Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    mesaj düzenleme olmadığından tekrar mesaj atıyorum kusuruma bakmayın.

motorumu bu soğuklarda(istanbul deniz seviyesinden çok yüksekte değilim.) 3 gün çalıştırmayınca 1.viteste hafif vurdurmadan çalıştıramıyorum. Akü nün gücümü yetmiyor krankı çevirmeye? nedir problem sizce?

gün aşırı kullandığımda her sabah jikleyi açıp 1/4 gaz verdiğimde motorum çalışıyor ama 3gece yatınca bu sabah çalışmadı gene. daha öncede annemlerden araba almam gerektiğinde 4 ila 7 gün yattığında da aynı şey olmuştu.

aküyü söküp suyu eksildiyse ekleyip, yavaş şarj mı etmeli ne dersiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    O zaman kullanım kitapçığına uymayıp yaradana sığınıp basarak güzel bir rodaj yapmışım Tek hatam ilk 20 km de yağı yenilememek olmuş. Bugün fırsatım olursa yağı değiştireyim. Eski motora eklemek için 10W-40 yağım vardı, en dandiğinden. Onu koyayım, baharda da garanti bakımında o yağı değiştirtirim. Motor inşallah metal parçacıklarından kurtulur. Sentetik yağı daha kullanmak için çok erkenmiş bir 5000 i görmem lazım sanırım O da benim gibi tatlı su motorcusu için baya zor. Senede 1500 km zor yaptım. Bu sene inşallah 3000 zorlayacağım

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesaj düzenleme olmadığından tekrar mesaj atıyorum kusuruma bakmayın.

motorumu bu soğuklarda(istanbul deniz seviyesinden çok yüksekte değilim.) 3 gün çalıştırmayınca 1.viteste hafif vurdurmadan çalıştıramıyorum. Akü nün gücümü yetmiyor krankı çevirmeye? nedir problem sizce?

gün aşırı kullandığımda her sabah jikleyi açıp 1/4 gaz verdiğimde motorum çalışıyor ama 3gece yatınca bu sabah çalışmadı gene. daha öncede annemlerden araba almam gerektiğinde 4 ila 7 gün yattığında da aynı şey olmuştu.
    aküyü söküp suyu eksildiyse ekleyip, yavaş şarj mı etmeli ne dersiniz ?
    Elimizdeki 2009 model cbf in sulu aküsünün su seviyesi 2.5 senede neredeyse bitme seviyesine yakın azalmıştı, saf su ilavesi yaptık ve kullanmaya devam ettik. Şu anda 2009 ların bile orj aküleri üzerinde ve faal. Seninki avatarından anladığım kadarıyla 2010. Akünün suyunu tamamlayıp, kutup başlarını falan temizleyip tam şarj et ve tekrar tak. Sanırım problemin düzelecektir. Veya şarj etmek yerine 1-2 saat yol yapma imkanın varsa akünü şarj edebilecek kadar buda olabilir sanıyorum.

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimizdeki 2009 model cbf in sulu aküsünün su seviyesi 2.5 senede neredeyse bitme seviyesine yakın azalmıştı, saf su ilavesi yaptık ve kullanmaya devam ettik. Şu anda 2009 ların bile orj aküleri üzerinde ve faal. Seninki avatarından anladığım kadarıyla 2010. Akünün suyunu tamamlayıp, kutup başlarını falan temizleyip tam şarj et ve tekrar tak. Sanırım problemin düzelecektir. Veya şarj etmek yerine 1-2 saat yol yapma imkanın varsa akünü şarj edebilecek kadar buda olabilir sanıyorum.
    motorumu normalde hergün kullanıyorum ancak toplam hiç durmadan yolculuklarım genelde 45dk civarında. malum istanbul'da kullanıyorum.şu sıralar zaten şehir dışı gezi vakti olmuyor

ilk başıma geldiğinde aküyü tüketip takviye ile çalıştırmıştım. o zaman kutup başları baya temizdi. daha 1000km önce de bakıma girdi orada da akü başlarına baktılar önümde hatta biraz yağ vs. sürdü diye de hatırlıyorum. o yüzden kutup başları iyidir. o zaman ben haftasonuna aküyü söküp saf su ekleyip arkadaşımın şarj aletine bir bağlayayım.

Teşekkür ederim Ethem bey.

@TheNightHawk : şöyle bir gazlayıp yağını değiştir ama mineral koy içine ve yine 1000km kadar sıkıştır motoru 5.vites hariç. sonra sentetiğe geçsende yeter ama linkte dediği gibi belli bir süre sıkıştırmak gerek.
    ama bu bilgileri baştan bilip doğrudan girişmek lazım motora eğer 0 km motor alırsam bir gün kesin uygulamaya çalışırım elimden geldiğince.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Egzantrik zincirini germek nasil oluyor? benim motora cok yuklenince tak tak tak gibi ses geliyor gazi biraz bırakınca toparlıyor düşük devirlerde yuk binince yapıyor. Nispeten benden daha tecrubeli arkadasım egzantrik vuruyor dedi. Ne yapabilirim,?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzantrik zincirini germek nasil oluyor? benim motora cok yuklenince tak tak tak gibi ses geliyor gazi biraz bırakınca toparlıyor düşük devirlerde yuk binince yapıyor. Nispeten benden daha tecrubeli arkadasım egzantrik vuruyor dedi. Ne yapabilirim,?
    aynı dertten bendede var bilhassa ikinci viteste düşük devirde biraz ani gaz açtıgımda yapıyor bence bu ses balasorun dişlisinin üzerindeki yaylar kırıldığındanda yapıyo olabilir bilen varmı aranızda

Motosikleti
    NC700x
    @zenon & honda.titan : bahsettiğiniz ses ve yaptığınız karşısında sanki vuruntu sesine benziyor. bu benzin kaynaklı olabilsede, sizin düşük devirde ve hızda ani gaz vermenizden ötürü volandaki atalet sizin verdiğiniz gaz sonucunda motor içinde oluşan ani patlamadan oluşuyor ve düzensiz patlamalar oluyor.

bu dediğiniz 3. - 4. vites en az 4000-5000 d/d giderken oluyorsa subap ayarlarına da bakmak gerekir ancak bahsettiğim hızlarda ve/veya 1/2 den fazla gazla giderken gazı tamamen açtığınızda yapmıyorsa hata sizde. motoru gereksiz yere yoruyorsunuz,az biraz daha devirli kullanın. tabi canını çıkartırcasına devirli değil

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    artık cbf150'm yok :D ama gönlüm onunla kalacak :D
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    NC700x
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artık cbf150'm yok :D ama gönlüm onunla kalacak :D
    f650gs ?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka marka aramamın sebebi tamamen keyfi , alternatif var mı diye merak ettim. Belki x marka var biraz daha pahalı ama daha iyi dersiniz diye düşündüm. O zaman michelin alacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63628422/detay

Şu egzoz u taksam bir problem yaşar mıyım? Amacım performans arttırmak değil. Cbf in o uçsuz bucaksız egzozundan kurtulmak İstanbul da bu tarz egzozlar satan (uygun fiyatlı) yerler var mı ? Bir de motorun sesinin apaçi tuning gibi çıkmasını istemiyorum bunlar o tarz egzozlardan mı?
    egzosu değiştirsen kafadan yakıtın yarım litre artar garanti
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    Alıntı canekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    f650gs ?
    arayıştayım şimdilik ;) f650gs yada vstrom uygun hangisi denk gelirse.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı metanecho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arayıştayım şimdilik ;) f650gs yada vstrom uygun hangisi denk gelirse.
    Boyum 1.77. 10-15 km ana yolda V-Strom deneme imkanım oldu. Bizim cbf 150 lerden baya yüksek, bana pek güven vermedi. İyice alışmadan sürülürse yan yatırma ihtimali çok yüksek. Motor ağır ve çok iri. Buna rağmen cbf 150 de ayaklarının tamamı değerken, hatta motor üzerinde ayağa kalkıldığında koltuktan tamamen kalkabiliyorken v-stromda sadece parmaklarımın ucu değiyordu. Ama sanırım servislerde alçaltıyorlarmış, alcak sele olayları falan varmış diye duydum. Ayrıca ikinci gözlemim ise şehir içi kullanıma uygun bi motor değil, bu anlamda cbf 150 nin yerini dolduramaz.

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    arkadşlar cbf lerin farklı modelleri varmı yoksa tek model mi mesela bazılarının jantları siyah bazılarının gri bunlar kullanıcılar tarafından mı değişiyo yoksa model farkındanmı

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadşlar cbf lerin farklı modelleri varmı yoksa tek model mi mesela bazılarının jantları siyah bazılarının gri bunlar kullanıcılar tarafından mı değişiyo yoksa model farkındanmı
    jantlar gridir siyah olanlar kendi boyatmış buu burdan yazıcağınıza honda tr nin resmi sitesinden bakarakta görebilirsiniz
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    baktıp hep gri de birde bir arkadaşın beygir farkından bahsettiğini okumuştum da ondan sordum bende en geç önümüzdeki hafta içi bi cbf sahibi olmuş olucam ondan merak ettim

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baktıp hep gri de birde bir arkadaşın beygir farkından bahsettiğini okumuştum da ondan sordum bende en geç önümüzdeki hafta içi bi cbf sahibi olmuş olucam ondan merak ettim
    Eğer 2. el alacaksan 2010 model ve öncesine eski kasa deniliyor. Bazı ufak tefek farklılıklar mevcut. 2011 ve sonrası yeni kasa. Ama beygirler aynı

TheNightHawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Evet, geçen gün dediğim gibi, garantiyi falan beklemeden yağı değiştirdim. Servise de gidip yağı yazın değiştirtmeyi düşünüyorum. Bakalım tertemiz yağ çıkınca ne diyecekler 1000km yi motoru çalıştırmadan yaptım derim İçinden çıkan yağı motor soğuk ve 2 gün beklemişken boşalttım. Yağ tapası biraz sıkıydı, yanlış tarafa mı çeviriyorum diye söylenmeden edemedim. Diş sıyırıcam diye korktum. Neyse sonuçta açtım, motorun içinden hava 1 derece olmasına rağmen, gayet akıcı ve simsiyah çamur gibi bir yağ çıktı. Yağ kabının dibinde de çok miktarda tortu ve metal talaşı vardı. Hatta yağın sonuna doğru yağ gri akmaya başladı desem yeridir Rodajda bir hayli talaş çıkmış anlaşılan. Keşke yağı daha önce değiştirseymişim. 20w40 actevo yağım vardı 850ml onu koydum. Zaten eski yağ sanıyorum motor soğuk olduğundan çok süzülmedi, içinden 750 ml yağ çıktı. Motoru ısıtsam daha çıkardı tabi ama ben özellikle böyle istedim. 850ml yağ koyup çalıştırdım. Motorun sesi anında toklaştı tabi. 15 dakika motoru ısıttım, stop edip bekledim yağı ölçtüm, az eksikti, elimde başka bir yağ vardı az ekledim. Eski yağ olduğundan eksoza damlattım :( neyse çalıştırdım tabi katalizörün üzerine damlayan yağ yandı, silmiştim ama yine de bulaşıklığı giderememişim. Neyse bugün de oğlumu arkama alıp garajın içinde bir kaç tur attık (garaj biraz büyük 3 katlı ) motor iyice ısındı. Neyse şimdi içim rahat, yazın da bir 100-200 km yapar yağı tekrar değiştirir, metal talaşından kurtulurum. Benim yeni motor alanlara tavsiyem, 1000km ilk bakımı beklemeden, 200km de falan ilk yağ değişimlerini yapmaları. Garanti için de servisle konuşup 1200 de yaptırırlar olmazsa ne bileyim Ben kendim değiştiriyorum hep, servise gitme işi de bana soğuk aslında ... Hepinize keyifli sürüşler.

Motosikleti
    arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda cbf 150 de karar kıldım gerek uzun yol rahatlığı gerek artçı rahatlığı ve kalıbı gibi etkilerden dolayı cbf düşünüyorum ve çevremde bi tane cbf var 2007 model 20.000 de 2500 olur sana dedi sizce bu motoru alayımmı ustalara baktırdıktan sonra,modeli eski olduğu için soruyorum

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Gerçekten 20000de mi peki?

Motosikleti
    Alıntı .Mhmt. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten 20000de mi peki?
    bi kaç anlayan arkadaşla gidip bakacağım birde ustaya göstereceğim burda cbf kullanan çok yakın bi arkadaşım var bnm ustama gösteririz dedi ondan sonra belli olmazmı km sinin gerçek olup olmadığı kendimi sıkıntıya sokup alacağım maddi anlamda o yüzdende korkuyorum açıkcası??

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 27 kullanıcı var. (0 üye ve 27 misafir)

Bu Konudaki Etiketler