Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rahmi34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korumalı bir pantolon, eldiven ve mont almam gerekiyor ve bunların yağmur geçirmemesi lazım
    birde çizme, onu yazmayı unutmuşum
    anlaşılan sadece kask kullanıyorsun =)

olsun oda bişi bazı arkadaşların beyni rüzgardan akmış kask takmadığı için kendide biliyo heralde bende kafa yok ondan kaskta takmim diyo =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı CİHAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ay önce benim arkadaşda yaptırdı 142 tl ye ben 3 ay önce yaptırdım 114 tl ye fiyatlar uçuyor..

benim bir arkadaş cbf 600 aldı çanakkaleden 65 tl ye yaptırdı orda
    sigorta dan mı bashsediyorsunuz... eğer öyle ise benimki biteli 3 ay oldu... babam a yaptır dedim o neymiş varsın motor sigortasız olsun diyor... ceza biniyor yaw..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigorta dan mı bashsediyorsunuz... eğer öyle ise benimki biteli 3 ay oldu... babam a yaptır dedim o neymiş varsın motor sigortasız olsun diyor... ceza biniyor yaw..
    merhaba abi bende pendikteyim çok çevirme var bu aralar çevirmelerde artık ehliyet ruhsatın yanı sıra muayene ve sigortada bakıolar sigorta kağıdını yanımızda taşımak zorundayız çevirmelerde ceza yazabilirler dikkat et

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kanununda trafik sigortası ile ilgili şöyle bir madde var. Babana bence bu maddenin içeriğini izah et.

MADDE 7 – (1) Araç işletenleri sigorta sözleşmesini bitim tarihi itibariyle yenilemekle yükümlüdür. Araç işleteninin sigorta sözleşmesinin bitim tarihinden itibaren yenileme işlemini gerçekleştirmediği her 30 gün için müteakip sigorta sözleşmesinde prim, %50 ile sınırlı olmak üzere % 5 ilave edilerek hesaplanır.

Ayrıca herhangi bir çevirmede trafik sigortası sorgulanır ve bittiği anlaşırsa,ceza haricinde aracın bağlanması da söz konusu olabiliyormuş, bence baya önemli bir mevzu.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    merhaba arkadaşlar, geçen gün küçük bir kaza yaptım ve sonucunda şükür cana bi zarar gelmedi . gidon hafif yamuldu, sanırım değişmesi lazım, sol debriyaj kütüğü yamuldu değişmesi lazım. ve en kötüsü kappa k35 çantamın tablaya oturan 2 dişten birisi kırılmış gibi kıvrıldı, çanta nın dişini ve diğer masraflarım için tavsiyeleriniz nelerdir, tabi uygun maliyetli
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılan sadece kask kullanıyorsun =)

olsun oda bişi bazı arkadaşların beyni rüzgardan akmış kask takmadığı için kendide biliyo heralde bende kafa yok ondan kaskta takmim diyo =)
    aynen maddiyat el vermediği için onları alamamıştım. elimden geldiğince en kısa sürede tamamlamaya çalışacağım.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    arkadaşlar merhaba..bugun uçmakdere şarköy yaptık.Tekirdağ çorlu trakya motosiklet grubu ile..süper ortamdı.arkadaşlara tek tek teşekkürler.Hepsi de olgun insanlardı.

Toplam 350 km

Hondahastasi, zenon ve cd0345 bunu beğendiler.
    birGarip..

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba..bugun uçmakdere şarköy yaptık.Tekirdağ çorlu trakya motosiklet grubu ile..süper ortamdı.arkadaşlara tek tek teşekkürler.Hepsi de olgun insanlardı.

Toplam 350 km

http://d1209.hizliresim.com/11/9/cuvwu.png

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv8r.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv8w.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv92.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv95.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv9m.jpg
    hiç boş durmuyorsun he kıskanıyorum, maşallah

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Arkadaşalar cbf 150 nin üretiminin bittiği ile ilgili bir haber duydum. bir arkadaştan, bilgisi olan var mı? 2013 te cbf 1250 çıkmıycakmış. şeklinde.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ramazan kardeşim, maaşallah, imreniyorum sana yaw. Ne güzel geziyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:40 ----------

Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar cbf 150 nin üretiminin bittiği ile ilgili bir haber duydum. bir arkadaştan, bilgisi olan var mı? 2013 te cbf 1250 çıkmıycakmış. şeklinde.
    Evet bizde öyle biliyoruz, bayilerde varsa da, oda hiç sanmıyorum ellerinde kalsın. Onlarda 2012 dir.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Arkadaslar birde kappa çantam kırıldı maddiyattan dolayı Maxem 42 lt almayı düşünüyorum kullanan var mı bu markayı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    cbf 125 i baya bir önce araştırmıştım.güzel motor.ama arkada oturan için nasıl olur bilemem.sanki biraz küçük gibi.ayrıca şimdiki cbf 150 fiyatından pahalı olacağı kesin..yağ yakma sorunu nasıl acaba..bak bunu duydugum iyi oldu.cbf 125 i araştırayım ben aksam..Sanırım seneye fuar da tanıtırlar..

ama şunu bilirim şunu derim..cbf 150 bi başka..150 lık olması sebebi ile hem uzun yola hem şehir içine ideal diyebilirim..her geçen gün daha baska bağlanıyorum motora..yaklaşık 6400 km oldu.bu hafta içi havalar çok güzel olacağa benziyor.inşallah hafta sonu da öyle olur.

Kış için kapalı bi garaj, 2-3 haftada bir gidip çalıştırabileceğim kapalı bi garaj bulmam gerekiyor..ama nasıl :( bunun telaşındayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

1 litreye 56,7 km deniyor.

100 km de 1,76 lt demektir bu.Büyük bir idda.Hadi 2 lt yaksın.gerçekten süper.bakalım ne olacak..
    birGarip..

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar, geçen gün küçük bir kaza yaptım ve sonucunda şükür cana bi zarar gelmedi . gidon hafif yamuldu, sanırım değişmesi lazım, sol debriyaj kütüğü yamuldu değişmesi lazım. ve en kötüsü kappa k35 çantamın tablaya oturan 2 dişten birisi kırılmış gibi kıvrıldı, çanta nın dişini ve diğer masraflarım için tavsiyeleriniz nelerdir, tabi uygun maliyetli
    geçmiş olsun allah beterinden korusun...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Toplam 350 km

http://d1209.hizliresim.com/11/9/cuvwu.png

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv8r.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv8w.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv92.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv95.jpg

http://a1209.hizliresim.com/11/9/cuv9m.jpg
    abi ben gelemedim ama sen daha güzel bi geziye imza atmışsın =) ne güzel geziyosun ya valla kıskanıyorum ya =)

abi o tarafta bi motosiklet kazası olmuş ölmüş kaza yapan adam haberlere filan çıkmış arkadaşım söyledi

Arkadaslar birde kappa çantam kırıldı maddiyattan dolayı Maxem 42 lt almayı düşünüyorum kullanan var mı bu markayı
    kullanan gördüm o kadar kaliteli değil yani kappa kadar ama 1-2 yıldır kullananlar var bizim burlarda hiç bişi olduğunu görmedim hepsi sapa sağlam

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

cbf 125 i baya bir önce araştırmıştım.güzel motor.ama arkada oturan için nasıl olur bilemem.sanki biraz küçük gibi.ayrıca şimdiki cbf 150 fiyatından pahalı olacağı kesin..yağ yakma sorunu nasıl acaba..bak bunu duydugum iyi oldu.cbf 125 i araştırayım ben aksam..Sanırım seneye fuar da tanıtırlar..

ama şunu bilirim şunu derim..cbf 150 bi başka..150 lık olması sebebi ile hem uzun yola hem şehir içine ideal diyebilirim..her geçen gün daha baska bağlanıyorum motora..yaklaşık 6400 km oldu.bu hafta içi havalar çok güzel olacağa benziyor.inşallah hafta sonu da öyle olur.

Kış için kapalı bi garaj, 2-3 haftada bir gidip çalıştırabileceğim kapalı bi garaj bulmam gerekiyor..ama nasıl :( bunun telaşındayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

100 km de 1,76 lt demektir bu.Büyük bir idda.Hadi 2 lt yaksın.gerçekten süper.bakalım ne olacak..
    abi cbf in yakıtına bakıncada netten teknik verilere göre 2 litre filan diyo bildiğim kadarıyla alırken bayilerin söylediğide bu ama o 1.75 2 litre bile olsa şehir içi için güzel bi motor ama şehir dışında tek kişi belki yeter ama 2 kişi otobanda çok zorlar

Motosikleti
    Yamaha YZF R25 2015
    Konsuk motor sahibinden e 5 gun once ilan koymus cbf 150 konsuk motor stoklarinda diye acaba orda 0 cbf 150 bulabilirmiyiz su an ellerinde varmidir

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.

Cbf 150 den sonra bence cbf 125 hoş olmaz, internet ortamındaki fotolardan anladığım kadarıyla cb 125 e gibi bi kasa yapası var veya oldukça benzer. Sonuçta 25 cc düşük olması, şase ve kasa yapısının daha çelimsiz ve ufak olması bence kullanıcı ve yolcuya cbf 150 tadını vermeyecek, 25 cc az olan cc hacminin performans ve cc kaybınıda mutlaka hissettirecektir. Bundan sonra cc düşmek ters olur. Yükselirsemde 250 cc yi geçmem.

Bu arada benim motor dışarda duruyor, kar kış, ama brandam oldukça kaliteli. Çantasız tekerleri dahi komple kapatıyor. Hatta kışın kar yağmaya başladığında çift branda uygulaması dahi yapabilirim. Şu anda deruchi marka brandam var. Oldukça kaliteli. Bide bunun üstüne Held geçirdim mi motor için kar kıyamet te bile kapalı garaj konfornu aratmayacaktır. 10-15 günde bir çıkar. Biraz çalıştır veya kısa 8-10 km lik bi tur at. Yine paket yap gitsin.
    Garip bunu beğendi.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    4 yıldır aynı maxem çantayı kullanıyorum. 2 farklı motorda kullandım. daha önce de yazmıştım, 37 liraya aldım, şimdi 50 liraya satılıyor. plastik bir çantaya 150 - 200 lira vermeye anlam veremiyorum.

bu çanta çok hafif ve sağlam, oldukça da kullanışlı. tavsiye ediyorum. bendeki daha düşük litreli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

arkadaşlar cbf 125 falan geleceğini sanmıyorum. o müşteri için ortaya sürülen motor cb 125'tir. kalır o da bi 5 sene.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Daha yeni cb125 çıkmışken ve yıllar sonra cbf150 revizyon yapılmışken honda bunun kaymağını yemeden ülkemize başka kasa commuter sokmaz ben şahsen inanmıyorum. En iyi ihtimal 1-2 seneye cbf150 yi euro normlarına uydurmak için enjeksiyonlu yapar yine dayanır bize. Ki bundan fazla revizyona giderse bize bu motoru 6000den aşağıya satmazlar ozamanda kimse almaz gider 2 tane ybr alır her hafta başka rengine binerim
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    cbf 125 enjeksiyonlu daha iyi diye düşünüyordum sonra ikisininde teknik özelliklerine bakıp inceleyince cbf 150 daha iyi gibi geldi inşallah cbf 150 devam eder.
    cbf 150 cbf125
    silindir hacmi 149 124,7
    güç 11,6 hp/7500 rpm 11,3 hp/8000 rpm
    tork 12,5 Nm/5250rpm 11,2Nm/6250 rpm
    uzunluk/genişlik/yükseklik 2075 x 750 x 1135mm 1,955 x 760 x 1,110mm
    ağırlık 141kg 128 kg
    yakıt sistemi karbüratör pgm/efi enjeksiyon

cbf125 bilgileri için http://www.honda.co.uk/motorcycles/naked/#!/cbf125/
    cbf 150 nin maksimum tork ve güce erken ulaşması bence daha iyi gibi. düşük devirler özellikle

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

arkadaşlar bilgileri yazdığım gibi görünmemiş

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 i.e.
    Beygirleri arasinda 0.3 bg far var torku da 1,2 nm farki daha kotu gider diye dusunuyosunuz ama arada da 13 kg fark var
    ,o 0,3 bg farki fazlasiyla kapatir 13 kg hafiflik,tek dusunduren kismi 1000 devir yukarda veriyor torkla beygiri.İki motoru da kullanmadan karar vermemek lazim.

Bu arada arkadaslar cbf 150 icin halojen ampul bulmustu biri ama konusunu bulamiyorum suanda, yardimci olabilecek varmi?

Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı saqopasha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konsuk motor sahibinden e 5 gun once ilan koymus cbf 150 konsuk motor stoklarinda diye acaba orda 0 cbf 150 bulabilirmiyiz su an ellerinde varmidir
    yaklaşık 1 hafta kadar önce 5 tane filan vardı ben uğramıştım

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıldır aynı maxem çantayı kullanıyorum. 2 farklı motorda kullandım. daha önce de yazmıştım, 37 liraya aldım, şimdi 50 liraya satılıyor. plastik bir çantaya 150 - 200 lira vermeye anlam veremiyorum.

bu çanta çok hafif ve sağlam, oldukça da kullanışlı. tavsiye ediyorum. bendeki daha düşük litreli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

arkadaşlar cbf 125 falan geleceğini sanmıyorum. o müşteri için ortaya sürülen motor cb 125'tir. kalır o da bi 5 sene.
    kesinlikle haklısın daha cb125 yeni gelmişken neden cbf 125 gelsin birbirine rakip olacak 2 model olacak :S
    bence hondanın vtr 250 yada cbf 250 gibi naked yada commuter sınıfı bi makine getirmesi lazım ama onuda sanmam cbr250r peynir ekmek gibi satılıyor....

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı DaRkNeSs- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beygirleri arasinda 0.3 bg far var torku da 1,2 nm farki daha kotu gider diye dusunuyosunuz ama arada da 13 kg fark var
    ,o 0,3 bg farki fazlasiyla kapatir 13 kg hafiflik,tek dusunduren kismi 1000 devir yukarda veriyor torkla beygiri.İki motoru da kullanmadan karar vermemek lazim.

Bu arada arkadaslar cbf 150 icin halojen ampul bulmustu biri ama konusunu bulamiyorum suanda, yardimci olabilecek varmi?
    bu konuda haklısın belki performans olarak aynı olur belki daha iyi olur o belli olmaz ama motora 1000 devir fazla çevirtmesi motor ömrünü daha kısaltmazmı ?

ayrıca injeksiyonlu yani elektronik beyinli bi makine bunlara binen bazı arkadaşlar çok yükleniyor herşeyi yapıyor onlar daha narin olacak ve yedek parçası daha pahalı olacak 125 lik olmasına rağmen diye tahmin ediyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler