Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı felekman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba... bende 2. el almış olduğum 2011 model cbf 150 gri honda motorumla sizin aranıza bugün itibariyle katılmış bulunuyorum. çok araştırdım çok kafa yordum ama en sonunda beni de içine çekti bu cbf150... selamlar herkese

http://i.imgur.com/MwACypcl.jpg
    Hayırlı olsun motorun güzel.Stikırları senmi söktün öylemiydi.Fiyatı kaça maloldu acaba.Bilgi verirseniz forumdaki arkadaşlarada ışık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet artık üretilmeyen renk.2012'de son olarak üretildi.Halâ 0 km satıldığını söyleyenler var ne kadar doğru bilemem.Onlar da tükenmiştir gerçi.
    Evet grisi yok artık arkadaşlar.Benimkide gri 2011 2. el takasla almıştım.Bizimkiler oldu şimdi Reşat Altını.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hayırlı olsun kardeş..
    birGarip..

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7000 devirde gelen şıkırtı sesi subap ayarından olabilir mi? olabilirse bu şeklilde kullanmak ne kadar sağlıklı?
    motor sıcakken çıkan bu ses normal midir. 6500 de başlıyor 8000 civarı kesiyor
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

felekman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun motorun güzel.Stikırları senmi söktün öylemiydi.Fiyatı kaça maloldu acaba.Bilgi verirseniz forumdaki arkadaşlarada ışık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Evet grisi yok artık arkadaşlar.Benimkide gri 2011 2. el takasla almıştım.Bizimkiler oldu şimdi Reşat Altını.
    evet arkadaşlar malesef şu anda gri üretilmiyor(aranan bir renk aslında, biraz daha spor duruyor).bugün almış olduğum motorum 2011 model ancak 21 mayıs 2012 de trafiğe çıkışlı. ilk sahibinden aldım. sahibi arkadaşımın amcaoğlusu. kendisiyle önceden tanışıyorduk. motoru biliyordum çok titiz efendi ve dürüst bir arkadaş. cbr250 alacağım benim motor satılık yabancıya gitsin istemiyorum dedi bende o anda karar verip bugün aldım. bilhassa uzun zamandır (mesajlarıma bakabilirsiniz) rks titanic 150 bakıyordum. ancak bu çinliler de artık çok olmaya başladı. cbf150'yi sürdüm denedim. rahatlığını konforunu ve özelliklerini önceden biliyorum. şimdilik benim için tek dezantajı vites göstergesi olmaması. ama ilk kullanımımda hiç sorun yaşamadım. sayacak olursam 6. motorum. (2 viteslim) 3000 km mondial mr150 vulture kullandım. bel ağrısından öldürdü beni... sonunda gittim bu motoru aldım yarın noter işlemlerini halledeceğiz...

motor: 4685 km de ilk sahibinden plakalı ruhsatlı
    trafiğe çıkış: 21 mayıs 2013
    stickerları çıkarmış kendisi ben bu halini daha çok sevdim.
    motor durduğu yerde 1 kere düşmüş, egzozda çizik var. sele altı krenajda 1cm lik küçük gözle görülmeyen bir çatlak bir de ön koruma demirinde birazcık sürtülme var. bunun dışında bir hasar veza darbe vs yok.
    fiyatı 3800 tl

Motosikleti
    PCX 125
    boşver kardeş cbf aldığın çok iyi olmuş.tekrar hayırlı olsun
    birGarip..

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    evet arkadaşlar malesef şu anda gri üretilmiyor(aranan bir renk aslında, biraz daha spor duruyor).bugün almış olduğum motorum 2011 model ancak 21 mayıs 2012 de trafiğe çıkışlı. ilk sahibinden aldım. sahibi arkadaşımın amcaoğlusu. kendisiyle önceden tanışıyorduk. motoru biliyordum çok titiz efendi ve dürüst bir arkadaş. cbr250 alacağım benim motor satılık yabancıya gitsin istemiyorum dedi bende o anda karar verip bugün aldım. bilhassa uzun zamandır (mesajlarıma bakabilirsiniz) rks titanic 150 bakıyordum. ancak bu çinliler de artık çok olmaya başladı. cbf150'yi sürdüm denedim. rahatlığını konforunu ve özelliklerini önceden biliyorum. şimdilik benim için tek dezantajı vites göstergesi olmaması. ama ilk kullanımımda hiç sorun yaşamadım. sayacak olursam 6. motorum. (2 viteslim) 3000 km mondial mr150 vulture kullandım. bel ağrısından öldürdü beni... sonunda gittim bu motoru aldım yarın noter işlemlerini halledeceğiz...

motor durduğu yerde 1 kere düşmüş, egzozda çizik var. sele altı krenajda 1cm lik küçük gözle görülmeyen bir çatlak bir de ön koruma demirinde birazcık sürtülme var. bunun dışında bir hasar veza darbe vs yok.
    fiyatı 3800 tl

Öncelikle hayırlı olsun alınmış alınmıştır.Vites göstergesini sorun etme en kısa zamanda alışırsın.
    Yalnız söylediğin ufak tefekte olsa hasarlar durduğu yerde düşmeye benzemiyor.Büyük ihtimal düşük süratte yana yatırmışa benziyor.Ama genede sorun etme fiyatı uygun almışın.

Motosikleti
    xenter,cbf150
    Öncelikle hayırlı olsun alınmış alınmıştır.Vites göstergesini sorun etme en kısa zamanda alışırsın.
    Yalnız söylediğin ufak tefekte olsa hasarlar durduğu yerde düşmeye benzemiyor.Büyük ihtimal düşük süratte yana yatırmışa benziyor.Ama genede sorun etme fiyatı uygun almışın.
    sürünme yok hocam, durduğu yerde düşmüş, elciklerinde sürtünme yok.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sıcakken çıkan bu ses normal midir. 6500 de başlıyor 8000 civarı kesiyor

yok mu bilen
    Cehennem yerinde hiç ateş yoktur,
    Herkes ateşini bu dünyadan götürür.

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Hayırlı olsun uygun fiyata almışsın,hep güle güle bin.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    CBF in yanına bir tane damızlık YBR 125 aldım.Ama henüz daha teslim almadığım için test edemedim.Kullandıktan sonra düşüncelerimi yazacam.2009 model 9000 km de.orjinal bir makine.çok hoşuma gitti,çok temiz.Bakalım hangisi üstün gelecek.Artık ondan sonra karar verecem.Birini satılığa çıkaracam.

1-CBF 150 2011 Model Gri renk orjinal 5500 kmde full aksesuar yaptım.(Binecem diye) şuan için hiç bir şikayetim yok.Yağ eksiltmeside yok.
    2-YBR 125 2009 Model Gri renk orjinal 9000 kmde (Binmeye karar verirsem) full aksesuar yapacam.Nasıl birşey olduğunu daha bilmiyorum.Pazartesi belli olacak.

Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı vedkum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Felekman hayırlı olsun bu arada sticker da sökülünce çok hoş olmuş güle güle kullanın.
    eyvallah kardeşim. evet stickerlarını bilerek söktü arkadaşım. ben motoru ilk aldığı günden beri biliyorum. gidip ayak diz değen yerlerine karbon fiber kaplama yaptırsam mı onu düşünüyorum. birde sele granejında 1 cm lik gözle görülmeyen küçük bir çatlak var onu da giderebileceğini düşünüyorum.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sonunda ya..Shad 33

Permatiq59, Garip, S.Orhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    xenter,cbf150
    dostum çok güzel bir çanta benim motorum gri olduğu için bende mi gri lambalı alsam diyorum ama kırmızı malum uyarı rengi istanbulda çok önemli bir durum... ayrıca bunun kendi üzerindeki orjinal gri demirinin üstüne mi taktın çantayı yoksa harici siyah renk bu 50 tlye satılan çanta demirlerinden mi aldın?

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    dostum çok güzel bir çanta benim motorum gri olduğu için bende mi gri lambalı alsam diyorum ama kırmızı malum uyarı rengi istanbulda çok önemli bir durum... ayrıca bunun kendi üzerindeki orjinal gri demirinin üstüne mi taktın çantayı yoksa harici siyah renk bu 50 tlye satılan çanta demirlerinden mi aldın?
    Evet.Hepsi orjinal.Motorun kendi demiri zaten var.Bir de çantanın içinden tablası çıkıyor.O tablayı da kendi demirinin üzerine takıyorsun.
    Ekstra çanta demiri taktırmadım.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    CBF in yanına bir tane damızlık YBR 125 aldım.Ama henüz daha teslim almadığım için test edemedim.Kullandıktan sonra düşüncelerimi yazacam.2009 model 9000 km de.orjinal bir makine.çok hoşuma gitti,çok temiz.Bakalım hangisi üstün gelecek.Artık ondan sonra karar verecem.Birini satılığa çıkaracam.

1-CBF 150 2011 Model Gri renk orjinal 5500 kmde full aksesuar yaptım.(Binecem diye) şuan için hiç bir şikayetim yok.Yağ eksiltmeside yok.
    2-YBR 125 2009 Model Gri renk orjinal 9000 kmde (Binmeye karar verirsem) full aksesuar yapacam.Nasıl birşey olduğunu daha bilmiyorum.Pazartesi belli olacak.
    abi nacizane fikrim cbr250-cbf150 den sonra ybr bisiklet gibi gelir ilk seversin sonra pişman olursun
    Garip ve S.Orhan bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    xenter,cbf150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet.Hepsi orjinal.Motorun kendi demiri zaten var.Bir de çantanın içinden tablası çıkıyor.O tablayı da kendi demirinin üzerine takıyorsun.
    Ekstra çanta demiri taktırmadım.
    aparat almadıysam bence çok iyi... bende arkadaki gri demirin üstüne tablayı oturtmayı düşündüm. ama baktım sitelerde forumlarda siyah uzun demirden bahsediliyor? yarın mesaiden sonra çanta bakacağım. gri olsun istiyorum shad33 güzel hatta 5 yıldız... givi de bi tane model var grey serisi pahalı olduğunu duydum (fiyatına hiç bakmadım) olmazsa en son kappa düşünüyorum. tek kask sığsa benim için yeterli olur. büyük çanta sevmiyorum. elde kask taşımamak için çanta alıyorum. bi yere gidiyorsun kafede restoranda vs elde 3 kilo kask taşımak zor oluyor... motor gri olunca bende gri düşündüm, lambaları kırmızı olsa sanki farkedilme açısından çok daha iyi olacak yarın vaktim olursa kadıköy - hasanpaşada bulunan aksesuarcılardan bakacağım. bakalım neler bulacağım :D eğer güzel çantalar bulursam resim çekip eklerim. kararsız olan arkadaşlara yardımcı olur.

Merhaba. Foruma yeni katıldım. Başka bir başlığa yazmıştım ama burada daha fazla ilgi olduğu için burada da aynı konuyu yazmak istedim.

Motorum 2011 model, siyah, 11.200 km civarında, 2 seneye yaklaşıyor. Anlaşılacağı gibi çok yoğun kullanan birisi değilim. İş-ev arası (Çekmeköy-Edirnekapı: 30-35 km) ve haftasonları kullanıyorum. Mart ayı sonlarında 8000 bakımına gittim (9000 km civarındaydı). Bakımdan önce motorum tıkır tıkır çalışıyordu. Rölanti devrimi yazın motor sıcakken 1400 devire ayarlamıştım. Sabah hava 2-3 dereceyken bile jiklesiz ateşlemediğini hatırlamıyorum. Motor çalışıyordu daha sonra stop ediyordu. Jigle ile çalıştırdığımda ise hemen 2000 devirlere çıkıp 5-10 saniyede devri artıyordu. Bakımdan sonra motorun çalışması değişti. Yağ, hava filtresi ve buji değiştiğini söylediler. O günden sonra motor sabah 8-10 derece sıcakta bile ateşlememeye başladı. Jigle açtığımda dahi motor 1300-1500 devirlerde 3-4 dakika boyunca isteksiz çalıştıktan sonra devir yükselmeye başlıyor. 20-25 derece sıcakta 2-3 saat bekledikten sonra bile aynısını yapıyor. Jiglesiz çalıştırdığımda (15+ derece sıcaklık) devir 1000'in altında 800-900'lerde oynuyor ve kısa süre sonra stop ediyor.

Bakımdan sonra rölanti devri de bozulmuştu. Daha önce 1400 olan sıcak devrim 1700'lerde gezinir oldu. Tekrar servise götürdüm (Mutluhan Maltepe), usta biraz dinledi subap ayarı yapılması lazım dedi. Önce 50 TL fiyat verdiler. Bakımdan sonra böyle olduğunu söyleyince ücret almadılar. Ben farkı pek anlayamadım. Çalışmasında bir fark olmadı. Galiba rölantiyi biraz daha kısmış. Halen motoru 5-10 dk 90-100 km hızla kullandıktan sonra rölanti devri 1500-1700 arasında geziyor. Ayrıca motorun maksimum hızının da düştüğünü farkettim. Geçen yaz Pendik'ten Bostancı yönüne doğru bayır aşağı müsait bir yolda aşırı zorlamadan 130'u gördüğümü hatırlıyorum. Geçen hafta Pazartesi, çok az rüzgarlı bir günde Acıbadem-Kadıköy arası bayır aşağı motoru zorlayarak (10.000 devire dayandı!) 120 zor gördürdüm. Motorda daha önce ne varsa o halde. Bakımda neyi oynamış olabilirler ki böyle birşey olabilir onu merak ediyorum. Bu hızlarda gezinmiyorum tabi ki de sadece deneme, kıyaslama amacıyla yaptım. Çok anlayan biri değilim ama ben motorun sıkıştırma oranının bozulduğundan şüpheleniyorum. Çünkü motor zor ve çok düşük devirde çalışıyor, ısındıktan sonra devri çok çıkıyor ve 100'den sonra çok zor hızlanıyor. Aşağıda Dropbox'a attığım videolar var. CBF 150'si olan bir arkadaşımdan da jigleli video çekmesini istemiştim. Kendim de gittim gördüm onun motoru benim motorun eski hali gibi çalışıyor. Yani jigle açıkken 2000'de başlayıp çabucak devir yükselip 4000'lere çıkıyor.

Videolar:
    https://www.dropbox.com/l/5pDZwRUPdhO3Wpku6Jkoja

Videoları izleyip yorum yapabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(Not: Sitede ne problemi varsa Cuma gününden beri şirketten yazdığım cevap gitmiyor. En sonunda tabletten kendi bağlantım ile yazdım.)
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı hohenheim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Foruma yeni katıldım. Başka bir başlığa yazmıştım ama burada daha fazla ilgi olduğu için burada da aynı konuyu yazmak istedim.

Motorum 2011 model, siyah, 11.200 km civarında, 2 seneye yaklaşıyor. Anlaşılacağı gibi çok yoğun kullanan birisi değilim. İş-ev arası (Çekmeköy-Edirnekapı: 30-35 km) ve haftasonları kullanıyorum. .. .. .. ..

Videolar:
    https://www.dropbox.com/l/5pDZwRUPdhO3Wpku6Jkoja

Videoları izleyip yorum yapabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

(Not: Sitede ne problemi varsa Cuma gününden beri şirketten yazdığım cevap gitmiyor. En sonunda tabletten kendi bağlantım ile yazdım.)
    merhaba

teknik olarak hiçbir bilgim yok. benim de motorum tekleme sorunlu haala çözemediler.. bugun aksam bırakacam motorumu. incelenecekmiş garanti kapsamında.
    çalışma sorunu bende 15 derece altında iken ciklesiz çalışmıyor.. ama 15 derece üstünde rahat çalışıyor ve stop etmiyor. bu bujiden kaynaklıdır diye biliyorum ancak bujin de yeni değiştirilmiş, anlam veremedim..

şunu da belirteyim..evet sitede bir sorun var..cevabını yazabilmen için alt kısımdan gelişmiş i tıklayın..gelişmiş cevap olarak yazdığınızda hiçbir problem olmaz.. bana öyle oluyor.

bu formda daimi olarak kalmanızı, fikir alışverişlerimizde sizin de olmanızı isteriz..
    birGarip..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Stickerları çıkarmış kendisi...
    Stickersız hakkaten daha asil, daha bütün duruyor, zevkliymiş arkadaş

Hayırlı olsun
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150

fiyatı 3800 tl

Hayırlı olsun güle güle kullan hocam

Bu arada Cumartesi günü Bağdat Caddesi'nden geçtin mi motorla? Hanım ile yürürken dikkatimi çekti çünkü stickerlar sökülünce ne güzel durmuş motor diye söyledim hatta
    Ride hard or stay at home

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler