Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi kullanım amacı olarak değişir.. eğer ki 2 sene kullanır satarım diyorsan cbf 150 senin tüm ihtiyacını karşılar.. Ama benim gibi artık son motorum ömürlük olsun diyorsan karşılamaz .. o zaman zaten cbf 150 senin için en ideali... arada öyle milletin bol keseden salladığı gibi fark yok ha.. yok torkmuş ,serilikmiş ..tek fark cbf nin koltuğu kalın.. tecrübe ile sabittir
    yoook abi yemişim torkunu yaa :D varsın 100km den yukarı çıkmasın ki zaten acemi adamım mümkünse çıkmasın :D ki zaten satmamda ilk motorum olarak kalır hep arada gene kullanırım köye pikniğe falan gitmeye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoook abi yemişim torkunu yaa :D varsın 100km den yukarı çıkmasın ki zaten acemi adamım mümkünse çıkmasın :D ki zaten satmamda ilk motorum olarak kalır hep arada gene kullanırım köye pikniğe falan gitmeye
    cbf iyidir iyidir.. tek yapman gereken nazik olacaksın.. çok üst devirlerde sürekli kullanımdan kaçınacaksın.. bakım aralığını kısa tutarsın..kendin bile yağını değişirsin yani..elinden bunlar geliyorsa cbf 150 seni asla üzmez

yesewi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DEWOX CLASİC BİSİKLET
    cbf iyidir iyidir.. tek yapman gereken nazik olacaksın.. çok üst devirlerde sürekli kullanımdan kaçınacaksın.. bakım aralığını kısa tutarsın..kendin bile yağını değişirsin yani..elinden bunlar geliyorsa cbf 150 seni asla üzmez
    İyidir iyidir ikilemesi alda gör der gibi oldu abi güzel motor koruma demirleri böle etrafını güzel sarıyo çok iyi devirisemki deviririm zarar pek olmaz :D

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    sonuç yazmayı unutmuşsun.. onuda ben ekleyim..
    türkiyede bu segmentte binmeye motor yok, olanlarda ateş pahası.. yamaha honda 250 cc nakedlerini
    satıştan çekti ,çünkü satamadı pahalı idi..suzuki 250 cc naked getirmeye tenezül bile etmiyor.. aklım zaten sym nin 250 cc
    nakedine gidiyor bakalım hayırlısı

http://img63.resimup.net/di/BZE9.jpg
    buna altarnatif hyosung comette var
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı yesewi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyidir iyidir ikilemesi alda gör der gibi oldu abi güzel motor koruma demirleri böle etrafını güzel sarıyo çok iyi devirisemki deviririm zarar pek olmaz :D
    yok olur mu öyle kastetmedim.. sana tamamiyle hitap eder.. şimdi dicen sen neden sattın.. ben çok geziyorum.. artık bi ara sıkıntı gelmişti bana... bana hitap etmedi açıkçası.. dedim yerim senin kalınlığını yeter artık.. sattım..

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna altarnatif hyosung comette var
    şimdi ikisini ele alırsam kanuni değilde buna para veririm daha teknolojik.. daha kaliteli bi duruşu var..sym zaten iyi marka fena değil..

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    nihat , güzel söylüyorsunda cbf 150-125 avrupada farklı dostum ya... harika bi makine.. biz haketmiyormuyuz anlamadım ki... avrupada ki cbf 125 buraya gelse gözümü kırpmadan alır denerim walla
    koray doğru söylüyosun kardeş napalım ülkemiz malesef böyle işte kullandığımız kaska kadar daha fazla para verip daha az konforlusunu kullanıyoruz. Onu bırak binlerce lira verip otomobil alıyosun onda bile tr versiyonu var avrupa versiyonu var malesef :(
    Valla ben motoru hobi amaçlı kullanıyorum sürekli tepesinde ulaşım amaçlı kullanmıyorum alırken ybrye baktım bindim dayımdada var adamın motoru 2004 model 88binde gerçekten motoruna anahtar değdirmedi ybrnin mekaniği gerçekten süper ama bana cılız geldi üstüne oturunca içime sinmedi eğer uzun yıllar kullanıcak olsaydım kesinlikle ybr alırdım. Diğer alternatifse cbf150 idi onunda üstüne oturdum kalıbı ve konforu beni mest etti ve cbf 150 aldım. Ben motorumu sıkıştırmıyorum sonuçta 150cc hacmi belli doğru düzgün kullanıyorum bakıma gittiğimde yağı tam çıktı kısmetse yaza yine değiştircem koray beraber irfan abiye gideriz şimdi cbfde şöyle birşey var kullanım kılavuzunu defalarca okudum servisede çok sordum BU MOTORA 1L yağ koyun diyor EĞER FAZLA koyarsanız motor o yağı mekanik yolla kaybeder diyor serviste 1Lden fazlasını koydurmuyor ve yağ çizgisi max ve min aralığında olduktan sonra hiçbir problem yok keyfinize bakın.Buna yağ eksiltmek diyorlar ben keyfi olarak 2000kmde değiştiririm o yüzden bana sıkıntı yapmıyor sıkıştırmadığımdanda yağ problemim yok.CBF yi sıkıştırmadan kullanırsanız mekaniğide konforuda sizi çok memnun eder. Bunlara rağmen keşke ülkemize ybr gibi mekaniği süper cbf gibi tipi ve konforu güzel bir motor getirseler ama malesef getirmiyorlar. Çok beğendiğim HONDA VTR250 vardı onuda üretimden kaldırdılar maliyeti yüzünden şimdi bakıyorum 250cc sınıfında motor yok illa superspor tarzına mahkum kalıyoruz ya cbr250 ya ninja250 :(

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    koray doğru söylüyosun kardeş napalım ülkemiz malesef böyle işte kullandığımız kaska kadar daha fazla para verip daha az konforlusunu kullanıyoruz. Onu bırak binlerce lira verip otomobil alıyosun onda bile tr versiyonu var avrupa versiyonu var malesef :(
    Valla ben motoru hobi amaçlı kullanıyorum sürekli tepesinde ulaşım amaçlı kullanmıyorum alırken ybrye baktım bindim dayımdada var adamın motoru 2004 model 88binde gerçekten motoruna anahtar değdirmedi ybrnin mekaniği gerçekten süper ama bana cılız geldi üstüne oturunca içime sinmedi eğer uzun yıllar kullanıcak olsaydım kesinlikle ybr alırdım. Diğer alternatifse cbf150 idi onunda üstüne oturdum kalıbı ve konforu beni mest etti ve cbf 150 aldım. Ben motorumu sıkıştırmıyorum sonuçta 150cc hacmi belli doğru düzgün kullanıyorum bakıma gittiğimde yağı tam çıktı kısmetse yaza yine değiştircem koray beraber irfan abiye gideriz şimdi cbfde şöyle birşey var kullanım kılavuzunu defalarca okudum servisede çok sordum BU MOTORA 1L yağ koyun diyor EĞER FAZLA koyarsanız motor o yağı mekanik yolla kaybeder diyor serviste 1Lden fazlasını koydurmuyor ve yağ çizgisi max ve min aralığında olduktan sonra hiçbir problem yok keyfinize bakın.Buna yağ eksiltmek diyorlar ben keyfi olarak 2000kmde değiştiririm o yüzden bana sıkıntı yapmıyor sıkıştırmadığımdanda yağ problemim yok.CBF yi sıkıştırmadan kullanırsanız mekaniğide konforuda sizi çok memnun eder. Bunlara rağmen keşke ülkemize ybr gibi mekaniği süper cbf gibi tipi ve konforu güzel bir motor getirseler ama malesef getirmiyorlar. Çok beğendiğim HONDA VTR250 vardı onuda üretimden kaldırdılar maliyeti yüzünden şimdi bakıyorum 250cc sınıfında motor yok illa superspor tarzına mahkum kalıyoruz ya cbr250 ya ninja250 :(
    aynen öyle nihat..dediklerine son noktasına kadar katılıyorum.. dünyada otomobiller gelişti.. en kötü 2011 araçlar 180-200 km ye kadar rahat çıkıyorlar..ee haliyle ne oldu trafik daha akışkan oldu.. biz nerede kaldık.. yolun ortasında.. hayda bas yavrum bas anca gidersin.. biri arkadan vurmasın diye dua ediyoruz.. altında biraz güç olacak ki trafiğe hükmet

Motosikleti
    yok olur mu öyle kastetmedim.. sana tamamiyle hitap eder.. şimdi dicen sen neden sattın.. ben çok geziyorum.. artık bi ara sıkıntı gelmişti bana... bana hitap etmedi açıkçası.. dedim yerim senin kalınlığını yeter artık.. sattım..

---------- Post added at 23:04 ---------- Previous post was at 23:02 ----------

şimdi ikisini ele alırsam kanuni değilde buna para veririm daha teknolojik.. daha kaliteli bi duruşu var..sym zaten iyi marka fena değil..
    usta kusura bakmada olaya at gözlükleriyle bakıyosun daha teknolojik lafını ne ye dayanarak söledin bi kere göstergeyse 2sindede var enjeksiyonsa 2sindede var güçse hyo zaten silindirse sym1 hyoda 2 servise sym nin servisleri st kanuniden iyi değil onuda gördüm dersen seramik silindir bende derim ozaman kawasakidenden hondadanda iyi onlarda seramik silindir kullanmıyor bide yani kanuni ama nasıl konuni o mu üretiriyor yoksa markayımı buraya getiriyor markayı buraya getiriyor kendisi üretirmiyorki + yani motorsiklet dünyasının içinde olan birine yakıştıramadım yani bu düşünce tarzını hata sen şimdi krank kırıyorda dersin eyvallah abicim seni kim uyutuysa uyumaya devam et diyim bi daha seni yorumlarla yazılarla rahatsız etmemde
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    usta kusura bakmada olaya at gözlükleriyle bakıyosun daha teknolojik lafını ne ye dayanarak söledin bi kere göstergeyse 2sindede var enjeksiyonsa 2sindede var güçse hyo zaten silindirse sym1 hyoda 2 servise sym nin servisleri st kanuniden iyi değil onuda gördüm dersen seramik silindir bende derim ozaman kawasakidenden hondadanda iyi onlarda seramik silindir kullanmıyor bide yani kanuni ama nasıl konuni o mu üretiriyor yoksa markayımı buraya getiriyor markayı buraya getiriyor kendisi üretirmiyorki + yani motorsiklet dünyasının içinde olan birine yakıştıramadım yani bu düşünce tarzını hata sen şimdi krank kırıyorda dersin eyvallah abicim seni kim uyutuysa uyumaya devam et diyim bi daha seni yorumlarla yazılarla rahatsız etmemde
    kardeşim sen okuduğunu yanlış anladın galiba... daha teknolojik.. daha kaliteli bi duruşu var dedim.. yani comet eski tip ama sym yeni tip.. ben özelliklerinden bahsetmedim ki...farkındaysan artık tüm motosikletler hemen hemen aynı far tasına ve agresif duruşa sahip ..bunu kastettim

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım...

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir yanlış anlaşılma olmuş sanırım...
    olsun sıkıntı yok... anlaşmak en önemlisi..

Motosikleti
    olsun sıkıntı yok... anlaşmak en önemlisi..
    kusura bakma usta ozaman ben yanlış anladım ya evet tasarım olarak daha yeni bi esintisi havası var gerçi comete arka ön yenilendi ama olsun bu daha günümüze uygun yanlız sym heralde bu sınıfa sıkıntı olduğunu biliyor fiyatını baya ucuk tutu 7-8bin olsaydı cok satabilirdi bu modeli tekrar pardon :D

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Evet arkadaşlar bu çinlilerde bir fiyat artışı var ya millet ucuz almıyo diye fiyat arttırdılar heralde

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    kusura bakma usta ozaman ben yanlış anladım ya evet tasarım olarak daha yeni bi esintisi havası var gerçi comete arka ön yenilendi ama olsun bu daha günümüze uygun yanlız sym heralde bu sınıfa sıkıntı olduğunu biliyor fiyatını baya ucuk tutu 7-8bin olsaydı cok satabilirdi bu modeli tekrar pardon :D
    yok estağfurullah.. konuşup tartışmak en güzeli .. bilgi alış-verişini severim ben..eğer bilmiyorsam öğrenirim yani ..sıkıntı yok.. hacı hyo çok dandik motor yaw

Motosikleti
    yok estağfurullah.. konuşup tartışmak en güzeli .. bilgi alış-verişini severim ben..eğer bilmiyorsam öğrenirim yani ..sıkıntı yok.. hacı hyo çok dandik motor yaw
    hyo dandik :D cbf e yağ dayanmıyor :D ybr küçük:D tvs titriyor :D cbr250r tek silindir :D ninja pahalı :D yok ki böle herşeyi güzel motor :D

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    hyo dandik :D cbf e yağ dayanmıyor :D ybr küçük:D tvs titriyor :D cbr250r tek silindir :D ninja pahalı :D yok ki böle herşeyi güzel motor :D
    aynen en güzeli binmemek.. ama yakıt tasarrufu en önemlisi.. çift silindirli motorumda oldu 4 silindirli motorumda ... ama bundan aldığım tadı hiç biri vermedi..
    bütçen ne kadarsa o sınıf motor almak lazım.. hayabusa alıyorsan karnını doyuracaksın.. almak önemli değil tutmak önemli

Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    güçlerimi birleştirip ducati alalım hacı tek çözüm o ama onunda parçası pahalı

Motosikleti
    aynen en güzeli binmemek.. ama yakıt tasarrufu en önemlisi.. çift silindirli motorumda oldu 4 silindirli motorumda ... ama bundan aldığım tadı hiç biri vermedi..
    bütçen ne kadarsa o sınıf motor almak lazım.. hayabusa alıyorsan karnını doyuracaksın.. almak önemli değil tutmak önemli
    600f almayı düşünmüştüm bir ara sonra baktım almakla bitmiyor bakımı benzini vazgeçtim 250cc her şeye yeter dedim böle aldım iyikide böle almışım anca kurtarıyor fazlası beni aşarmış bende sizin gibi düşünüyorum insanlar bazen 600cc-1000cc alıcam 4silinidir diyip paraları ucu ucuna yetiyor biriktirip alıyorlarda almakla bitmiyorki bakımı vergisi benzini bunları düşünmek lazım bir hayabusa aldığınızda benzinciye gittiğinizde fulle demeye G.Ö.T(GÜVEN-ÖZVERİ-TECRÜBE) olması lazım yoksa olmaz o iş misal ben paso 20tl atıyorum :D

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    aynen doğru ben 20 TL ye yarım depo yapıyorum

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar benim cbf in hız ibresi böle çok az göze batmayacak kadar titreyerek yükseliyo bu normalmi yoksa ip gibi çok sabit bi şekilde mi yükselmesi gerekirdi??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler