Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda yolculu tapa gaz mı gittin % 100 yolculu şehir içimi kullandın ? Lastik hava basınçlarına aylardır bakmıyor olabilirmisin ? Bu kadar far kettirmez ama hava filtrene 7000-8000 km dir müdahale edilmemiş (değiştirilmemiş) olabilir mi ? Yoksa sele altına bez koyup hava filtresinin emiş ağzını falanh mı tıkadın.

İnanılmaz fazla yakmışsın mutlaka bi sorun var. İlgilenmelisin.
    ethem abi hayırlı mesailer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ethem abi hayırlı mesailer
    Harbiden işteyim ha. Doğru tutturdun. 35 dk sonra çıkıyorum. Sende maaşallah sabahın 7 sinde ayaktasın yanim Hafta sonu ne güzel, uyusana öğlene kadar

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Harbiden işteyim ha. Doğru tutturdun. 35 dk sonra çıkıyorum. Sende maaşallah sabahın 7 sinde ayaktasın yanim Hafta sonu ne güzel, uyusana öğlene kadar
    yeni eve gidicez, son olarak çok ince temizlik yapılacak..
    kaldı şurada 13-14 gün abi

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni eve gidicez, son olarak çok ince temizlik yapılacak..
    kaldı şurada 13-14 gün abi
    Eee şimdiden hayırlı olsun o zaman
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    İnazuma topiğine takılmaktan burada bayadır yazamadım yaw. Nasılsınız arkadaşlar
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 150 ye en cok yaktirma rekorunu kirdim herhalde.
    bu gun 261 km de yedege dustum gittim tekrar fulledim hemen, gostergeyide sifirladim bu seferde sakin kullanimla deniycem bakalim ne kadar farkedecek.
    büyük başarı valla =) rekordur sanırım =) sürekli redline filanmı=)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

arkadaşlar bu kameradan almak istiyorumda nasıl sabitlerim kaska yada motora bi fikri olan =)

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-e...-md80-66173471

kask içine monte eden var ama nasıl etmiş bilmiyorum bi fotodan ibaret =)

çok kullanışlı ve ucuz bi ürün bence =)

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...QEwAQ&dur=1635

araştırmalarım şu yönde
    fiyatına göre performansı beni etkilemedi desem yalan olur
    8gb hafıza kartı destekliyor
    2 gb a 1 saat kayıt yapıyor ama 2 saat kadar sarjı dayanıyor zaten
    ses komutuyla açılıp kapanabiliyor

http://www.enduroclub.org/forum/show...ask-Kameras%FD

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-kamerasi.html

ya su videodaki amcanın yaptığı gibi kask içine o sıkıştırma sistemi güzelde ani bi frende düşermi =)

ve nette 30 liraya filan bulunuyor =)

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Otobanda yolculu tapa gaz mı gittin % 100 yolculu şehir içimi kullandın ? Lastik hava basınçlarına aylardır bakmıyor olabilirmisin ? Bu kadar far kettirmez ama hava filtrene 7000-8000 km dir müdahale edilmemiş (değiştirilmemiş) olabilir mi ? Yoksa sele altına bez koyup hava filtresinin emiş ağzını falanh mı tıkadın.

İnanılmaz fazla yakmışsın mutlaka bi sorun var. İlgilenmelisin.
    Ethem abi tapa gaz falan yok fazla lastik hava basinclarina aylardir bakmiyo olamam zaten motoru alali 1 ay oldu ama bu gun baktim duzensizmis hakikaten one 28 arkaya 30 bastim.
    Yagimi shell advance 15-50 ile degistirdim ve cikan eski yagi olctum 800 ml yag cikti 200 ml yakmis sali gunude hava filtresi ve bujimi sifirliycam sonra ne kadar yaktigimi yine yazicam.
    Sele altina bez koyup hava filtresini tikayabilecegimi daha motorum yokken sizin sayenizde ogrenmistim zaten ona da dikkat ediyorum.

Bu arada cihat redline a pek sokmam sadece 8 bin de falan vites yukseltiyorum surekli.
    Redline a bazen giriyo o da soyle oluyor benim gezdigim grupta 1000 rr transalp fazer6 var onlarla ugrasirken biraz girmek zorunda kaliyorum.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük başarı valla =) rekordur sanırım =) sürekli redline filanmı=)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:32 ----------

arkadaşlar bu kameradan almak istiyorumda nasıl sabitlerim kaska yada motora bi fikri olan =)

http://urun.gittigidiyor.com/beyaz-e...-md80-66173471

kask içine monte eden var ama nasıl etmiş bilmiyorum bi fotodan ibaret =)

çok kullanışlı ve ucuz bi ürün bence =)

http://www.google.com.tr/imgres?imgu...QEwAQ&dur=1635

araştırmalarım şu yönde
    fiyatına göre performansı beni etkilemedi desem yalan olur
    8gb hafıza kartı destekliyor
    2 gb a 1 saat kayıt yapıyor ama 2 saat kadar sarjı dayanıyor zaten
    ses komutuyla açılıp kapanabiliyor

http://www.enduroclub.org/forum/show...ask-Kameras%FD

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...-kamerasi.html

ya su videodaki amcanın yaptığı gibi kask içine o sıkıştırma sistemi güzelde ani bi frende düşermi =)

ve nette 30 liraya filan bulunuyor =)
    fiyatına göre çok iyi, sağlam bir montaj ile hiç olmamasından iyidir
    bataryasının amperi düşük ama daha sonradan uydurma birşeyler yapılabilir. 3.7 V 130 mA miş bataryası yani bildiğimiz telefon bataryası ile aynı.
    uydurma birşey ile çalışma süresi uzatılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Ethem abi tapa gaz falan yok fazla lastik hava basinclarina aylardir bakmiyo olamam zaten motoru alali 1 ay oldu ama bu gun baktim duzensizmis hakikaten one 28 arkaya 30 bastim.
    Yagimi shell advance 15-50 ile degistirdim ve cikan eski yagi olctum 800 ml yag cikti 200 ml yakmis sali gunude hava filtresi ve bujimi sifirliycam sonra ne kadar yaktigimi yine yazicam.
    Sele altina bez koyup hava filtresini tikayabilecegimi daha motorum yokken sizin sayenizde ogrenmistim zaten ona da dikkat ediyorum.

Bu arada cihat redline a pek sokmam sadece 8 bin de falan vites yukseltiyorum surekli.
    Redline a bazen giriyo o da soyle oluyor benim gezdigim grupta 1000 rr transalp fazer6 var onlarla ugrasirken biraz girmek zorunda kaliyorum.
    tapa gaz bile gitsen bu kadar yakamaz yahu, vitesi 6-7 binde attırıp 5. viteste kaç bin devir yaparsan yap yine bu tüketime gelmiyor, ki ben 420 km yaptığımda 5. vites 7-8 bin devirin üstünde baya durdum..

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatına göre çok iyi, sağlam bir montaj ile hiç olmamasından iyidir
    bataryasının amperi düşük ama daha sonradan uydurma birşeyler yapılabilir. 3.7 V 130 mA miş bataryası yani bildiğimiz telefon bataryası ile aynı.
    uydurma birşey ile çalışma süresi uzatılabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

tapa gaz bile gitsen bu kadar yakamaz yahu, vitesi 6-7 binde attırıp 5. viteste kaç bin devir yaparsan yap yine bu tüketime gelmiyor, ki ben 420 km yaptığımda 5. vites 7-8 bin devirin üstünde baya durdum..
    Bilmiyom ki valla ben de rahmi bu kadar yaktigi icin her seyi degistiriyorum iste yag degisti sali gunude hava filtresi buji degisecek lastik basinclarini duzelttim daha da yapacak bisey kalmiyo bakalim boyle ne yakacak

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    Bilmiyom ki valla ben de rahmi bu kadar yaktigi icin her seyi degistiriyorum iste yag degisti sali gunude hava filtresi buji degisecek lastik basinclarini duzelttim daha da yapacak bisey kalmiyo bakalim boyle ne yakacak
    benim sidikli kanuniden bile fazla yakmış:d
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yagimi shell advance 15-50 ile degistirdim ve cikan eski yagi olctum 800 ml yag cikti 200 ml yakmis , sali gunude hava filtresi ve bujimi sifirliycam.
    Ok, her şey yolunda fakat bu mevsimde 15w-50 yağ olmaz, senin tükettiğin oranda fazla yaktırırmı bilmem ama yakıt tüketimini arttırır. 10w-40 koymalıydın. Üstelik Çanakkaledesin. Yani güney illerinde olsan anlardım ama, ben Kocaeli'de yim, yani iklimlerimiz aynı, bende yazın 15w-50 kullandım. Ama artık değişilerde 15w-50 olmamalı. Bu mevsimde Çanakkale' de 15w-50 yağ koyarsan İlk marş alma zorlaşır, özellikle kışın sabahları jikle ile baya bi ısıtman gerekir. Yoksa stop eder. Mevsim kış, yağda ihtiyaç fazlası kalın olduğundan motor verimli çalışma sıcaklığına geç ulaşır, özellikle şehir içi kısa mesafe kullanımlarında performans alamazsın. 10w-40 a nazaran motoru yorar ve yakıt tüketiminin artmasına sebep olursun. Biraz pahalıdır ama ya dört mevsim Tr nin neresinde olursan ol 10w-50, yada Çanakkale' de isen yazın 15w-50 kışın 10w-40 kullanmalısın. Kışın 15w-50 kullanmanın tek artısı eğer 200 gram yakmış dediğin yağ 10w-40 ise 15w-50 ile bu tüketim azalabilir.

Bu arada motorundaki mevcut yağın 200 gram olmaması ve böyle kullanıyor olman motora uzun vadede zarar verir, toplam kullanım ömrünün kısalmasına sebep olur. Yağ değişim aralığın gelmeden yağ çubuğundan yağ seviyeni kontrol edip eksik yağını tamamlamalıydın. Özellikle bundan sonra motorunun yağ yakma eğilimini bildiğin halde eksik yağını tamamlamaz ve böyle kullanmaya devam edersen, motor sana 50 bin gideceğine 30 bin gider. 80 bin gideceği varsa 50 bin gider, benden söylemesi. En kötü şunu yapacaksın. Zor değil. Motorun diyelim 2000. km de 200 gram yağ mı yakmış. Kışım yağ tüketimin düşebilir ama, Aynı yağ yakma eğilimi devam ettiği taktirde 1000. km de yağına bak. Motor aynı eğilimde tüketmiş ise 100 gram yağ ilave ettiğinde 2000. km de motordan sadece 100 gram eksik yağ alırsın, motoru sakin kullanıyorsan 100 gram eksik yağ motora zarar vermeyecektir. Ama 200 gramı önemsemelisin. Ha kontrolsüzde kullansan 30-40 bin, belki 50 bin gidiyor, ama cbf in nabzına göre şerbet verirsen, dingin kullanır, eksilttiği yağında tamamlarsan 80-100 bin aralığına ulaşamaman için hiç bir sebep yok.

Ayrıca motorundaki mevcut hava filtresi orjinal değilse, yakıt tüketimin inanılmaz artar, piyasada orjinal olmayan 5-7 tl ye hava filtreleri var. Bu filtrelerin sarı olan havayı geçirdiği kısım çok sıkı dokunmuş veya imal edilmiş. Hava geçirme özelliği zayıf, bu yüzden çekişi düşürüyor, fazla yaktırıyor, kesinlikle yetkili servisten orjinal hava filtresi ve buji tercih et.

Motorunu devamlı kullanıyorsan lastik hava basınçlarına 2 haftada bir bak. Lastiklerin ikisininde 8-10 ar bar inmiş olması ve yolculu kullanım da varsa, yakıt tüketimin inanılmaz artar. Bu arada lastiklerin duro değil daha kaliteli olan diğer markalardan ise, marka ve yolculu kullanım var veya yok fark etmeksizin, önü 30 arkayı 33 yap.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bu motra 3.5 litre yaktırmay nasıl başarıyorsunuz.Ben topcase ve diz örtüsü artı koruma demirleri ile yedek depoya en kötü 430 kmde düşüyorum ondan sonra 2.6 litrem daha kalıyor.En iyi değerimde 490 km yedeğe düştü ortalamam 440 450 civarı.
    Hergün göztepe hadımköy gidip geliyorum 120 km yol yapıyorum.Yağıda 2000 kmde bir değitiriyorum 850 gram yağ çıkıyor 2000 de.
    motor 2012 model 15000 kmde.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motra 3.5 litre yaktırmay nasıl başarıyorsunuz.Ben topcase ve diz örtüsü artı koruma demirleri ile yedek depoya en kötü 430 kmde düşüyorum ondan sonra 2.6 litrem daha kalıyor.En iyi değerimde 490 km yedeğe düştü ortalamam 440 450 civarı.
    Hergün göztepe hadımköy gidip geliyorum 120 km yol yapıyorum.Yağıda 2000 kmde bir değitiriyorum 850 gram yağ çıkıyor 2000 de.
    motor 2012 model 15000 kmde.
    Yağ yakma minimum veya hiç yok ise, (Yağ yakan bi cbf ne yazık ki biraz fazla yakıt tüketiyor). Tüm şartlar da ok ise, tek kişi yolcusuz kullanım ise, testin hepsi şehir içine girmeden uzun yolda geçiyorsa ve teknik olarak hiç bi uygunsuzluk yok ise, senin gibi yüksek km lere ulaşmak mümkün, ama ben yinede bi depo ile yedeğe inmeden hiç 490 km yapmış bi cbf 150 duymamıştım, tebrikler, bu kadar az yakmayı nasıl başarıyosun ? o günde yaptığın 120 km boyunca ortalama kullandığın hız aralığı nedir ?

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    BEn CBF ile uzun kısa şehir içi ortalama her zaman 100 km de 3,2 lt oldu her 2000 km bakımda yaklaşık 200 ml yağ yaktı hic bir zaman yolda bırakmadı tek kontakli 350 km non stop gittim. min 297 km maximin 377 km de yedege düştüm. Ortalamam 365 km de yedeğe düşecek şekilde oldu 2010 da 0 aldığım motou 38.000 km de kardeşime hediye ettim bu km yi 1,5 yılda yaptım ve genel olarak uzun yolda kullandım. Gözüm kapalı cbf ile dünyayı dolanırdım ne aldığını ne kulandıgını bilmek gerekir. Ha birde 38.000 km boyunca 2 kere 125 gördüm ondan ileri gitmedi çünkü devir kesici devreye giriyordu.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Asla 5 dakka ısıtmdan yola çıkmıyorum,hep 20-40 castrol kullnıyorum.ani hızlanma yapmıyorum,5 vites 6000 6500 devri hiç geçmiyorum.
    Hadımköy uzun yol gibi ama ben istanbulun bütün trafiginin yogun oldugu noktalardan geçiyorum.1. köprü yogun sonra altünüzade kavşagı yoğun göztepe köprüsü yogun.hadımköyden gişelere rahat gişelerden sonra ygunluk var.vE haliçte yoggun.490 a zaten bir kere çıktım sonra yaklaşamadım onuda nasıl yaptıgımı çözemedim çünkü aynı süreçlerde kullandım.Belki bir önceki benzin aldıgımda iyice depo çizgisini geçmişimdir o yüzden olmuştur.ama 450 km ortalamam hiç şaşmıyor.öyleki bu motordan bir tane daha alıp plakasını çıkartmıcam saklıcam.Oca motora bindim bu en rahat ve az yakanı.3 litreler çko garibime gidiyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    20-40 kullanma bi daha, 10w-40 kullan bence.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ben asyalıların forumlarında okudum onlar hep 20 40 kullanıyorlar.Sonra kitapçığa baktım ordada 20.40 yazıyor recomended önerilen yani.
    20 40 zaten bizim ülkemizdeki sıcaklıklara uyuyor.Hindistandada bütün ufak hacimlilerde ve hava ogutmalarda 20 40 kullanıyorlar.Sen neden 10 40 önerdin özel bir nedeni varmı

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    20-40 kullanma bi daha, 10w-40 kullan bence.
    Benim motora 38 bin km boyunca 20w-50 Shell koydu Anes motor ne artısını ne eksini gördüm zaten 2000 de bir değişiyor kalkıp 35-40 tl vermeye gerek yok bence.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı vakvak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya forumlarında hep 20 40 kullanıyorlar. Kullanım kılavuzunda da önerilen 20 40 yazıyor.
    20 40 ülkemiz sıcaklıklarına da uyuyor. Hindistanda bütün ufak hacimli ve hava soğutmalılarda da 20 40 kullanıyorlar.
    Bende kitapçığa harfiyen bağlı kalanlardanım ve çok faydasını görüyorum (not: servisler bile önerileni kullanmayabiliyor!!!)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora 38 bin km boyunca 20w-50 Shell koydu Anes motor ne artısını ne eksini gördüm.
    38.000 km aynı yağı kullanmışsın br4et artısı eksisi olmaması normal

Arkadaş hangi yağı kullanıyomuş onuda bilmiyorum gerçide, bende 30 TL verenlerdenim ama artısını görüyorum ne yalan söyliyim, yakıttan sarfiyatından, yağın ömrüne, vites geçişine, devirlenmeye kadar az da olsa hissediyorum.

Psikolojik bi hissetme değil yanlış anlaşılmasın fişli, makbuzlu, fotoğraflı
    zenon bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    20-40 çok kalın değilmi bana servisin tavsiyesi 10-50 yada 15-50 gayet memnunum özellikle castrol power1 10-50 harika. Bende ilk defa 490km yapan cbf görüyorum yedeğe düşmeden çok ilginç. Ben şehir içi normal kullanımda 420 falan rahat yapıyorum ama 490 yapmak zor gibi çok dikkat etmen lazım bence o sabır imtihanı olur. 350km den sonra zaten sıkılıp benzin alıyorum
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler