Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Benim de is sebebinden dolayı satma ihtimalim var kara kara düşünüyorum aklıma geldikçe , daha 5bin de bile değil :(
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Vay be ramazan bildiğim kadarıyla zar zor buldun bu motoru daha yeni almıştın satmana üzüldüm şimdi ama ev daha. Önemli tabi hayırlısı ramazanım inşallah herşey istediğin gibi olur..
    Garip bunu beğendi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu benim motoru satsak ne yapar acaba..ev alma durumu çıktı aniden..satmam gerekiyor aslında :( kış da geldi kim alır :(
    ramazan abi ben şubatın başında kar yağarken çıkarttım bayiden motorumu

her zaman alan olur motor tabi yazın mevsimlik motorcular daha çok oluyor ama hadi hayırlısı inşallah satarsın motor her zaman olur ama ev şart şimdiden hayırlı olsun

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar merhaba..daha önce konusu vardır eminim.pek bakmaya vaktim yok. bana ucuz yollu ama kaliteli bildiğiniz en iyi branda markası söyleyebilir misiniz ?
    birGarip..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..daha önce konusu vardır eminim.pek bakmaya vaktim yok. bana ucuz yollu ama kaliteli bildiğiniz en iyi branda markası söyleyebilir misiniz ?
    Held, 50-60 tl civarında, Türkiye de M bedeni var. Bizim motorları çantasız güzel kapıyor, yağmur kar tipi rüzgar hiç bişey olmaz. 2. deruchi, battal beden. oda 60-70 tl gibi şu anda kullanıyorum. Çok memnunum. Daha ucuz bi branda kışın motorun üstü açık bi yerde ise yetersiz kalacaktır. Bu iki markayıda kullandım, deruchiti şu an kullanmaktayım, tavsiye ederim.

Bu arada ne oldu motoru satma fikrin ?
    Garip bunu beğendi.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    abi eğer daha uyguna araba brandası filan bulursanız yada eşte dostta varsa kullnamayan internettede var 2. el kullanılabilir ve sizin gibi büyük çantalıları kopmle kapatabilir sadece orta sehpa yerde kalacak şekilde lastikleri dahi komple kapatım tüm kış saklayabilirsiniz saygılarımla...

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    held gayet iyi.gerçekten çok kullanan var abi.teşekkürler tavsiyen için..ama eşim vazgeçirdi almaktan..Gebzede kapalı garaj buldum oraya götüreceğim motoru..amcamın aracnın garajı.ara sıra da marş basar işte öyle öyle kışı geçirir.

Satma işine gelince..evet satmam gerekiyor ama satmaya kıyamıyorum.çok temiz motor çok da temiz bakıyorum..7250 km oldu ( çorlu grubuyla paso geziyorum ) bu km de olduğuna inanmıyorlar çünkü yıpranmadı motor heepsi uzun yoldu..kıyamıyorum ilk göz agrımı satmaya...Daha binmeyi düşünüyorum..Gebzeye de ne zaman götürüm bilmiyom...iyiiice havalar soğuyana kadar binerim sanırım..Ama herşeyden önce gelir ev sahibi olmak.mantıken budur...
    birGarip..

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Kışın motoru uzun süre yatıran arkadaşlar için servisten duyduğum belki çoğunuzun bildiği bir konudan bahsetmek isterim. Akünün şarj olması için devrin rölantinin üstünde olması gerekir. Yani motoru durduğu yerde çalışır vaziyette bırakmak aküyü doldurmak yerine daha da zayıflamasına sebep olur. Ayda en az bir kez 1 saat yüksek devirde kullanmak gerekli. Durduğu yerde gaz vermek de sakıncalı çünkü motorlarımız hava soğutmalı. Bu yüzden ya akünün bağlantılarını sökücez ya da (bence daha iyi seçenek) arada ne kadar soğuk olsa da gezicez.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın motoru uzun süre yatıran arkadaşlar için servisten duyduğum belki çoğunuzun bildiği bir konudan bahsetmek isterim. Akünün şarj olması için devrin rölantinin üstünde olması gerekir. Yani motoru durduğu yerde çalışır vaziyette bırakmak aküyü doldurmak yerine daha da zayıflamasına sebep olur. Ayda en az bir kez 1 saat yüksek devirde kullanmak gerekli. Durduğu yerde gaz vermek de sakıncalı çünkü motorlarımız hava soğutmalı. Bu yüzden ya akünün bağlantılarını sökücez ya da (bence daha iyi seçenek) arada ne kadar soğuk olsa da gezicez.
    Ben mümkün değil zaten 1 ay falan kendi haline bırakmam, 10 gün bilemedin 15 gün en fazla. İlle hava soğukta olsa, yağışsız, zemin kuru, buzlanmanın olmadığı bi gün yakalarım, kat kat giyinir, 70-80 km yol yaparım mutlaka.

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kar olmadıgı sürece her Hafta sonu binerim.

Kaplanboğa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250ni
    Beyler benim motor yolda kaldı

elektronik bir sorun olduğunu düşnüyorum zira ön far yanmıyor, marş basmıyor fakat arka sinyaller, fren ışığı vites ışığı yanıyor. Vurdurdum öyle çalıştı ama düzelme olmadı.

sizce sorun ne olabilir?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Slm, yarın kısa bir süreliğine Viport ta olacağım eşimle,sabah 9 sıralarında Karamürsel den yola çıkarak Topçular arabalı vapuru ile karşıya gecicem ve oradan otobana girerek Pendik kavşağından içeri girecekmişim aldığım tarife göre. Viaport ta dayı oğlu karşılaycak ve evlerine Sultaybeyli yönüne ziyarete gideceğiz. Hüseyin Cihat kardeşim, viaport ta çalışan kardeşim senmiydin =? Karıştırmıyorum umarım. Vipottaki kardeşim sensen ve yarın çalışıyorsan, özelime telini yazarsan ve viapotta hangi kısımda görevli olduğunu belirtirsen yarın ayak üstü bi yanına uğrayalım fazla zamanını almadan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:04 ----------

Alıntı Kaplanboğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim motor yolda kaldı

elektronik bir sorun olduğunu düşnüyorum zira ön far yanmıyor, marş basmıyor fakat arka sinyaller, fren ışığı vites ışığı yanıyor. Vurdurdum öyle çalıştı ama düzelme olmadı.

sizce sorun ne olabilir?
    Çok yüksek ihtimal sigortalardan biri yandı. Akü üzerinde 1 adet, sele altında 2 adet olmak üzere toplamda 3 tane sigorta var motorda. Akü üzerindeki sigorta patlasa hiç bi elektrikli aksam çalışmaz. Bunlardan sele altındaki sigortalardan biri patlamıştır, sele altındaki sigortaların biri 10, diğeri 20 amper. Ana sigortadan sonra motorun elektrik aksamı bu iki sigortaya paylaştırılmış durumda. Daha önce yedekleri kullanılmadıysa sigortaların yanında aynı değerde yedekleri zaten mevcut. Sigortaların üzerlerinde değerleride yazar. Aynı değerde olan patlak sigortanı yanında bulunan yedeği ile değiştirdiğinde sorunun düzelecektir. Fakat daha sonra bu sigortadan tekrar temin et ve yedek yuvasına koy. Yedeği hep yanında bulunsun. Tekrar atarsa mutlaka sigortanın atmasına sebep olan ne var, araştır, yani kısa devremi, şase mi yapıyor, bi elk. kablosumu soyulmuş, şase yapıyor, sorunlu bi ampul mü var, problemli bi elektrik aksam mı var. Bu mevcut problemi ortadan kaldırdığında sigorta atma olayını bi daha yaşamazsın. Lakin sigortam şimdiye kadar hiç atmadı. Xenon montajı ile uğraşırken bi kaç kere attırdık ama oda kendi kabahatimizdi.

Sigortaların yeri ile ilgili bi foto buldum. Siyah plastik bi parça var, sigortalar o parcanın içinde, yukarı doğru çıkınca o plastik parça yerinden çıkar. Bu fotoyu çeken ark.. xenon montajı yaparken elektiriği sigortadan alma aşamasında çektiği bi foto. Sana hangi sigortanın patladığını dahi yazabilirdim ama şu anda hava kararmak üzere. Neyse fotoyu ekliyim.

Kaplanboğa bunu beğendi.

onurpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Scooty Pep + Kawasaki EN 500
    Gece arabaların beni daha rahat farketmesi ve yolu daha iyi görebilmek için ön farı değiştirmek istiyorum arkadaşlar, önerileriniz nedir ?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece arabaların beni daha rahat farketmesi ve yolu daha iyi görebilmek için ön farı değiştirmek istiyorum arkadaşlar, önerileriniz nedir ?
    Xenon haricinde buna bi çare sanırım yok.
    onurpark bunu beğendi.

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Bence en güzeli kışın motor kullanılmayacaksa akü motordan sökülmeli ve mesela motomax da 30 lira civarına akü şarj aleti var, onunla 15 de bir şarj etmeli, belki de ayda bir. Ya da park ettiğimiz yerde priz yakındaysa üzerinde de şarj edilebilir.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı onurpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anes'de xenon takılıyor. Hala getiriyorlar mı bilmiyorum ama mercekli xenon kitleri de var. Komple ön farla birlikte satıyorlardı. Ben şubat ayından beri kullanıyorum mercekli olanını. Tek sıkıntısı motoru yıkatırken tazyikli su farın içine sızabiliyor ve farın içi kuruyana kadar angel eye denen yuvarlak olan kısım yanmıyor. Yağmurda falan sorun yok ama.
    onurpark bunu beğendi.

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    o dediğiniz xenonlar konjüktüre yük bindirip bozulmasına sebep olmuyormu? öyle okumuştum akü ve kontüktürü öldürüyor diye?
    olmuyosa hemen alayım vallaha...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    3 senedir aynı motoru kullanıyorum hala hayret ediyorum bugün ankarayı baştan başa gittim geldim,

yakmıyor arkadaş!
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı DaRkNeSs- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o dediğiniz xenonlar konjüktüre yük bindirip bozulmasına sebep olmuyormu? öyle okumuştum akü ve kontüktürü öldürüyor diye?
    olmuyosa hemen alayım vallaha...

Hocam benim 2007 ve 2011 modelde ikisinde de aynı zenondan takmıştım. biri iki yıl kullanıldı diğerinin bir buçuk yılı doldu herhangi bir problem yok, 2011in üstünde yuasa akü var gördüğüm kadarı ile jel, sürekli gece kullanıyorsanız belki sıkıntı olabilir ama gündüz sadece angel yanıyor ve zenonu kapatıyorum. Velhasıl kelam zenon candır hele de hazır merceklisine 160tl taktırma dahil verebiliyorsan daha da candır
    onurpark bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    slm nasılsınız millet........................
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler