Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Merhaba Arkadaşlar, Geçenlerde 12000 Bakımına Gittim ön Balatanın Değişmesi Gerekıyodu.Telefonla Aradılar Fren Balatanız Degısıcek Degişecek Fılan Dediler Fren Balatası Tabi Değişsin Dedim.Fiyat Sormadım İçimden Kaç paralık Şeydır Dedım Kralı Olsa 40-50Tl Olur Dedim. Herneyse işlemler Bitti Teslim Almaya Gittim Faturayı Cıkarttılar 178TL. Heralde Baska Seylerde Degıstı Dedım Faturayı Inceledım Ve Ön Fren Balatasının Fiyatına Baktım 78.90+kdv.Motorumun Cbf150 Oldugunu Cbf 600 Olmadığını Söyledım Ama Fiyatın Dogru Oldugunu Söylediler (: .
    Sizce Bu Fiyat Normalmidir? Ebc Balata Dışarıda 10€ iken Honda balatanın 80-90 lira Olması Normalmidir Yoksa Servis Kucaklar Tezi Doğrumudur.
    Bugun Debriyaj Balatası Sormak Icın Aradım Fren Öyleyse Debriyaj 300-400 Tutar Diyodum 75 Tl oldugunu Söylediler (: . Sizce Bu Balata Fiyatı Normalmidir. (Servis Mototal)

Birde Depo Tamiri Yapan Bi Yer Varmıdır Bildiğiniz. Park Halindeki Motoruma Çarpıp Kaçan Taksici Sağolsun Saksı Üzerine Devrilmesi Sonucu Depomda Biraz Göçük Var.
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    [/COLOR]
    Alıntı GuNMember adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar, Geçenlerde 12000 Bakımına Gittim ön Balatanın Değişmesi Gerekıyodu.
    Ya 12 binde ön fren balatası nasıl biter ? Şaşkınlık içerisindeyim. Devamlı şehir içi mi kullandınız. İlk cbf imin orj. ön fren balatası 40 binde değişmişti. Bi yanlışlık olmasın ? Siz balataları gördünüz ve gerçekten bitmiş olduğuna kanaat getirdiniz mi ? Yoksa servismi balatalar değişecek dedi ? Ayrıca balata fiyatı bana biraz fahiş geldi. Ellerinde orjinalden de çok daha iyi özel bi marka vardır falan onu bilemem ama bizim orj fren balatası bu kadar pahalı olmamalı bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir arkadaşım motoruna zincir koruması yaptırmış. Komple kapatmış zinciri içine de yağ doldurmuş zincir devamlı yaglaniyormus. Nr diyorsunuz iyimidir yaptirayimmi?
    Bence zincirin komple kapatılarak muhafaza içinde yağ sızmayacak gibi yağın barınması zor. Mutlaka bi yerlerde boşluk kalır ve yağ akar. Ama bence güzel, yağın yapışkan etkisiyle zincire yapışan tozdan pislikten, yağmur ve suyun olumsuzluklarından kurtulmuş olunur.

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ethem abi ne diyosun yaptırayımmı ? tabii dediğin gibi sızmayacak şekilde yapıyorsa

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83341728/detay

arkadaşlar bun ilanı yaklaşık 1.5 aydır görüyorum.. adam sürekli ilanı kaldırıp tekrar veriyor sanki yeni verilmiş ilan gibi.ve o fiyatları arttıkca ilanda fiyat da artıyor..en son 4500 du şimdi indirmiş..
    birGarip..

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ethem abi ne diyosun yaptırayımmı ? tabii dediğin gibi sızmayacak şekilde yapıyorsa
    Bence önemli olan sızdırmaması değil bence, zinciri dış ortamdaki toz pislik su yağmur vb koruması. Bu korumanın sızdırmayacak şekilde yapılabileceğine ve içine ince yağ basılarak kullanılabileceğini sanmıyorum. Sızdırmazlık özelliği olan bir zincir muhafaza ve içinde devamlı ince bir yağ, daha önce duymadım ve bence imkansız.

Bir kullanıcı olarak senin tarafından, zinciri yağlaman, temizlemen zaman zaman gerdirmen için, veya zincir bolluğunu kontrol için falan bu muhafazanın sökülmesi gerekecek. Bu muhafaza söküp takman kolay olacaksa bence yaptırılabilir. Zincir yağı ömrü daha uzun olur, zincir yağlarının düşmanı ortamdaki tozun zincire yapışmasıda engellenmiş olunur.

Bu ilanda ki motorda var mesela bu kapaktan, http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83341728/detay ama dediğim gibi bu kapakların sızdırmazlık özelliği yok. Zaten bu kapağın amacı bu değil.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R , Activa125
    9 . ayda bu motora talip olmuştum teklif ettiğim fiyata vermedi( 4000 tl) .. Bende 3950 sıfırını almıştım ...

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    O dediğin bende de var arkadaşımda da yeni kasa cbf va ondada aynı gördüğüm bütün cbf lerde var kafana takma sorun olmaz.. Bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

Selamlar bir arkadaşım motoruna zincir koruması yaptırmış. Komple kapatmış zinciri içine de yağ doldurmuş zincir devamlı yaglaniyormus. Nr diyorsunuz iyimidir yaptirayimmi?
    Sonucta Honda alıyoruz bunu bir çinli yapsa belki kabul edilebilirdi ama Hondanın dikkat etmemsi büyük ayıp...

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...83341728/detay

arkadaşlar bun ilanı yaklaşık 1.5 aydır görüyorum.. adam sürekli ilanı kaldırıp tekrar veriyor sanki yeni verilmiş ilan gibi.ve o fiyatları arttıkca ilanda fiyat da artıyor..en son 4500 du şimdi indirmiş..
    motoruna piyasa yaptırıyor
    bu efe mut'lu

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonucta Honda alıyoruz bunu bir çinli yapsa belki kabul edilebilirdi ama Hondanın dikkat etmemsi büyük ayıp...
    Evet dediğin çok doğru marka güvenilir diye bu sorun dikkatmizi çekmiyor....Baştan sarma iş derler yaa bu işte napalım katlanıcaz artık.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150-2022 HondaGL1800-2023 PCX
    Küçük motora özenmiyolar hiç halbuki bir marka halka kendini uygun fiyatlı küçük motorları ile sevdirebilir...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    s.a arkadaslar...

2011 model,yeni kasa,0 km de daha,arka ve yan çanta aparatları,ön koruma demiri takılı siyah renkli bir cbf-150 yi 3950 Tl ye anlaştım....sahibi büyük bir heves ve heyecanla aldığı cbf i,motosiklet kullanmayı bilmediği için hiç binmek nasip olmamış...Sizce nasıl fiyat yorumlarınızı alabilirmiyim.

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Ya 12 binde ön fren balatası nasıl biter ? Şaşkınlık içerisindeyim. Devamlı şehir içi mi kullandınız. İlk cbf imin orj. ön fren balatası 40 binde değişmişti. Bi yanlışlık olmasın ? Siz balataları gördünüz ve gerçekten bitmiş olduğuna kanaat getirdiniz mi ? Yoksa servismi balatalar değişecek dedi ? Ayrıca balata fiyatı bana biraz fahiş geldi. Ellerinde orjinalden de çok daha iyi özel bi marka vardır falan onu bilemem ama bizim orj fren balatası bu kadar pahalı olmamalı bence.[COLOR="Silver"]
    İstanbul Trafiğinde Hersey Normal (: Debrıyajda Bitti Şu An Motor Motor Mototalda Debriyaj Degısıyor. Sureklı Trafıgın Oldugu Bı Bolgedeyım Şişli,Beşiktaş Civarları 20cm İlerlıyıp Duruyorum Trafıkte Balatalar İsyanın Doruk Noktasında Oluyolar(:. Motor Yag Damlatıyodu Alttan Göturdum Bugun Debrıyajıda Iyıce Bıtmıstı Acemılıgıde Attım Motorda. Platın Mlatın Ne Varsa Degıstırın Temız Olsun Dedim(:. Serviste Fiyatlar Pahalı Ama Güvence Veriyor Karsımda Şahıs Degil Bir Kurum Var Motora Anahtar Sürmem Sürdürtmem Arıza Yaparsa Servis Bilir (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar...

2011 model,yeni kasa,0 km de daha,arka ve yan çanta aparatları,ön koruma demiri takılı siyah renkli bir cbf-150 yi 3950 Tl ye anlaştım....sahibi büyük bir heves ve heyecanla aldığı cbf i,motosiklet kullanmayı bilmediği için hiç binmek nasip olmamış...Sizce nasıl fiyat yorumlarınızı alabilirmiyim.
    bence çok iyi.sonucta herşeyi var.2011 model ama olsun 0 gibi.hayırlısı olsun inşallah alırsın.alırsan eger resimlerini çek eklersin..bakarız bizde..saygılar
    birGarip..

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok iyi.sonucta herşeyi var.2011 model ama olsun 0 gibi.hayırlısı olsun inşallah alırsın.alırsan eger resimlerini çek eklersin..bakarız bizde..saygılar
    Teşekkür ederim,motor il dışında olduğu için yarın yada perşembe günü almaya gidicem,zaten aldığım zaman cbf klübünün üyesi olacaz atarız buraya resimlerini

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Ahmet N. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaslar...

Hayırlı olsun, ama dikkat et, yine bi bit yeniği olması işin içinde. Motor 0 km ise neden 3950 tl ye satıyor acaba. Sıkışmış falan da değil. Yamuk bi pozisyon yoksa bence kaçırma. Fiyat çok iyi. Yani sıfır km motor sonuçta. Motor Sürülmeye çalışılırken devrilmemiş vb falan olduğunu iyi sorgulabence

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sıfır alıp 1 yıl kullandığım Michelin lastikli 7500km.de Koruma demirleri olan 35Lt. Kappa çantalı CBF150 yi 3900TL den sattım. Yerine Yamaha X-City 250 geliyor. X-City 250 başlığında paylaşıma devam edeceğim. İyi sürüşler.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    S.a
    Acilll!
    Ankarada yaşayan Arkadaşlarımızdan brinin yardımına ihtiyacım var...

Arkadaşlar ankaradan cbf-150 almak istiyorum fakat plakasının ve şasi numarasının HONDA EFE den sorgulanması gerekiyor...Telefondan honda efe yi aradım telefondan olmaz motorun,ruhsatının ve mal sahibinin gelmesi lazım dediler...Mal sahibine mevzuyu söyleyince motoru çıkartamam dedi...bahane ise (yazdığı hikaye) hastalıklı dedesinin malıymış,hiç binmek nasip olmamaış vs.vs.
    Açıkçası içime şüphe düştü motor servise gitmeden servisin olumlu onayını almadanda motoru almayı düşünmüyorum. bu adam km telini çıkartıp binlerce km yapmış olabilir motorla,veya başka dümenler olabilir ondan servise motoru götürmemek için ayak diretiyor olabilir.

Ankaradan arkadaşlarımız varsa özelden msj la motorun şasi nosunu,plakasını ve satıcının adresini telini vereyim bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Ahmet Bey merhaba,

Yardımcı olmak isterdim ama yoğun bir fuar dönemindeyim.

Mal sahibi motoru satmak istiyorsa bi zahmet yardımcı oluversin.

O kaydı alıp da size mi gönderecek? Sizin de orada bulunmanız gerekir.

Şahsen cbf 150 alacak olsaydım sadece tanıdığım motoru alırdım. vereceğiniz para az bir miktar değil.

Uzaktan kumandayla motor almak zor olur. Ancak buraya gelmeniz durumunda arkadaşın motorunu görmeye birlikte gidebiliriz. kullanan birisi olarak size yorumlarımı motoru deneyerek yapabilirim.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Bey merhaba,

Yardımcı olmak isterdim ama yoğun bir fuar dönemindeyim.

Mal sahibi motoru satmak istiyorsa bi zahmet yardımcı oluversin.

O kaydı alıp da size mi gönderecek? Sizin de orada bulunmanız gerekir.

Şahsen cbf 150 alacak olsaydım sadece tanıdığım motoru alırdım. vereceğiniz para az bir miktar değil.

Uzaktan kumandayla motor almak zor olur. Ancak buraya gelmeniz durumunda arkadaşın motorunu görmeye birlikte gidebiliriz. kullanan birisi olarak size yorumlarımı motoru deneyerek yapabilirim.
    Niyetin için çok teşekkür ederim..gerçekten ilgileneceğinden kuşkum yok,fakat ben mal sahibini arayıp motoru servise benimle beraber servise götürmediği müddetce olumlu düşünmeyeceğimi belirttim..Oda hala motoru servise götürmemek için diretti bende vazgeçtim....

Yüksek olasılık motorun km telini sökerek motora bindi,yada km yi sıfırladılar...samimi bir satıcı malı kusurlu olmadığı müddetce neden servise götürmek istemesinki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler