Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu benim sorum cevaplanmazmi yahu :(:(
    ampulun patlamıştır.. al bi tane kendin değiştir.. çok basit.. eğer olmazsa servise git..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik çok güzel,şık ve kullanışlı birşeye benziyor..Ne amaçlı kullanılan bir dizlik bu acaba?
    Motosiklet içinse ben alırım bundan.
    evet tech 90 motosiklet giyim markasıdır
    türk üretimi olup tüm ürünler avrupa birliği (CE) onaylıdır
    ve pantolonlarına fuarda baktım kevlar kumaşta son nokta bence çok kaliteli ki test videosunuda izledim almayı düşünenler hiç tereddüt etmesin bence

bende çok beğendimde işte alternatif bişi çıkar diye hemen ilk gördüğümü almayayım dedim

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, yeni branda ve bir sonraki yağ değişimi için yağ aldım. Yağı deneyim etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum fakat 5oo km daha var yağ değişmine. İleri seviyede memnun kalacağıma eminim. Gözlemlerimi paylaşacağım.

Branda deluchi marka çok kaliteli bir ürün. Motoru tamamiyle kapatıyor, alt kısmılastikli ve kemer sistemi ile tamamen motoru kapatmak mümkün, held gibi hantal ve ağır değil. Held sıcakta çok fazla ısınıyor, sanki dokununca yırtılacakmış gibi bir hal alıyordu. Ayrıca kışın held bırandanın üstüne yağan yağmur gece donduğunda donan buz ve soğuk held branda da çatlaklar oluşmasına sebep olmuştu. 1 senede ömrü bitti. Yorgan ipi ile dikiş iiğnesi ile dikmekten bi hal olmuştum yırtıklarını. Hepimiz iyi biliriz ama inanın daha iyiside varmış. Held in olumsuz dış ortamlara karşı dayanımı düşük ve ömrü kısa. Branda çok güzel tavsiye ederim. Büyük beden olarak satılıyor. Motorun her yerini tamamiyle kapatmasını istediğim için bilerek aldım. Düşünen olursa iki ürünün de linkini veriyim.

http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...-_46563.html#0
    http://www.feyizoglu.com/10W50-Motos...i_46837.html#0

Fotolar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaa benim fren lambası yanmiyor büyük ihtimal ampul patladı servisemi gideyim yoksa normal bi tamirciyemi yada kendimmi takayim...
    Arka freni sıkınca yanmıyorsa arka fren müşürü ayarı bozulmuşta olabilir, bu müşür birtaz dandik zaman zaman wd 40 la falan yağlamak makbuldür. Bazen takılabiliyor, bazen lambayı yakmıyor vb. Müşür sol gri kapağın altlarına kalıyor. Bi kaç kez yaşamıştım. Başka bir cbf te de yaşadık. Ama önü sıktığında da yanmıyorsa kesin ampul patlamıştır. Ampülü değiştirmen yeterli.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, yeni branda ve bir sonraki yağ değişimi için yağ aldım. Yağı deneyim etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum fakat 5oo km daha var yağ değişmine. İleri seviyede memnun kalacağıma eminim. Gözlemlerimi paylaşacağım.

Branda deluchi marka çok kaliteli bir ürün. Motoru tamamiyle kapatıyor, alt kısmılastikli ve kemer sistemi ile tamamen motoru kapatmak mümkün, held gibi hantal ve ağır değil. Held sıcakta çok fazla ısınıyor, sanki dokununca yırtılacakmış gibi bir hal alıyordu. Ayrıca kışın held bırandanın üstüne yağan yağmur gece donduğunda donan buz ve soğuk held branda da çatlaklar oluşmasına sebep olmuştu. 1 senede ömrü bitti. Yorgan ipi ile dikiş iiğnesi ile dikmekten bi hal olmuştum yırtıklarını. Hepimiz iyi biliriz ama inanın daha iyiside varmış. Held in olumsuz dış ortamlara karşı dayanımı düşük ve ömrü kısa. Branda çok güzel tavsiye ederim. Büyük beden olarak satılıyor. Motorun her yerini tamamiyle kapatmasını istediğim için bilerek aldım. Düşünen olursa iki ürünün de linkini veriyim.

http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...-_46563.html#0
    http://www.feyizoglu.com/10W50-Motos...i_46837.html#0

Fotolar

http://c1205.hizliresim.com/x/x/74lhs.jpg

http://c1205.hizliresim.com/x/x/74m9g.jpg

[/COLOR]

Arka freni sıkınca yanmıyorsa arka fren müşürü ayarı bozulmuşta olabilir, bu müşür birtaz dandik zaman zaman wd 40 la falan yağlamak makbuldür. Bazen takılabiliyor, bazen lambayı yakmıyor vb. Müşür sol gri kapağın altlarına kalıyor. Bi kaç kez yaşamıştım. Başka bir cbf te de yaşadık. Ama önü sıktığında da yanmıyorsa kesin ampul patlamıştır. Ampülü değiştirmen yeterli.
    motul yağı kaça aldınız
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul yağı kaça aldınız
    Verdiğim linki tıklayabilirsin 30 tl.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğim linki tıklayabilirsin 30 tl.
    tamam üstad farketmemişim, senin su an kullandığın nedir, hangisini tavsiye edersin benim değişim vaktim geldi sayılır
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mondial50tt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam üstad farketmemişim, senin su an kullandığın nedir, hangisini tavsiye edersin benim değişim vaktim geldi sayılır
    Castrol 10w-50 de gayet güzel. Repsolün 10-50 side gayet kalitelidir. Fiyatlarıda aşağı yukarı bu seviyelerde.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Hayırlı olsun Ethemciğim güle güle kullan,brandan çok güzelmiş...Motulu sen dene bende 4000 bakımda iphone deniyeceğim...
    Benimde sipariş verdiğim ön camla depo kılıfı yarın geliyor,onları takacağım...Pirelli duraction lastikleride büyük ihtimal alacağım 1 kaç hafta içinde,son kararım odur..Michelin tuzlu geldi bana.

baycall - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Nmax 155
    Sizin de ön frene asılınca gidonda sallantı mevcut mu?
    AS 150 T, Pars, 100 UKH, Ybr, Cbf150, Fazer, 600F, CB125F, Nmax 155

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    günaydın herkese..bir sorum olcak bu depo kılıfı yagmurda ıslandıgı zama m
    depoda pazlanma iz v.s bu şekilde izler bırakıyormu..
    bu iz vb olmaması için ne yapılmalıdır..?

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Günaydın,bu thermoform termal içlikler teri emer diyor yazısında, giyilse faydası olurmu acaba, yazın ilkbahar aylarında kullanan varmı acaba?

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    [QUOTE=şentürk;2700040]Ben rüzgar için mont ve rüzgar geçirmez pantolondan bahsetmiştim.Koruma ayrıca alınıyor değilmi?[/QUOTE

Şentürk kardeş aşagıda örnek olarak linklerini verdiğim mont ve pantolonlarda zaten omuz, dirsek, eklem yerlerinde falan korumaları var seni hem rüzgardan hem düşme kalkmalardan koruyacaktır ayrı ayrı birşeyler almıyorsun yani yalnız linkteki mont sıcak havalarda kullanılacak bişey ben ilk olarak bundan almıstım mayısta üşürsün sonrasında yaz sonuna kadar acaip rahattır ifil ifil araştırın arkadaşlar buraya yazı yazabiliyorsanız interneti kullanabiliyorsunuz demektir.

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...ET-pmu566.html

http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...N-pmu1736.html
    yada
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...N-pmu1737.html
    şentürk bunu beğendi.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

Motosikleti
    cbf 150
    Teşekkür ederim

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    sipariş verdiğim depo kılıfı ile ön cam geldi..
    Fakat arkadaşlar depo kılıfının içinden bağlantı için ip,lastik vs. bişey çıkmadı ,kılıfın montajı tam olarak nasıl yapılıyor..

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    ahmet abi deponun tarafındaki grenajları çıkartacan sonrada kılıfı takacan sonra tekrar grenajları takacan yani grenajın içinden geçecek benim facedeki cbf resimlerine bakabilirsin

---------- Post added at 15:57 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

yapamazsan motorcuya götür 5 liraya takarlar biraz uğraştırcı iş

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Fakat arkadaşlar depo kılıfının içinden bağlantı için ip,lastik vs. bişey çıkmadı ,kılıfın montajı tam olarak nasıl yapılıyor..
    İp değil de kılıfın kenarlarında sert çengel gibi birşeyler var, kılıfı depoya tam oturttuğunda o çengelleri deponun kenarlarına geçiriyorsun, Grenajları çıkarmaya gerek yok aslında, yan kapakları söküp grenajların üst tarafında depo ile bağlı olan vidaları sökmen yeterli olacaktır, daha sonra iki taraftan bir-iki cm esnettiğinde dışarıya doğru , o şekilde kalacaktır kılıfı geçirip grenajları yerlerine oturtup söktüğümüzün tersi sırası ile eski yerlerine vidalıyoruz.

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Arkadaşlar benim motor tekliyordu dün servis değilde tanıdık bir ustaya götürdüm oda eline tornavidayı alır almaz direk hava ayarıyla oynadı hepten bozdu şimdi motor rolantide sabit çalışmıyor devir 1500 ile 2000 arası değişiyor bujiye baktım siyah kurum bağlamış bujiyi takalı 3 gün oldu daha yeni olduğu halde buji bozuldu tekleme devam ediyor motor boğuluyor hava ayarı iyice bozuldu motor 2011 model yani karbüratörü fişli yeni karbüratör buna biz hava ayarı yapamayız herhalde servis bu sorunu çözebilirmi yoksa karbüratörü bozmuş olabilirmiyiz karbüratör fiyatlarını bilen varmı aranızda

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Seninde malzemelerin hayırlı olsun, bende yaz geldi diye kışlık camı söktüm orj.. camı taktım Gidonuda biraz kaldırabildim bu sayede, Şimdi biraz daha dik bi posizyonda sürebiliyorum.

Depo kılıfı montajı ile ilgili açık ve net cevaplar gelmiş zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın herkese..bir sorum olcak bu depo kılıfı yagmurda ıslandıgı zama m
    depoda pazlanma iz v.s bu şekilde izler bırakıyormu..
    bu iz vb olmaması için ne yapılmalıdır..?
    Bir seneyi aşkın bir süre sonra dahi depo kılıfını söktüğümde eski motorumda böyle olumsuz bi gözlemim olmamıştı. Hatta diğer grenajlarda hafif bir solma varken depon cam gibi tertemiz boyası hiç solmamış bir şekilde duruyor.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın,bu thermoform termal içlikler teri emer diyor yazısında, giyilse faydası olurmu acaba, yazın ilkbahar aylarında kullanan varmı acaba?
    abi bu ürün ye ni tanıtım fiyatı alt üst çok iyi ve kaliteli ark. kullanıyor bende alacağım
    http://www.tech90.com.tr/u-tech90_te...akim-2181.html

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu ürün ye ni tanıtım fiyatı alt üst çok iyi ve kaliteli ark. kullanıyor bende alacağım
    http://www.tech90.com.tr/u-tech90_te...akim-2181.html
    Sagolasın cihatım verdigin deger ve cevapların icin urun guzel bu ter emicilik olayı ilkbahar ve yazında ise yararmi malum cok terliyor insan boyle urunler kuru tutar diyor ozelliklerinde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler