Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizinle bir görüş paylaşayım, siz ne düşünürsünüz?

bence ön dişli temizliği gereksiz. ben de yaptım geçmiş kmlerde ama orası hiç bir zaman tamamen pislikle dolamaz, içindeki hareketli zincire pislik temas edecek boyuta geldiği anda fazlası zincire kapılıp dışarıya atılmaz mı?

bu teorime göre içeride hep zararsız bir miktar sabit pislik kalacaktır. bu görünmez pisliği motorun bir parçası olarak kabul edebilirim.
    Aslında kısmen doğru sayılır, fakat çok geçmiş sayfalarda bi arkadaş, uzun süre temizlemediği ön dişlisinin fotolarını paylaşmıştı, o seviyede yağlanmasını ve paslanlasını şahsen içim elvermez. Keşke o fotoyu bulabilsem ama kimbilir geçmişte hangi sayfadadır. Şu da var tabiki, ön dişli kapağı hiç sökülmediği için .... km sonra motoru şöyle arıza vermiş diye bi bilgide yok. Ama ben 4-5 bin km de bir temizliyorum, hem psikolojik olarak ta kendimi daha iyi hissediyorum Ayrıca işlem çok zor değil, yani ön kapağı sökmek iki vidaya bakıyor.

Sende geçmiş tarihte 26 Mayıs 2010 da zincir dişli temizliği yapmışsın Bulurum kaçmaz
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-744.html

Ama senin fotoğraf değil, durumu çok kötü idi dediğim ön dişli, o fotoyu bulamadım, o ön dişli kapağının altındaki manzara içler acısıydı.
    Şöyle 20 bin-30 bin km ön dişlisi hiç temizlenmemiş bi cbf bulup bakmak lazım. Kimbilir, belkide vardır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    hee dedim ya yaptım diye hatta belki de bahsettiğin benimdir....de....sen nası buldun ya bunu

iyi uğraşmıştım da artık üşeniyorum. zamanı olana keyif verir de yıkatacak vaktim olmuyor. ön dişli arka dişli zincir kaç para ki riallide. benzine verdiğimiz paranın yanında düdük gibi kalır.

bu moddayım artık madem komiter kullanıyoruz, parça fiyatlarının getirdiği umursamazlığı neden dibine kadar sömürmeyelim

ben 6binde açtığımda durumu böyleydi. demek ki dedim bir sonrakine 16 binde açsam anca dolmuş olur.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı 27istanbul27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir muhafazası cbf 150 ye göre yapılmamış,sanırım MZ VEYA MİSK motorlara ait ama aynı orjinal gibi , motorun hiçbir yerine delik delinmiyor kesme biçme yok , ve montajı 1 saat gibi, ben kocamustafapaşada esekapı bp var , bitişiği güney motor honda servisi sercan usta 75 tl aldı , çok güzel oldu içine bayağı gres bastı ne toz nede su ve çamur çantlarım çok temiz kirlenmiyor tavsiye ederim ,tlf05324089231.
    sağolasın malzeme ney saç mı dökümmü yada ney =) anlamam pek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

Alıntı Hondahastasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende bu zincir korumadan bende almak istiyorum verdigin numara için teşekkür ederim yarın ilk işim bu numarayı aramak olacak
    almak isteyenler toplu olarak alalım 5-6 kişi olursak
    50 tl ye filan bırakabilir hem bu bahaneyle cbf toplantısı yaparız =)
    Hondahastasi bunu beğendi.

Arkadaşlar bende almak istiyorum benide sayın bu zincir kuruma için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Benide aranıza alın Buda telefon numaram 0541 6887377 yaptıracagınız zaman bir telefon haber edin yeter umarım en kısa zamanda olur çünkü kış geldi yagmurlar başlamasan yaptırırsak iyi olur hiç degilse zincirimizin ömrü uzar

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın malzeme ney saç mı dökümmü yada ney =) anlamam pek

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:37 ----------

almak isteyenler toplu olarak alalım 5-6 kişi olursak
    50 tl ye filan bırakabilir hem bu bahaneyle cbf toplantısı yaparız =)
    o kadar ufak bir parça için çok pahalı bence, cbflerimizin grenajları bile daha ucuz hemde orjinal

Motosikleti
    cbf 150
    1484 sayfada resimler var, muhafaza 4 parçadan ibaret,sert ve siyah plastik,çok estetik duruyor.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    1484 sayfada resimler var, muhafaza 4 parçadan ibaret,sert ve siyah plastik,çok estetik duruyor.
    Bu korumayı satın alsak, kargoyla istesek, montajını biz yapabilirmyiz ? Zormu takması ?

Motosikleti
    cbf 150
    Hiç zor değil eli anahtar tutan herkes takabilir,sirkecide 25 tl.

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    sirkeciyi bilmiyorum ama tam adres varsa verebilirmisiniz? bulunsun elimizde
    sözde istanbul da oturuyorum ama navigasyon var her türlü bulurum açık adresi

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Sirkeci veya civarlarına yolu düşen bi arkadaşımın banka hesabına 25 tl yi göndersem, bu ürünü kendine alırken banada alıp kargolayabilir mi ? Bu ürünü Sirkeci' de 75 tl ye takıyolarsa, 25 tl ye Sirkeci' den alıp kendimiz takabiliriz. Montajı madem kolaysa çok daha karlı olur. Hatta toplu alım yapalım, mesela 5 tane alalım. 20 tl den pazarlık yapalım. veya 22 tl, herneyse.

Bu şekilde yardımcı olabilecek bi arkadaşım bana özelden ulaşabilir mi...?

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    ben cumartesi veya pazar sirkecide olacam inşallah.o zaman bakarım
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cumartesi veya pazar sirkecide olacam inşallah.o zaman bakarım
    Ramazan kardeşim, baktığında ürünü bulur ve bana da alabilirsen, akabinde bedelini havale ederim hesabına.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Zincir problemi için iyi çözüm,kumsala falan giremiyordum.Olursa biz de nasipleniriz İnsallah.

Motosikleti
    PCX 125
    cumartesi veya pazar gezmeye gidecektik, babamlar da oradan maça gideceklerdi ancak hava yagmurlu görünüyor.gider isem eğer ailece gideceğimiiz için fazla oyalanmamam gerekir.Demem ki ki nereden alabilirim sirkeciden

alabilir isem eğer pazar aksamı gebzeye gececem Ethem abi.ordan konuşuruz nasıl göndermemi istersen gönderirim.eskisara da gidebilirim kargo ile de.
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi veya pazar gezmeye gidecektik, babamlar da oradan maça gideceklerdi ancak hava yagmurlu görünüyor.gider isem eğer ailece gideceğimiiz için fazla oyalanmamam gerekir.Demem ki ki nereden alabilirim sirkeciden

alabilir isem eğer pazar aksamı gebzeye gececem Ethem abi.ordan konuşuruz nasıl göndermemi istersen gönderirim.eskisara da gidebilirim kargo ile de.
    Ramazancım, sen zamanın olur ve alabilirsen bana haber ver. Pazar günü mesaim var. Çalışacağım. Eskihisar' a gelmem zor. Kardeşim Gebze' de oturuyor. Fakat sizin buluşmanızı organize etmek sıkıntılı olabilir. En güzeli kargo daha mantıklı olacak gibi.

Ne kadara mal olduğunu söyle ve hesap numaranı özelden gönder. Ürün bedelini sana göndericem.

Aras Kargo Karamürsel. Şubeden alacak, şeklinde adıma gönder. (Ethem MUTLUCAN) Telefon numaramıda yazarsın. Zaten biliyorsun. Kargonuz var diye arıyorlar. bende gidip şubeden alıyorum. Gerçi sen gönderdim deyince ben de ertesi günü bakarım kargoya. Kargo ödemesini (benim), yani karşı tarafın ödeyeceğini de belirt.

Sirkeci' de bu ürünü satınalabileceğimiz adres bilen var mı arkadaşlar ? Şuradan alabilirsiniz. Fiyatı... tl gibi ?

Motosikletime bu gün yine aşık oldum. 160 km yol yaptım, gezi açamlı değil, ihtiyaci bi yolculuktu. Minimum maliyetle, minibüs-otobüs parasından daha ucuza işimi gördüm. Allah cbf 150 lerimize arıza, dert, tasa vermesin

Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazancım, sen zamanın olur ve alabilirsen bana haber ver. Pazar günü mesaim var. Çalışacağım. Eskihisar' a gelmem zor. Kardeşim Gebze' de oturuyor. Fakat sizin buluşmanızı organize etmek sıkıntılı olabilir. En güzeli kargo daha mantıklı olacak gibi.

Ne kadara mal olduğunu söyle ve hesap numaranı özelden gönder. Ürün bedelini sana göndericem.

Aras Kargo Karamürsel. Şubeden alacak, şeklinde adıma gönder. (Ethem MUTLUCAN) Telefon numaramıda yazarsın. Zaten biliyorsun. Kargonuz var diye arıyorlar. bende gidip şubeden alıyorum. Gerçi sen gönderdim deyince ben de ertesi günü bakarım kargoya. Kargo ödemesini (benim), yani karşı tarafın ödeyeceğini de belirt.

Sirkeci' de bu ürünü satınalabileceğimiz adres bilen var mı arkadaşlar ? Şuradan alabilirsiniz. Fiyatı... tl gibi ?

Motosikletime bu gün yine aşık oldum. 160 km yol yaptım, gezi açamlı değil, ihtiyaci bi yolculuktu. Minimum maliyetle, minibüs-otobüs parasından daha ucuza işimi gördüm. Allah cbf 150 lerimize arıza, dert, tasa vermesin
    abi ben bakarım bulursam gerisi sorun değil.telefonlaşırız .bende alırım takarız bakalım nasıl olacak.buradaki arkadaşlar da fikir edinmiş olur.
    birGarip..

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    rahmi gidersen benimde haberim olsun

ama eğer ne talacağım diyen 5-6 kişi var ise toplu alımda 20 ye filan olur karşıda oturan arkadaşlarımız yardımcı olursa 5 tl de kargo tutar toplam 25 tl maliyetle herkes mutlu olur zate n plastik bir parçaya 75 tl çok para gibi geldi bana

yaw arkadaş herşeyin avrupa yakasında olmasına sinir oluyorum şurada bostancıda kadıköyde olsa şaşıracaktım =)

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Sirkecide hangi motorcuda var? ne diyip sorucaz? cbf içinmi demek lazım yoksa mz falan dediniz? ben müsait olursam bakarım duruma göre.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Beni unutmayın arkadaşlar bende alacam zinçir koruma parası neyse veririz mesele değil cebefemin canı sagolsun

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Arkadaslar B'nde almayı düşünüyorum fiyat netlesirse
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler