Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    40 t taktır neden 41 t?
    1 diş bile motoru etkiliyor. 40 t yi daha önceki motorumda denemiştim. 40 t yolculu dağ bayır, hele dik rampa+viraj ikilisi bir araya geldiğinde sıkıntı oluyor. Motoru fazla zorluyor ve çok fazla yarım debriyaj gerektiriyor. Önümde takviye 1 viteste kamyon gidiyor. Sola çıkamıyorum, dolu. ee devir iyice düşüyor, neredeyse stop edecek. Zaman zaman yarım deb. yapmam gerekiyor dümdüz giderken. Motor için de benim içinde hoş değil. En sonunda sağa çekip kamyonun uzaklaşmasını bekliyorum. Benim devamlı kullandığım istikamette yolculu kullandığım çok sağlam bi kaç yokuş var. 40 t bana gitmez. 40 t genelde tek gezen. Dağ bayıra pek vurmayan (Mesela Bursa Uludağ yolu gibi). Devamlı kullandığı istikametlerde can sıkıcı seviyede dik rampalar bulunmayan ark.. lar için uygun. Bana olmaz. Her kez dişli seçimini yaparken bu kriterleride göz önünde bulundurmalı bence. Ben 85 kg yum. Hanım 70 kg. 40 t ile ben imkansızım Bazen arkama kardeşimi alıyorum 85+85 oluyoruz bu durumda ben 40 t taksam her halde ışıklarda kalkarken otobüse minibüse bile kafa tutamam Dik yokuşta durdum mu yolcumu indirmem falan gerekebilir Yani

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    yok abi hiçbirşey olmadı mis gibi bindim gittim. karbüratörün tekniğinden pek haberim yok. uçuyor muymuş öyle? benim gözüme batan bişey olmadı.

keşke dubai'den litresi 75 kuruşa benzin getireydim
    CANTR06HONDA bunu beğendi.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar Şuanda Honda Cbf 150 kaç para ortalama olarak vede önümüzdeki 2, 3 ay süre içerisinde bi ötv indirimi gelmesi söz konusu olabilirmi şayet çok pahalı

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Bugün havayı güzel gördüm motorumla gezmeye çıktım. Birkaç seferdir motorun viteslerinin geçmediğini gördüm çekiyorum pedalı yukarı vites 5'teymiş gibi sert. Tabi biraz zorlayınca geçiyor. Herneyse bugün gezdim motorla yine geçmemezlik yaptı kıl etti beni. Hafif rapmada durdum 4 yolda. Taktım bire yavaş yavaş kalkıyordum. Vites birden boşa mı düştü noldu bilmiyorum. Cıır diye bir ses geldi boş ışığı yanmıyordu. Acaip bir sesti. Sonra tekrar bire aldım kalktım motorda bir titreşim var şuan yada bana öyle geliyor bilemiyorum 5-6 bin devirlere çıkınca eskiden o kadar titremezdi sanki. Birde bir ses var boşta gaz verince çır çır ediyor. Herneyse uyuz oldum çektim kapının önüne. Ağır bir koku geliyordu motorda. Vitesin ordan muhtemelen. Yanık kokusu gibi böyle. Şanzımana birşey olmuş mudur?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Hemen Servise götür bi baktır için rahat etsin
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün havayı güzel gördüm motorumla gezmeye çıktım. Birkaç seferdir motorun viteslerinin geçmediğini gördüm çekiyorum pedalı yukarı vites 5'teymiş gibi sert. Tabi biraz zorlayınca geçiyor. Herneyse bugün gezdim motorla yine geçmemezlik yaptı kıl etti beni. Hafif rapmada durdum 4 yolda. Taktım bire yavaş yavaş kalkıyordum. Vites birden boşa mı düştü noldu bilmiyorum. Cıır diye bir ses geldi boş ışığı yanmıyordu. Acaip bir sesti. Sonra tekrar bire aldım kalktım motorda bir titreşim var şuan yada bana öyle geliyor bilemiyorum 5-6 bin devirlere çıkınca eskiden o kadar titremezdi sanki. Birde bir ses var boşta gaz verince çır çır ediyor. Herneyse uyuz oldum çektim kapının önüne. Ağır bir koku geliyordu motorda. Vitesin ordan muhtemelen. Yanık kokusu gibi böyle. Şanzımana birşey olmuş mudur?
    evet şanzuman arıza vermiş bu şekilde binmeye devam etme. işte ben buna kızıyorum. yeni motor bunu yapmamalı. cbf 150 de bu ve buna benzer çok sorun var. çözebilmiş değilim.

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    bu nedir arkadaş ya maturumdan utanır oldum.
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen Servise götür bi baktır için rahat etsin
    Edirnede servis yokki başka biryere götürsem garantiden çıkarmı?

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Edirnede servis yokki başka biryere götürsem garantiden çıkarmı?
    Motor kaç km de ? İlk 1000 bakımına girdi mi ? Yani ilk yağı değişti mi ? Evet, garantiden çıkar. Bu birazda götüreceğin yetkili servisin insiyatifinde aslında.

Motosikleti
    Alıntı jr. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nedir arkadaş ya maturumdan utanır oldum.
    Birde bana sor abi. Sogumak degilde verdigim paranın karşılıgının bu olmadıgına inanıyorum.

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:37 ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kaç km de ? İlk 1000 bakımına girdi mi ? Yani ilk yağı değişti mi ? Evet, garantiden çıkar. Bu birazda götüreceğin yetkili servisin insiyatifinde aslında.
    Yok daha değişmedi yağı falan. 363 km'de. Yağına bile açıp bakmadım. Ama acaip bir ses yaptı o bayırda. Eve gelince bariz bir koku vardı.

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam koku varsa bence hemen bi servise götürün durum pek iç açıcı olmaya bilir fazlada kullanmayın vites dişlileriniz de galiba problem var Allah korusun kitleme falan yapmasın servis yoksa da böyle sağlam ismi duyulmuş bi ustaya gösterin derim ben

Forumdan Uzaklaştırıldı
    büyük ihtimalla debriyaj tasında problem var kardeşim götür garantiden değiştirsinler ama binmemeye özen göster imkanın varsa araçla götür yada servisi ara onlardan rica et

Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Yok daha değişmedi yağı falan. 363 km'de. Yağına bile açıp bakmadım. Ama acaip bir ses yaptı o bayırda. Eve gelince bariz bir koku vardı.
    Yağına bi baksana, yağ çubuğunda seviye nerede, düz zeminde motor en az 1 saat kadar dinlenmişken ve yağ çubuğunun dişlerini sıkmadan bi kontrol et. Km çok düşük olsa da başka bi arızadan dolayı yağı eksilmiş ve bu eksik yağ bu olumsuzluğa sebep olmuş olabilir. Ben motoru yeni aldığımda 200-300 km seviyelerinde vites geçişlerinde bi kalitesdizlik hissetmeye başlamıştım ve devamında yağını kontrol etmiştim. Bide baktım, oda nesi. Yağ çubuğunun sadece 1-2 mm ucunda yağ görünüyor. Yani en az 300 gram eksik ve yağ ilave etmiştim. Vitesler yumuşamıştı ve sessizleşmişti. Ki zaten ilk yağ değişimini 500 km de yapmıştım. Bu servisler veya fabrika, ilk yağıda kim koyuyor bilmiyorum ya, kaç gram yağ koyduklarını merak etmiştim. sanki 600-700 gram yağ koymuşlar gibiydi. Yani b u seviyede yağ mıyaktı daha rodajda, yoksa bu motor yağı atıyor mudiye bile düşünmüştüm.

Bizim matorlarda şanzıman, vites dişli grubunuda motor yağı yağlıyor. Bu yüzden yağ özelliği ve seviyesi vites geçiş kalitesini ve şanzıman sistemini çok etkiliyor. Eğer yağı gerçekten eksik görürsen bir miktar ilave etmeyi dene 200-300 gram kadar. Max seviyesini geçmemek kaydıyla. Eğer yaşadığın tüm olumsuzluklara karşı henüz motor kalıcı bi şekilde arıza vermediyse düzelebilir. Ama bu taktikte iş görmezse yapacak bişey yok. Mümkünse yetkili servise ulaşmaya çalış, çünki eğer bi arıza varsa bu sağlam bi arızaya benziyor. Diğer servisler onarsalarda maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Ama yetkili servise götürebilirsen garanti kapsamında ücretsiz hallettirebilirsin. Motoroun garantide şu anda. Hem daha sağlam, hemde yapılan işçilik, kullanılan parçalar garanti kapsamında olur.

Motosikleti
    Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağına bi baksana, yağ çubuğunda seviye nerede, düz zeminde motor en az 1 saat kadar dinlenmişken ve yağ çubuğunun dişlerini sıkmadan bi kontrol et. Km çok düşük olsa da başka bi arızadan dolayı yağı eksilmiş ve bu eksik yağ bu olumsuzluğa sebep olmuş olabilir. Ben motoru yeni aldığımda 200-300 km seviyelerinde vites geçişlerinde bi kalitesdizlik hissetmeye başlamıştım ve devamında yağını kontrol etmiştim. Bide baktım, oda nesi. Yağ çubuğunun sadece 1-2 mm ucunda yağ görünüyor. Yani en az 300 gram eksik ve yağ ilave etmiştim. Vitesler yumuşamıştı ve sessizleşmişti. Ki zaten ilk yağ değişimini 500 km de yapmıştım. Bu servisler veya fabrika, ilk yağıda kim koyuyor bilmiyorum ya, kaç gram yağ koyduklarını merak etmiştim. sanki 600-700 gram yağ koymuşlar gibiydi. Yani b u seviyede yağ mıyaktı daha rodajda, yoksa bu motor yağı atıyor mudiye bile düşünmüştüm.

Bizim matorlarda şanzıman, vites dişli grubunuda motor yağı yağlıyor. Bu yüzden yağ özelliği ve seviyesi vites geçiş kalitesini ve şanzıman sistemini çok etkiliyor. Eğer yağı gerçekten eksik görürsen bir miktar ilave etmeyi dene 200-300 gram kadar. Max seviyesini geçmemek kaydıyla. Eğer yaşadığın tüm olumsuzluklara karşı henüz motor kalıcı bi şekilde arıza vermediyse düzelebilir. Ama bu taktikte iş görmezse yapacak bişey yok. Mümkünse yetkili servise ulaşmaya çalış, çünki eğer bi arıza varsa bu sağlam bi arızaya benziyor. Diğer servisler onarsalarda maliyeti oldukça yüksek olacaktır. Ama yetkili servise götürebilirsen garanti kapsamında ücretsiz hallettirebilirsin. Motoroun garantide şu anda. Hem daha sağlam, hemde yapılan işçilik, kullanılan parçalar garanti kapsamında olur.
    Çok teşekkür ederim abi. Valla dediğin gibi olablir o zaman. Motoru ilk aldığımda vitesler süper geçiyordu. Şimdi bir sertlik var geçişler. Bazen geçti mi geçmedi mi hissetmiyorum. Dediğiniz gibi olabilir. Eğer yağ koyarak düzelirse süper olur. Çok moralim bozuk 2011 model motor nasıl yapar böyle birşeyi aklım almıyor. En uyuz olduğum nokta. Milletin 2. elini almamak onların yaptıklarını düzeltmekle uğraşmayalım diye düşünerek gidip 0 km aldım. Bu muydu yani verdiğim onca paranın karşılığı. Yazıklar olsun başka birşey demiyorum.

---------- Post added at 19:18 ---------- Previous post was at 19:16 ----------

Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam koku varsa bence hemen bi servise götürün durum pek iç açıcı olmaya bilir fazlada kullanmayın vites dişlileriniz de galiba problem var Allah korusun kitleme falan yapmasın servis yoksa da böyle sağlam ismi duyulmuş bi ustaya gösterin derim ben
    Edirne'de bütün ustalar tanıdık hepside işinin ehlidir o konuda sorunu çözerler bir şüphem yok onlardan ama. Garanti dışı kalması kötü olur. İlerde allah korusun daha büyük bir sıkıntı olduğunda başımıza iş açar.

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:18 ----------

Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimalla debriyaj tasında problem var kardeşim götür garantiden değiştirsinler ama binmemeye özen göster imkanın varsa araçla götür yada servisi ara onlardan rica et
    Debriyajda mı diyorsun abi. Yarın arıycam tekirdağ çorlu'daki honda'yı. Ya gelip alsınlar motoru yada burda baktırıcam garanti dışı kaldığı zaman muhattabım olmazlar gerekeni yaparız yani.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba herkese. Bundan önce sorduğum soruların büyük bir kısmına cevap vermediniz. Buna cevap bekliyorum lütfen. Motoruma çanta seti almak istiyorum. İnternetten 2. el bakınırken rastladığım bir ilan oldu ve değerlendirmeye aldım. Çantalar şunlar;

Ixs k46 46 lt arka çanta + Kappa k21n 21 litre yan çanta takımı + Bu çantaların bağlanacağı demirler. Şimdi sorum şu. Bu takımın fiyatı sizce ne kadar eder. Çantalar 8 aydır kullanılıyormuş ve durumları temizmiş. Cevaplar için teşekkür ederim.

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese. Bundan önce sorduğum soruların büyük bir kısmına cevap vermediniz. Buna cevap bekliyorum lütfen. Motoruma çanta seti almak istiyorum. İnternetten 2. el bakınırken rastladığım bir ilan oldu ve değerlendirmeye aldım. Çantalar şunlar;

Ixs k46 46 lt arka çanta + Kappa k21n 21 litre yan çanta takımı + Bu çantaların bağlanacağı demirler. Şimdi sorum şu. Bu takımın fiyatı sizce ne kadar eder. Çantalar 8 aydır kullanılıyormuş ve durumları temizmiş. Cevaplar için teşekkür ederim.
    bu söylediğin çantalardan arkadaşım 7 - 8 ay önce 750 TL verip aldı.. (sıfır) sadece yan çantalar 250 TL ... size söylenilen fiyat nedir?

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu söylediğin çantalardan arkadaşım 7 - 8 ay önce 750 TL verip aldı.. (sıfır) sadece yan çantalar 250 TL ... size söylenilen fiyat nedir?
    500 lira istiyor sahibi ama ben 400 de ısrarcıyım

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 lira istiyor sahibi ama ben 400 de ısrarcıyım
    tabii yani 400 TL de ısrar edin yoksa sıfır alın derim.. 500 verdikten sonra 1 ayda bekleyip sıfır alırsınız.. bide onları oto boyacısında boyatıp mis gibi olur..

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    büyük geçmiş olsun ..umarım önemli bir sorun yoktur..2011 modellerde bu kadar sıkıntı çıkması sizi üzdüğü kadar eski cbfcileride üzüyor. böyle olmaması lazım,firmalar motorlarını her sene ve her yeni seride geliştirdikçe,honda,özellikle cbf150 konusunda gittikçe kötüye gidiyor.anlam veremiyorum.ben 2010 model sıfır cbf'ime rutin bakımlar ve lastik değişiminden başka hiçbir masraf yapmamıştım ve uzun yolda dahi hiç bir problem çıkartmamıştı.yaz kış yağmurda çamurda trafikte,günde ortalama 100km kullandığım halde 1 yıl boyunca ve 15bin km yaptığım halde sıfır problem...
    benden sonraki kullanıcısı da gayet memnun hala sorunsuz kullanıyor motorunu.ama bu 2011 lerde ne var anlamıyorum!!!

---------- Post added at 09:43 ---------- Previous post was at 09:27 ----------

bu arada arkadaşlar bilenlere sormak istediğim birşey var. cbf150'ye komple sıfır motor yapılmaya kalkışırsak nelere ihtiyaç olur (gerekli parçalar) ve maliyet en fazla ne olur. bilen,daha önce yapmış yada yaptırmış olan arkadaşlar varsa ve bizi aydınlatırsa bu konuda sevinirim.
    not: motoru bitmiş ve grenajları mahvolmuş ama şasesinde ve diğer çoğu aksamında problem olmayan bir külüstür cbf bulduk :D yakın bir arkadaşıma alıp toplamayı düşünüyoruz çok fazla masrafı yok ise tabi. grenajları komple beyaz folyo ile kaplamayı(tanıdık reklamcıdan),sinyalleri 2011 model(şeffaf sinyal) alıp takmayı düşünüyoruz.. kısaca ,bol vakit bulduğumuzda sıkıntıdan ne yapacağımızı şaşırıp bu işe kalkışmayı düşünüyoruz. çakma olsa da 2011 model ve piyasada pek görülmemiş beyaz parlak grenajlı,siyah jantlı bir cbf150 toplamayı planladık :D
    bu fotodaki modelin komple beyaz olanı yani...

Motosikleti
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun ..umarım önemli bir sorun yoktur..2011 modellerde bu kadar sıkıntı çıkması sizi üzdüğü kadar eski cbfcileride üzüyor. böyle olmaması lazım,firmalar motorlarını her sene ve her yeni seride geliştirdikçe,honda,özellikle cbf150 konusunda gittikçe kötüye gidiyor.anlam veremiyorum.ben 2010 model sıfır cbf'ime rutin bakımlar ve lastik değişiminden başka hiçbir masraf yapmamıştım ve uzun yolda dahi hiç bir problem çıkartmamıştı.yaz kış yağmurda çamurda trafikte,günde ortalama 100km kullandığım halde 1 yıl boyunca ve 15bin km yaptığım halde sıfır problem...
    benden sonraki kullanıcısı da gayet memnun hala sorunsuz kullanıyor motorunu.ama bu 2011 lerde ne var anlamıyorum!!!
    Çok sağol abi. Ya bende çözemedim. Yeni degilim senelerdir motor kullanıyorum. Benden kaynaklı degildir diye düşünüyorum. Olabildigince sakin kullanıyorum motorumu. Honda arıza yapmaz sorun çıkartmaz diyoruz. Yani olacak iş degil. Çalıştırırkende bir ses yapıyor motor. Akıl erdiremiyorum nasıl böyle bişey olabilir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 20 kullanıcı var. (0 üye ve 20 misafir)

Bu Konudaki Etiketler