Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ktm Avusturya Malıdır ;)
    Bu arada karıştıran da oluyor.Avusturalya değil.Avusturya.Avusturalya bir kıta ;)
    Avusturya ise Macaristanın yanındaki yer.
    tasarım olarak italyan diye biliyorum ben ama olsun tüm japonları altına alır hırpalar nede olsa =)

adamlar 200 cc bi bloktan 26 hp çıkartmış honda 250 cc den 26 hp ?

şu 390 duke gelse fiyatıda şöyle fiyatıda duke 200 gibi olsa ne tatlı olur =)

ama hayal dünyası =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    S.Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Kimisi mobilet sever kimisi ss tarzı gösterişli motor, kimisi şapır, kimisi naked vs.
    Birde kullanım amacıyla ekonomik şartlar devreye giriyor.İşte tüm bu şartları kefeye koyduğunuzda şöyle bir sıralama çıkıyor.

1-Önce alım gücü.
    2-Kullanım amacı.
    3-Çok istediğiniz motora sahip olabilme

Benimde gönlümde yatan bir aslan var mesela ama daha 1 inci maddeye takıldım.(alım gücüm yok).Onu aşarsam 2 inci madde bana fevkalade uyuyor.Gelelim son maddeye ordada biraz tereddütlerim var.Nedir onlar:O çok istediğim motora sahip olmaya yola çıktım diyelim ama sahip olduktan sonra işletme maliyetleri beni zorlarmı.

Bunları niye yazıyorum onu açıklayayım.Herkes heves ettiği motoru almak ister ama şartlar elvermez.Sonra başka alternatiflere yönelinir ama bu arada bir çok kişi hata yapar ve yanlış motor alır.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı S.Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin fikrine saygı duyuyorum.Kimisi mobilet sever kimisi ss tarzı gösterişli motor, kimisi şapır, kimisi naked vs.
    Birde kullanım amacıyla ekonomik şartlar devreye giriyor.İşte tüm bu şartları kefeye koyduğunuzda şöyle bir sıralama çıkıyor.

1-Önce alım gücü.
    2-Kullanım amacı.
    3-Çok istediğiniz motora sahip olabilme

Benimde gönlümde yatan bir aslan var mesela ama daha 1 inci maddeye takıldım.(alım gücüm yok).Onu aşarsam 2 inci madde bana fevkalade uyuyor.Gelelim son maddeye ordada biraz tereddütlerim var.Nedir onlar:O çok istediğim motora sahip olmaya yola çıktım diyelim ama sahip olduktan sonra işletme maliyetleri beni zorlarmı.

Bunları niye yazıyorum onu açıklayayım.Herkes heves ettiği motoru almak ister ama şartlar elvermez.Sonra başka alternatiflere yönelinir ama bu arada bir çok kişi hata yapar ve yanlış motor alır.
    çok haklısınız =)

kendi örneğim =)

ben motor bakarken aklıma gönlümde hep ve hala dragstar veya VN800 var =) hastasıyım sırf sesine =)

ama ne tecrübe nede alım gücü yetmiyordu =)

bende en azından tipi benzesin dedim

regal raptor dd250e9 alacaktım son anda ya ertesi gün gidip beşiktaşta bi motoru baktıracaktım =)

sonra ben bi süre DJ lik yaptım bu DJ lik işinde öncüm hocam DJSHERRiF abimle kafede oturuyoruz =) aklıma gidip honda kalitesini edeceğim zararı yakacağım yakıtı istediğim kişiye satamayacağım servis ağını filan anlatttı ( o ara onda innova vardı ) sonra honda bakmaya başladık onunla pc den ne uyar bana baktık cbr ın 2. eli leş sıfıra elim uzanmadı (125) bende cbf e yöneldim ve aldım =) pişmanmıyım yok =)

ama motor işinin ucu yok insanın aklında olan hep bi motor vardır ama benimki mantık evliliği oldu =)

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    merhaba arkadaşlar,,cfmoto diye bir çin firması 650NK diye bir model yapmış,650cc,sıralı iki silindirli,57hp,62nm... gayet güzel görünüyor,uygun fiyata ülkemizede gelir inşallah...

kocaolgun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet cbf 150 ile 7000 km ilk yolculuğa bu sabah istanbuldan çıktım ilk gün 953 km yol yaparak Adana'ya ulaştım şu an Adana dayım günlük yol raporumu gezı bölümün de yazacağım takıp etmek isteyen arkadaşlara duyurulur
    vedkum bunu beğendi.

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,,cfmoto diye bir çin firması 650NK diye bir model yapmış,650cc,sıralı iki silindirli,57hp,62nm... gayet güzel görünüyor,uygun fiyata ülkemizede gelir inşallah...
    fuarda vardı sanırım mondial getiriyor türkiyeye

cf moto nun viaport ta karting işletmecisinde 150 cc su soğutmalı ön arka diskli bi commuteri var şekli güzel

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Arkadaslar arka teker fren sistemlerinden sizce hangisi daha guvenli.
    1-disk fren
    2-kampana fren
    ben kendi dusuncemi yazayim hemen benim tecrubeme gore kampana fren motorda arka teker icin daha guvenli gibi geliyor bana

Motosikleti
    12" CBF 150
    1-disk fren
    2-kampana fren
    ben kendi dusuncemi yazayim hemen benim tecrubeme gore kampana fren motorda arka teker icin daha guvenli gibi geliyor bana
    güvenirliği bilmiyorum ama disk daha kuvvetli oluyor diye biliyorum

ama şöylede birşey var kampanada diskte boyutlara göre ve diskte kaliper sayısına göre sistemin etkinliği değişiyor ve farklılık gösteriyor diye biliyorum

ama kampana daha zor kitliyor sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

evet biraz resim vakti =) gecikmelide olsa kusura bakmayın=)

yapamadığım bakım öncesi hazırlık =) (yağ tıpasını açamamıştım)

motoru herzaman kullandığım şekil =) filedeki artçımın montu =)

şuan 6650 civarı =)

piknik öncesi hazırlık =) mangalı bağladım çantanın üstüne =)

reflektiflerin işe yaradığının kanıtı =) artık yelekte var

iyi seyirler

saygılarımla
    blueway2, Garip ve S.Orhan bunu beğendiler.

FermanogLu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011-Red Cbf150
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güvenirliği bilmiyorum ama disk daha kuvvetli oluyor diye biliyorum

ama şöylede birşey var kampanada diskte boyutlara göre ve diskte kaliper sayısına göre sistemin etkinliği değişiyor ve farklılık gösteriyor diye biliyorum

ama kampana daha zor kitliyor sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

evet biraz resim vakti =) gecikmelide olsa kusura bakmayın=)

http://imageshack.us/a/img202/8361/dsc0205qi.th.jpg

yapamadığım bakım öncesi hazırlık =) (yağ tıpasını açamamıştım)

http://imageshack.us/a/img163/4589/dsc0204oo.th.jpg

motoru herzaman kullandığım şekil =) filedeki artçımın montu =)

http://imageshack.us/a/img546/132/dsc0203qd.th.jpg

şuan 6650 civarı =)

http://imageshack.us/a/img716/7695/dsc0156xq.th.jpg

http://imageshack.us/a/img153/8849/dsc0155rz.th.jpg

piknik öncesi hazırlık =) mangalı bağladım çantanın üstüne =)

http://imageshack.us/a/img19/2040/dsc0133by.th.jpg

reflektiflerin işe yaradığının kanıtı =) artık yelekte var

iyi seyirler

saygılarımla
    Paylaşım için teşekkürler.
    8000 bakımı için servis mi yoksa kendiniz mi yapacaksınız ?
    B RH +

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    1-disk fren
    2-kampana fren
    Bilmiyorum arka freni diskli olana motora bindiniz mi ama.Her ne kadar daha çabuk kitlensede,fakat kampanadan daha kısa süreden ve kaymadan durdurduğu kesin.Kaydırmama meselesi de yani,kampanaya oranla daha az.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    selamlar.. müsait zamanda tüm yazıları okuyacağım arkadaşlar..baya yazı var

bugun yolda kaldım.. :(

http://www.motosiklet.net/forum/moto...da-kaldim.html
    cd0345 bunu beğendi.
    birGarip..

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    arkadaşlar akü, garanti kapsamında değişir mi ? benim akü bitti ve cbf im daha 1.5 yıllık bile değil, öyle uzun süre de yatmadı hiç motor ama boşaldı akü
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Geçmiş olsun okudum kötü olmuş.Honda'dan uyarı gelince anlarlar neyin ne olduğunu.
    Kalite yönetim sistemiyle çalışan şirketlerde müşteriyi dikkate almak zorunda.İsterse lastiğine toz konsun.Sen bir şey var dedin mi,o var veya yok bakmak zorunda.
    Garip bunu beğendi.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    cbf150 2010 siyah
    1-disk fren
    2-kampana fren

abi benim önceki motorum çinli bisan lifan terra cup 125 idi ve arka fren diskti,harika frenliyordu,disk fren iyidir bence..

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı kocaolgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet cbf 150 ile 7000 km ilk yolculuğa bu sabah istanbuldan çıktım ilk gün 953 km yol yaparak Adana'ya ulaştım şu an Adana dayım günlük yol raporumu gezı bölümün de yazacağım takıp etmek isteyen arkadaşlara duyurulur
    Bir günde 953 km cbf in üzerinde yaptın hee.Helal olsun, Hem çok cesaretliymişin hemde cbf in o kadar yol almasına sevindim.Şimdi motorumu daha bi çok sevmeye başladım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Alıntı ZS805 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benim önceki motorum çinli bisan lifan terra cup 125 idi ve arka fren diskti,harika frenliyordu,disk fren iyidir bence..
    Bende zaten doğruyu bulmaya çalışıyom.O yüzden böyle bir soru attım ortaya.Bakalım ağırlık hangi sistemden yana olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle geçmiş olsun.Yolda kalmak kadar eziyetli birşey yoktur.Izdırabını anlıyorum.Ama servis kaynaklı olması seni ve bizleri dahada çok üzmüştür.Hakkını aramanı tavsiye ederim.Bu arada servislerden memnun olmayan arkadaşlarda servislere çok bel bağlamasınlar cbf gibi motorda iyi bir usta bulabiliyorsanız yedek parçasından ustasına kadar piyasa alternatifleride var.Mesela benim motorun garantisinin bitmesine 6 ay kaldı ama motoru temiz kullandığımdan dolayı bir şikayetimde olmadığı için bakımlarından tut ihtiyacım olan yedek parçasına kadar (şuana kadar ihtiyaç duymadım ama) piyasada arkadaşımdan istifade ediyorum.Çokta ekonomik oluyor böylesi.İnanın sizde çeşitli alternatifler üzerinde durabilirsiniz.Sonuçta motorumuz özel tamir gerektirecek yapıda bir motor değil.Ama servislere bırakırsanız işinizi cbf i size uzay gemisi gibi lanse ediyorlar.Servise gittiğinizde çok yumuşak olmayın.İşten anlamadığınızı hissettirmeyin.
    (Bu arada motorunuzuda biraz tanımaya çalışınki sizi keklemesinler)

pam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-strom / Pulsar 200
    arkadaşlar merhaba.....
    2012 model cbf 150 için ön lastik duro kalsa, değiştirmeden arka lastiği Michelin le değiştirsem sorun olur mu?
    ön ve arka lastiğin farklı olması sıkıntı yaratır mı?

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Arkadaşlar merhaba benim motor 12000 km ye geldi onun için bakıma götürmek istiyorum sizden ricam hangi servis daha iyidir,fiyat olarak hangisi daha uygundur ne kadar bi paraya biter bu bakım ve 12000 km de neler değişir.

Motosikleti
    2013 Simsiyah CBF 150
    Alıntı pam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.....
    2012 model cbf 150 için ön lastik duro kalsa, değiştirmeden arka lastiği Michelin le değiştirsem sorun olur mu?
    ön ve arka lastiğin farklı olması sıkıntı yaratır mı?
    Hiç bir sorun olmaz.Zaten en önemlisi arka lastik.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba benim motor 12000 km ye geldi onun için bakıma götürmek istiyorum sizden ricam hangi servis daha iyidir,fiyat olarak hangisi daha uygundur ne kadar bi paraya biter bu bakım ve 12000 km de neler değişir.
    12000 bakımı neler yapılacağı kitapçığında yazıyor, eski sayfalardada yaptıran arkadaşlar paylaşmışlar zaten ama fiyatlar güncel olmayabilir.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Selamlar ben de 2 dir duro larla slalom yapıyorum, bir yere yapışmadan bir an önce kurtulayım diyorum. Geçen sene bu kadar kaymıyordu herhalde sertleşti iyice. Ankara'da pilot sporty taktırabileceğim bir yer var mı? Lastiği internetten alıp boynuma takıp gezmek istemiyorum. Belki pirelli dura traction da olabilir. Bilen var mı ? Hepinize güvenli sürüşler dilerim. Özellikle de duro kullananlara. 2 günde 1 kere virajda toprağa indim, diğerinde sokağa dönerken kaldırımı sıyırdım üçüncü sıçrayışı yapamamaktan korkuyorum

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı FermanogLu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım için teşekkürler.
    8000 bakımı için servis mi yoksa kendiniz mi yapacaksınız ?
    garanti için mecbur servis ama 10 bin ve üzerine artık kendim yaparım =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler