Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni fiyat 4150 tl kdv ötv dahil Plaka hariç hayırlı uğurlu olsun
    bunu bende yukarda belirtmiştim öğreneli oldu

---------- Post added at 01:56 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep ben hep ben nereye kadar )yeni alınan motorun fotoğraflarını bekliyoruz.)bende biraz gezi yapayımda orada foto çekeyim..)garajda herkes foto çeker )öff yaaa. yaz gelsede alemlere aksam.. )
    sattım ama bende mazi yapıyım cubuf başka ya

Uploaded with ImageShack.us

BUDA ŞİMDİKİ OĞLUM

bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    hayırlısı olsun diyelim cbf i verip cbr250r hayali oluşmuştu bi an önce sevindim sonra üzüldüm bu honda her konuda tuhaf arkadaş

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu bende yukarda belirtmiştim öğreneli oldu

---------- Post added at 01:56 ---------- Previous post was at 01:54 ----------

sattım ama bende mazi yapıyım cubuf başka ya
    http://img37.imageshack.us/img37/8437/220820111227.jpg

BUDA ŞİMDİKİ OĞLUM
    http://img195.imageshack.us/img195/945/130120121516.jpg

tertemiz pırıl pırıl makinaymış..hemde yeni kasaymışeski zannetmiştim.şimdiki motorunda hayırlı olsun o zaman
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun diyelim cbf i verip cbr250r hayali oluşmuştu bi an önce sevindim sonra üzüldüm bu honda her konuda tuhaf arkadaş
    mesajı tam anlıyamadım ama eğer bana sölediyseniz teşekkürler ----honda böle bakınız ötv indiriminden önce cbf150 4.250tl idi indirim oldu 3.700tl düştü bugün 4.150 kadar cıktı yani marttan bu yana 450tl zam olmuş eğer ötv indirimi olmasaydı bu kadar zam yapabiliceklermiydi sanmıyorum çünkü motor ozman 4250+450=4.700tl olucaktı hey maşşalh eskiden devlete ödediğimiz vergileri şimdi markalara ödiyoruz yavaş yavaş zamlana zamlana türkiyede bişeyler yanlış gidiyor ama yazsam sayfa yetmez

Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tertemiz pırıl pırıl makinaymış..hemde yeni kasaymışeski zannetmiştim.şimdiki motorunda hayırlı olsun o zaman
    24martta almıştım 16 aralık gibi bi tarihte sattım bu forumdan birine aşa yukarı 9 ay bindim 10.400km yol yaptım okadar yağ yakıyor tekliyor diyenlere lafımı esirgemedim savundum çünkü benim alettim 10.400km boyunca ne 1 kere yağ yaktı nede tekledi hiç pişman olmadım hepte kalbimde yeri olucaktır cubufun çok güzel bi alet konforu olsun yakıtı olsun bu motora çakma honda diyolar varmı bunun kadar commuter sınıfında konforlu araç sölesinler honda nın çakması bile öbürlerinin orjinalinden iyidir
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    mesajı tam anlıyamadım ama eğer bana sölediyseniz teşekkürler ----honda böle bakınız ötv indiriminden önce cbf150 4.250tl idi indirim oldu 3.700tl düştü bugün 4.150 kadar cıktı yani marttan bu yana 450tl zam olmuş eğer ötv indirimi olmasaydı bu kadar zam yapabiliceklermiydi sanmıyorum çünkü motor ozman 4250+450=4.700tl olucaktı hey maşşalh eskiden devlete ödediğimiz vergileri şimdi markalara ödiyoruz yavaş yavaş zamlana zamlana türkiyede bişeyler yanlış gidiyor ama yazsam sayfa yetmez

24martta almıştım 16 aralık gibi bi tarihte sattım bu forumdan birine aşa yukarı 9 ay bindim 10.400km yol yaptım okadar yağ yakıyor tekliyor diyenlere lafımı esirgemedim savundum çünkü benim alettim 10.400km boyunca ne 1 kere yağ yaktı nede tekledi hiç pişman olmadım hepte kalbimde yeri olucaktır cubufun çok güzel bi alet konforu olsun yakıtı olsun bu motora çakma honda diyolar varmı bunun kadar commuter sınıfında konforlu araç sölesinler honda nın çakması bile öbürlerinin orjinalinden iyidir
    Alper yukarıdaki arkadaş fiyat indiriminde herkes gibi hayallere dalmış ondan bahsediyor.

Bu arada cbf i aldım wd40 ile tanıştırdım zincirini yağladım. Brandayı üstüne çektim kapalı otoparkta aldığımdan beri. Aralarda güzel havada birkaç tur attım aküsü yamulmasın diye. Öylece duruyor Ama bu kadar mı fark olur iki cbf arasında. Benimkiyle alakası yok. Sanırım lastikler, debriyaj, dişli farkı buna etken. Havanın açık güzel olduğu bir gün oturup uğraşıcam ikisiyle de ama ne benim zamanım kalıyor ne havanın

Motosikleti
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alper yukarıdaki arkadaş fiyat indiriminde herkes gibi hayallere dalmış ondan bahsediyor.

Bu arada cbf i aldım wd40 ile tanıştırdım zincirini yağladım. Brandayı üstüne çektim kapalı otoparkta aldığımdan beri. Aralarda güzel havada birkaç tur attım aküsü yamulmasın diye. Öylece duruyor Ama bu kadar mı fark olur iki cbf arasında. Benimkiyle alakası yok. Sanırım lastikler, debriyaj, dişli farkı buna etken. Havanın açık güzel olduğu bir gün oturup uğraşıcam ikisiyle de ama ne benim zamanım kalıyor ne havanın
    abi ben onu tanıstırmıştım wd40la ama bi süre sonra etkisi geçiyor heralde bu arada bu kadarmı fark olur derken iyi yöndemi kötü yöndemi bide dişlileri farklı onnuda etkisi var :D zaten yazmışsın dişliyi yeni gördüm pardon

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    abi ben onu tanıstırmıştım wd40la ama bi süre sonra etkisi geçiyor heralde bu arada bu kadarmı fark olur derken iyi yöndemi kötü yöndemi bide dişlileri farklı onnuda etkisi var :D
    malesef kötü yönden ,benimki kesinlikle çok daha dengeli ve rahat. Dedim ya sağını solunu ayarlamam gerek , keşke benimkiyle bir tur atsaydın..

Motosikleti
    malesef kötü yönden ,benimki kesinlikle çok daha dengeli ve rahat. Dedim ya sağını solunu ayarlamam gerek , keşke benimkiyle bir tur atsaydın..
    hayır hayır katılmıyorum kesin o michelinlerden ötürüdür yoksa olamaz hakkını yedirtmem :D

Motosikleti
    ninja 250
    hala tekliyormu cbf ?

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala tekliyormu cbf ?
    Hala bu soruyu soran bir arkadaş var Karantinaya alalım

Motosikleti
    Alıntı Frank Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hala tekliyormu cbf ?
    efe senin espiri olayın farklı lan :D

Motosikleti
    Honda Nc750x
    Merhaba arkadaşlar,ismim Aziz,ocak ayının 6 sında 2012 model olmak üzere cbf 150 mi almış bulunuyorum çok şükür ama kardan dolayı henüz binemedim.Hepinize saygılarımı sunarım.Kazasız belasız sorunsuz mutlu günler dilerim cbf'lerinizle.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    En iyi sen aldın arkadaşım umarım aradaki zam farkını eklemezler Şanslıymışsın zamdan bir gün önce aldın..
    haklısın =) benim haberim oldu maltepe konşuk motorun sahibi mehmet konşuk söyledi zam gelacak yarın diye hemen o gün hallettim =)
    sizce kask ve mont nasıl ? yeni kasaların yakıt tüketimi nasıl? 100kmde kaç lt tüketiyor ? yada bi depo ile kaç km gidiyor?

ve en önemlisi üstünde gelen lastikler ne kadar idare eder beni ?

Motosikleti
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın =) benim haberim oldu maltepe konşuk motorun sahibi mehmet konşuk söyledi zam gelacak yarın diye hemen o gün hallettim =)
    sizce kask ve mont nasıl ? yeni kasaların yakıt tüketimi nasıl? 100kmde kaç lt tüketiyor ? yada bi depo ile kaç km gidiyor?

vala şimdi 1 depo ile ne kadar gider çok göreceli anladığım kadarıyla cbf 150 ler biririnden farklı yol gidiyor 1 depoile yada sürücünün kullanımına bağlı cok fark edebiliyor cbr125cbr gelip şu kadar gitim derse tamam de geç :D o nununki çok ucuk bi değer benim yaşadığım yedek depo hariç 10.5lt ile 370-380km re falan

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mont ve kaskı cbf giymiyor sen giyiyorsun oradan hesapla bura bir abi shei xr1000 almıştı 900tl ye ve cbf150 kullanıyor.

Çok acelen yok ise ucuz kask ve mont alabilirsin, fırsatları takip et ve korumaları onaylı (mümkünse markalı) bir mont al bence..

Dur Hüseyin yeni aldın motosikleti kullan biraz, bir de 1000. sayfadan sonrasını okursan bütün cevapları bulacaksın..

Yeni kasaların yakıt tüketimi ile eski kasaların yakıt tüketimi arasında fark yok. Kullanımla alakalı bu yakıt durumu.

Yeni kasalarda (eskilerde de böyle ) 5000kmlerden sonra sıkıştırmazsan (6000devrin üstüne çıkmazsan) 400km yapabilirsin yedek hariç. (10lt ile)

Lastikleri arkadaşlar teslim almadan değiştirenler var (aradaki farkı verip, ki bence en mantıklısı bu)
    10000km kullananlar da var. Acemi isen bence ilk yapacağın iş lastiklerini değiştirmek olsun. (Duroların meşhur özelliği sert hamur olduğu için suyu görünce kaymaya başlıyor ). 180tl ye kesinlikle değer

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:14 ----------

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,ismim Aziz,ocak ayının 6 sında 2012 model olmak üzere cbf 150 mi almış bulunuyorum çok şükür ama kardan dolayı henüz binemedim.Hepinize saygılarımı sunarım.Kazasız belasız sorunsuz mutlu günler dilerim cbf'lerinizle.
    Hayırlı olsun Aziz paylaşımlarını ve araştırmalarını bekliyoruz

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

vala şimdi 1 depo ile ne kadar gider çok göreceli anladığım kadarıyla cbf 150 ler biririnden farklı yol gidiyor 1 depoile yada sürücünün kullanımına bağlı cok fark edebiliyor cbr125cbr gelip şu kadar gitim derse tamam de geç :D o nununki çok ucuk bi değer benim yaşadığım yedek depo hariç 10.5lt ile 370-380km re falan
    Bak bir şey daha farkettim, bizim motosikletler sakin kullanılırsa 15000km lerden sonra daha bir keyifli oluyor. Daha az yakıyor, basınca daha hızlı gidiyor. 3000-4000km lerde kontrol ederek değiştiriyorum yağını (uzun yol yapacaksam 3000-4000 beklemeden değiştiririm) 100gr dan fazla eksiltmedi.

Benim en az yakma rekorum sabit 80-100(bazen 110) ile giderek bir depo ile (yedek hariç yani 10lt ile) 470km yani 100/2,2lt
    kullanım karakterine göre çok değişir ama ben şehir içi kullanmama rağmen 400km nin altına düşmedim.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    wd 40 sanıldığı gibi bir yağlama yapmaz wd 40 = gazyağı. hatta daha beter yağı söküp uzun vadede oksitlenmeyi hızlandırır. çünkü bu yağ uçucu . anlık yağlama sağlar o kadar . pas ve korozyonu söker tamam ona lafım yok. wd40 ı askerde ilk kez silahımda uyguladım 1 hafta sonra silahı pastan elime alamadım tanışıklığım elem ve acıydı. bence hareketli parçalar uzun vadede hareketsiz korunacaksa greslenmeli.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd 40 sanıldığı gibi bir yağlama yapmaz wd 40 = gazyağı. hatta daha beter yağı söküp uzun vadede oksitlenmeyi hızlandırır. çünkü bu yağ uçucu . anlık yağlama sağlar o kadar . pas ve korozyonu söker tamam ona lafım yok. wd40 ı askerde ilk kez silahımda uyguladım 1 hafta sonra silahı pastan elime alamadım tanışıklığım elem ve acıydı. bence hareketli parçalar uzun vadede hareketsiz korunacaksa greslenmeli.
    vala bunu nie söledin şimdi anlamadım ama benim wd40 kullandığım yerler artçı ayaklıkları gıcırtı yapyıyor bide yan ayaklık falan

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Arkadaşlar alacağım motor 2007 model bunun bana aşırı bi devantajı olurmu??Motor temiz ve tanıdıktan daha 8700 km de

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    vala bunu nie söledin şimdi anlamadım ama benim wd40 kullandığım yerler artçı ayaklıkları gıcırtı yapyıyor bide yan ayaklık falan
    wd40 ı koruyucu yağ zanneden arkadaşlara yazdım. o ayaklıklara tükürsen oda sesi keser .
    bu efe mut'lu

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    wd40 ı koruyucu yağ zanneden arkadaşlara yazdım. o ayaklıklara tükürsen oda sesi keser .
    ayaklık ve benzeri yerlere silikon spreylerde var tavsiye ederim. böyle ses yapan plastik,metal-plastik birleşimleri vs. için silikon sprey wd40 kadar yağlı yağlı yapmadanda o sesleri kesiyor bilginize.

hatta würth ün çok verimli spreyleri var ve çok kaliteli tavsiye olunur.

buarada @vabisciler senin mesajdan alıntı yaptım ama bende genel bilgi olsun diye ekledim haberin olsun yani sende yanlış bir bilgi vermedin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler