Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Bu tip motorların bakımını kendimiz yaparsak yıl sonunda ne kadar kâr ettiğimizi anlarız... En iyi tamirci motorun sahibidir.. Zaten hiç bir zaman bizim yapamayacağımız bir arıza olmuyor..
    Yağ değiştir, buji değiştir, hava filtresi değiştir ,zincir ger, yağla, debriyajı ayarla.... Tüm bakım bundan ibaret... Süpap sesi gelirse , baskı balata kaçırırsa ve rektefiye gerekirse servise gidilir..
    Onun dışında 2 yıllık servis bakım parası ile sıfır cbf itinayla alınır.. Çünkü bu adamlar hem işi bilmiyor ,hemde KA ZIK ÇI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi 1 yılda nasıl 20000 km yapıyorsun motorla hayret.sürekli geziyorsun sanırım
    Çok geziyorum evet Cumartesi gününden bu yaya 500 km yapmışım. Bir haftada 150-200 daha yapıcam, haftada 700 km olacak mesela Haftada 500-700 km yapıyorum ortalama. Ben Kocaeli' nin bi ilçesindeyim Kocaeli' n de de eşimin ailesi var. Kendiside Kocaeli' de çalışıyor. 40+40 km haftada 3-4 kez gidip gelmem icab ediyor, hem gezmiş, motor sürmüş oluyorum. Keydi gezilerimin haricinde bu km yi zaten fix yapıyorum her hafta. Ama gayet keyifli. Bakma, aslında motorumuzun toplam kullanım maliyertleri gayet düşük, gariban dostu, ben bu km yi 250 cc grubu bi motosikletle dahi yapıyor olsaydım ekonomik olarak baya kasardı. 250 cc grubuna terfi dahi, bu seviyede fazla motosiklet kullanırken beni baya bi düşündürüyor. Motorlarımızın kıymetini bilmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip motorların bakımını kendimiz yaparsak yıl sonunda ne kadar kâr ettiğimizi anlarız... En iyi tamirci motorun sahibidir.. Zaten hiç bir zaman bizim yapamayacağımız bir arıza olmuyor..
    Yağ değiştir, buji değiştir, hava filtresi değiştir ,zincir ger, yağla, debriyajı ayarla.... Tüm bakım bundan ibaret... Süpap sesi gelirse , baskı balata kaçırırsa ve rektefiye gerekirse servise gidilir..
    Onun dışında 2 yıllık servis bakım parası ile sıfır cbf itinayla alınır.. Çünkü bu adamlar hem işi bilmiyor ,hemde KA ZIK ÇI
    Ben diyorum ya, bu motoru satmazsam ve 60-70 bin km bana şu anki kalitede hizmet ederse, çekicem db nin önüne, tamamen keyfi, krank silindir ve piston değiştirip motoru komple sıfırlıyıcam. O zamanlar bayilerde sıfırı yokken bende hem sıfırı, hemde ful aksesuarlısı olacak, artık 5000-6000 tl ye falan satarız herhalde ee, hem sıfır, hemde ful aksesuar motor

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geziyorum evet Cumartesi gününden bu yaya 500 km yapmışım. Bir haftada 150-200 daha yapıcam, haftada 700 km olacak mesela Haftada 500-700 km yapıyorum ortalama. Ben Kocaeli' nin bi ilçesindeyim Kocaeli' n de de eşimin ailesi var. Kendiside Kocaeli' de çalışıyor. 40+40 km haftada 3-4 kez gidip gelmem icab ediyor, hem gezmiş, motor sürmüş oluyorum. Keydi gezilerimin haricinde bu km yi zaten fix yapıyorum her hafta. Ama gayet keyifli. Bakma, aslında motorumuzun toplam kullanım maliyertleri gayet düşük, gariban dostu, ben bu km yi 250 cc grubu bi motosikletle dahi yapıyor olsaydım ekonomik olarak baya kasardı. 250 cc grubuna terfi dahi, bu seviyede fazla motosiklet kullanırken beni baya bi düşündürüyor. Motorlarımızın kıymetini bilmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:48 ----------

Ben diyorum ya, bu motoru satmazsam ve 60-70 bin km bana şu anki kalitede hizmet ederse, çekicem db nin önüne, tamamen keyfi, krank silindir ve piston değiştirip motoru komple sıfırlıyıcam. O zamanlar bayilerde sıfırı yokken bende hem sıfırı, hemde ful aksesuarlısı olacak, artık 5000-6000 tl ye falan satarız herhalde ee, hem sıfır, hemde ful aksesuar motor
    benimde çok planlarım var.. tekrar 600 lüğe dönmek istiyorum.. Alsam bile bu elimde kalacak... artısı var eksisi yok.. yakıtı yeter abi..
    bakalım kaç binde rektef. ettircem.. merak konusu... 10 sene kullanmak lazım yarın biraz işlerim var belki gelirim müsaitmisin

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde çok planlarım var.. tekrar 600 lüğe dönmek istiyorum.. Alsam bile bu elimde kalacak... artısı var eksisi yok.. yakıtı yeter abi..
    bakalım kaç binde rektef. ettircem.. merak konusu... 10 sene kullanmak lazım yarın biraz işlerim var belki gelirim müsaitmisin
    600 lük mü, vay, ne oldu 250 cc grubu Evet alınacaksa, kesinlikle elimizdeki motorları satmadan almak lasım.
    Müsaitim, haber verirsin.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    600 lük mü, vay, ne oldu 250 cc grubu Evet alınacaksa, kesinlikle elimizdeki motorları satmadan almak lasım.
    tamam abi bu ara 2012 cbr 600 f lere kayıyorum da, hayırlısı.. düğünden gelecek altını motora yatırcam tamam yarın ararım seni ben yatıyorum iyi geceler

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Manisada havalar çok sıcak bugünekadar 10w40 Castrol kullandım son değişimi 3 gün önce 15w50 ile yaptım inşallah sorun olmaz motor için ilk defa kalın yağ kullanıyorum 15w50 sıcak havalarda cbf için iyi bir seçimmidir acaba sizce

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manisada havalar çok sıcak bugünekadar 10w40 Castrol kullandım son değişimi 3 gün önce 15w50 ile yaptım inşallah sorun olmaz motor için ilk defa kalın yağ kullanıyorum 15w50 sıcak havalarda cbf için iyi bir seçimmidir acaba sizce
    Sen aslında yanlış seçimden doğru seçime geçmişsin. Hiç sürüş karakteri ile ilgili olumlu gözlemleri olmadı mı ? Orada zaten bu mevsimde 10-40 yanlış olan. 15w-50 olan. Sorun olurmu diye endişelenirken yanlış yağı boşaltıp doğru yağ koyumuşsun, haberin olsun. İyi günlerde gez. Bu arada iyi bi gözlemci isen, herkez anayamayabiliyor, şu anda viteslerin eskisine nazaran daha sessiz ve yumuşak, vites geçişlerin daha keyifli. Motorun sesi biraz daha tiz değilde biraz daha doygun ve tok çalışıyor. Motorunu çok sık kullanıyorsan anlarsın. Yoksa bu olmulu gözlemleri fark etmemende mümkün. Peki neden 15w-50 koydun Kim yönlendirdiyse ellerine sağlık diyelim.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Sen aslında yanlış seçimden doğru seçime geçmişsin. Hiç sürüş karakteri ile ilgili olumlu gözlemleri olmadı mı ? Orada zaten bu mevsimde 10-40 yanlış olan. 15w-50 olan. Sorun olurmu diye endişelenirken yanlış yağı boşaltıp doğru yağ koyumuşsun, haberin olsun. İyi günlerde gez. Bu arada iyi bi gözlemci isen, herkez anayamayabiliyor, şu anda viteslerin eskisine nazaran daha sessiz ve yumuşak, vites geçişlerin daha keyifli. Motorun sesi biraz daha tiz değilde biraz daha doygun ve tok çalışıyor. Motorunu çok sık kullanıyorsan anlarsın. Yoksa bu olmulu gözlemleri fark etmemende mümkün. Peki neden 15w-50 koydun Kim yönlendirdiyse ellerine sağlık diyelim.
    Ethem usta son kullandığım yağ repsol 10w40 1700 km olduğunda vites geçişleri aşırı sertleşti motor gürültülü çalışmaya başladı ondan öncede sürekli 10w40 kullandım ilk günlerde sorun olmuyordu ama yağ özelliğini kaybetmeye başladığında vites geçişleri çok sesli oluyordu 3 gün önce manisada öğlen sıcağında trafikte dur kalk motor iyice takozlaştı gürültülü çalışmaya başladı o esnada yağ satan bir yer gördüm daldım içeriye elime ilk gelen 15w50 oldu kalın olduğunu biliyordum adama sordum yaz aylarında 15w50 kullan hatta yaz kış bunu kullanabilirsin dedi bende hemen oracıkta değiştirdim yağı şuan vites geçişleri çok sessiz ve yumuşak motorda eskisi gibi gürültülü çalışmıyor şuan memnumum

TEDDYTIMER2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbf 150 ile ufak bi kaza atlattım motorun sadece gösterge üzerindeki camı catladı.. cam dedigim sey plastik bi parça aslında göstergenin işleyişinde hiç bi sorun yok.. sıfır gösterge 200 lira civarındaymış galiba, bu hasarı nasıl halledebilirim fikir verebilecek varmı acaba _?
    Yozlaşmış gençlik demeden önce arkana bak be koca adam ne yaptın bu devlet bu memleket içinde sıranı savdın gençlere...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Bende dün bir kaza geçirdim.Koruma demiri eğildi.Direksiyon öne doğru geldi biraz.Egzosun koruyucusu çizildi.Yarın yetkili servisinde yapılacak.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadaşlar şu markadan haberiniz varmı bu motor tam türkiye şartlarına uygun azellikleri var tek silindir olamasına ramaen 3 bujili çiyakma ihtimali yok bunda degişik bir sıkıştırma tekniği varmış su sogoutmalı ve 6 vities 200 cc
    buralara gelmezki bura da önüne bulgur pilavını veriyorlar isterye ister yeme

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=gOYJsGoliJE

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar şu markadan haberiniz varmı bu motor tam türkiye şartlarına uygun azellikleri var tek silindir olamasına ramaen 3 bujili çiyakma ihtimali yok bunda degişik bir sıkıştırma tekniği varmış su sogoutmalı ve 6 vities 200 cc

Koskoca honda istediğimiz motoru getirmiyorsa. Bu hiç getirmez..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı TEDDYTIMER2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 ile ufak bi kaza atlattım motorun sadece gösterge üzerindeki camı catladı.. cam dedigim sey plastik bi parça aslında göstergenin işleyişinde hiç bi sorun yok.. sıfır gösterge 200 lira civarındaymış galiba, bu hasarı nasıl halledebilirim fikir verebilecek varmı acaba _?
    Ben olsam gösterge panelini söker çatlak parçayı çıkartır bantlardım,

kalınlığını ölçüp ( 0.2,0.3, 0.5 mm neyse ) ölçüye göre gider bir reklam/tabela cıdan genişlik ve yüksekliğine yakın pleksyglass bir parça alırdım atıyorum 35 cm X 20 cm ( 5-10 TL maksimum)

Bantladığım orjinal parçayı üzerine koyup yanlardan çizip keserdim ( plexyglass dekopaj, kıl desteresi vs ile rahatlıkla kesilir) yanları zımparalar ve yerine oturtup montajlardım. İlk günki kadar güzel olur emin olun

Uğraşamam derseniz, o bantlayacağınız çatlak parçayı reklamcıya götürün, bana bundan lazım deyip lazerde kestirin, muhteşem sonuç çıkar. Bununla uğraşacaklarını pek sanmıyorum, uğraşacaklar ise bile işi astarından pahalıya çıkartacaklardır.

( Scan edecek, bilgisayar çizimini yapacak, lazer kesim maknesi programına uyarlayacak, kesimini yapacak... ...)
    TEDDYTIMER2 bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı TEDDYTIMER2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge panelinin en ufak parçası dahi tek tek satılıyor diye biliyorum. Servise bi sormanı tavsiye ederim.

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Apache nin abisi gibiymiş
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Ethem abi yeni motorumuzu buldum honda nc700. yok boyle bir motor kisaca tork canavari diyebiliriz cift silindir araba motoru gibi uretmisler otomobil departmaiyla ortak uretim dizel motor gibi birsey cok dusuk devir cevirip tork veriyor. 3.5 yakit ortalamasi var uzun yolda dahada dusuyor cbften yarim litre fazla yakiyor saka gibi, sehir ici istedigin kadar sikistir 4lt den fazla yakmiyor. Bakimida saka gibi 12000 kmde oda yag yag filitresi degisimi(116 tl) 24000kmde buji degisimi. Adamlar nasil motor yapmislar hala soktayim resmen 250cc den az yakiyor 250ccyi sikistirsan bundan cok yakiyor. Kac gundur bu motoru inceliyorum agzim acik kaldi forumdada zaten cbf150den gecen cok fazla incelmeni tavsiye ederim biraz tuzlu ama 1-2 seneye kadar ikinci ele duserse temiz bir tane dusunebilirim
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    arkadaşlar yeni kasalara vites göstergesi düşünenlere bir alternatif

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ra-uyumlu.html

saygılarımla H.Cihat DOĞAN

ebleksin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS 151 gitti. Cbf 150 derken Bajaj Boxer peşinde.
    Arkadaşlar herkes iyi geceler. mondi rs151 scooter sattıktan sonra ybr125 almaya niyetlendim sonra cbf 150 yi ve yorumları gördüm. Biliyorum bu konu defalarca dile getirildi. Ancak hem başlık hemde cevaplar eskimiş. motor ömrü kullanım rahatlığı olarak sizce hangisi forumda bir cbf kullanıcısı motor ömründen şikayetçiydi. şehir içi rahat ulaşım için motor düşünüyorum. aldıktan sonra satmak kafamda yok ama ikinci eli ne olmuş piyasaya bakayım dediğimde çin malları gibi erimeyen motor isteyince ybr125 cbf arasında kaldım. Ispartadayım ve burda hondanın ne bayisi ne de servisi mevcut. yamahanın servisi ve bayisi var ve 4290 TL 12 ay taksit imkanı var. CBf yede 4000-4500 arası plakalı düşük km li ikinci ellere bakıyorum. Bu arada bugün bir daha anladım 2. el alırken insana dürüst satıcı lazım bunu farkettim. Antalyada YBR için birini aradım hocam satıldı ama cbf 150 var onu hazırlayıp ilana koycam dedi. bende hazırlayıp derken dedim. Adam şunu söyledi Sahibi çocuk kaldırıma vurmuş grenajları falan değiştiricez ama km si 2000 çok iyi dedi bi an kala kaldım.tercih konusunda yardımcı olurmusunuz ha bu arada 6 yıllık scooterimi 6000 km de sattım senede en fazla 2000 km binerim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı ebleksin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkes iyi geceler. mondi rs151 scooter sattıktan sonra ybr125 almaya niyetlendim sonra cbf 150 yi ve yorumları gördüm. Biliyorum bu konu defalarca dile getirildi. Ancak hem başlık hemde cevaplar eskimiş. motor ömrü kullanım rahatlığı olarak sizce hangisi forumda bir cbf kullanıcısı motor ömründen şikayetçiydi. şehir içi rahat ulaşım için motor düşünüyorum. aldıktan sonra satmak kafamda yok ama ikinci eli ne olmuş piyasaya bakayım dediğimde çin malları gibi erimeyen motor isteyince ybr125 cbf arasında kaldım. Ispartadayım ve burda hondanın ne bayisi ne de servisi mevcut. yamahanın servisi ve bayisi var ve 4290 TL 12 ay taksit imkanı var. CBf yede 4000-4500 arası plakalı düşük km li ikinci ellere bakıyorum. Bu arada bugün bir daha anladım 2. el alırken insana dürüst satıcı lazım bunu farkettim. Antalyada YBR için birini aradım hocam satıldı ama cbf 150 var onu hazırlayıp ilana koycam dedi. bende hazırlayıp derken dedim. Adam şunu söyledi Sahibi çocuk kaldırıma vurmuş grenajları falan değiştiricez ama km si 2000 çok iyi dedi bi an kala kaldım.tercih konusunda yardımcı olurmusunuz ha bu arada 6 yıllık scooterimi 6000 km de sattım senede en fazla 2000 km binerim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Ben senin yerinde olsam, senede ortalama en fazla 1000-2000 km kullanım için, şehir içi rahat ulaşım için motor düşünülüyorsa ybr diyorum. Hatta bence 6 yılda 6000 km yol için ybr dahi alınmaz, ihtiyaç fazlası ve fazla gelir. Bence satmış olduğun motorun seni senelerce götürmeye devam ederdi. Ama ile ben buna rağmen ybr veya cbf alıcam diyorsan şöyle ki:

Özellikle yolculu uzun yola çok sık çıkıyor, senede 10 bin-20 bin km aralığında yol yapıyorsan kesinlikle cbf derim. Ama senin bir motosiklettten beklentini bu bağlamda ybr bence tam olarak karşılıyor. Çünki şehir içi kullanım ve senede en fazla 2000 km yol yazmışsın. Ayrıca ybr konusundan eminken, cbf konusunda ikna edilmeye ve bilgi toplamana hiç gerek yok. Bence kesinlikle ybr. Ki ben dahi bi cbf kullanıcısı olarak ybr nin kapak açmadan daha uzun ömürlü bi motor olduğunu söyleyebilirim.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Senede 1000-2000 km yapiyorsan zaten cin motorda alsan sikinti yasamazsin. Amam cbf mi ybrmi dersen elindeki paraya gore sifir ybr al derim ikinci ele tanidik bildik motor olmadiktan sonra bulasma arti bulundugun ilde yamahanin servisi varmis. Motor omru olarak ybr daha uzun ama konfor servis parca dersen honda daha iyi. sen uzun km yapmiycaksan serviste yakinda ve para durumu sifir cbf almaya yetmiyosa ybr al uzun yillar kullan. sifir sifirdir aklinda soru isareti kalmaz
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler