Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Benim cbf de xenon var fakat mercekli deil bunu mercekliye çevirebilirmiyiz?? Lütfen bilgisi olan varsa yardım edebilirmi??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cbf de xenon var fakat mercekli deil bunu mercekliye çevirebilirmiyiz?? Lütfen bilgisi olan varsa yardım edebilirmi??
    kendin becerebiliceğini sanmıyorum çok karışık bir iş parçaları toparlıyıp birleştirmen ave ayarlaman lazım bu benim dediim gibi kolay değil direk satın alınması bence daha mantıklı en azından elektronik işleriyle pek ilgili değilsen kalkışma :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin becerebiliceğini sanmıyorum çok karışık bir iş parçaları toparlıyıp birleştirmen ave ayarlaman lazım bu benim dediim gibi kolay değil direk satın alınması bence daha mantıklı en azından elektronik işleriyle pek ilgili değilsen kalkışma :D
    merceğimi direk satın alıcam

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    merceğimi direk satın alıcam
    evet far tası halinde komple satılıyor 180tl civarında misal bu linkten bakabilirsin http://www.rialli.com/urunler/362_ho...model-cbf-150/ yada yakında yetkili honda servisine sor onlardada buluna bilir ben istanbuldaki honda aneste taktırmıştım çok güzel aydınlatıyor müthiş ya :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet far tası halinde komple satılıyor 180tl civarında misal bu linkten bakabilirsin http://www.rialli.com/urunler/362_ho...model-cbf-150/ yada yakında yetkili honda servisine sor onlardada buluna bilir ben istanbuldaki honda aneste taktırmıştım çok güzel aydınlatıyor müthiş ya :D
    Sadece merceği alıp(yaptırabileceğim birini tanıyorum) benim motordaki sistemi mercekli yapamazmıyım peki forumda aradım yapan 1-2 kişi var galiba

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Merceği alsan bile sana bir ballast bir xenon ampul kesip biçmek yapıştırmak için malzeme, yapmak için zaman emek ve sıfırlamak için de motora takmadan evde monte edip çalıştırman gerekecek. Ayrıca motora bağlamak istediğinde gerekli kabloları ve bağlantıları yapman gerekecek. Hali hazırda yapılmış hazırı var iken, xenon far takmak isteyenlerin neden daha hala ben mercek alırım kendim yaparım demesini anlamıyorum. Önceden yapanlar olmadığı için yaptılar. Şimdi hazırı var, fiyat da uygun bence alın takın orjinalliği bozmadan. Ben gece kullanmadığımdan ihtiyaç duymadım yoksa elim kaşınmıyor değil.

Motosikleti
    Alıntı TheNightHawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merceği alsan bile sana bir ballast bir xenon ampul kesip biçmek yapıştırmak için malzeme, yapmak için zaman emek ve sıfırlamak için de motora takmadan evde monte edip çalıştırman gerekecek. Ayrıca motora bağlamak istediğinde gerekli kabloları ve bağlantıları yapman gerekecek. Hali hazırda yapılmış hazırı var iken, xenon far takmak isteyenlerin neden daha hala ben mercek alırım kendim yaparım demesini anlamıyorum. Önceden yapanlar olmadığı için yaptılar. Şimdi hazırı var, fiyat da uygun bence alın takın orjinalliği bozmadan. Ben gece kullanmadığımdan ihtiyaç duymadım yoksa elim kaşınmıyor değil.
    Fiyatı uygun dediğiniz şey 200 tl öğrenci halimle motoru zor aldım,şimdide ekipmanımı toplayıp,lastiğimi değiştirmek istiyorum öncelikle ve 200 tl de o kadar değerli bi para oluyor ki en ucuz yolla halletme yoluna gidiyorum bende ha sizin için 200 tl kolay para olabilir ama herkes aynı değil malesef maddi açıdan sizce 200 tl verebilecek olsam uğraşır mıyım??

tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Herkese iyi günler.Aramizda Cbf e kasko yaptıran var mi? Varsa detayli bilgi alabilir miyim kasko ücreti ve firmaya ilgili?

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Merhaba havaların bozuk ve kar sonrası çamur olması sebebiyle motorun heryeri çamur oldu ve yıkayamadık uzun süredir böyle bekliyor,plastik.mekanik vb.bir aksamına zararı olurmu acaba,aynı zamanda elcik koruma plastiğindende taktırdım ama sanki fren maneti sertleşti ve sol koruma tam tur döndürmede ön cama vuruyor.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Fiyatı uygun dediğiniz şey 200 tl öğrenci halimle motoru zor aldım,şimdide ekipmanımı toplayıp,lastiğimi değiştirmek istiyorum öncelikle ve 200 tl de o kadar değerli bi para oluyor ki en ucuz yolla halletme yoluna gidiyorum bende ha sizin için 200 tl kolay para olabilir ama herkes aynı değil malesef maddi açıdan sizce 200 tl verebilecek olsam uğraşır mıyım??
    ben CBF'ime mercekli xenon yapmıştım ve TheNightHawk'ın da dediği gibi hazırı olmadığı için mecbur kalmıştım :D orjinal far tasına dokunmamak için far tası almıştım 70 liraya rialli'den ve bana toplam maliyeti 220 yada 240 liraydı. ve işçilik yok ücrette kendiiz yapmıştık ve ciddi manada uğraştırmıştı. 200 değilde 150'e maledersin ve çok uğraşırsın gerek yok benim fikrim.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben CBF'ime mercekli xenon yapmıştım ve TheNightHawk'ın da dediği gibi hazırı olmadığı için mecbur kalmıştım :D orjinal far tasına dokunmamak için far tası almıştım 70 liraya rialli'den ve bana toplam maliyeti 220 yada 240 liraydı. ve işçilik yok ücrette kendiiz yapmıştık ve ciddi manada uğraştırmıştı. 200 değilde 150'e maledersin ve çok uğraşırsın gerek yok benim fikrim.
    Benim motorda zaten xenon var ama merceksiz ve çok dağınık aydınlatıyor mercekliler çok hoşuma gitti şimdi üstünde ki xenon ada yazık olacak böle bi kit aldığım zaman oda var

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ve sonunda ben de xenon'landım. Orjinal mum ışığı farından sonra mükemmel bir şey bu. Akşam saat 7 gibi servisten çıktım ve farı deneme fırsatım oldu. Diğer sürücüler tarafından fark edilmek gerçekten güzel birşeymiş onu anladım. Özellikle bazı araba sürücüleri ummadığım yerlerde yol verdiler beni fark edebildikleri için. Sonuç olarak taktırdığım servis dışında xenon'dan memnunum. Herkese tavsiye ederim.

Bu da bugün yıkatmadan önce telefonu kurcalarken aklıma gelerek çektiğim resim.
    http://s14.postimage.org/fv8foqk6p/Image027.jpg
    Geceleriniz gündüz olsun, iyi günlerde kullanın )

1-2 sorum olacak;
    - takılan far da angel eye yok gibi gözüküyor(rialli dekinde angel eye var ama ben hiç sevmiyorum). taktırdıklarınızda angel eye var mı?
    - fiyatı ne kadar ve içine xenon kiti de dahil mi? ayrıca ampülü kaç Kelvin ?
    - bir de son olarak nerede taktırdınız ?

şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Merhaba, Evet sanki biraz fiyatı pahalanmış mı nedir, ilk geldiğinde 160 idi diye hatırlıyorum. Şimdi bence maliyet olarak hazırı almak daha ucuza gelir ve hatalı işçilik sonucu hasar görebilecek ve tekrar far almaktan kurtulursunuz. Mercek takmak için farın ön camını tornavida ile kanırtarak açmanız gerekecek ki bu büyük risk, far camı kırılabilir, çizilebilir. Ayrıca daha sonra yapıştırman gerekecek ki bu da iyi yapılmazsa su alabileceği, buğulanma yapabileceği anlamına gelir. Ayrıca çıkan orjinal farınızın da 2.elde maddi değeri olacak. Sıfırı 75 lira ise temiz 2.el farınızı 40-50 tl ye gittigidiyorda falan satabilirsiniz. Siz öğrenciyseniz ben de esnafım ve paranın ne kadar zor kazanıldığını iyi biliyorum. Burada kararı verecek sizsiniz. Bu xenon far a gerçekten ihtiyacınız var mı ve orjinal fara xenon mercek takmaya uğraşırken fara hasar verirsem, hem yenisini almak zorunda kalırım hem de elimdeki malzemeler elimde kalır diye düşündünüz mü. Fiyat uygun derken, sahip olma maliyetinin uğraşıp kendinizin yapma ve gireceğiniz risk açısından bence değmeyecek kadar ufak bir meblağ oluşu. Yoksa kendisi yapmaya uğraşarak 1 far kırarak 2.ye takarken ampulü patlatarak ya da ne bileyim yapıştırıcıyı fazla kaçırıp estetiğini bozarak çok kolaylıkla 300tl ye maliyet çıkıp üstüne bir de ayar tutmayan ve çirkin görünen bir far ile ortada kalabilirsiniz. Ayrıca hazır olan farı taksitle alma imkanı da var. Ben mesela düşünüyorum, gece kullanmadığım için imkanım olmasına rağmen alıp takmıyorum. Onun yerine Michelin lastik takmam daha öncelikli. Mesela koruma demirin yoksa yatırımını koruman açısından önce koruma demiri takman daha yararlı olabilir. Yatmamış motor yoktur, daha yatmamış motor vardır. Hepimizi Allah kazadan beladan korusun.

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geceleriniz gündüz olsun, iyi günlerde kullanın )

1-2 sorum olacak;
    - takılan far da angel eye yok gibi gözüküyor(rialli dekinde angel eye var ama ben hiç sevmiyorum). taktırdıklarınızda angel eye var mı?
    - fiyatı ne kadar ve içine xenon kiti de dahil mi? ayrıca ampülü kaç Kelvin ?
    - bir de son olarak nerede taktırdınız ?

şimdiden teşekkürler.
    Teşekkürler.

Aslında far yanıyorken çekmem gerekirdi belki de fotoğrafı ama dediğim gibi öylesine çektiğim için aklıma gelmedi.
    Kontağı açtığınızda angel eye yanıyor ve mavi renkli. Akünün motorun önünde kalan kısmında dışarda düğmemsi birşey var, onunla da xenon'u açabiliyorsunuz. Kelvin değerinden emin değilim ama beyaz ışık veriyor mavimsi değil. İstoç anes motordan temin edebilirsiniz.

Merhaba, Evet sanki biraz fiyatı pahalanmış mı nedir, ilk geldiğinde 160 idi diye hatırlıyorum. Şimdi bence maliyet olarak hazırı almak daha ucuza gelir ve hatalı işçilik sonucu hasar görebilecek ve tekrar far almaktan kurtulursunuz. Mercek takmak için farın ön camını tornavida ile kanırtarak açmanız gerekecek ki bu büyük risk, far camı kırılabilir, çizilebilir. Ayrıca daha sonra yapıştırman gerekecek ki bu da iyi yapılmazsa su alabileceği, buğulanma yapabileceği anlamına gelir. Ayrıca çıkan orjinal farınızın da 2.elde maddi değeri olacak. Sıfırı 75 lira ise temiz 2.el farınızı 40-50 tl ye gittigidiyorda falan satabilirsiniz. Siz öğrenciyseniz ben de esnafım ve paranın ne kadar zor kazanıldığını iyi biliyorum. Burada kararı verecek sizsiniz. Bu xenon far a gerçekten ihtiyacınız var mı ve orjinal fara xenon mercek takmaya uğraşırken fara hasar verirsem, hem yenisini almak zorunda kalırım hem de elimdeki malzemeler elimde kalır diye düşündünüz mü. Fiyat uygun derken, sahip olma maliyetinin uğraşıp kendinizin yapma ve gireceğiniz risk açısından bence değmeyecek kadar ufak bir meblağ oluşu. Yoksa kendisi yapmaya uğraşarak 1 far kırarak 2.ye takarken ampulü patlatarak ya da ne bileyim yapıştırıcıyı fazla kaçırıp estetiğini bozarak çok kolaylıkla 300tl ye maliyet çıkıp üstüne bir de ayar tutmayan ve çirkin görünen bir far ile ortada kalabilirsiniz. Ayrıca hazır olan farı taksitle alma imkanı da var. Ben mesela düşünüyorum, gece kullanmadığım için imkanım olmasına rağmen alıp takmıyorum. Onun yerine Michelin lastik takmam daha öncelikli. Mesela koruma demirin yoksa yatırımını koruman açısından önce koruma demiri takman daha yararlı olabilir. Yatmamış motor yoktur, daha yatmamış motor vardır. Hepimizi Allah kazadan beladan korusun.
    Şöyle birşey de var, hazır ürün çin malı, yani eğer servis bu işlemi yapmasa ve garanti vermese açıkçası bu ürünü almazdım, çünkü gözümün önünde bir tanesini çöpe attılar.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O zaman bize bu hazır " Çan Çin Çon Xenon " dan alıp inceleme yapacak bir kobay lazım

Haydi yok mu alıp denemek isteyen...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    O zaman bize bu hazır " Çan Çin Çon Xenon " dan alıp inceleme yapacak bir kobay lazım

Haydi yok mu alıp denemek isteyen...
    Neredeyse 1 sene olacak, daha bozulmadı benimki 6000km yapabildim ama anca eskisine göre kesinlikle fark var orası yadsınamaz da gece kullanmıyorsanız fazla gerek var mı tartışılabilir.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    @kimi: teşekkür ederim..

şu angel olayı olmasa çok daha güzel olacak ama hiç hazetmiyorum, şahsi görüşüm olarak belirtiyorum. birde çinlilerin mercekleri otomobillerde çok kötü çıkıyor belki hazır mercek takılmış far içine bir hella bi-xenon mercekle 4300k lık ampül takviyesiyle aydınlatmada cbf 150 nin zirvesine ulaşılır benden söylemesi

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim ilgin için,motorumun motor koruma demiri ve arkada da çanra demirleri koruma vazifesi görüyor zaten şu anda ki masraflarım öncelikli olarak motor ceketi,dizlik,lastik,ön grenaj koruma demiri ve depo kılıfı düşünüyorum ne kadar depo kılıfını sevmesem de bunlardan sonra zaten xenon olayı geliyor ama eğer bu kadar riskli olacaksa evet kit almak mantıklı ama dediğiniz gibi öncelikle bu harcamalarım var öğrenmek istediğim buydu size çok teşekkür ederim

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    3 kez kendim zenon mercek yaptım hatta detaylı anlatımlarım mevcuttur toplam maliyet 80 lira :D ayrıca yapması zevkli oluyor hobi gibi bişey ve çin malı merceklerden kullanmadım orjinal mercedes clk merceği biraz daha büyük..

Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

Motosikleti
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 kez kendim zenon mercek yaptım hatta detaylı anlatımlarım mevcuttur toplam maliyet 80 lira :D ayrıca yapması zevkli oluyor hobi gibi bişey ve çin malı merceklerden kullanmadım orjinal mercedes clk merceği biraz daha büyük..

http://img195.imageshack.us/img195/2...toraf0064u.jpg

http://img718.imageshack.us/img718/4...toraf0063n.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/4...toraf0092z.jpg
    Gerçekten çok güzel olmuş ya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler