 1 ay olmadı ama o kadar alıstım anlatamam

Motosikleti
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun
    Teşekkür ederim.

Alıntı hunter84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kazasız belasız kullan ben alalı 1 ay olmadı ama o kadar alıstım anlatamam
    Teşekkür ederim. Bugün motoru görünce ayrı bi heyecan yaşadım. Tek temennim, motor ile aramda kötü birşey olmaması ve küsmemem.
    Ayırca, size de kazasız belasız sürüşler dilerim, hayırlı olsun size de.
    hunter84 bunu beğendi.

hunter84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar UG & Mondial Drift + 93 PX 200
    tesekkur ederım en kısa zamanda motorunuza kavusursunuz ınsallah

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hayırlı ugurlu olsun
    2. olarak tavsiyem ön camı uzun al ( tur camı diye geçer )
    ve lastiklerini değiştir. çok faydasını görürsün..

aramıza hoşgeldin

dediğim gibi mutlaka ara sokaklarda gez alıştırma yap.
    birGarip..

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Hayırlı olsun
    İyi bir yol arkadaşınız varsa hiçbir yol uzak değildir.

Motosikleti
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı ugurlu olsun
    2. olarak tavsiyem ön camı uzun al ( tur camı diye geçer )
    ve lastiklerini değiştir. çok faydasını görürsün..

aramıza hoşgeldin

dediğim gibi mutlaka ara sokaklarda gez alıştırma yap.
    Tur cam denilen, ön siperlik aklımda zaten. Lakin, şu lastik işi şimdilik biraz zor gibi. Aynı anda 2 kredi kartımın ödemesi var. 1.5 ay kadar sonra inşallah. Tabi bu sırada Allah beni korusun.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Teşekkür ederim Aziz abi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler