Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    ayrıntılı okumadım bu sayfadakileri ama servise götürmeyi düşünüyormusun bu arada? yeni motor ..garantiden çıkmasın sonra. yazık olur.en azından bir servisi arayıp bilgi alsan.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağol abi. Ya bende çözemedim. Yeni degilim senelerdir motor kullanıyorum. Benden kaynaklı degildir diye düşünüyorum. Olabildigince sakin kullanıyorum motorumu. Honda arıza yapmaz sorun çıkartmaz diyoruz. Yani olacak iş degil. Çalıştırırkende bir ses yapıyor motor. Akıl erdiremiyorum nasıl böyle bişey olabilir?
    debriyaj ayarı ile ilgili olması gerekiyor.. herhangi bi usta yapabilir.. götürün halletsin... şanzımandan ses gelmediği müddetçe sıkıntı yok..dediğim gibi debriyaj ayarı yaptırın

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayrıntılı okumadım bu sayfadakileri ama servise götürmeyi düşünüyormusun bu arada? yeni motor ..garantiden çıkmasın sonra. yazık olur.en azından bir servisi arayıp bilgi alsan.
    Bir sorunda o zaten. Edirnede servis yok. Olsa 1 saniye düşünmem götürürüm.

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj ayarı ile ilgili olması gerekiyor.. herhangi bi usta yapabilir.. götürün halletsin... şanzımandan ses gelmediği müddetçe sıkıntı yok..dediğim gibi debriyaj ayarı yaptırın
    Valla abi belli belirsiz bir ses var motorda. Şanzımandan olması muhtemel. Bugün bir göstericem ustama binsin bir tur atsın. Bir abide yagına bak dedi. Eksilttigi icin yapabilir dedi. Kontrol edicem.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorunda o zaten. Edirnede servis yok. Olsa 1 saniye düşünmem götürürüm.

---------- Post added at 11:04 ---------- Previous post was at 11:00 ----------

Valla abi belli belirsiz bir ses var motorda. Şanzımandan olması muhtemel. Bugün bir göstericem ustama binsin bir tur atsın. Bir abide yagına bak dedi. Eksilttigi icin yapabilir dedi. Kontrol edicem.
    eğer benimde düşündüğüm ses varsa şanjıman dişlisinde kırık vardır.. yağ ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.. bitene kadar kullanmazsın çünkü.. götür bakalım ustana sonra bize bilgi ver..

Motosikleti
    Honda Cbf 150 (Kırmızı)
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ crux2006 ısıtmalı elcik taktırdım pazar gunu artık ellerim sıcacık ;)
    sanırım benim CBF Artık FULL + FULL + FULL oldu )
    Güle güle kullan dostum)Senin adına çok sevindim.Nereden taktırdın,ne kadara taktırdın,memnunmusun?Dökül bakalım
    Anlat bize de belki bişeler yapıp bende taktırırım.Ama daha önce şu xenon bilmecesini çözmem lazım.
    Acayip kararsız kaldım para hazır herşey hazır, bir tek karar verip nereden yaptırsam veya alsam da taktırsam derdine kaldım.İyi bişe olsun istiyorum.Tavsiyelere açığım
    Yavru enduro mu geliştirmekle geçiyor günlerim:)

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer benimde düşündüğüm ses varsa şanjıman dişlisinde kırık vardır.. yağ ile ilgili bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.. bitene kadar kullanmazsın çünkü.. götür bakalım ustana sonra bize bilgi ver..
    Bilemiyorum ki dişlide kırık var mı yok mu? Ama gidişte bir problem yok canavar gibi gidiyor. Sadece ses var. Epey rahatsız edici bir ses var. Yepyeni motor korkuyor insan 2.el alsaydım böyle olmazdı. Nabalım derdik götürür yaptırırdım. Ama 0 km motorda durum farklı.
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    sorumu tekrarlamak istiyorum belki bir cevap gelir umuduyla
    cbf150'ye komple sıfır motor yaptırmaya kalkışırsak nelere ihtiyaç olur (gerekli parçalar) ve maliyet en fazla ne olur. bilen,daha önce yapmış yada yaptırmış olan arkadaşlar varsa ve bizi aydınlatırsa bu konuda sevinirim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    komple motordan kastın nedir çünkü iki ayrı parça var bbiliyorsun alt ve üst diye ayrılırlar.Motorun alt tarafı yani gücün aktarım kısmı motorun üst yan gücü ürettiği noktadan daha pahalıdır piyasadan baktıgım kadarıyla en fazla 600 tlye komple motorunun alt üst parçalarını alırsın fakat onları düzgün şekilde birleştiricek ustada en az 500 tl alır gibime geliyor.Kitapçıgı varsa ama sende yaparsın gerekli aletlerin varsa.syn022 nikcli arkadaş sen onu servise götür ve motoru çalıştırma her çalıştırman masrafı katlar.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000

Shot at 2011-11-30

Shot at 2011-11-30

Shot at 2011-11-30
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Hey maşşallah güle güle kullan Allah kaza bela vermesın kardeşim..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Sağolun Biraz Cbf formunu gaza getirmek için yapmıştım )Elimden geldiği kadar fotoğraf atacağım .
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı crux2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan dostum)Senin adına çok sevindim.Nereden taktırdın,ne kadara taktırdın,memnunmusun?Dökül bakalım
    Anlat bize de belki bişeler yapıp bende taktırırım.Ama daha önce şu xenon bilmecesini çözmem lazım.
    Acayip kararsız kaldım para hazır herşey hazır, bir tek karar verip nereden yaptırsam veya alsam da taktırsam derdine kaldım.İyi bişe olsun istiyorum.Tavsiyelere açığım
    Eyvallah üstad bu LBC lerden aldım 75 lira arkadaşa taktırdım super parmak uclarım artık üşümüyor 2. seviyeye getirince gidonu tutamıyorsun eldivensiz yakıyor )
    2 kademeli. Bak dostum xenon konusunda burada herkes izlenımlerını paylastı kafam karıstı sonra servise götürdüğümde anes motorda orjınal farını sokup kampanya yaptıkları 100 tlye xenon taktırlar balansınıda granajın altına gızledıler kaç K dır bilmem ama süper aydınlatıyor..
    Pazar gunu detaylı resımler cekıp paylaşacağım, Su ısıtıcı geldimi kullandınmı?
    Bu arada navıgasyon tutucu olarak iphone tutucu almıstım onlar geldı gıdona takıkan cınsden düşmesıne ımkan yok super oturdu debrıyaj tarafdakı gıdona onunda resımlerıne ceker paylaşırım.
    Sağlıcakla
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

vabisciler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 . fiesta 1.6 tdci ghia.detroit fuller.
    motorda su ısıtıcımı? eğer su ısıtcı oluyorsa ceryanlı battaniyede oluyordur. kışın iyide olur ister altıma sererim ister kendime bağlarım.
    bu efe mut'lu

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Selam millet,
    Sahibinden.com'da ilanları gezerken buna rastladım;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...546818/detay/#

Yeni kasa cbf 150...
    Resimlere bakarsanız gösterge panelinde hem devir göstergesi hemde vites göstergesi olduğunu görürsünüz.
    Bu paneli nereden alabiliriz acaba bilgisi olan var mı?

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı Bekapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet,

Yeni kasa cbf 150...
    Resimlere bakarsanız gösterge panelinde hem devir göstergesi hemde vites göstergesi olduğunu görürsünüz.
    Bu devir saatinden bi 2009 modele taktık. Fakat devir göstergesi gaz koluna 2011 ler gibi hızla cevap veremiyor. Gazı bırakıyorsun, devir saati anca 5-10 saniye sonra rölanti seviyesine düşüyor. Pek hoş değil di. Gazlarkende ibrenin tepkisi yavaş. Pek keyifli değildi.

Ayrıca 2011 ve 12 lerde motor bloğuna giren vites müşüründe sadece boş vitesi algılayan bir kutup kablo var. eski kasaların vites müşür kablosu 6 adet kablo olmalı. Saymadımda böyle olmalı yani. Yani bu ilandaki motor vites müşürünüde değiştirmişmi. Boşun haricinde tüm vitesleride teker teker gösterebiliyor mu panel ? Yoksa sadece boşumu gösteriyor. Sorgulamak lazım.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Bekapa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet,

Yeni kasa cbf 150...
    Buradan alabilirsiniz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...434911/detay/?

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Eyvallah
    Diğer arkadaşın dediği doğru acaba vites göstergesi 2011ler için çalışıyor mu?

ilanda "ÜRÜN ORİJİNAL HONDA`DIR. KENDI İTHALATIMIZDIR." diyor. kendi imalatımız orjinal honda malzemesi üretebiliyorsak baya iyi. bu gidişle kendi imalatımız orjinal dolar üretip zengin olabiliriz.

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    ithal etmek ve imal etmek kelimeleri arasındaki epey fark var dostum, sen karıştırıyorsun..

cihan_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700X
    Sigorta şirketinden aradılar. Sigorta poliçemin süresinin dolmasına 5 gün kalmış. Yenilemek isteyip istemediğimi sordular. Bende yenilenmesini istiyorum dedim. Fiyatının 130 tl olduğunu söyledi. (kazasızlık indirimi dahil fiyat) Fiyatı duyunca vazgeçtim tabiki. Cbf 150 için çok değil mi? Geçen sene 55 tl ye yaptırmıştım. Bir senede nasıl olurda bu kadar artar. Yarın başka bir sigorta şirketine gidip oradan da fiyat alacağım. Yakın bir zamanda sigorta yaptıranlar fiyat ve hangi şirkete yaptırdıkları konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.
    Hızlanmak motorun işidir, ancak onu durdurmak sürücünün becerisidir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler