Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    CBFMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaşlar slmlar. benim bir sorunum var. ön tekerde yalpalama vardı.cbf 150 motorumla bir kaç kez düşmüştüm. bu düşmelerden dolayı ön jant ve diskte eğilme varmış anes motora gittim servisten bana böyle dediler fiyatta ön jant+disk+işçilik= 330tl dediler. lastikleride unilli taktırmıştım özen motordan aldım kabataş buz motorda taktırdım. onlarda balans yapmışlar anes motor bana 150 lik motorda balans olmaz dedii bana bu konularda yardımcı olacak arkadaşalrın cevaplarını bekliyorum .Yaza doğru uzun yol yapmayı düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anesten alıcağın kitten dağa verimli sonuç alınıcağını bile savunuyorum
    Anes'ten alınacak kitin teknik özelliklerini bilmiyorum ancak şu an kullanmakta olduğum xenon kit her koşulda en iyi aydınlatmayı sağlayacak teknik verileri bana sunuyor.Bunu bi kaç gündür yaptığım testlerde de gördüm.Uzun uzuna araştırarak,ince eleyip sık dokuyarak gerekli teknik özellikleri çıkararak bu ürünü aldım.Ve sonuç gerçekten tahmin ettiğim gibi çıktı..Kullandığım Bi-xenon kit de Valeo mercek, 4300 Kelvin ısı değerinde 3200 Lümen ışık gücü yayan xenon ampul,sunpart balast kullanılmış.Araştırmalarımda da en iyi sonuçlar bu değerlere sahip ürünlerde ortaya çıkıyor.Kullandığım ürünü yapan erdem arkadaşımızda araştırarak en iyi teknik özelliklerin bu olduğuna kanaat getirmiş ve parçaları toplamak için bi kaç kez bursa-istanbul arası gidip gelmiş.Sonuçta ortaya güzel bişey çıkarmış.Anes'ten alacağım kit bu kadar iyi sonuç vereceğini ne yalan söyliyim ben hiç tahmin etmiyorum.
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    evet burası forum ve ben bir kere düşünürüm. çevreyi ve insanları rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. sırf siz etrafa hava atacağım ve şekil yapacağım diye kimsenin hayatını tehlikeye atmaya gerekçeniz yok. sizi bu düşüncesiz davranışınızdan ötürü esefle kınıyorum . hatta tüm merceksiz xenonluları.
    bu efe mut'lu

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    test test test

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı vabisciler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet burası forum ve ben bir kere düşünürüm. çevreyi ve insanları rahatsız etmeye kimsenin hakkı yok. sırf siz etrafa hava atacağım ve şekil yapacağım diye kimsenin hayatını tehlikeye atmaya gerekçeniz yok. sizi bu düşüncesiz davranışınızdan ötürü esefle kınıyorum . hatta tüm merceksiz xenonluları.
    Merceksiz zenon taktırdım bende kullanıyorum, far ayarını yaptırırsan karsındakının gozunu almaz uzunları yakmadığın surece.Mercek daha ıyı tabıkı tartısılmaz ancak merceksızde kullanılamaz dıye bır kayde yok,Ayrıca kınanacak bır durumda yok bilinçli insanlar zenonunu hava atmak için değil daha iyi önünü gorebılmek için takıyorlar @.Mhmt. arkadaşımızı forumdaki yazıları kadarıyla tanıyorum hiç havaiçin yapacağını düşünmüyorum(bilinçli kullanıcı)Zaten kıt olmadığı için merceksız taktırdığınıda belırtmıs. Far ayarı yapılırsa karsıdakının gozu alınmaz ben bır ayı geçkındır kullanıyorum hiç karsımdakı arabalarla sorun yasamıyorum sellektor vs. yapmıyorlar.Önemli olan neyi nasıl kullanacağını bilmek.
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merceksiz zenon taktırdım bende kullanıyorum, far ayarını yaptırırsan karsındakının gozunu almaz uzunları yakmadığın surece.Mercek daha ıyı tabıkı tartısılmaz ancak merceksızde kullanılamaz dıye bır kayde yok,Ayrıca kınanacak bır durumda yok bilinçli insanlar zenonunu hava atmak için değil daha iyi önünü gorebılmek için takıyorlar @.Mhmt. arkadaşımızı forumdaki yazıları kadarıyla tanıyorum hiç havaiçin yapacağını düşünmüyorum(bilinçli kullanıcı)Zaten kıt olmadığı için merceksız taktırdığınıda belırtmıs. Far ayarı yapılırsa karsıdakının gozu alınmaz ben bır ayı geçkındır kullanıyorum hiç karsımdakı arabalarla sorun yasamıyorum sellektor vs. yapmıyorlar.Önemli olan neyi nasıl kullanacağını bilmek.
    siz öyle sanın. karşınızdaki kişinin gözünü almayan xenon kendi önünüde göstereceğini sanmıyorum. ben daha göz almayan xenon görmedim. siz genellikle arada sırada trafiğe çıkan insanlarsınız muhtemel olarak.ama devamlı trafiğe çıkan insanlar gerçekten bundan rahatsız durumda.
    bu efe mut'lu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    siz öyle sanın. karşınızdaki kişinin gözünü almayan xenon kendi önünüde göstereceğini sanmıyorum. ben daha göz almayan xenon görmedim. siz genellikle arada sırada trafiğe çıkan insanlarsınız muhtemel olarak.ama devamlı trafiğe çıkan insanlar gerçekten bundan rahatsız durumda.
    mercek ışıqı kalem qibi düz ve doqru olarak toplama amacıyla kullanılır..merceksiz xenon qöz alır iyi ayar yapılırsa qöz alması normal far ile aynı seviyeye indirqenebilir

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Bir tane honda marka özel arabam birtanede iş için kullandığım VİP vitom var ve trafikde oldukça çok vakıt geçiriyorum araba.Motor benım için zevk..Neyin ne olduğunu bilen insanlarız eğer karsımdakının gozunu alacak sekılde bi zenonum olsaydı taktırmazdım.Trafıkde bana yapılmasını ıstemediğim şeyleri bende karsımdakıne yapmak istemem.@dürümdöner arkadaşında dediği gibi "merceksiz xenon qöz alır iyi ayar yapılırsa qöz alması normal far ile aynı seviyeye indirqenebilir"
    Sevgiler
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    xenon ampulunun başındaki metal şapkayı çıkarıp takanlar var zaten adamın niyetı önünü qörmek deqil karşıdan qelenin qözünü almak..metal şapka çıkarılınca ayar da tutmaz far bunu da bilmiyor..tek derdi karşısından qelenleri arabalarının icinde tavşan qibi bırakmak..

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    Alıntı dürümdöner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xenon ampulunun başındaki metal şapkayı çıkarıp takanlar var zaten adamın niyetı önünü qörmek deqil karşıdan qelenin qözünü almak..metal şapka çıkarılınca ayar da tutmaz far bunu da bilmiyor..tek derdi karşısından qelenleri arabalarının icinde tavşan qibi bırakmak..

*LutfeN qeNdiMisi qaNd1rMayaL1M Mérceqsis seN0N qös aL1r LaM1 chiMi y0qh araßada da M0t0rda da öNuNu stadyuM qißi ayd1NLataN araJLarda Mérceq féLaN qörMu0M vHé pheNi coq rahats1s édy0...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *LutfeN qeNdiMisi qaNd1rMayaL1M Mérceqsis seN0N qös aL1r LaM1 chiMi y0qh araßada da M0t0rda da öNuNu stadyuM qißi ayd1NLataN araJLarda Mérceq féLaN qörMu0M vHé pheNi coq rahats1s édy0...
    valla yazdıklarını çözmek biraz zaman aldı ama sen motorunu al qetir ben baqlayayım ve far ayarı yapayım.. qeç karşıdan seyret bak bakalım qöz alıyorsa ben sana motorumu hediye edeceqim..!!! senin qördüqün xenonların hiçbirinde mercek yok ama metal şapka da yoktur ve normal ampule qöre yapılmış far ayarı ile kullanırlar çünkü ayar yapamazlar yani ayar tutmaz..

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Hava atma amaçlı motosiklet kullansam cbf en son tercihim olurdu.. Kabul edelim cbf coğu motosiklete göre sıradan ve basit bir tasarıma sahip( sakın kötülediğimi düşünmeyin) Anese siparişi vermeye gittiğimde xxenon kitinde şöyle indirim yaparız böyle ücretsiz takarız dediler bende çoğu cbf kullanıcısı standart aydınlatmadan şikayetci diye fiyatta uygun olduğundan xenon kitini taktırdım. Aslında o zamanda mercekli xenon varmış ama satıştaki sevgili abimiz bana bu durumdan bahsetmedi. Mercekli xenon göz almıyor demeyin alper150zc nikli arkadaşımda merceklisi var . O arkamdan gelirken farını aynaya denk getirmemeye calısıyorum. Far kuvvetli olduğundan ister istemez göz alıyor. Apaçilik yapmak istesem racing çakması bi çinli alıp orasına burasına gökkuşağı tadında ledlerle donatırdım( *Apaçi olsam) Malesef değilim. Merceksiz xenondan da hiç bir şikayetim yok şimdiye kadarda almadım.

Trafiğe cıkma meselesine gelince ayda en az 1000km yapan biriyim dersaneye buluşmalara gideyim derken..
    İyi akşamlar..
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Bunu gördünüz mü
    CB150

http://www.youtube.com/watch?v=fwQjT...eature=related

Nihayet yaptım

ön arka disk, dijital gösterge, siyah jant, halojen lamba vs vs..

korbygs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 162 CC
    avrupa da ki 2012 modeller gelmez ki gidip çin üretimini getirirler daha düşük maliyetli kar marjı yüksek kalitesi düşük ürünleri getirmeye devam birazda tüketiciyi düşünün be kardeşim !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

merhaba arkadaşım ii güzel sölemişsinde yağ yakıyormu diye sorgulattığımda 2011 model yazmama rağmen 2009 yılındaki konuşmalar çıkıyo buna ne diceksin 2011 yağ yakıyomu geçen sene ben sıfır almıştım 2010 model bi güzel eksiltiyodu yani yağ yakıyodu bu sıkıntıyı çözebilmişlermi 2011 modelde gerçi 2012 çıkıyo ya geç kaldık bu soruda )))

Motosikleti
    tamam kavga çıkmasın. xenon far dünyanın en iyi ve sağlıklı farı. xenon farın daha iyi gösterdiği konusuna da yer yer katılmıyorum biz normal farı siste dumanda karda göstermiyor diye sarı boyayla boyuyoruz millette sis farlarını xenon yapacm diye uğraşıyor. normalde trafik yolda park lambanın teki yanmasın koca kamyonu bağlar ama böyle durumlara neden çifte standart var demiyorum burası türkiye ve yaşasın apaçi kardeşliği.
    bu efe mut'lu

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    bu yağ işi bence tamamen üretimde zaman zaman değişen parça kalitesinden kaynaklı gibi. yada başka birşey ama.

benim motosikletim 2010 model ve hiç yağ eksiltmiyor.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Arkadaşlar, geçmiş tarihlerde bahsetmiş olduğum motorumun yağ yakma probleminde kayda değer bi iyileşme gözlemlemeye başladım. Motor 12000 de 2011. Çok dingin kullandığımdan dolayı sanırım rodaj yeni yeni bitiyor ve yağ yakma kesilmeye başladı. 2009 model olan cbf im de ilk 25 bin km yağ eksiltmiş ve 25 binde yağ eksiltmeyi kesmişti. Darısı yağ eksilten yeni cbf lere sahip tüm arkadaşların başına. Yalnız yağ eksilten dönemde motorunuza arada yağ takviyesi mutlaka yapın. Eksik yağ ile kullanmayın. İleride mutlaka kesecek veya azalacaktır. Sonuçta motorlarımız daha yeni.

10-11-12 model yılına bağlı kalmaksızın yağ yakan motor var, yakmayan motor var. Henüz bu sıkıntı % 100 olarak çözülmüş değil. İstediğin kadar bilinçli ve itinalı kullan, yakıyorsa yakıyor. İstediğin kadar vurdumduymaz kullan, yakmayan motorda yakmıyor. Şu var, yeni olduğu halde yağ yakan motorları bu şekilde kullanmak kesinlikle zahmetli değil. Önemli olan yağ yakan motoru, bu döneminde yağsız bırakmamak. Yani sıfır cbf almayı düşünen arkadaşlar, ya benim motorumda yağ yakarsa endişesiyle cbf almaktan vazgeçmesinler. Bunun takibi gayet kolay ve sıkıntısız.

İlk cbf im 2009 model ilk 25 bin km yağ yaktığından ve 25 binde yağ yakmayı kestiğinden bahsetmiştim. Bu motorumu 25 km de kardeşime satmıştım. Oda 1 ay kadar önce 40 bin küsür km lerde bi başkasına sattı. Motor son anında bile 40 binin üzerindeyken yağ yakmıyordu.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe Meali: Lütfen kendimizi kandırmayalım merceksiz zenon göz alır camı yok arabada da motorda da önünü stadyum gibi aydınlatan araçlarda mercek falan görmüyorum ve beni çok rahatsız ediyor...

seninde türkçeyi katletmen beni rahatsız ediyor ne yapacağız????
    bu kawasaki bir başka dostummm

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe Meali: Lütfen kendimizi kandırmayalım merceksiz zenon göz alır camı yok arabada da motorda da önünü stadyum gibi aydınlatan araçlarda mercek falan görmüyorum ve beni çok rahatsız ediyor...

seninde türkçeyi katletmen beni rahatsız ediyor ne yapacağız????

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne güzel motor keşke bize de getirseler :(
    ne imzası beaaa

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler