Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri sözüme mi geliyor ne:D
    35 küçüük Beraber bir geziye gidersek kaskınızı benim çantama alırım Çünkü ya kask ya mont ikileminde kalacaksınız..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35 küçüük Beraber bir geziye gidersek kaskınızı benim çantama alırım Çünkü ya kask ya mont ikileminde kalacaksınız..
    malesef öle bişey olamıyor çünkü kask+mont+eldivenlerimi koymakta pek zorluk çekmiyorum usta ama 2 kask alımıyor orası doğru :D ayrıca 35lt tam yakısıyor fazlası büyük azı küçük kalıyor çirkin duruyor yoksa 46lt bakmadım değil :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    @mstf_gnc : Aynen dostum balast olayını sorduğumda bunlar ömürlüktür özellikle bunu seçtim kaliteli bi üründür demişti konuşmamız esnasında..Bi-xenon kit'im aynen dediğin gibi uzun ve kısalı olarak çalışıyor...Tadından yenmeyecek inş

@evocamd : Eyv. dostum Montajını bi yaptırayım elbetteki fotoğraflarını paylaşıcamXenonlarda motora yakışacaktır eminimNamussuza ne taksam yakışıyo xenon mu yakışmayacak

@syn022 : Bilmiyorum ki yaparmı yapmaz mı?Kendisi için yapmış bi hayli de uğraşmış.Araştırdım ettim kalktım parçaları almak için istanbula gittim 3 ayımı verdim bununda montajını yavaş yavaş özene özene 3 günde kendim için yaptım demişti.Bilmiyorum bi daha böyle bişeye kalkışır mı?Sen almak iste yaptıracak birini buluruz.Seçenekler var elimizde
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

Selam arkadaşlar bende bu ay cbf 150 alıcam 2012 sıfır bunun tam olarak fiyatları nedir bayilerde ?

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mstf_gnc : Aynen dostum balast olayını sorduğumda bunlar ömürlüktür özellikle bunu seçtim kaliteli bi üründür demişti konuşmamız esnasında..Bi-xenon kit'im aynen dediğin gibi uzun ve kısalı olarak çalışıyor...Tadından yenmeyecek inş

@evocamd : Eyv. dostum Montajını bi yaptırayım elbetteki fotoğraflarını paylaşıcamXenonlarda motora yakışacaktır eminimNamussuza ne taksam yakışıyo xenon mu yakışmayacak

@syn022 : Bilmiyorum ki yaparmı yapmaz mı?Kendisi için yapmış bi hayli de uğraşmış.Araştırdım ettim kalktım parçaları almak için istanbula gittim 3 ayımı verdim bununda montajını yavaş yavaş özene özene 3 günde kendim için yaptım demişti.Bilmiyorum bi daha böyle bişeye kalkışır mı?Sen almak iste yaptıracak birini buluruz.Seçenekler var elimizde
    Siyah zemin çok hoş olmuş. O yüzden öyle dedim. Yoksa rialliden getirtip içini boyarım. Aşagı yukarı aynı kapıya çıkıyor. Tabi bu daha estetik ama olsun. Sen ne zaman taktırıcaksın bunu üzerine? Çok merak ediyorum nasıl durdugunu.

Tulpar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650R , Activa125
    s.a arkadaşlar hayırlı günler diliyorum çok kafama taktığımdan olsa gerek rüyamda gördüm motorun tekerlerini değiştirmeliyim acilen . cbf 150 kalın teker istiyorum görüntü ve yol tutuş acısından hangi markayı nerden almalıyım bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum teşekkürler

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar hayırlı günler diliyorum çok kafama taktığımdan olsa gerek rüyamda gördüm motorun tekerlerini değiştirmeliyim acilen . cbf 150 kalın teker istiyorum görüntü ve yol tutuş acısından hangi markayı nerden almalıyım bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum teşekkürler
    Üzerindeki durolar kuru havada ortalama bir performansa sahip olup herhangibir sorun çıkarmamakta ancak su birikintilerinde özellikle refüj sulaması gibi olan yerlerde çok dikkat etmelisiniz suyu gördüğü anda yolu bırakır, ancak yol yıkanmışsa yani ilk yağmuru atlatıp toz olayı gitmişse kaymıyor,bütceniz müsaitse michelin takın pilot sporty serisi 2,75-18-90/90-18 konbinasyonu 180 tl civarı çifti buz motor ve feyizoğlunda satılıyor..

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah zemin çok hoş olmuş. O yüzden öyle dedim. Yoksa rialliden getirtip içini boyarım. Aşagı yukarı aynı kapıya çıkıyor. Tabi bu daha estetik ama olsun. Sen ne zaman taktırıcaksın bunu üzerine? Çok merak ediyorum nasıl durdugunu.
    Selam dostlarım en sonunda resimleri yüklüyorum buda benim canavar

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Sevgilerr
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montajını yapacak abiyle bu sabah görüştüm.Xenon farı açıp kapatmak için anahtara ihtiyacımız olacak dedi.Ama öyle çakmaklığa kullandığın anahtardan kullanırsak onu eritir daha büyük bişeye ihtiyacımız olacak dedi.Bende eski cbf lerde motoru stop etmek ,farları açıp kapatmak için kullanılan sağ kumanda panelinden alalım onu kullanırız dedim.Okey verdi bende az önce siparişi geçtim.İnş yarın elime geçerse montajını hemen yaptırmayı düşünüyorum.Nasıl göründüğüne de gelirsek sabırsızlığımızı yenmek adına arkadaşa farı eliyle tutturup fotoğrafladımKomik ama hiç olmasa kafanda kaba taslak nası bişe olacağına dair fikir verir.

Güzel bişe olacak sanki

Motosikleti
    Montajını yapacak abiyle bu sabah görüştüm.Xenon farı açıp kapatmak için anahtara ihtiyacımız olacak dedi.Ama öyle çakmaklığa kullandığın anahtardan kullanırsak onu eritir daha büyük bişeye ihtiyacımız olacak dedi.Bende eski cbf lerde motoru stop etmek ,farları açıp kapatmak için kullanılan sağ kumanda panelinden alalım onu kullanırız dedim.Okey verdi bende az önce siparişi geçtim.İnş yarın elime geçerse montajını hemen yaptırmayı düşünüyorum.Nasıl göründüğüne de gelirsek sabırsızlığımızı yenmek adına arkadaşa farı eliyle tutturup fotoğrafladımKomik ama hiç olmasa kafanda kaba taslak nası bişe olacağına dair fikir verir.

Güzel bişe olacak sanki
    http://img85.imageshack.us/img85/5350/051220112109.jpg

Hımm pek yakışacak gibi Hadi hayırlı olsun ..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hımm pek yakışacak gibi Hadi hayırlı olsun ..
    Eyv üstadım Bu arada senin canavar da can yakıyo gerçekten.Uzun camda yakışmış hani.Nereden aldın,ne kadara aldın orjinal bi ürün mü?..Honda yazısını göremedim deUzun camdan bende almayı düşünüyorum.Ayrıca görüşünü etkilemiyor değil mi?Rüzgarı nerene kadar kesiyor vs vs vs?Sen bi açıkla yav ben soru bankası gibiyim sordukça sorasım geliyor

Motosikleti
    Eyv üstadım Bu arada senin canavar da can yakıyo gerçekten.Uzun camda yakışmış hani.Nereden aldın,ne kadara aldın orjinal bi ürün mü?..Honda yazısını göremedim deUzun camdan bende almayı düşünüyorum.Ayrıca görüşünü etkilemiyor değil mi?Rüzgarı nerene kadar kesiyor vs vs vs?Sen bi açıkla yav ben soru bankası gibiyim sordukça sorasım geliyor
    Anes motordan 60 liraya aldım hondanın orjinal camı, rüzgarı boyun hizasına kadar kesiyor.. kullanışlı görüşü hiç engellemıyor ama hakkaten hiç dikkat etmedim honda yazısına Sen daha dıkkatlı cıktın
    Ön tarafda sol elciğin altındaki elcık ısıtma unıtesı sol gıdona takılı olan navıgasyon tutucusu benım iphoneyı tutturdum navıgasyon ozelliği var zaten ayrıca navi almama gerek kalmayacak sağ gidondakide çakmaklık fullendım BMW 1200 Halt etmıs benım yanımda

Motosikleti
    CBR650R , Activa125
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki durolar kuru havada ortalama bir performansa sahip olup herhangibir sorun çıkarmamakta ancak su birikintilerinde özellikle refüj sulaması gibi olan yerlerde çok dikkat etmelisiniz suyu gördüğü anda yolu bırakır, ancak yol yıkanmışsa yani ilk yağmuru atlatıp toz olayı gitmişse kaymıyor,bütceniz müsaitse michelin takın pilot sporty serisi 2,75-18-90/90-18 konbinasyonu 180 tl civarı çifti buz motor ve feyizoğlunda satılıyor..
    ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ben anlamıyorum kuru havadada motorun arkası çok kayıyor rampa aşağı tamamen kızaklıyo arka başka lastikte aynı sonucu vericekse gerek yok değişime kurudaki performansı normal demişsin lastik havasından olurmu birde onu kontrol edeyim ? .. Bu sebepler dışında görsel olarak daha kalın bir lastik takmak avantaj sağlarmı görselliğin haricinde ...

Motosikleti
    Pardon torpido kısmını koymayı unutmuşum..

Motosikleti
    CBR650R , Activa125
    emre güzel motor allah kaza bela vermesin emeğe saygı +++

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilgilendiğin için çok teşekkür ederim ben anlamıyorum kuru havadada motorun arkası çok kayıyor rampa aşağı tamamen kızaklıyo arka başka lastikte aynı sonucu vericekse gerek yok değişime kurudaki performansı normal demişsin lastik havasından olurmu birde onu kontrol edeyim ? .. Bu sebepler dışında görsel olarak daha kalın bir lastik takmak avantaj sağlarmı görselliğin haricinde ...
    Bu mesajımı daha önceki tarihlerde yazmıştım ama senin için burayada kopyalıyorum.

Orjinal ebat lastikten vazgeçme bence. Geniş lastiğin sana teknik olarak ve sürüş kalitesi açısından hiç bir avantajı olmaz. Geniş lastik orjinal lastiğe nazaran zemine daha fazla temas edeceğinden sürtünme daha fazla olacaktır. Hele geniş lastik ile motora iki kişi binildiğinde sürtünme daha da fazla artacağından performansı tek kişilik kullanımdan daha da fazla düşürebilir. Sakın yere temas eden kısım daha fazla, o yüzden daha iyi yol tutar diye yanlış bi mantık yürütme. Geniş lastik sana, performans kaybı, son hız ve ivmelenmede zayıflama, yakıt tüketimindeki artış gibi olumsuzluklara geri dönecektir. Bu olumsuzlukları sen ne kadar hissedersin bilemem ama hissetmesende çok düşük yüzdelerle de olsa motorda bu olumsuz belirtiler mutlaka yaşanacaktır. Sence neden yarış bisikletlerinin lastikleri incedir. Olaya bu açıdan yaklaş. 90-90-18 den vazgeçme. Cbf 150 ye geniş lastik sadece görsellik amaçlı takılır. Ama motorumuzun 150 cc olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca michalen le Durolar arasında ıslak zemin kuru zemin arasındaki sürüş kalitesinde frenajda vs dağlar kadar fark var. Eğer bütçen uygunsa ön arka michalen al. Ne demek istediğimi anlarsın. Yokuşlarda arka duro iken çok kolay kızaklıyan motor, michalenlerle çok zor kızaklıyor. Sen istersen kızaklar tabi ama şöyle söyliyim. Piyasada cbf e takabileceğin en kaliteli lastik orjinal ebat michalen dir. Daha iyisi yok. Pirellide kullandım. Pirelliden sonra ön arka mich... aldım. Prelli ve michalen arasında bile inanılmaz bi sürüş kalitesi farkı var. Michalen 1 numara.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evocamd

makine alev alev!!
    çok beğendim!
    tü-tü-tüh maşallah!!..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Evocamd arkadaşım, motorun çok harika olmuş, kayda değer bi emek var. Eline sağlık.

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.

Güzel bişe olacak sanki
    http://img85.imageshack.us/img85/5350/051220112109.jpg
    Çok güzel görünüyor. Çok begendim. Birde xenonun yandığını düşünüyorum. Of of.

---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

Kırmızı bir başka duruyor valla. Harika olmuş motor enduro dediginiz kadar var. Ben resim falan paylaşmıyım benimki çocuk gibi kalıcak.

alonewolfx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    BEN DAHA YENİ ALDIM PERŞEMBE GEÇECEK ELİME... 4130 herşey dahil + koruma demiri +yan ayak....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler