Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 3-4 sayfa önce bir yazı yazmıştım.Çukura girdim.Jant ortadan ikiye ayrıldı.3 saniyede lastik indi.80 le gidiyordum 2 kişi fln.Çukura girdim.
    O çukurun fotoğrafını çektim.Dayanamadım.Normalde paylaşacaktım.Telefonum garantideydi.
    http://imageshack.us/a/img824/2192/fotoraf0002g.jpg
    http://imageshack.us/a/img405/6960/fotoraf0001ny.jpg

abi valla ben şanslıymışım bende bu derinlikte bi çukura ama giriş ve çıkışı daha keskin böyle asfalt delme makinasıyla delinmiş ama jantta bir kırık yarık yok ama yamulma şüphesi yok değil =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu cevabınızı sorumu anlamadıgınız için verdiginizi düşünüyorum sercan..
    vitesteyken tekerin dönmek istedigini bende biliyorum vitesteyken tekerin durmayacagını bende biliyoru..
    vitesteyken debriyaja bastıgında tekerin hala dönmeye devam ettigini sölüyorum..
    sadece 1. vites degil tüm viteslerde debriyaja basıyorum teker hala dönmeye devam ediyo..
    ayagımı sürtüyorum o şekil duruyo..
    bilmem anlatabildimmi SERCAN

---------- Post added at 21:07 ---------- Previous post was at 21:05 ----------

ayrıca ayagımı sürtüp teker duruyo ayagımı çekince tekrar dönmeye başlıyo.

abi dediğini anladım nedenini bilmem ama bendede var bu olay ve bi çok motordada aynısının olduğunu gördüm

ayrıca boştaykende mesela jikleyi sonuna kadar aç teker dediğiniz gibi baya hızlı dönmeye başlıyor ama servise sormuştum sorun teşkil etmez demişti abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

O zaman şöyle yap.Normal olması gereken durumla senin anormal gördüğün(sende olan)durumu yap bizde karşılaştıralım.
    abi sen yanlış anlamışsın sanırım arkadaşın anlattığı durum senin motordada olur bi dene istersen

çalıştır boşta sonra debriyajı sonuna kadar sıkılıyken 1 e tak debriyajı bırakma tekerde hızlanma göreceksin sonra 2 ye tak yine debriyajı bırakma öyle döndüğünü göreceksin ama debriyaj sürekli aynı yerde yani sıkılı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam
    Debriyajın kaçırıp kaçırmadığını (kavramanın düzgün yapıldığını) kontrol etmek için yapılır. Eğer debriyaj basılıyken ayağınla ya da bir şekilde durduğunda tekrar dönmek istiyorsa debriyaj kaçırır, bu durum normal değil. Eğer sen durdurduktan sonra elin debriyajda sıkılı iken dönmüyorsa normali budur. Sıcak soğuk farketmiyor bildiğim kadarı ile
    valla hiç denemedim bu ayakla filan durdurup tekrar döndürme mevzuuna bakmadım abi ya ama güngör motor böyle demişti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Anladım.Şimdi.Denerim yarın.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba size bi sorum olacak..
    motoru 1. vitese takıyorum orta sehpada sonra debriyaja basıyorum vitesteyken teker dönmeye devam ediyor ayagımı tekere bastırıyorum duruyo..
    diger viteslerdede aynı ..
    sizce bu sorun mudur..
    ayrıca bunu motor sıcakkende yapıyo

durum normalmiş daha önce sorulmuştu . yağlı debriyaj sayesinde devinim kazanıyor .yani içerdeki yağın devimini plakaları döndürüyor. binmeye bak kafana takma.
    bu efe mut'lu

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Arkadaşlar 3-4 sayfa önce bir yazı yazmıştım.Çukura girdim.Jant ortadan ikiye ayrıldı.3 saniyede lastik indi.80 le gidiyordum 2 kişi fln.Çukura girdim.
    O çukurun fotoğrafını çektim.Dayanamadım.Normalde paylaşacaktım.Telefonum garantideydi.
    http://imageshack.us/a/img824/2192/fotoraf0002g.jpg
    http://imageshack.us/a/img405/6960/fotoraf0001ny.jpg
    Çukur değil resmen kratermiş genede ucuz atlatmışın geçmiş olsun
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar motorumu satmayı düşünüyorum almayı planlayan arkadaş varsa forumdan birine gitsin istiyorum malum siteye 4750 filan fiyat yazacağım 4500 e vermeyi planlıyorum

5300 km de
    4500 km lik filan mişlen takım
    32 litre çanta
    2012 model siyah
    yağ yakma yok(varsada çok az çubukta görünmüyor)
    tüm bakımları yetkili serviste yapıldı garatisi sürüyor daha 1 yıl olmadı şubat çıkışlı motor
    hor kullanmıyorum 150cc kullandığımın bilincindeyim zaten bu yüzden motoruma zarar vererek kullanmamak için satıyorum cbr 250 takas olur (taksit imkanı varsa =)

aklıma gelenler bu kadar sormak istediğiniz sorular için 0538 213 77 85
    arayın motorumu anlatayım =)
    mete_han bunu beğendi.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çukur değil resmen kratermiş genede ucuz atlatmışın geçmiş olsun
    Teşekkürler..Aynı güzergah üzerinde 4-5 tane vardı.Level level burdakiler 1-2 yi geçtim. sonuncusunda tıkandım işte

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:47 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu satmayı düşünüyorum almayı planlayan arkadaş varsa forumdan birine gitsin istiyorum malum siteye 4750 filan fiyat yazacağım 4500 e vermeyi planlıyorum

5300 km de
    4500 km lik filan mişlen takım
    32 litre çanta
    2012 model siyah
    yağ yakma yok(varsada çok az çubukta görünmüyor)
    tüm bakımları yetkili serviste yapıldı garatisi sürüyor daha 1 yıl olmadı şubat çıkışlı motor
    hor kullanmıyorum 150cc kullandığımın bilincindeyim zaten bu yüzden motoruma zarar vererek kullanmamak için satıyorum cbr 250 takas olur (taksit imkanı varsa =)

aklıma gelenler bu kadar sormak istediğiniz sorular için 0538 213 77 85
    arayın motorumu anlatayım =)
    Çabuk patladın yahu..1.5 sene oldu.daha sıkılmadım.Ama neyse hayırlı satışlar Bol kazançlar.İnazuma ya bak derim.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    12" CBF 150
    Teşekkürler..Aynı güzergah üzerinde 4-5 tane vardı.Level level burdakiler 1-2 yi geçtim. sonuncusunda tıkandım işte

---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:47 ----------

Çabuk patladın yahu..1.5 sene oldu.daha sıkılmadım.Ama neyse hayırlı satışlar Bol kazançlar.İnazuma ya bak derim.

abi 250 cc lerin hepsinin üstüne bindim inazuma hariç hepsinin sesinin dinledim ve bi iki tur da olsa çoğunu denedim

inazuma çok kaliteli sürüş veya ses duymadım sadece oturdum kalıplı motor ama kırmızıydı benim bindiğim hiç göstermiyor kendini daha önce twister e binmiştim onun gibi hissettim sym wolf bile stil olarak daha güzel

bide martta teslim ediyolar ve 2 el almayı planlıyorum 2. eli yok ve cbr sıfır 8250+ plaka inazumaya 9850 dediler sanırsam plaka dahil e bunun parça fiyatı filan beni etkiler =)

ama nasip diyelim =)

bu arada ktm duke 390 geliyor ne kadar fiyatı uçuk olursa olsun ktm kalite ve stil olarak kendini gösteriyor duke 200 e baktığımda yoldan gçenlerden bakmayan yoktu =)

ama ahh o fiyatlar =)

bu arada cbften sıkılmadım çok seviyorum motorumu ama 2 kişi ve yaza baya gezmeyi planlıyorum bana yetmiyor aslında yeter zorlayarak 110-120 sabit gitmeye çalışırım belki ama ben motorun son gücünü biliyorum 100 de bile sabit gitmiyorum motorumla çoğu zaman o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum ama bakarsınız fikir değişir şimdilik böyle sahibindene yakında ilan vericem verince linki atarım buraya

rahmi senn motoru alacak olan adam aldımı acaba benim numarayı mesaj at adama numarası duruyorsa

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    abi 250 cc lerin hepsinin üstüne bindim inazuma hariç hepsinin sesinin dinledim ve bi iki tur da olsa çoğunu denedim

inazuma çok kaliteli sürüş veya ses duymadım sadece oturdum kalıplı motor ama kırmızıydı benim bindiğim hiç göstermiyor kendini daha önce twister e binmiştim onun gibi hissettim sym wolf bile stil olarak daha güzel

bide martta teslim ediyolar ve 2 el almayı planlıyorum 2. eli yok ve cbr sıfır 8250+ plaka inazumaya 9850 dediler sanırsam plaka dahil e bunun parça fiyatı filan beni etkiler =)

ama nasip diyelim =)

bu arada ktm duke 390 geliyor ne kadar fiyatı uçuk olursa olsun ktm kalite ve stil olarak kendini gösteriyor duke 200 e baktığımda yoldan gçenlerden bakmayan yoktu =)

ama ahh o fiyatlar =)

bu arada cbften sıkılmadım çok seviyorum motorumu ama 2 kişi ve yaza baya gezmeyi planlıyorum bana yetmiyor aslında yeter zorlayarak 110-120 sabit gitmeye çalışırım belki ama ben motorun son gücünü biliyorum 100 de bile sabit gitmiyorum motorumla çoğu zaman o yüzden değiştirmeyi düşünüyorum ama bakarsınız fikir değişir şimdilik böyle sahibindene yakında ilan vericem verince linki atarım buraya

rahmi senn motoru alacak olan adam aldımı acaba benim numarayı mesaj at adama numarası duruyorsa
    boşver kanka fake o .... az sövmedim.. :D
    hayırlı satışlar bu arada bende yaza belki bu gidişle :D

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver kanka fake o .... az sövmedim.. :D
    hayırlı satışlar bu arada bende yaza belki bu gidişle :D

işe ne oldu nasıl iyimi havalarla aran nasıl bu aralar yağmurlu hep =(

ya arakadaşlar bu arada ethem abiye ne oldu hiç yazmıyor?
    bi aksilik yoktur inşallah

"Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bugün farkettim sizde de oluyormu gaz verip bırakakınca şıngır şıngır ses geliyor ilk başta zincir den sandım sonra orta sehpa da denedim aynı oldu gaz veriyorum gazı bırakınca aynı ses geliyor

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Motorum 2011 eski kasa.
    Göstergeyi değiştirdim, devir saatli vites göstergeli oldu. Farı mercekli xenon yaptım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01005869/detay

Bundan aldım, monte etttik, hatta, sağ kütüğü de değiştirdim
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2666331/detay/

Angelleri park konumuna, xenonları tam açık konuma bağlattım. Görünüş ve sunduğu görüş çok güzel oldu.

ANCAK;
    Motorun şarjı mı azdı, bu sistem çok mu akım çekti, yoksa motorcu mu yanlış bağladı bilmiyorum, 500m gitmedim, xenonlar söndü. Bıraktım motoru, bir gün sonra aküyü şarj ettiler, "MOTOR ÇALIŞMIYORKEN ZENONU AÇMA" dediler.

Başka bir motorcu delikanlıda da var bu mercekli sistem, ondan görüş alacağım.

ŞÜPHELERİM:
    1 - 6000 - 8000 K hangisi olduğu belli değil, üzerinde hiç bir ibare yok, satıcıya sordum, o da bilmiyor,
    2 - Üzerinde her ne kadar 35W yazsa da 35 W değil, anlayacak kadar zamanım da yoktu. Şayet tekrar xenonlar sönerse, geniş bir anımda inceleyeğim artık.

Fikri, bilgisi, tavsiyesi, ... olan var mı acaba?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Arkadaşlar motorumu satıyorum, artık cc büyütme vakti geldi sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07746349/detay

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 2011 eski kasa.
    Göstergeyi değiştirdim, devir saatli vites göstergeli oldu. Farı mercekli xenon yaptım.

Angelleri park konumuna, xenonları tam açık konuma bağlattım. Görünüş ve sunduğu görüş çok güzel oldu.

ANCAK;
    Motorun şarjı mı azdı, bu sistem çok mu akım çekti, yoksa motorcu mu yanlış bağladı bilmiyorum, 500m gitmedim, xenonlar söndü. Bıraktım motoru, bir gün sonra aküyü şarj ettiler, "MOTOR ÇALIŞMIYORKEN ZENONU AÇMA" dediler.

ŞÜPHELERİM:
    1 - 6000 - 8000 K hangisi olduğu belli değil, üzerinde hiç bir ibare yok, satıcıya sordum, o da bilmiyor,
    2 - Üzerinde her ne kadar 35W yazsa da 35 W değil, anlayacak kadar zamanım da yoktu. Şayet tekrar xenonlar sönerse, geniş bir anımda inceleyeğim artık.

Öncelikle hayırlı olsun öncelikle. 6000-8000 k sadece lambanın rengi ile alakalı.Onu pek takma dediğin 2 derecede genel olarak beyaz yanar 8000 k biraz daha mavimsi yanar.Tabi bir süre sonra renkleri açılıyor problem olmaz.Xenon ilk açılışta 35 w dan fazla çeksede ısındıktan sonra 35w sabit çeker.O kadar büyük sorun yaratacağını sanmıyorum.Ben kendimi bildim bileli xenon kullanıyorum.Tek tavsiyem motor çalıştıktan sonra aç farını.Marş motoru ve xenon aynı anda elektrik çektimi aküye zarar verebilir. Baglantıyı nasıl yaptılar bilmiyorum ama en sağlıklı yöntem aküden ayrı hat çekip röle ile açıp kapamaktır.Buna dikkat ederseniz motosikletin orjinal tesisatına zarar vermezsiniz.

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:39 ----------

Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumu satıyorum, artık cc büyütme vakti geldi sanırım.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...07746349/detay
    hayırlı satışlar arkadaşım.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Motorum 2011 eski kasa.

ANCAK;

ŞÜPHELERİM:

Bu fardan ben de kullanıyorum, motoru düşük devirde kullanırsan ve sürekli far açık kalırsa akün dayanmaz. Eski kasaların statörlerinde daha az sargı var. Bu yüzden de yetmiyor.

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    işe ne oldu nasıl iyimi havalarla aran nasıl bu aralar yağmurlu hep =(

ya arakadaşlar bu arada ethem abiye ne oldu hiç yazmıyor?
    bi aksilik yoktur inşallah
    bugün kaza yaptım be dostlar, motor haşat oldu :(
    çok dikkat edelim yollar fena..

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün kaza yaptım be dostlar, motor haşat oldu :(
    çok dikkat edelim yollar fena..
    CBF'daş, çok geçmiş olsun. Sende bir sorun yoksa motoru boşver. Büyük ihtimalle kazaya karıştığın kişide hata vardır ve parasal zararın olmaz.

Yaşadıkların ile ilgili ayrıntılara girmek ister misin?
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    CBF'daş, çok geçmiş olsun. Sende bir sorun yoksa motoru boşver. Büyük ihtimalle kazaya karıştığın kişide hata vardır ve parasal zararın olmaz.

Yaşadıkların ile ilgili ayrıntılara girmek ister misin?
    bende biraz ağrı dışında bir sorun yok ama motor malum dağıldı ön takım komple.
    kaza söyle oluştu, düz yolda 50-60 kmh ile giderken öndeki araç set i geç farkedip aniden yavaşladı ve bende set i görmemiştim bile zaten çünkü set i belirten herhangi bir boyama ve tabela vs kalmamış. Ford connect aniden yavaşlayınca ben onun gibi duramadım ve sonuç aracın sağ arka tampona giydirdim bir güzel. connect in yanında harç mikseri olmasaydı yandan kurtarıcaktım ama o olunca connect e giydirmek daha cazip geldi. çok şükür bende birşey yok biraz ağrı dışında. kask ın çene kısmı derin çizilmiş üzerinde biraz çatlaklar vs. görevini yaptı. koruma ekipmanlarım yoktu fakat çok şükür bende hasarsız kurtardım kendimi.. bir güzel yere serildikten sonra, kalkmayı denedim başta kalkamadım :D adamlara dedim durun soluklanayım az yatınca birşey yokmuş gibi kalktım. sadece biraz ağrı var başka bir sıkıntım yok. bir kaç resim atayım;

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    çok geçmiş olsun arkadaşım. Rastgele girdim gördüm. Allah korumuş. Motor gerçekten haşat olmuş. O üstündeki lastikler orjinal galiba? Hiç güven vermiyor görüntüsü bile. Cana geleceğine mala gelsin boşver. Geçmiş olsun tekrar.

Motosikleti
    cbf 150
    Rahmi çok çok geçmiş olsun, verilmiş sadakan varmış ,sende birşey olmasında ,cana gelen mala gelsin,.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    rahmi geçmiş olsun ..
    cana gelmemesi sevindirici..
    motorunuzuda en kısa sürede toparlarsıız inşallah

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler