Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Muttaki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metehan abi bizim motora nasıl bir buji takmalı? daha hızlı gitmesi için yani, eski performansı yok, 130 filan hayal oldu, birde senin innova da kaç km de debriyaj bitmişti ve ne kadar tutuyor?
    dostum ben bir ara NGK B6HSA taktım...motur sapıttı...ateşlemem kesildi durdu...bidahada tövbe ellemedim...servisede çaktırmadım...benim debriyajlarda hiç sorun yoktu...normal ayırırdı vitesleri...hiç sıkıntı yaşamadım desem yeridir...aman servise götür bakımını yaptır...Hatta DB ümraniyeye götür...servisteki arkadaşlşardan birinde mavi innova var...hemen çzöer olayı...kesin bakım işidir bu...

BİRDE CBF 150 SAHAPLARININ TİKKATİNE...BEYLER MOTORLAR İÇİN ÖNERİLEN LASTİK BASINCI ŞUNLARDIR...

TEK SÜRÜYORSANIZ...ÖN 25...ARKA...29...

ARTCINIZ VARSA ÖN LASTİK 25...ARKA...33 BAR DIR...

AMA SERVİSİN DEDİĞİNE GÖRE...GÖKHAN KONŞUK DEDİ...ABİ SEN AZCUK İRİSİN...ÖN 25 ARKA 35 OLMALIDIR...

PİLGİNİZE...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    ya millet bu motor bana yetmemeye başladı benimkini isteyen olursa verecem 3200 e yamaha fz6 alıcam 2005 model 15000kmde 10bin ytl ye bizim mahalleden abinin motoru çok ucuza indirdi motoru aldıı fiyattan bana verecek ama ben parayı nasıl denkleştirecem bilmiorum

Motosikleti
    kertenkele hoca valla bende köklüyorum artık ama bu hız bana fazlasıyla yetiyor...hızın sonu yok...insanoğlunun maksimum çıkabileceği hız ışık hızı...ona çıksak ne olur sanki..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kertenkele hoca valla bende köklüyorum artık ama bu hız bana fazlasıyla yetiyor...hızın sonu yok...insanoğlunun maksimum çıkabileceği hız ışık hızı...ona çıksak ne olur sanki..
    DORU DİOSUN HIZIN SONU YOK AMA BENİM DAHA ÖNCEDENDE DÜŞÜNCEM OYDU BUNLA ALIŞMAK 600 CC YE ÇIKMAK ASLINDA ÇOK PARAM OLSA BU MOTORU HAYATTA SATMAM KULLANIRIM ONU HERZAMAN ŞEHİR İÇİNDE AMA ŞEHİRLER ARASI YOLDA AZ GELİO

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150
    Luxor´isimli üyeden Alıntı
    arkadaşlar araya motogp falan girince 1000 bakım detaylarını yazmam gecikti.kısaca anlatmam gerekirse 1000 bakımda normal rutin bakım işlerinin yanında ben ek olarak km saatinin titremesini de söyledim ve teli yağlama olayından bahsettim.daha önce duymamışlardı.ben söyleyince sağolsun üstüner usta üşenmedi, teli söktü ve yağladı.şu anda titreme %90 azaldı diyebilirim rahatlıkla.fark etti yani.bir de benim motorda ön frende tam durma anında hafif bir titreme oluyordu.ona da baktılar, balataları falan temizlediler.titreme başta kayboldu ama 25-30 km gittikten sonra tekrar geri geldi.biraz önce kasım beyle de görüştüm servisten, bir ara uğradığımda tekrar bakacaklarını söyledi bana.
    yağ olarak mobil koyuldu.şu ana dek şırı bir fark göremedim çünkü az yol yaptım ama sanki bir rahatlama ve seste toklaşma var gibi.
    toplamda bana 20 ytl ye mal oldu ve en güzeli ben servisteyken motora ne yapıldığını görmek isterim, aklımdakileri sormak isterim.bu konuda bazı arkadaşların diğer servislerde şahit olduklarının aksine hiç bir zorluk çıkarmadılar sağolsunlar.buradan tekrar hüseyin beye, kasım beye, gökhan beye be üstüner usta ya teşekkür ederim.hepsi bana çok sıcak davrandılar açıkçası ve kafamdaki her soruma yanıt verdiler.
    bu arada gökhan bey demişken ufak bir hatırlatma yapayım.bahsettiğim kişi gökhan konşuk.maltepedeki konşuk motorun sahibinin oğlu ve çok iyi bir mekaniker.bundan sonra kendisi dnb motorda görev alıyor.ilgilenenlere duyurulur.
    servis zamanları konusundaki tartışmalara da son nokta koyuldu ben 1000 bakımı yaptırırken bu arada.aldığım haber aynen şu şekilde.cbf 150 için servis zamanları değişmiş.en kısa zamanda kitapçıklar için de zamanları gösteren çıkartmalar temin edilip yenilenecekmiş.yeni duruma göre servis olayımız şu şekilde(0 motora göre konuşuyorum).
    1000- ilk bakım ve yağ değişimi.
    2000- yağ değişimi
    4000- 2. bakım
    6000-yağ değişimi
    8000-3. bakım

şeklinde gidiyor.yani 2000km de bir yağ değişimi.4000 km de bir bakıma sokulacak motor.bilginize.

bakım olayında son nokta budur.....Cihan kitap hikaye hacı...sen bunu oku...servisden gelen açıklama...
    metehan abi servise gittim 2500 de 4000km de geleceksin dediler adamlar yalan söylicek halleri yok kitapçık yanlış basılmış dedi ama sizinki gibi değil nasıl iştir anlamadım
    1000km 4000km 8000km 12000km diye

Benim derdim de motorun yetmemesi ama derdim hızdan ziyade özellikle artçı ile uzun yol yapabilmek. Motor artçı ile uzun yolu kaldırsa hiç derdim kalmazdı.
    Ama kendime sözüm vardı en az iki sezon kullanmak için. Gelecek yaz başı gibi satışa çıkartırım. Şayet aniden bir piyango filan çıkmazsa.

Motosikleti
    abi 5200 e geldi...yek sorunum aynalardan oldu...bide dün far ampülü yanmasına rağmen dışarı ışık vermedi...olacağı bu...yani 5200 için fena değil...Sonucta Honda ...işini bilir...kafam rahat...

a.banus hoca bize denilen bu...

www.dnbmotor.com.tr

Kasım usta bunu dedi...bide sen soruver netleşsin...her servis ayrı bişey söylemesin...

a.banus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf150

Shot at 2007-07-10
    bari foto koyalımda burası biraz şenlensin servis ve yağ muhabbetine kafam takıldı

Shot at 2007-07-10

Shot at 2007-07-10

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

selamlar

selam sevgili motorcu kardeşlerim uzun zamandır yazamıyodum ama ancak okuyabiliyordum forumumuzu malum öğrenciyim dersler vizeler finaller derken tatile girdik hemen gezmeye gittim işte fırsatım olmadı yazmaya ama inanın takip ediyordum forumu neyse şimdi burda olduğuma göre izlenimlerimi yazayım bari.
    2000 km de motorumu gerçekten seviyorum özellikle kalkışlarda ve 2.viteste çok iyi
    1000 bakımında yan ayaklığımı deiştirdiler ama güven vermiyor beni korkutuyor her an motor devrilecek diye tırsıyorum.
    motorun yakıtı eskiye göre çok düştü.
    motorumun hızı maalesef 110-115 arasında kalıyor.enterasan olan 2 kişi de böyle tek kişi de böyle.bu veriler hafif rüzgarda vede yatmadan denedi.
    sele kısa mesafelerde rahat ama uzun mesafelerde biraz acıtmaya başlıyoözellikle denizden çıkınca ıslak mayoyla oturusanız çok kötü oluyo denemyin
    ben bizim köyde 1 km lik yokuş ağağı bozuk bir yol var orada kullandım gerçekten çok zorlandım motoru zor zaptedebiliyordum ve motor çok kayıyordu sanırım lastiklerden dolayı.
    aydınlatmalar bence karanlık köy yollarında yetersiz ama şehirde yeterli olabilir.
    farların gaz verince parlaması yoksa sönükleşmesi çok kötü.
    1 kaç defa hava sıcakken yokuş yukarı motorun harret yapar gibi olduğunu ve çekişten düştüğünü farkettim normalde 4. vites ve ya 3.vitesle gittiğim yolda 2-3 le gitme zorunda kaldım.
    bir cuma günü manisadaydım kontak anahtarımı kaybettim.akşam saat 6 da izmire glecektim ve saat 5 te farkına vardım anahtarın yokluğunun.bütün aramnalarıma rağmen bulamıyınca servise de ulaşamayınca açık bir moto tamircisi buldum.kafası kilitli motorumu ön kaldırarak götürdük adam grenajları ve kafaayı söktü kontağı çıkardı düz kontak yaptık ve izmir bergamaya geldim.tamirci bu iş için 50 ytl aldı kahroldum valla.Bu arada anahtarımı buldum pantolonumla kemerimin arsına sıkışmış.neyse bergamada serviste arkadaşlar bedavaya kontağı geri takıverdiler saolsunlar.
    motoru kısa mesefalerde denedim ve km de 75-80 bin lira yakıyor.
    ama en son bergamadan izmire gelirken bergamada fulledim iyice fullettim sonuna kadar sıktırdım daha sonra 108 km sonunda tekar izmirde bucada bp de depoyu tamamen fullettim ve inamayacaksınız 6 ytl lik benzin aldı.ben hala olayın şokundayım yol boyunca karşıyakaya kadar 80 km hızla geldim.daha sonrada normal şehiriçi trafiği işte.bence baya az yaktı.neyse işte söyleyeceklerim şimdilik bunlar.herkesin yolu açık olsun
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

motorumun hızı maalesef 110-115 arasında kalıyor.enterasan olan 2 kişi de böyle tek kişi de böyle.bu veriler hafif rüzgarda vede yatmadan denedi.

benim cep videosu ful...hep ailem var...silemiyorum...kayıtlı kalsınlar...ama foto çekip buraya yüklerim...rüzgar yoksa 135 garanti ederim rampa aşğı...rampa varsa 130 garanti...1.köprü çıkışı Kadıköye doğru rahat ulaşıyorum...ilk hafta sonu çekip yüklücem artık...

caberli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150-PULSAR 200NS-NC700X-WOLF125-DOMİNAR

sanırım benden kaynaklanıyor

benim cep videosu ful...hep ailem var...silemiyorum...kayıtlı kalsınlar...ama foto çekip buraya yüklerim...rüzgar yoksa 135 garanti ederim rampa aşağı...rampa varsa 130 garanti...1.köprü çıkışı Kadıköye doğru rahat ulaşıyorum...ilk hafta sonu çekip yüklücem artık...
    abi şimdi ben öğrenci olduğum için hızı düşünmedim az yaksın istedim o yüzden çok basmadım hiç sıkıştırmadım o yüzden sanırım.neyse sorum şu acaba telafi edilebilirmi bu şimdi basmaya başlasam daha fazlada basarmı acaba?
    bide abi bu hız<a ulaşmak için hangi hızlarda hangi vitese atıyosun öğrenebilirmiyim?
    ''Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir dünya istiyorum."

Motosikleti
    Alıntı caberli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi şimdi ben öğrenci olduğum için hızı düşünmedim az yaksın istedim o yüzden çok basmadım hiç sıkıştırmadım o yüzden sanırım.neyse sorum şu acaba telafi edilebilirmi bu şimdi basmaya başlasam daha fazlada basarmı acaba?
    bide abi bu hız<a ulaşmak için hangi hızlarda hangi vitese atıyosun öğrenebilirmiyim?
    dostum haklısın...bende öle deli gibi giden biri değilim...ama bazen yol müsait oluyor basıyorsun...normalde 80 den sonra 5e geçilir ya...90-95 e kadar bağırttıktan sonra 5e attığımda şahlandığına dikkat ediyorum...olay tamamen yol durumyla alakalı...1.köprü rüzgarında 90 ı zor gören motor...2köprü rüzgarını sallamıyor 100-110 la son gaz gidiyor...buda ilginc...ama önemli olan rampa aşağı olması...hızını almasa bile benim makina 110-120 rahat görüyor...

abi 5200 e geldi...yek sorunum aynalardan oldu...bide dün far ampülü yanmasına rağmen dışarı ışık vermedi...olacağı bu...yani 5200 için fena değil...Sonucta Honda ...işini bilir...kafam rahat...

a.banus hoca bize denilen bu...

www.dnbmotor.com.tr

Kasım usta bunu dedi...bide sen soruver netleşsin...her servis ayrı bişey söylemesin...

Abicim olay net Honda'nın en büyük bayilerinden Mototal de bana aynı şeyi söyledi. Yani 4000'de bir bakım, 2000'de bir yağ değişimi. 4000 bakımna gittiğimde yine aynını söylediler. Bizim cbf150 sitesinde de yazdık.

benim cep videosu ful...hep ailem var...silemiyorum...kayıtlı kalsınlar...ama foto çekip buraya yüklerim...rüzgar yoksa 135 garanti ederim rampa aşğı...rampa varsa 130 garanti...1.köprü çıkışı Kadıköye doğru rahat ulaşıyorum...ilk hafta sonu çekip yüklücem artık...
    Aynı güzergahta ben de bir kez 125km'h yaptım ve tam gaza dayamamıştım. Ve devam etsem belki de 130 görecekti.
    Ama düz yolda senin dediğin gibi 120 görmedim, denemedim de. Yalnız 4. viteste 80'de değilde 90 - 95'de 5'e atınca benim alet de daha yüksek hıza çıkma eğilimi gösteriyor. Geçen Kadıköyden Köprüye yani ters yönde hafif yokuş yukarı(bilirsiniz) limitleri biraz zorladım. Normalde 5. viteste 80'le zor çıkarken 95'le ve tam gaz dayamadan rahat rahat çıktı.

Ama Caberlinin dediği gibi ne kadar hız o kadar çok benzin

Motosikleti
    aynen Cloud hoca...arada bir basmak lazım...Honda servisten Kasımın teorisine göre...(kendide cbf 150 kullanıyor..) ağırlıkla doğru orantılı benzin sarfiyatı arıyormuş...yani artcıyla motor dahada yakıyor diyor...öyle hesaplamış..

aynen Cloud hoca...arada bir basmak lazım...Honda servisten Kasımın teorisine göre...(kendide cbf 150 kullanıyor..) ağırlıkla doğru orantılı benzin sarfiyatı arıyormuş...yani artcıyla motor dahada yakıyor diyor...öyle hesaplamış..
    Aslında bana da doğru geliyor bu, motor daha çok zorlandığına göre sarfiyatta artabilir. Büyük motorlarda bu olmaz sanırım.

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    cbf 150 nin lastiklerini alır almaz değiştirsek olurmu?
    arka 80 lastiği 90 ve ya 100 takabilirmiyiz?
    birde jant,arkadaki artçı tutma yerini ve aynaları siyaha boyatmak istiyoruz alır almaz bu işlem ne kadara mal olur bilgisi olan varmı?
    Ride your way

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    son gezimden bir fotoğraf da ben koyiim bari foruma
    gezi yazısını vakitsizlikten hala yazamadım, şimdilik bununla idare edin...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    beyler tekrar satılık ilanı verdim...bana haramdır motor sevdası...özel mevzular var...bidahada nah motor alabilirim biliyom...otoboslara talim olucam...aile içi mevzular beyler...herşeyde bi hayır varmış...

ilanım bu...2950 ye elimi öpene vericem valla...

http://sahibinden.com/displayitem.php?a=3836482

Genel Özellikler
    İSTEDİĞİM RAKAM 2950 YTL BEYLER...PAZARLIK İÇİN ARAMAYIN ÇÜNKÜ FİYATIN İÇİNE 150 LİRAYA ALDIĞIM 35 LİTRELİK KAPPA ÇANTADA EKLEDİM.....MOTOR 5500 KM OLDU BU ARADA.....İLK İLANIM 1000 Dİ.......15.01.2007 DE TESLİM ALDIM ...ÜZERİME KAYITLI...

RENK..SİYAH..YANINDA HEDİYELER...

KORUMA DEMİRİ(40 YTL)....ELCİK(25 YTL)...YAN AYAKLIK (25 YTL...ZİNCİR SPREYİ (20 YTL)...BRANDA (HELD 50 YTL)...35 LT kAPPA ÇANTA(150 YTL..)ALMAYANI DÖVÜYORLAR...SATIŞ NEDENİM ŞAHİT OLDUĞUM KAZALAR VE MOTORDAN SOĞUDUM...BİR DAHADA MOTOR ALABİLECEĞİMİ SANMIYORUM...ALANA HAYIRLI OLSUN...1-2 UFAK ÇİZİK DIŞINDA KAZA MAZA HASAR MASAR YOK...BEN ŞİRKET ŞOFÖRÜYÜM...537 335 22 33

İŞYERİM MAÇKADA ŞİRKET ÖNÜNDE MOTOR...GEL BAK...NOTER 100 METRE İLERİDE...MAL HONDA ÇOK DÜŞÜNME...SIFIRI PLAKA DAHİL 40000 GAYME...SAYGILAR...

la bari çantayı vermiyim demi...bedeveye gidiyo valla...yada çanta için 75 gayme daha istiyim...

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    beyler tekrar satılık ilanı verdim...bana haramdır motor sevdası...özel mevzular var...bidahada nah motor alabilirim biliyom...otoboslara talim olucam...aile içi mevzular beyler...herşeyde bi hayır varmış...

ilanım bu...2950 ye elimi öpene vericem valla...

http://sahibinden.com/displayitem.php?a=3836482

Genel Özellikler
    İSTEDİĞİM RAKAM 2950 YTL BEYLER...PAZARLIK İÇİN ARAMAYIN ÇÜNKÜ FİYATIN İÇİNE 150 LİRAYA ALDIĞIM 35 LİTRELİK KAPPA ÇANTADA EKLEDİM.....MOTOR 5500 KM OLDU BU ARADA.....İLK İLANIM 1000 Dİ.......15.01.2007 DE TESLİM ALDIM ...ÜZERİME KAYITLI...

KORUMA DEMİRİ(40 YTL)....ELCİK(25 YTL)...YAN AYAKLIK (25 YTL...ZİNCİR SPREYİ (20 YTL)...BRANDA (HELD 50 YTL)...35 LT kAPPA ÇANTA(150 YTL..)ALMAYANI DÖVÜYORLAR...SATIŞ NEDENİM ŞAHİT OLDUĞUM KAZALAR VE MOTORDAN SOĞUDUM...BİR DAHADA MOTOR ALABİLECEĞİMİ SANMIYORUM...ALANA HAYIRLI OLSUN...1-2 UFAK ÇİZİK DIŞINDA KAZA MAZA HASAR MASAR YOK...BEN ŞİRKET ŞOFÖRÜYÜM...

İŞYERİM MAÇKADA ŞİRKET ÖNÜNDE MOTOR...GEL BAK...NOTER 100 METRE İLERİDE...MAL HONDA ÇOK DÜŞÜNME...SIFIRI PLAKA DAHİL 40000 GAYME...SAYGILAR...

la bari çantayı vermiyim demi...bedeveye gidiyo valla...yada çanta için 75 gayme daha istiyim...
    sen her alıcıya el öptürmeye çalışırsan biraz zor satıcan o motoru gibime geliyor bana.
    ne el öptürme meraklısısın haa.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    luwxor gardaş aynen öle yazdım valla...anlayan anlar artık...inan rahat satarım...oda işin espirisi...alana canım feda almayana elveda...

ilanı bu şekilde değiştirdim...güncelleme yaptım..onaylanınca çıkacakmış öyle diyo sistem beklemede...

Genel Özellikler
    İSTEDİĞİM RAKAM 2950 YTL BEYLER...PAZARLIK İÇİN ARAMAYIN... EĞER 35 LİTRELİK KAPPA ÇANTAYIDA İSTERSENİZ 75 GAYMENİZİ DAHA ALIRIM...EDER 3025...ELİMİ ÖPENE VERİYOM ...))....

MOTOR 5500 KM OLDU BU ARADA.....İLK İLANIM 1000 Dİ.......15.01.2007 DE TESLİM ALDIM ...ÜZERİME KAYITLI...

KORUMA DEMİRİ(40 YTL)....ELCİK(25 YTL)...YAN AYAKLIK (25 YTL...ZİNCİR SPREYİ (20 YTL)...BRANDA (HELD 50 YTL)...ALMAYANI DÖVÜYORLAR...SATIŞ NEDENİM ŞAHİT OLDUĞUM KAZALAR VE MOTORDAN SOĞUDUM...HANIMDAN PASO FIRÇA YİYOM SAT DİYE TUTTURDU...BİR DAHADA MOTOR ALABİLECEĞİMİ SANMIYORUM...EVLADIM VAR...KAZA MAZA YAPARSAM BABASIZ KALMASIN YAVRUM...ALANA HAYIRLI OLSUN...1-2 UFAK ÇİZİK DIŞINDA KAZA MAZA HASAR MASAR YOK...BEN ŞİRKET ŞOFÖRÜYÜM...

İŞYERİM MAÇKADA ŞİRKET ÖNÜNDE MOTOR...GEL BAK...NOTER 100 METRE İLERİDE...MAL HONDA ÇOK DÜŞÜNME...SIFIRI PLAKA DAHİL 3850 GAYME...SAYGILAR...BU AKSESUARLARLA 4200 E PATLAR...DÜŞÜN TAŞIN KARARINI VER ARA...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler