Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    slm . arkadaşlar motorun niklelajları komple paslandı ne iş? anlamadım . kendim sprey boyayla söküp tek tek boyayacam servise garanti felan desem uğraşır dururum zaten ortada serviste yok garantiye sokacak 2011 olan arkadaşlar sizdede durum aynımıdır çok garibime gitti. motorun galiba sadece adı honda .

bu efe mut'lu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBF150
    @vabisciler o nedir öyle motosikletimi alalı 3 yıl oldu sadece bu kış 2 ay kapalı garaja bırakmak ve kullanmamak zorunda kaldım.Onun dışında dışarıda branda altında dururdu ve hep kullanırdım yerler buzlu olmadığı sürece.Ona rağmen şuan neredeyse hiç paslanması yok.Benim motor paslanmadıysa kolay kolay paslanmaması lazım bu motorun.Acaba malzeme kalitesini mi düşürdüler 2011 modellerde ?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm . arkadaşlar motorun niklelajları komple paslandı ne iş? anlamadım . kendim sprey boyayla söküp tek tek boyayacam servise garanti felan desem uğraşır dururum zaten ortada serviste yok garantiye sokacak 2011 olan arkadaşlar sizdede durum aynımıdır çok garibime gitti. motorun galiba sadece adı honda .

http://img841.imageshack.us/img841/9...0220121724.jpghttp://img694.imageshack.us/img694/5...0220121728.jpg
    http://img94.imageshack.us/img94/6900/200220121725.jpg
    Bir motorun bu hale gelmesi için aylarca açıkta yağmur altında kalması lazım.. Yoksa hondanın başına gelecek şey değil bu

Motosikleti
    motor kapalı garajda brandalı duruyordu çıkarınca böyle buldum aynı şekilde gidonda nikelajlı ama onda öyle bir sorun yok. bu aynalardaki paslanma motoru alınca 1 ay sonra başladı . demekki malzeme kalitesiyle alakalı.bir arkadaşımda cbf alacaktı ben motoru aldıktan 1 ay sonra bu paslanmayı görünce itiraz etmemi felan söyledi 'ama ben uğraşmak istemiyorum öyle servisle zaten dedim ya muhattab alacağımız servis yok antalyada' bunları görünce vazgeçti.honda dedim güvendim ama olay bu, başka motorla ilgili bir sorunum olmadı nedense çok önemsemiyorum aslında . alanyadaki servise söylesem kesin birsürü sorun çıkaracaklar canımı sıkacaklar
    bu efe mut'lu

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    motor kapalı garajda brandalı duruyordu çıkarınca böyle buldum aynı şekilde gidonda nikelajlı ama onda öyle bir sorun yok. bu aynalardaki paslanma motoru alınca 1 ay sonra başladı . demekki malzeme kalitesiyle alakalı.bir arkadaşımda cbf alacaktı ben motoru aldıktan 1 ay sonra bu paslanmayı görünce vazgeçti.
    valla ilk kez gördüm böyle bişey, servise git bence hakkını ara.. ne kadar paslı yer varsa değişsinler..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    motor kapalı garajda brandalı duruyordu çıkarınca böyle buldum aynı şekilde gidonda nikelajlı ama onda öyle bir sorun yok. bu aynalardaki paslanma motoru alınca 1 ay sonra başladı . demekki malzeme kalitesiyle alakalı.bir arkadaşımda cbf alacaktı ben motoru aldıktan 1 ay sonra bu paslanmayı görünce itiraz etmemi felan söyledi 'ama ben uğraşmak istemiyorum öyle servisle zaten dedim ya muhattab alacağımız servis yok antalyada' bunları görünce vazgeçti.honda dedim güvendim ama olay bu, başka motorla ilgili bir sorunum olmadı nedense çok önemsemiyorum aslında . alanyadaki servise söylesem kesin birsürü sorun çıkaracaklar canımı sıkacaklar
    Aşırı nemli ve rutubetli bir ortamda, branda altında, hava almadan uzun süre mi bekledi motor ? Aklıma başka bişey gelmiyor. Yağmur suyu saf sudur. Saf su pas tutmaz. Hatta zaman zaman park halindeyken brandasını sağnak yağmur varken bilinçli olarak kapatmam. Temiz temiz yıkansın diye. Sonra bi kurular rötuş atarım. Cam gibi olur. bendekide 2011. 2011 Mayıs trafiğe çıkışlı. Zerre pas yok. Sanırım bunu servise götürsen dahi kullanıcı hatası vs başlarından savacaklardır. Bana öyle geliyor.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aşırı nemli ve rutubetli bir ortamda, branda altında, hava almadan uzun süre mi bekledi motor ? Aklıma başka bişey gelmiyor. Yağmur suyu saf sudur. Saf su pas tutmaz. Hatta zaman zaman park halindeyken brandasını sağnak yağmur varken bilinçli olarak kapatmam. Temiz temiz yıkansın diye. Sonra bi kurular rötuş atarım. Cam gibi olur. bendekide 2011. 2011 Mayıs trafiğe çıkışlı. Zerre pas yok. Sanırım bunu servise götürsen dahi kullanıcı hatası vs başlarından savacaklardır. Bana öyle geliyor.
    motor 2, 3 hafta kapalı garajda yattı sonra iki tarafı açık garajda brandalı durdu . nasıl bir kullanıcı hatası onuda anlamış değilim .acaba nerde hata yaptım? kendi aracımın paslanmaya karşı 12 yıl garantisi var diye biliyorum ama bu motorsiklet olunca durum değişiyormu bilmiyorum motorun 3000 bakımı var servise söyleyecem sorun çıkarakcakları kesin. aslında söylemek bile istemiyorum.
    bu efe mut'lu

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    inanılır gibi değil.

götürün servise değiştirsinler. bu kadarına itirazları olacağını sanmam. zaten ucuz parçalar bunlar.

bu resimleri honda fabrikasına da atmalısınız.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

dincer59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 CBF150 GRI
    Bulunulan yerdeki iklim şartlarıda çok önemli diye düşünüyorum bu durumda arkadaşlar malum Antalya sıcak ve nemli bir iklimi var birde motorun bırakıldığı alanda hafif rutubet varsa brandadanda hava alamıyorsa motor malesef paslanmanın hızlanması kaçınılmazdır. Geçmiş olsun ama taaa Alanya'ya zahmet etmeyin bence kullanıcı hatası diyerek başlarından savmak isteyeceklerdir en azından gitmeden önce bi telefon ederseniz boşa onca yol tepmemiş olursunuz saygılar.
    Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift!
    ONE LIFE LIVE IT

Honda CBF 150 '11 ( 8750 km)

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Benimde motorum surekli branda altinda yatiyor simdide garajda yine ustu ortulu ama en ufak paslanma yok edirne yasiyorum. Temmuz cikisliydi motor. Henuz 384 kmde.

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Buresimleri görünce aklıma ilk gelen şey;
    Motor tuzlu su yemiş sonrada yıkanmamış diye düşündüm ? yoldaki tuzlu su nikelejları iki günde böyle yapar bu yuzden kışın motoru mutlaka yıkarım bol suyla tekerlerin sıçratmasıyla eksoz ve basamaklar ondekı arabanın yerdekı tuzllu suyu sıçratmasıylada aynalar pas tutmuş olabilir gidonun temiz passız olması bu şekilde normal oraya su sıçramaz..
    Acaba bu şeklde olmuş olabilirmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Arkadaşlar arkadişliyle ilgili bir sorum olacak şuradan yardımcı olabilirmisiniz? Özellikle Ethemm abi sen

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ml#post2592598
    piyanist_irf bunu beğendi.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Arkadaşım tüketicisin nihayetinde, tüketiciyi koruma kanunu denen bir şey var. 4000tl vermişsin aldığın bir şeye, arkasını aramak istemiyorum diyorsun. Zenginsin desem cbf150 almazsın, honda genel müşteri hizmetlerini ara bence. Honda fabrika ile mailleş ve görüş resimlerini at, muhtemelen onlar onay çıkartır sen de en yakın honda yetkili bayiinden gerekli parçaları değiştirirsin. Bunları yapmadıysalar zaten Tüketici mahkemesi var, kaymakamlıklarda oluyor. Dilekçe veriyorsun ve senin yerine davayı takip edip sonuçlanıdırıyorlar. ( servisle muatap olma derim ben ilk şikayet edeceğin zaman, onlar keyfi hareket edebilir ve aşamayabilirsin)

Madur olduğunu düşünüyorsan üstte anlattığım şeyleri yapman gerek. Honda tüü kaka dandik diyerek işin içinden çıkma bence..

Bir de genel olarak böyle bir şey yok. Demekki tüm cbflerin parça kalitesi aynı değil

Motosikleti
    slm . bu gün servisle görüştüm uğraşmanın gerek olmadığını daha önce böyle bir kaç sorunla karşılaştıklarını ama hondanın hiçbirini kabul etmediğini söylediler. bende tamam dedim sizden iş çıkmayacak vs. dediğiniz gibi . aslında aynaları zaten değiştirecktim . geri kalanıda kendim sprey nikelejla boyarım diye düşüyorum. dediğim gibi üstüne düşüpte daha beter sıkıntıya girmek istemiyorum. bu ülkenin adaletini samimi bulmuyorum. daha bu ay 50 lira daha kart işletim ücreti kesilmiş hesabımdan birde haberde birileri çıkmış 10 yıllık kart ücretini geri alabileceğimizi vs . söylüyor bu ne biçim adalet madem bu adamların kart ücreti almaya hakkı yok bu adamlar aleni hırsız , çıkar kanununu bitsin bu olay . yok her zaman zavallı vatandaş. işte uğraşılacak çok sıkıntı var aslında .. servis kullanım hatası olduğuna karar verdi daha motoru görmeden başta böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını çok enteresan olduğunu söyledi sonra konuşmanın ilerleyen zmanlarında söylediğini unutup birkaç motorda rastladıklarını hondanın kabul etmediğini söyledi bu ne biçim bir ikilem ?
    bu efe mut'lu

ali taş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    herkese iyi akşamlar

2010 cbf 150 nin trafik sigortası en uygun ne kadardır ankara da acaba bilen var mı?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar

2010 cbf 150 nin trafik sigortası en uygun ne kadardır ankara da acaba bilen var mı?
    kazımkarabekire yolun düşer mi düşerse bi ablamiz var sevdiğimiz saygı duyduğumuz, en uygun fiyattan yapacağını ben sana garanti ederim dostum..axa yaptım ben poliçe 40 lira tuttu 35 aldı sen düşün artık

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazımkarabekire yolun düşer mi düşerse bi ablamiz var sevdiğimiz saygı duyduğumuz, en uygun fiyattan yapacağını ben sana garanti ederim dostum..axa yaptım ben poliçe 40 lira tuttu 35 aldı sen düşün artık
    yolum düşmese de giderim usta,

tam yerini söyleyebilir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı ali taş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolum düşmese de giderim usta,

tam yerini söyleyebilir misin?
    özel mesajlarını kontrol et dostum

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özel mesajlarını kontrol et dostum
    tmm hocam forumda yeniyim de

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Davetiye kaldıysa hudson deriden alabilirsin. Ulaşım için http://www.cnrexpo.com/fair_includes..._transport.asp

Verdiğim linkte sana uygun olan
    KADIKÖY: Deniz otobüsü ile BAKIRKÖY - Metro ile CNR EXPO
    İETT ile MECİDİYEKÖY - Metrobüs ile YENİBOSNA'da in sonra -Metro ile CNR EXPO'ya gidebilirsin

Tabi diğer yollarda olabilir. Sana kalmış ama ben metrobüsü tercih ederdim.
    sağolasın çok işe yaradı ama bilet hudson deridde nasıl neresinde sitede bulamadım ? ilkkez gidicem kartal pendik tarafından gidecek olan varmı cumartesi günü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

arkadaşlar bide ben daha önce paylaşmıştım motorumu 09.02.2012 tarihinde teslim aldm depoda boya atmıştı fotoğrafını çektiler sen binmeye devam et fabrikadan depo gelir 1 haftaya dediler gelince ararız gelirsin takarız dediler tamam dedim 1 hafta geçti gittim yok 10 gün geçti gittim geldi bi depo oda sorunluydu yolladık dediler şimdi hala yok ortada dünde uğradım ya ne b*ktan iştir bu sıfır motorda böyle bişi :s

inanın pişman oldum servis bakımından ilk motorum honda olsun servisi yakın sağlam motor sıkıntı yaşamam dedim ama yani sıkıntı sıkıntı üstüne ya bu hafta sonuna kadar da gelmezse müşteri hizmetlerine ve fabrikaya filan mail atacağım arayacağım siz ne dersiniz ne yapayım ?

Motosikleti
    honda cbf 150 siyah
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, rialli ye yeni parçalar gelmiş, sayfanın altına doğru, uzun tur camı var 25 tl ye. Bana gayet makul geldi. Ayrıca yeni kasaların sadece depo yan grenajlarda olsa grenajlarıda gelmiş, ihtiyaç duyan için mavi grenaj dahi var ellerinde, vites göstergeli devir saatli panelde getirtmişler. İhtiyacı olanlar inceleyebilirler, ürünlerin fiyatları makul seviyelerde. Linkini veriyim..

http://www.rialli.com/urunler/362_honda-cbf-150/
    evet gayet uygun görünüyor. benim motorunda arka balata ve km teli koptu yaptırmam gerekiyor ..fiyatlarını yazarım ama burası ..bursa.. ne kadar fiyat farkı olurmu bilmem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler