Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bugün biraz motoruma vakit ayırdım hatta biraz abarttım sanırım Sabah ethem abinin yanına gittim (ethemm76) sabah ufak bir kahvaltıdan sonra motorun arka dişlisini değiştirdik biliyorsunuz yeni kasalarda arka dişli 43t eski kasalarda 42t idi malum motor 90-100km/h bandında biraz sancılı oluyor sıkıştırmak lazım rahat bir şekilde seyehat edilmiyor bende burada okuduklarımdan sonra saolsun ethem abide arka dişliyi 42 yapalım rahat edersin dedi rialliden dişli geldikten sonra değiştirdik. Motora bindiğinizde anında farkı anlıyorsunuz artık 80-90 çok rahat sıkıştırmadan motor gidiyor birde vites araları uzadı 1.vites özellikle hemen bitmiyor. 1 dişten ne olur diyordum çok yanılmışım yeni kasası olan arkadaşlara ŞİDDETLE tavsiye ederim sonuç mükemmel Ethem abiye tekrar teşekkürlerimi sunarım çok saol abi.
    Rica ederim, 42 t ile olumlu sonuçlar gözlemlemene sevindim. Şimdi tam olması gerektiği gibi oldu. 43 t arka diş motora resmen eziyet, yazık ediyor. Tüm yeni kasa olan ark..lara tavisiye ederim arka 43 arka t yi 42 yapmalarını.

Bakım ve temizlik faaliyetlerine devam etmişsin. Ne mutlu. Dün aslında uyku ve zaman problemim olmasaydı inan koruma demirlerini serviste kendimiz takardık ama, uykusuzluk kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştı. 60 tl fiyat bana hem koruma demiri hemde grenaj demiri için gayet makul bir fiyat. istediğin zaman yine hallederiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün depom yedeğe düştü =) fulledikten sonra sıfırlamıştım 310 km yapmışım bi depoyla nasıl sizce
    ben sürekli 2 kişi biniyorum ikimizin toplamı ve yüklerimizle birlikte 150-160kg civarı oluyor ve gittiğim yolun yarısından fazlası hep bayır yukarı ve genelde sakin kullanmıyorum yani seri kullanıyorum sizce tüketim çokmu? rodajdaki bi motor için ? daha 550 kmde motor

ve zincir yağı wd 40 dediler sizce iyimi kullanayımmı ne kadar kullanmalıyım ? hiç bilmiyorum detaylı bilgi istiyorum ?
    wd 40 zincir yağı olmaz. Piyasada motosoklet zincir yağları, sprey gresler veya klasik gres, eski motor yağ vb farklı seçenekler mevcut. Ama wd 40 seçeneğimiz yok.

Kullanımın koışullarına yakıt tüketimin çok sayılmaz. Şartlar iyileştiğinde tüketiminde de mutlaka iyileşme olacaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar dün depom yedeğe düştü =) fulledikten sonra sıfırlamıştım 310 km yapmışım bi depoyla nasıl sizce
    ben sürekli 2 kişi biniyorum ikimizin toplamı ve yüklerimizle birlikte 150-160kg civarı oluyor ve gittiğim yolun yarısından fazlası hep bayır yukarı ve genelde sakin kullanmıyorum yani seri kullanıyorum sizce tüketim çokmu? rodajdaki bi motor için ? daha 550 kmde motor

ve zincir yağı wd 40 dediler sizce iyimi kullanayımmı ne kadar kullanmalıyım ? hiç bilmiyorum detaylı bilgi istiyorum ?
    wd 40 zincir yağı olmaz. Piyasada motosoklet zincir yağları, sprey gresler veya klasik gres, eski motor yağ vb farklı seçenekler mevcut. Ama wd 40 seçeneğimiz yok.

Kullanımın koışullarına yakıt tüketimin çok sayılmaz. Şartlar iyileştiğinde tüketiminde de mutlaka iyileşme olacaktır.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastiklerden yana sıkıntım var. Ani frende çok kayıyor ve özellikle kavşaklardan dönerken lastikler hafif hafif bırakıyor kendini, içim bi ürperiyor hah şimdi yeri öpücem diye.
    Kullananlardan ricam metzeler mi önerirsiniz michelin mi?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerden yana sıkıntım var. Ani frende çok kayıyor ve özellikle kavşaklardan dönerken lastikler hafif hafif bırakıyor kendini, içim bi ürperiyor hah şimdi yeri öpücem diye.
    Kullananlardan ricam metzeler mi önerirsiniz michelin mi?
    Metzellerin bizim motorlara olan modeli pek bulunuyor ve bulabilirsende şamrelli olduğundan bahsediliyor, ki zaten michalenden iyi olduklarını da sanmıyorum. Michalen al, keyfine bak.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    [QUOTE=ethemm76;2638755]Rica ederim, 42 t ile olumlu sonuçlar gözlemlemene sevindim. Şimdi tam olması gerektiği gibi oldu. 43 t arka diş motora resmen eziyet, yazık ediyor. Tüm yeni kasa olan ark..lara tavisiye ederim arka 43 arka t yi 42 yapmalarını.

Bakım ve temizlik faaliyetlerine devam etmişsin. Ne mutlu. Dün aslında uyku ve zaman problemim olmasaydı inan koruma demirlerini serviste kendimiz takardık ama, uykusuzluk kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlamıştı. 60 tl fiyat bana hem koruma demiri hemde grenaj demiri için gayet makul bir fiyat. istediğin zaman yine hallederiz.[COLOR="Silver"]
    Herşey için saol abi. Zaten uykunda vardı başka bir zaman hallederiz fiyat baya uygun zaten bir ara uğrar hallederiz
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    CB650F
    Arkadaşlar cbf 150 amortisörünün max. taşıma gücü nedir acaba yani 2 kişi binildiğinde motor bayılıyormu yokuşlarda faln kısa bir bilgi ala bilirmiyim

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbf 150 amortisörünün max. taşıma gücü nedir acaba yani 2 kişi binildiğinde motor bayılıyormu yokuşlarda faln kısa bir bilgi ala bilirmiyim
    Amortisör,çekişi değil süspansiyonu sağlar.
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    2 insan evladını taşıyabilicek güçte. Bayırlarda eğime göre 1le de çıkar 2 ile de çıkar şartlar ne? Eşek anırtan bayırını 1le çıkabilecek torka sahip

Motosikleti
    CB650F
    Alıntı aparat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör,çekişi değil süspansiyonu sağlar.
    yok kardeş yanlış anladın 2 si ayrı soru :D arada virgül yok 1-bayıra çıkarken 2 kişi zorlanıyormu 2- amortisörün taşıma gücü ney ?

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı Konca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeş yanlış anladın 2 si ayrı soru :D arada virgül yok 1-bayıra çıkarken 2 kişi zorlanıyormu 2- amortisörün taşıma gücü ney ?
    Tamam o zaman.maximum yük kapasitesi 170 kg olarak belirtiliyor...motorun bakımlı ise mekanik bir sorunu yok ise bayırları iki kişi çıkar...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben de geçen taktığımdan bahsettiğim rialli üretimi 16T ön dişliden memnun kaldım. Motor rahatladı, maksimum 120 görmeye başladı, çekişte kayda değer bir düşme yok. Hemen hemen arkayı 41 yapmak gibi birşey. Yani 15T 43 dişli ile gelen motorlara 15T 42 yerine 16T 43 de önerebilirim. Daha önce 15T 42 de kullanmıştım, hemen hemen aynı. Ön dişliyi değiştirmek tekeri sökmeyi gerektirmediğinden nispeten daha kolay ve daha ucuz.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    ben 93 kiloyum artçım 110 kilo artık gerisini düşünün . 1 senedir biniyorum. rampada felan zorlandığını görmedim.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadaşlar ben sıfır yada 2.el temiz bir cbf almayı düşünüyorum yeni kasalarla eskileri arasında ne gibi farklılıklar var 2. elde eski kasayımı önerirsiniz yoksa yeni olanınımı birde bu yag yakma olayı 1000 km de 400 gr gibi yaktıgı söyleniyor bu dogrumudur birde ben sakın bir kulanıcıyım 90 geçmem bu tarz sörüşlerde yakıtı nasıl kaç lt yakar ortlama

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar ben sıfır yada 2.el temiz bir cbf almayı düşünüyorum yeni kasalarla eskileri arasında ne gibi farklılıklar var 2. elde eski kasayımı önerirsiniz yoksa yeni olanınımı birde bu yag yakma olayı 1000 km de 400 gr gibi yaktıgı söyleniyor bu dogrumudur birde ben sakın bir kulanıcıyım 90 geçmem bu tarz sörüşlerde yakıtı nasıl kaç lt yakar ortlama
    sakin bir sürücü için 90 km biraz fazla gibi . basmassan yağda yakmaz yakıtta kural bu. eskiside yeniside temiz ise alınır bence bir fark yok.
    bu efe mut'lu

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...yenilendi.html
    Bu bağlantıyı incelerseniz farkları görürsünüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Bence yeni kasadaki farklar küçümsenemez. Daha etkili değişiklik yapılabilirdi. Benim en büyük beklentim cbr 250r'deki gibi dijital panel ve arka disk frendi.
    Nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilme...

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni kasada devir saati var en çok beklenen özellik buydu zaten. Sakin kullanıcıyım demişsiniz ozaman devir saati önemli ortalama 5-6bin devirde vites değiştirirseniz zaten ortalama 80km/h ile seyehat edersiniz böylece yakıtınızda düşük olur. Yağ konusunda ise 1000kmde 400gr yağ hayatta yakmaz 2 zamanlı motormu bu arkadaşım okadarda değil yani imkansız. Bu motorun yağ yakması muhabbeti zaten 20-25km ye kadar fazla değil bazı arkadaşlar sürekli redline da vites değiştirdiği 110-115km/h civarlarında motorları sıkıştırdığı için yağ eksiltiyor motor buda en fazla 4000km de 100gr kadardır. Bu şekilde 20-25bin km yaptıktan sonra bu yağ oranı doğal olarak artıyor sonuçta tek silindir 150cc motordan bahsediyoruz millet hız meraklısı olduğundan bu motorun commuter sınıfında şehir içi düşük hızlar için tasarlandığını unuttuğundan çoşkuyu veriyorlar doğal olrak farklı sonuçlar oluşturuyor. Bu motoru sıkıştırmadan 5-6-7bin devirde vites değiştirerek max90 km/h hızla kullanırsanız ne yağ probleminiz olur nede başka birşey ömürlük kullanırsınız tavsiyem yeni kasa almanız yönünde 2.el alıcaksanız kesinlikle servise gösterin bazı arkadaşlar arka tekerden ses gelme olayları oldu ona baktırın ve eğer arka dişli değişmemiş ise 43olan arka dişliyi serviste 42t yapın böylece 90km/h bantında motor çok rahatlıyor 7bin devirde sıkıştırmadan gidiyor. Birde unutmadan yeni kasalarda devir kesici yok.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    yokuştan yokuşa fark var, hızdan hızada , birde yokuşu çıkmaktan anladığımıza görede değişiyor yani yokuşu tamamlamak mı yoksa geldiğin hızla yokuşu bitirebilmek mi ? )

misal ben, 2 kişi (70+48= 118 yuvarlayalım 120kg) ile 80-90km/s 5.viteste köprü yolu çamlıca yokuşuna başladım mı asla yokuşa başladığım hızda çıkamıyorum, gücü yetmiyor ama bu 150cc bir motosiklet azlasını beklememek lazım.
    ama tek başına geldiği gibi çıkar.

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    Lastik alacaksanız michelin den şaşmayın arkadaslar , benimde cok kafam karistiydi ama iyiki michelin almisim cunki motorum bambaska oldu ki kullanmaktsn ayri bir zevk aliyorum artik.

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Biraz önce sahibinden de cbf lerin 2 el piyasasını inceledim. Çok makul fiyatlı düşük km li motorlar gördüm. Bence şu sıralar bayilere düdüklenmenin bi anlamı yok. Hatta bazı ilanlardaki motorlarda aksesuar dahi var ve buna rağmen aksesuarsız sıfır fiyatından da 600-700 tl ucuz. Hoşuma giden bi kaç ilanının linkini vereyim.

En beğendiğim şu. Km aksesıar ve fiyat olarak:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81482607/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81497253/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81400309/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81378905/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...81326906/detay

İkinci elde de değerlendirilebilecek güzel seçenekler var bence. Ve 600-700 tl ortalama kar yapılabiliyor.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar. 06/04/2012 tescil ve trafiğe .çıkış tarihli CBF 150 mi ailesel sebeplerden dolayı satıyorum.
    300 km de. 6000 deviri geçmedim. renk:kırmızı, fiyat:4400 TL (koruma demirleri dahil),
    ilgilenenler irtibata geçsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

motor da bu arkadaşlar

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler