Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Benim motorumun fabrikadan çıkış fiyatı 250 dolar arkadaşlar.Cbf i bilmiyorum.. Ama ben bu motoru 4000 TL ye alıyorum..
    Üstüne birde abidik gubidik sorunlarla uğraşıyorum.Keşke adam gibi motorlar getirseler.Huyundai fabrikası türkiye için ayrı avrupa için ayrı araba üretiyor,
    toyota hakeza öyle.. Yani çok şaşırmamak lazım motosikletlerinde böyle olduğuna.. En basitinden arabalarda donanım ve saç kalitesi olarak 3. sınıfları
    biz kullanıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

honda titan 2002 model motorsikletim vardı. bu modeller türkiyede yapılmıştı. parçalarda japon yazıyordu. vibrasyon mevcuttu hemde baya bir çok ,çin malı kadar olmasada vardı. motoru çok uzun yola sürmedim ömrünün ne olacağını pek bilmem ama 18 bin civarı sibop harici motordan sesler gelmeye başladı. servis bu kadar olur dahada olmaz demişti geçmiş gün. ısınınca daha çok geliyordu bu ses.
    sonra satıp honda titan s aldım. 2004 model biraz kullandım. vibrasyon eski motoruma göre az ve sessiz bir eksoz takılmıştı. bunu da 1000 km de ve 3000 de sibop ayarına götürdüm. servis bakımlarını düzenli yaptırdım. eksoz içinden sesler geldi.ben eksoz dan olduğunu anlayana kadar söküp denemediğim yer kalmadı. sonra eksozdanmış öyle binmeye devam ettim. garantiye falan götürmek aklıma bile gelmedi. ama çoğu hondada bu sorun varmış. sonra öğrendim. bazısı değiştirmiş garantiden bizim bir arkadaşta değiştirdi 3000 bin km sonra yine içinden bir parça kopuyor ve ses yapmaya devam ettiğini farkettik. ben bu arada motoru sattım. 2005 cg 125 aldım. eskilere göre lafta 12 hp olan motor 11 hp olmuş verilerinde öyle yazıyordu. ama ben bir fark göremedim. gördüğüm fark arka dişli yenilerde bir diş daha büyümüştü. ve oringli zincir takmışlar. yine bu motordada eksoz dan ses geldi.eski sattığım titan s sahibiyle beraber gezerdik. bir gün sibop sesleri çoğaldı. servise gittik sibop ayarı yaparken farkettiğimiz bir olay olmuş sanki sibobun biri diğerine göre biraz altta duruyordu. servis normal dedi ve bizi yolladı. bende motora binndim şöyle devir ettire ettire 100-110 yaptım geldim. tam 100 metre kala motor içinden bir ses takk çat... hemen debriyaja bastım. motor stop etmiş. şans ya elimde motor patladı. tabi bunun garntisi yoktu. servisin önünde bekleyen arkadşalrımın yanına getirdim motoru ve servis eyvah dedi üst kapağı açtık motor bir sibobun pimi sıyrılmış ve sibop silindir bölümüne başı boş bir şekilde inivermiş haliyle sipop piston birleşmesi ile sibopu ikiye bükmüş.
    tabi masraflar bana aiit yaptırdım. bu arada kardeşimde özendi 2006 model kırmızı cg 125 almıştı. onunda 3 bin km ye gelince sanki marş içinden bizim motorlardan farklı sesler geldi servise gitti. servis marş değiştirmesine rağmen bu ses kesilmedi motor yarıp volanttaki yamuk luk için garantiden değişim yapacağız dediler. kardeşim bunu kabul etmedi ve motorunu sattı. bu son motoru olmuştu.
    daha sonra bende hem 900 rr hemde cg ile devam ediyordum. bir arkadaş ne olursun düğün konvoyunda senin 900 lükle hava basayım dedi motor geldiğinde debriyaj balatası bitik getirdi. orjinal balata 400 tl imiş 270 e yan sanayi takarken baktık ki debriyaj tasındada çatlak var. içim almadı hemen sattım.

daha okadar çok maceram varki bu honda motorları ile anlata anlat bitmez. hele cbf 250 yi anlatsam akşama kadar sürer.
    şimdi cbf 1000 in yanına yavru cbf 150 aldım. bunda da arka tekerden tak tak ses peyda olmuştu uzun uğraşlar sonucunda cant değişti. kurtulduk derken geken cattın boyası attı. geçende bu km saatindeki uzun ikaz lambası patlamış. motor 2350 de. birde bu çamurluk yamuk davası bendede vardı. arka tarafı söktüm. levye ile sağ dı soldu az yukarı derken düzelttim. hatta firen lambaları sinyaller bile tam oturtmamışlar artık biz doğrultuk. bu benim merkebim dağa taşa kara gitmeye düştümü kalktımı demeden bineceğim bir araç olarak bulunuyor. uzun yola litrelikle gidiyorum. oda 1300 km de
    pek takmamak gerek. geçen bir arkadaş bizdeki motor hevesini bildiği için motor tavsiyesi istedi. bende ister yamaha isterse honda arlarında ufak farklar var diyerek anlattmaya çalıştım. honda ya niyetlendi. ama kısmet honda satıcısı pek yüzüne bakmamış 2012 ybr esd aldı geldi. 20 km binmiş bana senin cbf daha güzel dedi bende bu motorun eksilerinden bahsettim. fazla konuşmaya gerek yok al anahtarı ver anahtarı dedi. benim motor 2200 de onunki 20 km de
    şöyle düşündüm. ver binip geleyim dedim. bindim ve noturun ufakta olsa aradki farkları hemen farkettim.
    koltuk sert. ve iki kiş oldukça rahatsız olacak.
    amartüsör cbf ye göre biraz sert
    motor debrijay cbf ye göre sert
    motor içindeki sesler ve ekzos sesi arası farklar var.
    doğuştan ybr lerde eksantirik zincir sesi var. zararı yok ama benim gibi hassas biri için var.
    tabi üstünlükleride var. mesala bizim cbf 150 de kontağı açınca devamlı lamba yanarken
    ybr de ancak motor çalışıyor sonra lamba gaz tepkisiyle yanıyordu.
    yan ayaklık stop müşürü var.
    yine akü bitse ayak marşı var.
    bunlarıda göz önüne alarak değişimi pek uygun görmedim.
    geçen 250 km olduğunda yine teklif etti. yok falan dedim.

bu kadar yazdık ana fikir şu.
    mükemmel yok motor seçerken artı ve eksilerini bil hatta dene ve meyilin hangisine uygunsa onu seç.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    abi ben hiç 900 rr a binmedim bi tur versene?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ben hiç 900 rr a binmedim bi tur versene?
    ( Yazmis oldugunuz Mesaj cok kisa. Lütfen Mesajinizi Minimum karakter sayisina yükseltin. Minimum karakter sayisi 10 Karakterdir. )

ghostcorc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 esd '11
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buresimleri görünce aklıma ilk gelen şey;
    Motor tuzlu su yemiş sonrada yıkanmamış diye düşündüm ? yoldaki tuzlu su nikelejları iki günde böyle yapar bu yuzden kışın motoru mutlaka yıkarım bol suyla tekerlerin sıçratmasıyla eksoz ve basamaklar ondekı arabanın yerdekı tuzllu suyu sıçratmasıylada aynalar pas tutmuş olabilir gidonun temiz passız olması bu şekilde normal oraya su sıçramaz..
    Acaba bu şeklde olmuş olabilirmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Arkadaşlar arkadişliyle ilgili bir sorum olacak şuradan yardımcı olabilirmisiniz? Özellikle Ethemm abi sen

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2592598
    evet bu konu benide oldukça rahatsız etti bu belediyedeki ler terbiyemi bozmayayım yola tuz yerine başkabir kimyasalmı atıyorlar ne izmite arkadaşilarla buluşmaya gittim yol ıslaktı kar sonrası ve arabalardan gelen toz halindeki tuzlu su kaskımdan ayak ucuma kadar beni tuz içinde bıraktı kuruyuncada bembeyaz oldum gelirgelmez motoru yıkadım ama ne hikmetse motordan okadar tazzikli suya rağmen çıkaramadım tuzu sonuç olarak 3-5 gün sonra bir baktım eksozun kaynak boğazlarından paslanmaya başlamış BEST diye siyah sprey boya ile eksozu söküp boyadım tabi iyicene yıkayıp kuruladıktan sonra şimdi yeni eksoz takmışım gibi ama artçı ayak tablasının iç kısımlarıda pas içindeydi onlarıda gri spreyle boyadım şöyle bir karar aldım kendimce havaların ilk düzelmesi ile bütün grenajı söküp yıkayıp sildikten sonra bakacağım ve ihtiyaç olan her yeri boyayacağım
    -Motor eroin gibidir, satsan bile, bıraktım desen bile, inleyen her Racing sesinde krize girersin...! ;))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    binmedim korayim..en büyük bindiğim 626 rr benim..mazda 626 rrdi evet..

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    binmedim korayim..en büyük bindiğim 626 rr benim..mazda 626 rrdi evet..
    Banada sarı kart gösterdi.. Benim profile gir hata diye bir bölüm var.. Orada 2 ay süre ile duracak olan ceza gelmiş.
    Beni şikayet etmiş

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı ghostcorc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu konu benide oldukça rahatsız etti bu belediyedeki ler terbiyemi bozmayayım yola tuz yerine başkabir kimyasalmı atıyorlar ne izmite arkadaşilarla buluşmaya gittim yol ıslaktı kar sonrası ve arabalardan gelen toz halindeki tuzlu su kaskımdan ayak ucuma kadar beni tuz içinde bıraktı kuruyuncada bembeyaz oldum gelirgelmez motoru yıkadım ama ne hikmetse motordan okadar tazzikli suya rağmen çıkaramadım tuzu sonuç olarak 3-5 gün sonra bir baktım eksozun kaynak boğazlarından paslanmaya başlamış BEST diye siyah sprey boya ile eksozu söküp boyadım tabi iyicene yıkayıp kuruladıktan sonra şimdi yeni eksoz takmışım gibi ama artçı ayak tablasının iç kısımlarıda pas içindeydi onlarıda gri spreyle boyadım şöyle bir karar aldım kendimce havaların ilk düzelmesi ile bütün grenajı söküp yıkayıp sildikten sonra bakacağım ve ihtiyaç olan her yeri boyayacağım
    şenol abi genellde otoyollarda trafiğin yoğun olduğu donma riskinin fazla olduğu yollarda artık tuz fazla kullanmıyorlar tuzla birlikte kimyasal kullanılıyor dediğin gibi d100de sıklıkla kullanılıyor bunlardan bazıları sodyum klorür (NaCl), magnezyum klorür (MgCl2), kalsiyum klorür (CaCl2), kalsiyum magnezyum asetat (CMA) ve potasyum asetat ’tır bunları yolun aldığı yağış miktarı kar/yağmur oranı sıcaklık gibi parametrelere göre düzenliyip yola döküyorlar CaCl2 ve MgCl2 -29 dereceye kadar koruma sağlıyor fakat bunlar deniz yaşamı ve bizler için tehlikeli korozyonada neden oluyor bunun yerine Kalsiyum Magnezyum Asetat kullanılmalı fakat buda diğerlerine göre 30-40 kat daha pahalı
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şenol abi genellde otoyollarda trafiğin yoğun olduğu donma riskinin fazla olduğu yollarda artık tuz fazla kullanmıyorlar tuzla birlikte kimyasal kullanılıyor dediğin gibi d100de sıklıkla kullanılıyor bunlardan bazıları sodyum klorür (NaCl), magnezyum klorür (MgCl2), kalsiyum klorür (CaCl2), kalsiyum magnezyum asetat (CMA) ve potasyum asetat ’tır bunları yolun aldığı yağış miktarı kar/yağmur oranı sıcaklık gibi parametrelere göre düzenliyip yola döküyorlar CaCl2 ve MgCl2 -29 dereceye kadar koruma sağlıyor fakat bunlar deniz yaşamı ve bizler için tehlikeli korozyonada neden oluyor bunun yerine Kalsiyum Magnezyum Asetat kullanılmalı fakat buda diğerlerine göre 30-40 kat daha pahalı
    istanbul büyükşehir holdinge dokunmaz ama kanımızda var her zaman ucuz olanini tercih etmek dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:26 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Banada sarı kart gösterdi.. Benim profile gir hata diye bir bölüm var.. Orada 2 ay süre ile duracak olan ceza gelmiş.
    Beni şikayet etmiş
    bunlar sosyal hayati düzenlemeye yönelik yaptırımlar koray efendi..ağız tadıyla tartışma olanağı bile vermiyor insana o ayrı birşey tabi değil mi

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    merhabalar ben cbf 150 almak istiyorum sizce 2. elmi sıfırmı almalıyım nerden daha uygun alabilirim 2000 tl var cepte kredi kartım var araştırmalarıma göre şu anda mart sonuna kadar kampanya varmış 12 taksit ne dersiniz hangi bayide daha uygundur fiyatı sizce bana bi akıl verin ve bana anahtar teslim ne kadara mal olur . acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.

mrsago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 (12)
    Alıntı jackal_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar ben cbf 150 almak istiyorum sizce 2. elmi sıfırmı almalıyım nerden daha uygun alabilirim 2000 tl var cepte kredi kartım var araştırmalarıma göre şu anda mart sonuna kadar kampanya varmış 12 taksit ne dersiniz hangi bayide daha uygundur fiyatı sizce bana bi akıl verin ve bana anahtar teslim ne kadara mal olur . acil tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    boşver ikinci eli zaten uçmuş millet sıfır parası istiyo ben cuma günü ybr mi sattım cumartesi anesten sıfır cbf i aldım şimdi plaka bekliyorum bende 2000 peşin kalanı karta taksit yaptım koruma demirleri yan ayak ruhsat sigorta toplamda 4.550 tl tutuyor bu rakamı 12 ye bölüyorlar her bayide fiyat aynı 50 lira oynuyor maksimum elinde peşin para olmadığı için git sana en yakın bayiden al motorunu
    blueway2 bunu beğendi.
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı mrsago adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boşver ikinci eli zaten uçmuş millet sıfır parası istiyo ben cuma günü ybr mi sattım cumartesi anesten sıfır cbf i aldım şimdi plaka bekliyorum bende 2000 peşin kalanı karta taksit yaptım koruma demirleri yan ayak ruhsat sigorta toplamda 4.550 tl tutuyor bu rakamı 12 ye bölüyorlar her bayide fiyat aynı 50 lira oynuyor maksimum elinde peşin para olmadığı için git sana en yakın bayiden al motorunu
    açıklaman için sağol kardeşim en iyisi öyle yapıyım ne zaman aldın sen makinayı plaka geçmi çıkıyor!!

bu arada bende ybr mi sattım motorsuzum ve dünyaya küstüm resmen acilen almam lazım hemde cok acill.

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    açıklaman için sağol kardeşim en iyisi öyle yapıyım ne zaman aldın sen makinayı plaka geçmi çıkıyor!!
    cumartesi teslim aldım çarşambaya çıkar dediler ama ses yok muhtemelen yarın çıkar
    ya sev ya terket...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    ya kusura bakma ne zaman aldın cbf yi demişim sen zaten yazmıssın cumartesi diye tamamen motorsuzluk yüzünden akünün suyu boşaldı ondan

Motosikleti
    cbf 150 (12)
    ya kusura bakma ne zaman aldın cbf yi demişim sen zaten yazmıssın cumartesi diye tamamen motorsuzluk yüzünden akünün suyu boşaldı ondan
    allah kimseyi motorsuz bırakmasın bilirim acısını.Sen neden ybr den cbf e transfer oldun merak ettim ?
    ya sev ya terket...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    vala cbf sahibi olup 10.400km kullandım 2011 model ama TVS bir başka ya ne yalan söliyim titreme falan hikaye yeni kasalarda beni hiç rahatsız etmedi yani ama cok güzel gidiyor ya :D:D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala cbf sahibi olup 10.400km kullandım 2011 model ama TVS bir başka ya ne yalan söliyim titreme falan hikaye yeni kasalarda beni hiç rahatsız etmedi yani ama cok güzel gidiyor ya :D:D
    Eğer biraz İsotlar ....ü sıkıp 180 rtr getirirse bende onu alacağım..
    TVS benimde tadı damağımda kaln bi motor

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper yapma yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyeceksin. Girmeyelim bu karşılaştırma muhabbetlerine artık bana CBF i anlatın abi bu topikte ben onun için buradayım TVS ye bakmak istesem topiği var YBR ye bakmak istersem onunda topiği var değil mi?

Bu arada bugün saat 13.00 da fuardayım Allah kısmet ederse akşama izlenimlerimi yazmaya çalışırım erkese kolay gele ii forumlar.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    iyi günler arkadaşlar ben bu sene ilkkez fuara gideceğim ama hala davetiye bulamadım :S gideceğim burdan 1 buçuk 2 saat sürecek yolum (pendikten) giremeden dönmek benim için hayal kırıklığı olacak bana yardım edebilecek kimse yokmu? orada mt standına uğrasam girebilirsem kimseyi tanımıyorum =) varmı genç kardeşinize yardımcı olabilecek bi abimiz =)

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Arkadaşlar allah izin verirse önümüzdeki hafta motoru depo'dan çıkarmayı düşünüyorum. Motorum Temmuz'da alındı. Şuan km 384'te. Çıkardığımda yağını değiştirmelimiyim? Pek binememiştim aldığımda havalar soğumaya başlamıştı. Ne dersiniz yağ değişikliği nasıl olur?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler