Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBF 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen benimkide 2 gün önce 10 bini devirdi şuan 10200 lerde :D
    servisten çıktım artık gitmiyorum zaman kaybım çok oluyor
    zincirimi ayarlıyorum yağımı değişiyorum fren kontrol hepsi tamam
    bi depo 13 litre ile 550 km gidiyorum ara ara dip gaz ile
    arka dişlim T 40 dır.. T 43 ü değiştirdim motor çok bağırıyordu..
    12 binde buji değişeceğim tridyum buji bulabilirsem alıcağım 40 50 lira mış galiba
    bide o ring zincir olabilir yolda kalmamak için ;)
    arkaya kappanın 21 litrelik yan çantalarından alacağım fotoları yüklerim
    saygılar kendinize iyi bakın :D
    meraba t 40 dişliyi nereden aldın kaliteli birşeymi hondamı?
    haklısın 42 t ile motor bağırıyor ve titreşim yapıyor.iridyum bujiye gerek yok
    ama kesinlikle öringli zincir al.15000 km dir zincir gerdirmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meraba t 40 dişliyi nereden aldın kaliteli birşeymi hondamı?
    haklısın 42 t ile motor bağırıyor ve titreşim yapıyor.iridyum bujiye gerek yok
    ama kesinlikle öringli zincir al.15000 km dir zincir gerdirmiyorum
    Üstadlar 2011 CBF 150 var 4000 de dişlide dişli değiştirmeme gerek varmı ön dişliyimi değiştirmek gerekiyor arkayımı orjinali kaçlıktır kaçlık taktırmak gerekiyor tek kişi biniyorum hızı bu sayede biraz daha artırıp yüksek hızlarda olan titreşimi nasıl yok edebilirim biraz bilgi eksikliğim var bu konuda yardımlar için şimdiden tşk.ler
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    dostum km nin önemi yok arkaya 40 lık takarsın normalde 100km/h - 9000 devir giden motor 100km/h - 8300 e düşer bu da titreşimde azalma olur istoç köprü tem yolunda 135 i gördüm motorla 120km/h hızda 9200 gösteriyor..
    şuan 10200 de motoru ilk aldığımda 2000 km de bir kere subap ayarı yaptırtmıştım şaun hiç bi sorun yok günde 100 km yol gidiyorum sadece her gün..
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

evocamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 KIRMIZI (2011)
    Alıntı mstf_gnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum km nin önemi yok arkaya 40 lık takarsın normalde 100km/h - 9000 devir giden motor 100km/h - 8300 e düşer bu da titreşimde azalma olur istoç köprü tem yolunda 135 i gördüm motorla 120km/h hızda 9200 gösteriyor..
    şuan 10200 de motoru ilk aldığımda 2000 km de bir kere subap ayarı yaptırtmıştım şaun hiç bi sorun yok günde 100 km yol gidiyorum sadece her gün..
    Bilgi için teşekkürler ön dişliyle oynamanın bi gereği varmıdır sadece arka dişliyi değiştirmek kafi geliyormu?
    Birde bunu servisde yaptırabiliyormuyuz orjınal parça varmıdır hondanın ?
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır.

nıkko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125(2008)
    selam arkadaslar ,bızım forumda bı konuda 2012 cbf resmınde gıdonun farklı oldugunu gordum,şimdi konuyu bulamıyorum,bayılerdekı 2012 ler onun gıbı degıldı,bu konuda bılgısı olan varmı acaba...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    Alıntı evocamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler ön dişliyle oynamanın bi gereği varmıdır sadece arka dişliyi değiştirmek kafi geliyormu?
    Birde bunu servisde yaptırabiliyormuyuz orjınal parça varmıdır hondanın ?
    Benim bildiğim yok. Bence burda asıl sorulması gereken motor garantiden çıkar mı?
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı nıkko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ,bızım forumda bı konuda 2012 cbf resmınde gıdonun farklı oldugunu gordum,şimdi konuyu bulamıyorum,bayılerdekı 2012 ler onun gıbı degıldı,bu konuda bılgısı olan varmı acaba...
    2012 cbf değil o çinde satılan hondaların iki parça gidonu, sport gidon derdik eskide, cbf çıktığından beridir var ancak Honda Türkiye bize bu gidonu uygun gördüğü için yedek parça olarak getirmiyor.

Motosikleti
    ybr125(2008)
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 cbf değil o çinde satılan hondaların iki parça gidonu, sport gidon derdik eskide, cbf çıktığından beridir var ancak Honda Türkiye bize bu gidonu uygun gördüğü için yedek parça olarak getirmiyor.
    teşekkürler,şimdi anladım olayı.

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    teşekkürler,şimdi anladım olayı.
    Rica ederim hatta bak resmini de ekliyeyim.. Bu arada benim göstergeler üstteki motosikletinki gibi

Motosikleti
    ybr125(2008)
    Rica ederim hatta bak resmini de ekliyeyim.. Bu arada benim göstergeler üstteki motosikletinki gibi

http://img15.imageshack.us/img15/656/japan8tz6.jpg
    2012 de bu gostergelerden varmı pekı,yada fuarda yenı cbf te bunları gorucekmıyız acaba,ayrıca aradıgım resım buydu, sagol tekrar...

Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    2012 de bu gostergelerden varmı pekı,yada fuarda yenı cbf te bunları gorucekmıyız acaba,ayrıca aradıgım resım buydu, sagol tekrar...
    Fuarda karşılaşırsak benim motosikletimde görebilirsin yine Honda Türkiye 2011den önce devir göstergesiz, 2011 ve sonrası için vites göstergesiz uygun görmüş bize uzun süre uğraştan sonra biz kendimiz getirttik çinden. Birkaç parti getirdiler. Yanılmıyorsam sahibindende getirip satan vardı.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...434911/detay/?

tam olarak aynısının led aydınlatmalısı var bende..

Motosikleti
    ybr125(2008)
    çok güzel gülegüle kullan,darısı başıma,sym fıddle dan baya sıkıldım ama oğlumla (8 yasında)bındıgım için şimdilik scooter işimizi görüyor bagaj,arka canta,ondekı bosluk vs. acısından,yazada nasip olursa cbf...

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150

http://img15.imageshack.us/img15/656/japan8tz6.jpg
    mercek far istettik 2 sene sonra geldi euro 3 dediler uyumlu değil dediler öyle böyle geldi şimdibu gidonu istetsek 2 sene mi bekliceğiz.. yok mu arkadaşlar torna tesviyeci olan cbf ci
    Honda CBF 150 ((2007 2008 (siyah) 2011)) ve CBR 125 R HRC ((2011)) CBF 150 (((2011 Gümüş))).... Asya Motor Elegant 150 (170cc) Kırmızı

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim yok. Bence burda asıl sorulması gereken motor garantiden çıkar mı?
    dişli değişimi ile motor garantiden çıkmaz servislerde dişli vardır yoksa dışarıda rahat bulunur. fakat ön dişli ile oynamanızı tavsiye etmem hatta hiç dişli ile oynamanızı. motor bayılır valla 5, vitesi istemez.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dişli değişimi ile motor garantiden çıkmaz servislerde dişli vardır yoksa dışarıda rahat bulunur. fakat ön dişli ile oynamanızı tavsiye etmem hatta hiç dişli ile oynamanızı. motor bayılır valla 5, vitesi istemez.
    motor bayılmaz.5.viteste dibo gaz yaptığında bağırıyor ve titreşim
    yapmaya başlıyor.6.vites istiyor.arka dişli 40 t olursa çok iyi olur
    motor rahatlar veya ön dişli bir diş büyümeli 16 t olmalı
    ama hondanın böyle dişlileri yok gibi taiwan malı kaliteli dişli varsa olur
    yeni modellerde honda tutmuş arkayı 43t yapmış.anlaşılır gibi değil

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri

iş yoğunluğu nedeniyle çok detaylı resim alamadım.

bunlar da motorcu bir tayfadan

jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    Alıntı farcob adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor bayılmaz.5.viteste dibo gaz yaptığında bağırıyor ve titreşim
    yapmaya başlıyor.6.vites istiyor.arka dişli 40 t olursa çok iyi olur
    motor rahatlar veya ön dişli bir diş büyümeli 16 t olmalı
    ama hondanın böyle dişlileri yok gibi taiwan malı kaliteli dişli varsa olur
    yeni modellerde honda tutmuş arkayı 43t yapmış.anlaşılır gibi değil
    benim bi cbf yi test etme şansım olmuş tu bana hiç öyle gelmedi yani motorun seriliği bakımından diyorum seriliği düşer. benim tvs ön dişli orjinal 13 dür ben 14 yaptım 5. vitesi kaybettim resmen. arka dişli ile oynayın o ön kadar etkiş etmiyor ama önü bi dişli büyütüp bi rampaya vurursanız o zaman görürsünüz tork kaybını.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşlar bugün bişiy farkettim motorun yakıt musluğu kapalı konuma geldiğindede yakıt akışına devam ediyor 15 dakka bekledim motorun stop etmesi için ancak stop etmedi bu sorundan geçen yıllardada bikaç arkadaş bahsetmişti eski kasada hangi sorun yaşandıysa yeni kasadada devam ediyor sanırım sinir bozucu bişiy normalde motoru haftada 1 kullanıyorum yakıt akışı off konumuna gelincede devam ediyor sizde böyle bişiyle karşılaşan oldumu??

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün bişiy farkettim motorun yakıt musluğu kapalı konuma geldiğindede yakıt akışına devam ediyor 15 dakka bekledim motorun stop etmesi için ancak stop etmedi bu sorundan geçen yıllardada bikaç arkadaş bahsetmişti eski kasada hangi sorun yaşandıysa yeni kasadada devam ediyor sanırım sinir bozucu bişiy normalde motoru haftada 1 kullanıyorum yakıt akışı off konumuna gelincede devam ediyor sizde böyle bişiyle karşılaşan oldumu??
    off a getirdiğinde motor rölantide çalışıyosa o kadar süre çalışabilir. ama giderken yaptı isen muslukda problem vardır.

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu problemle ilk 2009 model motorumda karşılaşmıştım ve foruma geçmiş tarihlerde yazmıştım. Benzin musluğunu kapatıp 30 km yola gittim. Motor durmamıştı. Sonra garantiden musluk değişmişti. Şimdiki motorumda sorun yok. Asıl önemli olan şu: Benzini off konumunda kesmeyen musluk yedek depoyuda kapamıyordur. Yani yedek deponda her zaman devrede. Motorun stop eder. Sen yedek depoya geçerek devam edebileceğini sanırsın ama aslında benzinin bitmiştir. Yolda kalırsın. Tüm cbf alan arkadaşlar sıfır veya ikinci el fark etmez. Benzin musluklarını mutlaka kontrol etsinler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler